Şimdi Ara

Yukten kurtuldum, yüzde %15 oranında yakit tasarrufu sağladım (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
337
Cevap
4
Favori
172.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
183 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kapilar dostum kapilari da sok yazin pufur pufur olur
  • toplu taşıma kullan , düşünme işinide acilen bırak.

• Yukten kurtuldum, yüzde %15 oranında yakit tasarrufu sağladım
  • Hocam arka kapı kollarını, iç trimlerini de sökün, hatta kış ayındayız klima kompresörü de ağır onu da sökün yaza doğru takarsınız..

Tamponlar gereksiz aslında onlar da sökülebilir Yukten kurtuldum, yüzde %15 oranında yakit tasarrufu sağladım 

Arka koltuklarda muhakkak sökülüyordur ama siz yapamamış olabilirsiniz.. youtube da videosu vardır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dogukan_3002

Düz vites 1.0 dci ve 500 kg (fortwo benzeri) iki kişilik bir araba neden hiç üretilmedi ?

i10 1.1 CRDi vardı

• quote:

Orijinalden alıntı: FurkanEmir411

i10 1.1 CRDi vardı

Alıntıları Göster

Chevrolet spark modelinde 1.0 cdti dizel motor var 936cc 60ps di.. smartta da 0.8 cdi motor mevcut en küçük hacimli dizel bu bildiğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 23 Ocak 2021; 21:48:49 >
  • Bir tavsiye daha eğer 80 kilo iseniz zayıflayıp 40 kiloya düşerseniz yarım litre daha kara geçebilirsiniz
  • Millet 3 ay çalışıp araba alır biz koltuk söküp mutlu oluruz. Arabanız çok yakmıyor yakıt pahalı
  • Bu kadar kastıracağınıza bir elektrikli bisiklet alsanıza.

Ben güzel havalarda elektrikli bisiklet kullanıyorum, park derdi yok, yakıt derdi yok, trafik sıkıştı derdi yok.

Mesela şöyle bir şey.

Yukten kurtuldum, yüzde %15 oranında yakit tasarrufu sağladım
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9FiestaM6

Zam gelmiş alternatifleri düşünüyorum bu ara  

Alıntıları Göster

ahaha aynen ya, 70 küsür oldu. artık bu bile ekonomik değil... :(

• arkadaş güzel güzel dalga geçmiş, ciddi yorum yapmışlar ve deliler gibi oy almışlar. enteresan...

• sonra baktım motor çok ağır duruyor. söktüm motoru eve koydum Yukten kurtuldum, yüzde %15 oranında yakit tasarrufu sağladım 

• Bunlar klasik ama geçici çözümler. Ben arabaya yelken taktım işi bitirdim. Motor şanzıman aktarma organlarına da gerek kalmadı, 600 kiloya düştü ağırlık. Tek sıkıntı köprülerin altından veya tünelden geçmem gerekirse çevresinden dolaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asderty -- 23 Ocak 2021; 23:57:29 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam koltukları da sökünce baya bi tasarrufa girersiniz...sürücü tarafı dursun derim ama o da siizn vereceğiniz karar.

Araca binmek isteyenler için birer plastik tabure, ağırlığı da olmaz.

Biraz daha çaba ile aracınız size üste ödeme bile yapmaya başlayabilir Yukten kurtuldum, yüzde %15 oranında yakit tasarrufu sağladım 

• quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Farları yakmamak nedir ya? İki tane farın çekeceği taş çatlasın ne kadar güç ki?

Kalorifer de ekstra yakıt yaktırmaz zira kalorifer açmazsanız araç fazla ısıyı fanla atacak.

Hayır hepsini geçtim, yarım litre yakıt için (100 km'de 3 lira için) yangın halinde tüpsüz yakalanma, lastik patladığında yolda kalma (İlk yardım kitini saymıyorum hadi), akşam vakti kör gitme gibi riskler alınır mı?

Yine yarım litre yakıt için insan kendi konforundan bu kadar ödün verir mi? Aracın yakıtı bu kadar koyuyorsa çekersiniz kapının önüne, gerekmedikçe kullanmazsınız.

Ha eğer ben Hypermiling yapmaya çalışıyorum diyorsanız orası ayrı. Kaput ve tampon çizgilerinin arasını bantla kapatın, ön ızgaranın yarısını kapatın. Bir de yakıt deposunu yarım deponun altında tutun.

Motor belli bir isinin altina düşerse kalorifer açıkken oda fazla tüketim yapar

• ASLAN BESLEYEN YEMİNE KATLANIR
    Benim mantığım der ki benzin alacak paran yoksa gönlünce binemeyeceksen o arabayı alma o parayı başka şeylerde kullan
    15 yıldır her türlü araca bindim hiç yakıt düşünmedim tek düşündüğüm sorunsuz olması ve arıza vermemesi çok şükür başıma bir olay gelmedi
    Hatta aracımda bulunan sağlık seti ile kaza yapan bir kamyoncu amcaya da faydam olmuştu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: khanstern

Chevrolet spark modelinde 1.0 cdti dizel motor var 936cc 60ps di.. smartta da 0.8 cdi motor mevcut en küçük hacimli dizel bu bildiğim

Alıntıları Göster
    Smartın dizeli olduğunu bilmiyordum. Yakıt tüketimi buymuş alıntı yapıyorum. şehir içi yakıt tüketimi 3.4 lt/100km, Şehir dışı yakıt tüketimi 3.2 lt/100km ve ortalama yakıt tüketimi 3.3 lt/100km olarak belirtilmiş. Keşke farklı markalar da benzer modelleri üretseymiş. Sadece bir tane çıktı sarı sitede

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Aracı satın bono mono bişiler alın.

• 10 kiloda sen versen offff. Hatta uzun yolda kamyonlara 1 mt mesafe ole git. Yapış arkalarına. Rüzgarı kessinler. Bak sen o zaman yakita.

• En bombası, kaputun altındaki yalıtım malzemesi olmuş :)

Aslında madem arka koltuklar kullanılmıyor, onları komple söktürsen baya tasarruf edersin 😂

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.