Şimdi Ara

Yüksek Lisans Nasıl Yapılır ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
5
Favori
131.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: mikoli88

quote:

Orijinalden alıntı: gorkem_grk

arkadaşlar ben bir şey sormak istiyorum. yüksek lisansta işlenen derslerin lisansta işlenen derslerden bir farkı var mı? yüksek lisansla ilgili öyle bi algı oluştu ki kafamda hocalar lisans eğitim düzeninin çok çok üstünde ders anlatıyor, dersler aşırı zor vs... dersler nasıl işlenir? lisans eğitiminden farkı var mıdır? zorluk açısından lisansla karşılaştırırsak nasıl bir sonuç çıkar bunları çok merak ediyorum

örnek vereyim sana; ben işletme mezunuyum, finans üzerine master yapıyorum ve aldığım dersler tamamen finans üzerine, finansal matematik, risk yönetimi, sermaye piyasası vs. gibi mesleki dersler oluyor.yani mutlaka yeni şeyler öğreneceksin...

zorluk açısından lisans eğitimiyle arasında bir fark var mı ? örneğin; ben lisansta aldığım pazarlama dersiyle yüksek lisansta aldığım pazarlama dersi arasında verilen eğitim açısından bir fark var mı?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mikoli88

quote:

arkadaşlar ben bir şey sormak istiyorum. yüksek lisansta işlenen derslerin lisansta işlenen derslerden bir farkı var mı? yüksek lisansla ilgili öyle bi algı oluştu ki kafamda hocalar lisans eğitim düzeninin çok çok üstünde ders anlatıyor, dersler aşırı zor vs... dersler nasıl işlenir? lisans eğitiminden farkı var mıdır? zorluk açısından lisansla karşılaştırırsak nasıl bir sonuç çıkar bunları çok merak ediyorum

örnek vereyim sana; ben işletme mezunuyum, finans üzerine master yapıyorum ve aldığım dersler tamamen finans üzerine, finansal matematik, risk yönetimi, sermaye piyasası vs. gibi mesleki dersler oluyor.yani mutlaka yeni şeyler öğreneceksin...

zorluk açısından lisans eğitimiyle arasında bir fark var mı ? örneğin; ben lisansta aldığım pazarlama dersiyle yüksek lisansta aldığım pazarlama dersi arasında verilen eğitim açısından bir fark var mı?

zor değil başka şeylerde ogreneceksın oyle dusun.

• İlkbahar dönemi sınava girenler varmı
    varsa puan durumları ve puanlarla ne yapabiliriz. say 56 söz 73 ea 57
  • İyi günler arkadaşlar. Bu sene marmara halkla ilişkilerden mezun olacağım. Tarih bölümünde yüksek lisans yapmak istiyorum. Normalde 2 sene, farklı bölümden gelenler için 1 sene bilimsel hazırlık olarak toplamda 3 sene oluyormuş. Ben osmanlıca bilmiyorum haliyle, lisans hazırlığında öğretiyorlar mı? Daha önceden tarihte yüksek lisans yapan varsa yardımcı olabilir mi?
  • Arkadaşlardan bazıları örgün eğitim ile açıköğretimi kıyaslamışlar ve açıköğretimin örgünden çok daha zor,ağır falan olduğunu söylemişler. Ben Ktü iktisat mezunuyum ve 2. üniversite programıyla açıköğretim sosyoloji okuyorum
    4.sınıfa geçtim bu sene ve alttan hiç dersim yok. Çok mu ders çalıştım kesinlikle hayır 1-2 gün yüzeysel internetten baktm hepsi o..Kitapları gidip bürodan almadım bile. Ktü-iktisatta çok mu çalıştım evet hem de olağanüstü çalıştım
    ama yine de okulu uzatarak bitirdim ve eğer sizin dediğiniz gibi açıköğretim ile örgün arasında bir fark olmadığını düşünseydim o sıkıntıları hiç çekmezdim. Eğer mezun olduğunuz fakülte/bölüm/program ile ilgili bir sıkıntınız var ve onu
    insanların gözünde yüceltmek istiyorsanız bunu, onun alternatifi olan programları küçümseyerek yapamazsınız saygılar..

• Lisans olarak başka bölümlerden mezun olmuş ama yüksek lisansını tasarım veya bilişim üzerine yapmak isteyenler ne yapacak ?

Mesela çok farklı bir lisans diploması aldım diyelim ama yaptığım işler yüksek lisanstaki göreceğim dersler ile birebir ve bir sürü tecrübe ve projeler geliştirmiş birisinin mülakatları geçme şansı yüksektir heralde
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.