Şimdi Ara

YÜKSEK GÖRÜNTÜ KALİTESİNE sahip uydu alıcısı tavsiyesi? (135. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.992
Cevap
95
Favori
432.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • E zaten birinci mesajındaki ilk soruda, enigma2 cihazların özelliklerini yada üstünlüklerini bildiğin halde, sormanın gereksiz olduğunu anlatmak içindi.

Farkları babında da sorsan, ilk mesajda sorduğun sorunun kapsamı değişmiyor ki ?

=====================

Esasında, skysat'ın bir artısı var. Ancak onu yazmayacağım.
  • serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    Boşver fazla kasmak gereksiz hocam.

Skystarın bahsettiğin artısını da yaz da meraktan kurtulayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turoktr

Boşver fazla kasmak gereksiz hocam.

Skystarın bahsettiğin artısını da yaz da meraktan kurtulayım.
    Yok kasmak için öyle yazmadım zaten...

Eğer kasmak için yazsaydım, iyice merak içinde bırakır tarzda yazardım emin ol.

Ama yine de skysat'ın o artısını yazmayacağım.

Tahminleri sıralayalım.
    a)Gümülü modül vardır.1 sene csat/sky italya falan açıyordur.
    b)Bedava IPTV vardır 1 yıl her şey serbest.
    c)Alana yanında tabak çanak veriyordur.
    d) a ve b şıkları birlikte
    e)Hiçbiri
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

Yok kasmak için öyle yazmadım zaten...

Eğer kasmak için yazsaydım, iyice merak içinde bırakır tarzda yazardım emin ol.

Ama yine de skysat'ın o artısını yazmayacağım.

Alıntıları Göster
    Düşük internet hızıyla bile donmadan ip tv izletecek bir cihaz var mıdır.. düşük dediğim 4 mbps civarı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mu5tafa -- 13 Mayıs 2018; 10:59:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: turoktr

Tahminleri sıralayalım.
    a)Gümülü modül vardır.1 sene csat/sky italya falan açıyordur.
    b)Bedava IPTV vardır 1 yıl her şey serbest.
    c)Alana yanında tabak çanak veriyordur.
    d) a ve b şıkları birlikte
    e)Hiçbiri
    Artısı şıklarda yok ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Düşük internet hızıyla bile donmadan ip tv izletecek bir cihaz var mıdır.. düşük dediğim 4 mbps civarı.

Alıntıları Göster
    Diyelim ki, x kanalını açtın. 5 Mbit akış var. Ama senin internet hızın 4 Mbit. Ne olacak ? Tabiki donacak. Çünkü birim zamanda akması gereken video, cihazına inemeyecek. İnemeyince donacak.

Mesela, şu resimdeki akışa bakacak olursak, 5 Mbit civarında bir akış var;
     YÜKSEK GÖRÜNTÜ KALİTESİNE sahip uydu alıcısı tavsiyesi?

Yani senin sorduğun soru, internet üzerinden izlemenin mantığa aykırı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 13 Mayıs 2018; 13:36:42 >

• serkan bey
    vu zero 4k ile dreambox 525(original) arasında kaldım. sizce hangisini tercih etmeliyim.
    ikisinin de fiyatları birbirine yakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eedd33

serkan bey
    vu zero 4k ile dreambox 525(original) arasında kaldım. sizce hangisini tercih etmeliyim.
    ikisinin de fiyatları birbirine yakın.
    Cihazların segmentleri farklı !

Vu+ Zero 4K cihaz ; UHD klasmanında bir cihazdır.

Dreambox 525HD cihaz ; HD klasmanında bir cihazdır.

=============================

UHD ; 2160p çözünürlüğe kadar decode eder.

HD ; 1080p çözünürlüğe kadar decode eder.

Her iki cihazda da Broadcom'un işlemcisi var.

Dreambox cihazın, yazılım gelişimi yönünden önü daima açıktır.

Vu+ cihazların yazılımı Dreambox( IHAD Team )'tan çalınan yazılım modülleridir.

Dreambox yeni yazılımlarında kaynak kodlarını kapattığı için, Vu+ cihazlar yazılım yönünden tıkandılar.

Önümüzdeki 5 yıl içinde, dreambox cihazlar yazılım gelişimi itibariyle, diğer engima2 cihazlara göre fark atacaktır.

==============================

Hasılı;

Çözünürlük/decode yönünden en üst segmentte bir cihaz almak istiyorsan, Zero 4K'yı almalısın.

Yazılımla sürekli haşır neşir oluyorsan, Dreambox 525HD cihazı almalısın.

• Arkadaşlar Piyasada birçok marka E2 Linux cihazlar var. Ama bakın OCTAGON SAT KURIER'de 2017 yılında 5 yıldız almış. Bu 5 yıldızı adama kolay kolay vermezler, diğer bilindik markalarda, mühendislerin aşamalı bu zor testlerini geçip 5 yıldız alan var mı ? Açıkçası duymadım.Almanlar elektronikte oldukça iyiler.Ben SF 4008 i 43XE7005 desteği ile izliyorum.
     YÜKSEK GÖRÜNTÜ KALİTESİNE sahip uydu alıcısı tavsiyesi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurizmir -- 25 Mayıs 2018; 21:33:1 >

• Hellobox V5 Uydu Alıcısı DVBS2 IPTV Online Yazılım Yükseltme Desteği CCCAM Newcam Mgcam ALDATMACA 2 Yıl TV KUTUSU

http://s.aliexpress.com/Z3YJV3IV?fromSns=Copy to Clipboard

Bu cihaz iş yaparmi acaba fiyat uygun gibi

• Arkadaşlar uydu alıcılı televizyon aldık ama bir enigma2 kadar üstün görüntü sağladığını düşünmüyorum. Sonuçta üreticiler maliyetleri gözönüne alarak Broadcom işlemci koymuyorlar sanırım. Yıllardır UHD yayınlar başladı başlayacak diye sürekli haber yapılıyor ne hikmetse başlamadı gitti. Aynı şekilde karasal yayınlar da başlayacaktı güya ama ortada ses seda yok. İkisi de kimbilir kaç yıl sonra gelecek. Ortada ne 4K yayın ne de doğru düzgün içerik mevcut. O yüzden fiyatı da uygun olduğu için Samsung 49J5200 (FHD) aldık. 123 ekran olduğu için görüntü netliği ve keskinliği yüksek bir alıcı gerek. Kendi içindeki alıcı sanırım yeterli değil. UHD alıcı almak mantıklı mı bilmiyorum çünkü televizyon FHD olduğu için bir anlamı olmayacak. Zgemma H5 istiyordum ama AliExpress'ten alışveriş yapmayı bilmiyorum. HB, n11 gibi siteler daha basit geliyor ama oralarda da enigma2'li Broadcom işlemcili 1080p (1080i değil) scale eden aynı zamanda karasal yayın H265 codec çözebilen düzgün bir alıcı yok ya da ben bilmiyorum. Sizin bu kriterlere uygun bir seçeneğiniz var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Arkadaşlar uydu alıcılı televizyon aldık ama bir enigma2 kadar üstün görüntü sağladığını düşünmüyorum. Sonuçta üreticiler maliyetleri gözönüne alarak Broadcom işlemci koymuyorlar sanırım. Yıllardır UHD yayınlar başladı başlayacak diye sürekli haber yapılıyor ne hikmetse başlamadı gitti. Aynı şekilde karasal yayınlar da başlayacaktı güya ama ortada ses seda yok. İkisi de kimbilir kaç yıl sonra gelecek. Ortada ne 4K yayın ne de doğru düzgün içerik mevcut. O yüzden fiyatı da uygun olduğu için Samsung 49J5200 (FHD) aldık. 123 ekran olduğu için görüntü netliği ve keskinliği yüksek bir alıcı gerek. Kendi içindeki alıcı sanırım yeterli değil. UHD alıcı almak mantıklı mı bilmiyorum çünkü televizyon FHD olduğu için bir anlamı olmayacak. Zgemma H5 istiyordum ama AliExpress'ten alışveriş yapmayı bilmiyorum. HB, n11 gibi siteler daha basit geliyor ama oralarda da enigma2'li Broadcom işlemcili 1080p (1080i değil) scale eden aynı zamanda karasal yayın H265 codec çözebilen düzgün bir alıcı yok ya da ben bilmiyorum. Sizin bu kriterlere uygun bir seçeneğiniz var mı?
    Selamlar,
    sevgili @kamaxx tavsiyesi ile Amazon.it (İtalya) üzerinden aldığım 4K uydu alıcısı dijital karasal tünerli dsmart ve Filbox modül le beraber sorunsuz çalışıyor cihazın üretmiş olduğu hd görüntü kalitesi ise kathrein hd görüntü kalitesinin 1tık altında gibi uhd ise mükemmel zannediyorum bu cihaz Türkiyede 2 kişide var biri benim link,https://www.digital-news.it/news/hi-tech/41788/ts-ultra-4k-in-anteprima-la-scheda-tecnica-del-decoder-ultra-hd-telesystem

TS ULTRA 4K kod çözücünün özellikleri için bir önizleme :

CPU: 12K DMIPS
    Bellek: 2 GB RAM
    Çözünürlük: 3840 (H) x 2160 (V) 'e kadar
    Video: HEVC / H.265: Ana Profil ve Ana 10 Profil, AVC / H.264, MPEG-2, MPEG-4, VP8, VP9, ​​4K x 2K p @ 60
    Ses: AAC / HE-AAC, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, MPEG-1 Katman 1 & 2, MP3
    USB (ön panel): 1x Ver. 2.0 Ana Bilgisayar / 500mA
    USB (ön panel): 1x Ver 3.0 Ana Bilgisayar / 900mA
    CI + yuvası: 2x
    DVB-S2 Tuner: 1x Giriş
    DVB-T2 Tuner: 1x Giriş + 1x Döngü
    S / PDIF: 1x Optik
    Ethernet RJ45: 2 LED'li 1x 10/100 Mbps ethernet
    HDMI Çıkışı: 1x Ver. 2.0, 19pin - HDCP 2.2 kopya koruması
    LNB: DiSEqC 1.0, DiSEqC 1.2, USALS, SCR UNICABLE
    Otomatik tarama işlevi: DTT + SAT
    LCN (Mantık Kanal Numarası) fonksiyonu: DTT + SAT
    Otel modu fonksiyonu: evet
    PIP fonksiyonu (Resim içinde Resim): EVET
    Favori kanal listesi: 1x DTT - 1x SAT (sativ kanal listesi)
    Web Radyo: EVET
    Düşük Güç Tüketimi: <0.5W
    SW güncellemesi: manuel (internet veya USB)
    USB üzerinden multimedya çalar: 4K / MPEG-2 / MPEG-4 / AVC / MP3 / JPG
    Güç kaynağı: 12V DC, 3rd
    Aksesuarlar: Öğrenme Fonksiyonu ile 2in1 Evrensel Uzaktan Kumanda, 2xAAA Piller, 1.5m YÜKSEK HIZLI HDMI Kablosu, 12 V Tipi 1.8m Güç Kaynağı, Kullanım Kılavuzu
    Boyutlar (mm.): 270x42x175

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekrem.kolu -- 1 Haziran 2018; 4:11:35 >

• ekrem.kolu kullanıcısına yanıt
    Hocam 270€ diyor alamayız biz bunu.

• Nereden baktınki? Amazon da ucuz bu cihaz.

• ekrem.kolu kullanıcısına yanıt
    Amazon'da tek örneği var sanırım. Kurun düşmesini beklemekten başka çare yok. İçindeki işlemci nedir Broadcom mu?

Telesystem ts4k 0579937 ricevitore digitalehttps://www.amazon.it/dp/B01G858XUE/ref=cm_sw_r_cp_api_i_qNreBbKPNZMYS

• ebay.it adresinde 95 Euro'ya satanlar var.

Cihaz broadcom işlemcili imiş. Yani dreambox 900UHD ile aynı işlemci var.

Uydu tuneri, karasal tuneri, CI+ slotu var.

Fiyatı çok uygun.

95 euroluk cihaz gümrüğe takılsa bile, gümrüğü ile birlikte 112 euro eder.

Yazılımında da sorun yoksa alınabilir bence...
    http://www.telesystem-world.com/0/1/it/catalogo-prodotti/ricevitori-digitali/ricevitori-combinati-terrestresatellite/ts-ultra-4k-hdr/

https://www.youtube.com/watch?v=ZpNdNVetdRs
    https://www.youtube.com/watch?v=4LT1YRVi6xg
    https://www.youtube.com/watch?v=IB70pjhRgEA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 1 Haziran 2018; 15:37:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

ebay.it adresinde 95 Euro'ya satanlar var.

Cihaz broadcom işlemcili imiş. Yani dreambox 900UHD ile aynı işlemci var.

Uydu tuneri, karasal tuneri, CI+ slotu var.

Fiyatı çok uygun.

95 euroluk cihaz gümrüğe takılsa bile, gümrüğü ile birlikte 112 euro eder.

Yazılımında da sorun yoksa alınabilir bence...
    http://www.telesystem-world.com/0/1/it/catalogo-prodotti/ricevitori-digitali/ricevitori-combinati-terrestresatellite/ts-ultra-4k-hdr/

https://www.youtube.com/watch?v=ZpNdNVetdRs
    https://www.youtube.com/watch?v=4LT1YRVi6xg
    https://www.youtube.com/watch?v=IB70pjhRgEA
    Cihazı henüz kurçalayamadım ama dm 900den mutant hd den hd olarak daha iyi görüntü üretiyor cihaz dil olarak maalesef Türkçe osd yok cihazda donma takılma atlama zıplama yok H264-265 formatlı 3-4 yüksek bitrate olan videoyu takılmadan oynattı 2modülde çalışıyor zaten aslında dil dosyası İtalya forumuna üye olup yeni sw ye eklenebilir istemek gerekli ama ben foruma üye olamadım ilginç bir soru var cevabını bilemedim. Hakan bey sağolsun adam gibi bir 4K cihaz almış oldum

• quote:

Orijinalden alıntı: ekrem.kolu

Cihazı henüz kurçalayamadım ama dm 900den mutant hd den hd olarak daha iyi görüntü üretiyor cihaz dil olarak maalesef Türkçe osd yok cihazda donma takılma atlama zıplama yok H264-265 formatlı 3-4 yüksek bitrate olan videoyu takılmadan oynattı 2modülde çalışıyor zaten aslında dil dosyası İtalya forumuna üye olup yeni sw ye eklenebilir istemek gerekli ama ben foruma üye olamadım ilginç bir soru var cevabını bilemedim. Hakan bey sağolsun adam gibi bir 4K cihaz almış oldum

Alıntıları Göster
    Cihazınız hayırlı olsun.

İşlemci 900 HD ile aynı olduğu için, görüntü kalitesi de aynıdır. Size görüntü kalitesi iyi diye gelen, cihazın üzerindeki yazılımında, görüntü ayarlarının baştan seçilmiş olmasıdır. Sharpness, brigth, contras vs.

Dil seçimlerinde İngilizce olması yeterli benim için.

Size gümrük( KDV ) ve diğer masraflarla birlikte kaça maloldu ?

Türkçe dil olmaması büyük sorun. Babam 72 yaşında. Şöyle söyleyeyim 3310 bile kullanmayı beceremezken bu cihazı hiç kullanamaz. Onun amacı televizyon izlemek başka bir şey değil. Bu arada Zgemma H5'e son baktığımda fiyatı 145-150 dolar civarıydı. Şimdi baktım da 90 küsür dolar olmuş. Ama bir sürü versiyon var. 2S, 2S plus falan hangisine bakacağımı şaşırdım. Bir de Herobox var buna alternatif. Sanırım işlemcisi bir tık daha iyi. Tabi bunlarda Türkçe dil desteği var mı bilmiyorum. Birçoğu ileri derecede PC kullanımı ve Linux tecrübesi gerektiriyor ki ben hiç Linux kullanmadım. Merak ettiğim bir sorun da şu. 90 dolar bile olsa kur yüzünden 400 küsür bir meblağ tutuyor. İleride karasal yayınlar başlayacak -gerçi ne zaman başlacak bilinmiyor- ama yayıncıların 4K çalışmalarını gözönüne alırsak bu karasal yayınlar 4K olacak ve verdiğimiz para boşa gidecek sanırım. Çünkü bu modeller maksimum 1080p çözmekle sınırlı. Bu durumda 4K alıcıların yaygınlaşmasını beklemek daha mı mantıklı? Yaygınlaşmalarıyla birlikte fiyatları da daha makûl seviyelere iner diye düşünüyorum. 1080p yayınlar artık hiçbir yayıncının öneminde görünmüyor.

https://zgemma-star.tr.aliexpress.com/store/group/ZGEMMA-H5/112376_507715883.html

https://tr.aliexpress.com/item/HEROBOX-EX4-HD-Wifi-satellite-tv-receiver-support-Smartcard-Reader-with-DVB-S2-S-DVB-C/32824744982.html

• 
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.