DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Yüksek Lisans Nasıl Yapılır ?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
85
Cevap
5
Favori
128.992
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Giriş
      2889 Mesaj
      24 Ekim 2012 13:34:28
      beykent üni- finans bölümünde yüksek lisans yapıyorum, hocaların 2si prof. 2si doc. 1i yard. doc. hocalar baya iyi, bu sene ilk dönem 5 dersim var ilk günden başladılar derse, baya kasıyorlar, geçme notu 70 :) çok çalışmak lazım finans uzmanı olmak hiç kolay değilmiş :)
      |
      |

• Er
      0 Mesaj
      25 Kasım 2012 20:37:03
      yaa arkadaşlar biri bana şu yüksek lisans doktora vs yi tam olarak anlatabilir mi bu konularla ilgili hiç bi bilgim yok nette araştryorm ama anlamıyorm :S
    • Binbaşı
      1053 Mesaj
      02 Aralık 2012 18:00:37
      quote:

Orijinalden alıntı: mellh

yaa arkadaşlar biri bana şu yüksek lisans doktora vs yi tam olarak anlatabilir mi bu konularla ilgili hiç bi bilgim yok nette araştryorm ama anlamıyorm :S

Aynen

?
      |
      |

Sinema Hayattır
      KAFKAS
    • Er
      0 Mesaj
      11 Aralık 2012 14:59:02
      merhabalar arkadaşlar,

anadolu ünüversitesi işletme bçlümü işletme mezunuyum,ales sınavından sözel 67,5 puan aldım diploma notumda 2,67 ben özel sektörde çalışmaktayım hem iş yerindeki kariyerimi yükseltmek hemde toplumumuzun aöf mezunlarını olumsuz bakış açısı yüzünden tezsiz yüksek lisans yapmak istiyorum biraz araştırdım tezsiz y.l 2.öğretim olduğundan paralı oluyor vakıf ünv.içinde geçerli devlet ünv. içinde ortalama 8000 tl civarı falan ben ankarada ikamet ediyoruum ve ankaradaki ünv. başvuru yapacağım bildiğiniz üzere her okulun başvuru ücreti var 75 tl civarı falan şimdi yukarda belirttiğim puanlarımla acama sosyal bilimler mba veya finans ,iktisat v.b. alanlarda yüksek lisans yapma şansım nedir acaba hangi okula ve bölüme başvursam daha yüksek şansım olur...

bana bu konuda bilgi olan arkdaşlar yazarlarsa sevinirim...

• Yüzbaşı
      581 Mesaj
      12 Aralık 2012 22:02:33
      quote:

Orijinalden alıntı: cenkog

Çok haklısınız... AÖF eğitim kalitesi ve kitaplarıyla aslında harika bir eğitim veriyor... Ayrıca sınavlar merkezi olduğu için kimenin gözünün yaşına bakılmıyor.. 49'u aldın mı kalıyorsun...

Ben sınıfta kaldım 1 puan yüzünden.
      |
      |

• Yarbay
      2889 Mesaj
      13 Aralık 2012 09:32:49
      quote:

Orijinalden alıntı: ixmarit

merhabalar arkadaşlar,

anadolu ünüversitesi işletme bçlümü işletme mezunuyum,ales sınavından sözel 67,5 puan aldım diploma notumda 2,67 ben özel sektörde çalışmaktayım hem iş yerindeki kariyerimi yükseltmek hemde toplumumuzun aöf mezunlarını olumsuz bakış açısı yüzünden tezsiz yüksek lisans yapmak istiyorum biraz araştırdım tezsiz y.l 2.öğretim olduğundan paralı oluyor vakıf ünv.içinde geçerli devlet ünv. içinde ortalama 8000 tl civarı falan ben ankarada ikamet ediyoruum ve ankaradaki ünv. başvuru yapacağım bildiğiniz üzere her okulun başvuru ücreti var 75 tl civarı falan şimdi yukarda belirttiğim puanlarımla acama sosyal bilimler mba veya finans ,iktisat v.b. alanlarda yüksek lisans yapma şansım nedir acaba hangi okula ve bölüme başvursam daha yüksek şansım olur...

bana bu konuda bilgi olan arkdaşlar yazarlarsa sevinirim...

şansın var tabiki başvurduğun üni. dip notuna ales puanına ve mulakatta aldığın puana göre seni değerlendirecek, birde talep meselesi tabi...
      özel ünileride araştır, fiyatlar ne durumda ankarada bilmiyorum istda 10bin tlden başlıyor istediğin bölümler.
      |
      |

• Er
      0 Mesaj
      14 Aralık 2012 13:51:29
      Acaba ankarada tezsiz yüksek lisans yapan arkdaşlar bilgi verebilirmi ales puanları kaçtı diploma notları kaçtı ve hangi okul mezunuydular..

bende ona göre değerlendirme yapayım..

bu arada atılım ünv.tezsiz 2.öğretim düşünüyorum en kötü olmazsa tabi onlarda alırlarsa :) bakalım hayırlısı...

• Yüzbaşı
      857 Mesaj
      09 Ocak 2013 20:43:58
      arkadaşlar merhaba,

Şimdi öğrenmek istediğim konu şu. Ales sayısal ve sözel olarak 2'ye ayrılıyor sanırım. Yüksek lisans yapmak istediğimiz alana göre sözel veya sayısal olarak yada her ikisi şeklinde filtreleme yapılıyor mu ? Yani mesela sayısalım oldukça kötü, sözelden de iyi puan aldım. Bunu lehime kullanabiliyor muyum ?

• Yarbay
      2221 Mesaj
      09 Ocak 2013 20:50:26
      quote:

Orijinalden alıntı: Syn7ax

arkadaşlar merhaba,

Şimdi öğrenmek istediğim konu şu. Ales sayısal ve sözel olarak 2'ye ayrılıyor sanırım. Yüksek lisans yapmak istediğimiz alana göre sözel veya sayısal olarak yada her ikisi şeklinde filtreleme yapılıyor mu ? Yani mesela sayısalım oldukça kötü, sözelden de iyi puan aldım. Bunu lehime kullanabiliyor muyum ?

başvuracağın alana göre aldığın puan önemli, örneğin sosyal bilimler genelde ea puanı isterken fen bilimleri sayısal puan ister yani sen yüksek olanı istediğin gibi kullanamazsın..

• Yüzbaşı
      857 Mesaj
      09 Ocak 2013 21:10:42
      quote:

Orijinalden alıntı: joé black

Alıntıları Göster

başvuracağın alana göre aldığın puan önemli, örneğin sosyal bilimler genelde ea puanı isterken fen bilimleri sayısal puan ister yani sen yüksek olanı istediğin gibi kullanamazsın..

öğrenmek istediğim buydu teşekkür ederim. işletme sözel istiyor değil mi ?

• Yarbay
      2221 Mesaj
      09 Ocak 2013 22:37:24
      quote:

Orijinalden alıntı: Syn7ax

Alıntıları Göster

öğrenmek istediğim buydu teşekkür ederim. işletme sözel istiyor değil mi ?

isletme ea puanindan aliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joé black -- 9 Ocak 2013; 22:38:25 >

• Yüzbaşı
      857 Mesaj
      09 Ocak 2013 23:54:59
      quote:

Orijinalden alıntı: joé black

Alıntıları Göster

isletme ea puanindan aliyor

Eyvallah hocam sagolasin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yarbay
      4896 Mesaj
      09 Ocak 2013 23:58:09
      arkadaşlar özelde burslu okuyoruz diyelim yüksek lisansı da burslu yapmamız mümkün mü var mı böyle bi ihtimal

• Er
      6 Mesaj
      12 Ocak 2013 11:56:43
      quote:

Orijinalden alıntı: ixmarit

Acaba ankarada tezsiz yüksek lisans yapan arkdaşlar bilgi verebilirmi ales puanları kaçtı diploma notları kaçtı ve hangi okul mezunuydular..

bende ona göre değerlendirme yapayım..

bu arada atılım ünv.tezsiz 2.öğretim düşünüyorum en kötü olmazsa tabi onlarda alırlarsa :) bakalım hayırlısı...

tezsiz yuksek lisansda ALES kaldirildi. Bilginize.
      |
      |

Believe that dreams come true everyday... because they do.
    • Yarbay
      4896 Mesaj
      13 Ocak 2013 18:22:23
      quote:

Orijinalden alıntı: Seviyeli Yarbay

arkadaşlar özelde burslu okuyoruz diyelim yüksek lisansı da burslu yapmamız mümkün mü var mı böyle bi ihtimal

yukarı çok merak ediyorum
      |
      |

• Yüzbaşı
      301 Mesaj
      13 Ocak 2013 20:28:00
      quote:

Orijinalden alıntı: Seviyeli Yarbay

hayır burslu okuman sadece okuduğun lisans bölümünü kapsar. O üniversitenin öğrencisi olduğun için sana güzel bir indirim verebilirler.

bu arada tezsiz yüksek lisanslar için ales kalktı.
      |
      |

• Yarbay
      2387 Mesaj
      16 Ocak 2013 23:49:22
      En son tezsiz yüksek lisans için alesten 55 alma şartı vardı. Kalkıp kalkmadığından emin değilim.

Ben İzmir de Gediz Üniversitesinde tezsiz mba eğitimi aldım.

Dersler akşamları oluyor. Eğitim 3 dönemden ibaret. İlk 2 dönem 4 er dersten toplam 8 ders alınıyor. Hafta içi 2 gün ders var.

son dönem 2 ders ve bitirme projesinden oluşuyor. Son dönem hafta içi 1 gün ders alınıyor.

Bitirme projesi tez kadar olmasa da oldukça kapsamlı bir çalışma gerektiriyor. Sonuçta tez yazım klavuzuna uygun yazılmak zorunda. Sayfa yapısı, konunun ele alınışı zaten teze yakın bir çalışmayı gerektiriyor.

Ayrıca gördüğünüz dersler ile ilgili 1 vize 1 final sınavı var. Bir çok dersten sunum hazırlayıp sınıfa ve hocaya anlatmanız gerekiyor. Yıl sonunda da o ders ile ilgili yazılı çalışmanızı hocanıza teslim etmeniz gerekiyor.

Eğer eğitime sadece diploma almak gözüyle bakmaz ve derslere fire vermeden devam ederseniz, kendi çalışmalarınızdan ve arkadaşlarınızın çalışmalarından öğrendiklerinizle birlikte kişisel gelişiminize katkıda bulunmuş olursunuz.
      |
      |

• Binbaşı
      1348 Mesaj

Android Beta Tester
      19 Şubat 2013 01:24:56

http://bilimakademi.com/index.php?option=com_content&view=article&id=15&Itemid=16

Şu adresteki bilgiler doğru mu? Katsayılar vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 377 -- 19 Şubat 2013; 1:30:56 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      432 Mesaj
      19 Şubat 2013 01:38:11
      arkadaşlar ben bir şey sormak istiyorum. yüksek lisansta işlenen derslerin lisansta işlenen derslerden bir farkı var mı? yüksek lisansla ilgili öyle bi algı oluştu ki kafamda hocalar lisans eğitim düzeninin çok çok üstünde ders anlatıyor, dersler aşırı zor vs... dersler nasıl işlenir? lisans eğitiminden farkı var mıdır? zorluk açısından lisansla karşılaştırırsak nasıl bir sonuç çıkar bunları çok merak ediyorum

• Yarbay
      2889 Mesaj
      19 Şubat 2013 09:12:28
      quote:

Orijinalden alıntı: gorkem_grk

arkadaşlar ben bir şey sormak istiyorum. yüksek lisansta işlenen derslerin lisansta işlenen derslerden bir farkı var mı? yüksek lisansla ilgili öyle bi algı oluştu ki kafamda hocalar lisans eğitim düzeninin çok çok üstünde ders anlatıyor, dersler aşırı zor vs... dersler nasıl işlenir? lisans eğitiminden farkı var mıdır? zorluk açısından lisansla karşılaştırırsak nasıl bir sonuç çıkar bunları çok merak ediyorum

örnek vereyim sana; ben işletme mezunuyum, finans üzerine master yapıyorum ve aldığım dersler tamamen finans üzerine, finansal matematik, risk yönetimi, sermaye piyasası vs. gibi mesleki dersler oluyor.yani mutlaka yeni şeyler öğreneceksin...

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
SEO
ses yalıtımı
modasor
izmir havalimanı transfer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,257
1.2.156

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.