Şimdi Ara

YÜKSEK GÖRÜNTÜ KALİTESİNE sahip uydu alıcısı tavsiyesi? (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.992
Cevap
95
Favori
432.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 yıldır uydu piyasasının attığı kalbin tam ortasındayız burada ki işleyişi biz değil km lerde uzaktaki kişiler daha iyi biliyorsa tebrik etmek lazım.
    Biz diyeceğimizi dedik elbette gerisi kullanıların bileceği iştir. Saygılar.
  • Siz satış işinin ortasındasınız.

Ben ise, hem üretim hemde satış faaliyetlerinin yıllardır ortasındaydım ve sektöre yıllarca danışman olarak hizmet ettim.

Şimdi işlerim nedeniyle yurtdışındayım.

Forumda yazdığınız mesajlarınızda bilgi namına birşey yok. Yazdıklarınız spekülasyon, manipülasyon ve eyyamdan ibaret.

Bu hususu biraz daha açmam gerekirse;

Ben A marka cihazı satıyorum, iyi cihazdır, memnun kalırsınız.

Ben B marca cihazı satıyorum, bu cihazda iyi cihazdır, bu cihazdan da memnun kalırsınız.

Ben C marka cihazı da satıyorum. Bu cihazdan da memnun kalırsınız.

Yani foruma katıldığınızda, yazdığınız bundan ibarettir. Ya bırak bu konuya kullanıcılar karar versin. Satıcı olarak, çoğu cihazın kumandası elinin altındadır. Ama sen sonuçta satıcısın. Kullanıcı her zaman düşünür ki, sattığı cihazı tavsiye ediyor. Zaten bu da normal bir durumdur.

Demek istediğim, kullanıcının sizin tecrübelerinize ihtiyacı yok. Çünkü statü olarak sizin durduğunuz yer belli... Sattığınız cihazı tavsiye edeceksiniz.

Oysa kullanıcının aradığı, kendisi gibi bir başka kullancının tecrübesi nedir ? Bir başka kullanıcının tecrübeleri nelerdir. İşte kullanıcı asıl bunu merak eder.

İşte sonuçta yine diyorum ki; forumlar daha ziyade kullanıcı ağırlıklı alanlardır. Burada kendi konusu ile ilgili, bilgi ve deneyimler paylaşılır.

Burada pazarma tekniğine ilişkin faaliyetler pazarlanmıyor. Pazarlama tekniği ile ilgili faaliyetler, kendine has başlıklarda paylaşılıyor.

Saygılar, sevgiler.

• Her kullanıcının bütçesi farklıdır. Şimdi vatandaş 150 liralık bütçem var diyor. Elbette ona göre bir cihaz öneriyoruz. Sizin gibi 250 lira bütçem var diyene bütçesinin üzerinde sadece birkaç modele bağlı cihaz önermiyoruz. Teknik olarak o bütçede kullanıcın isteklerini karşılayacak cihaz yoksa onuda belirtiyoruz.
    Ayrıca şu keskin dille yazmaktan vazgeçmenizi tavsiye ediyoruz aksi halde bizde aynı dille yanıt vermeye başlayacağız. Kapat mevzuyu istediğine istediğin cihazı tavsi,ye et. Bizden de bahsetme, neyi tavsiye edip neyi tavsiye edeceğimizi sorgulama bu bizim taktirimiz düşüncemiz öbürüde senin. Bu kadar yazı ile okuyucuları sıkmanında anlamı yok. Artık lütfen sataşma ve itham olmadan yazılarınıza devam ediniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HDsatış -- 6 Ocak 2014; 13:42:00 >
  • Ben kullanıcıyım, 15 yıldan bu yana uydu hobicisiyim. Kullanıcının hangi cihaza ihtiyacı olacağını sizden iyi bilirim.

İşe yaramayan çöplük cihazları kullanıcılara tavsiye edemem. Geçmişte olduğu gibi, bugünde hala işte bu nedenle forumlardayım.

Forumda satıcılar eliyle, belli cihazlara yönlendirme çabasından dolayı, genel mesajlaşma alanına, tavsiye isteyen mesajlar çokça yazılmamaktadır. Tavsiye ile ilgili mesajlar daha çok özel mesaj kanalı kullanılarak olmaktadır. Bu durum gereği, bana bir günde yüzü aşkın özel mesaj gelmektedir.

Bende size eyyam, spekülasyon ve manipülasyon yapmadan mesaj yazmanızı tavsiye ediyorum.

Ben herhangi bir başlıkta herhangi bir sebeple sizden bahsetmedim zaten. Benim nezdimde, firmanız değil ama siz bahse değecek biri değilsiniz zaten...

Zaten ben kesinlikle sataşma yapmıyorum. Çeşitli konu başlıklarına yazdığım mesajlardan sonra, mevzuya girip müdahil oluyorsun. Yani aynı şeyleri ben sizden talep ediyorum.

Gerçi bu tantana ikinci defadır nüksediyor. Geçmişte de sizi aynı şekilde uyarmış ve bir ortayol bulduğumu zannetmiştim. Umarım üçüncüsü tekrar etmez.

Çeşitli konu başlıklarında klon cihazları tekrar kötülemeye çalışırsanız, bende doğru bildiğimi yazarım. Çatışma noktası tam olarak burasıdır. Yani dikkat edin bu noktaya !...

Kal sağlıcakla...

• Yazınız yine 2 cümlede hakaret ve aşağılama içeriyor. Ya sabır çekmekle yetiniyoruz.
    Siz bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırısınız size göre siz daha iyi biliyorsunuzdur. Bizimde yıllardır yüzlerce marka ve belki bine yakın modellde tecrübemiz vardır bunlar hakkında fikir beyan ederiz. Sizin düşüncenizle uyuşmasada saygı göstermelisiniz bu bizim düşüncemiz. Siz klon cihazların teknik olarak iyi olduğunu savunursunuz bizde teknik ve satış politikası olarak savunmayız kendi deneyimlerimlerimize göre. Sizin görüşünüz ayrı bizimkisi ayrıdır. Herkes kendi düşüncesini söylemede özgürdür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HDsatış

Yazınız yine 2 cümlede hakaret ve aşağılama içeriyor. Ya sabır çekmekle yetiniyoruz.
    Siz bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırısınız size göre siz daha iyi biliyorsunuzdur. Bizimde yıllardır yüzlerce marka ve belki bine yakın modellde tecrübemiz vardır bunlar hakkında fikir beyan ederiz. Sizin düşüncenizle uyuşmasada saygı göstermelisiniz bu bizim düşüncemiz. Siz klon cihazların teknik olarak iyi olduğunu savunursunuz bizde teknik ve satış politikası olarak savunmayız kendi deneyimlerimlerimize göre. Sizin görüşünüz ayrı bizimkisi ayrıdır. Herkes kendi düşüncesini söylemede özgürdür.

Kardes hadi ya. Polemige girmede git konuya yazma bir daha. Zaten detayci insan arastira arastira ak kara ogreniyor. Bulmusuz bir tane iyi anlayan adam soruyoruz cevap aliyoruz konuya girip girip yoruyorsun sadece onu, onun disinda her yazilani okudugumuz icin bizi. Varsa konuyla alakali paylasacagin BILGI bas ustundesin. Yoksa yazma artik harbi harbi can sikintisi oldun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FIRAT_G_ -- 6 Ocak 2014; 15:24:02 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende sabredip la havle demek zorunda kalıyorum.

Sizin yüzlerce binlerce dediğiniz modellerin tamamı, beş-altı tane işlemci tabanına dayalı modellerdir.

Elinden yüzlerce model farklı cihaz geçiyor ama cihazlarda kullanılan parçaların teknik ayrıntılarından bi habersin !?

Yazınca da yazdı diyorsun.

İşte onun için dedimki, esnaf ol, esnaf kal... İşini iyi yapmaya çalış.

Ha bende uydu hobiciyim diyorsan, buyur meydan senin !?

Sen fikir beyan edersin, ben fikir veririm. İşte aramızdaki farkta budur. Anlayana !?

Tabiki herkes kendi düşüncesini söyleyecek, söylüyor da zaten... Düşüncesini açıkladı, kimse kimseye birşey söylemedi zaten... Yani burada sorun yok.

Sorun hazımsızlıkta... Herhangi bir üyenin görüşü benim aklıma yatkın gelir, onun açıkladığı bilgiyi muteber görürüm. Daha muteber bir açıklama yapılana kadar, benim için muteber olanı odur.

Varsa elinizde daha muteber bilgi açıklarsınız, sizin bilginizde muteber görülür. Yani esas olan bilgi paylaşımı değil mi? Gerisi laf-ı güzaf olur.

Saygılar, sevgiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: FIRAT_G_

Kardes hadi ya. Polemige girmede git konuya yazma bir daha. Zaten detayci insan arastira arastira ak kara ogreniyor. Bulmusuz bir tane iyi anlayan adam soruyoruz cevap aliyoruz konuya girip girip yoruyorsun sadece onu, onun disinda her yazilani okudugumuz icin bizi. Varsa konuyla alakali paylasacagin BILGI bas ustundesin. Yoksa yazma artik harbi harbi can sikintisi oldun.

Fırat Bey kardeşim,

Bu satıcı arkadaşa ne yazarsan yaz, çok iyi anlıyor, ama anlamamazlığa vuruyor.

O kadar yazdım çizdim. Hobi ile pazarlamacılığı birbirine karıştırıyor. Esasında bu satıcı arkadaşımızı da çok iyi anlıyorum. Yani ticaretini geliştirip ekmeğini artırmak gibi bir kaygısı var. Bu kaygısında haklıdır da... Ancak ticaretini artırmanın yolu bu değildir. Ticaret erbabı, bizim daldığımız detay konulara dalıp değerli zamanını harcamaz. Daha karlı ve fırsat sunan işlerin arayışında olur. Umarım bu yazdıklarımdan feyz alır.

Bizler ise, unumuzu eledik. Karınca kararınca hobimizi devam ettirirken, Türk kullanıcıların bazı şeyleri anlayıp, kesesini korumalarına yardımcı olabilmek adına, boş zaman buldukça forumdaşlara yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Yıllardır şu cihaz upscale yapıyor, bu cihaz upscale yapıyor yalanları ile milleti kandırıp, paralarını hile ile cebinden çektiler. Bende ısrarla uydu cihazı upscale yapamaz, yapılan işlem enterpolasyon etkisini filtre etmektir diye yazdım çizdim. Şimdilerde kullanıcılar öyle bir noktaya geldi ki, upscalizasyon işlemi, tüketici elektroniğine ait ürünlerle başarılabilecek bir iş değil. İşte kullanıcılar uyandıktan sonra, upscale pazarlaması da bıçak gibi kesildi. Ama upscale yaptığı iddia edilen cihazlarla kullanıcları epeyce köstüler.

Bu örneği vermekten maksadım, pazarlamacılar her devirde para kazanmak için bir yenilik icat ederler. İşin başı reklam olduğuna göre, reklam yoluyla her türlü abartma itina yapılır, yapılıyor. Herhangi bir ürün reklamında yanıltma işlemi yaygınlaştığında, devletin yetkili kuruluşları devreye girmek suretiyle tedbir almaktadır. Öyleki, televizyonlarda hakiki ve doğal bal diye, insanlara karıştırılmış ürünleri yıllarca sattılar. Bir ara tedbir alındı, şimdi tekrar türediler.

Şimdi sizin açtığınız konu başlığı, "yüksek görüntü kalitesi" üzerine olunca, kullanıcılar konu başlığına itibar edip, buradan bilgi almaya çalışıyorlar. Tabi kullanıcılar itibar edip soru sordukça, bu durumu değerlendirmek isteyen satıcı arkadaşlarda başlıkta ürünlerini tanıtmaya çalışıyorlar.

Kısaca tartışmaların özü, izah ettiğim çerçevededir.

Sizin açtığınız konu başlığı tartışma alanına döndü. Keşke tartışma yaşanmasaydı diyeceğim ama, hiç olmazsa kullanıcılar adına iyi birşeye vesile oldunuz.

Saygılar, sevgiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Fırat Bey kardeşim,

Bu satıcı arkadaşa ne yazarsan yaz, çok iyi anlıyor, ama anlamamazlığa vuruyor.

O kadar yazdım çizdim. Hobi ile pazarlamacılığı birbirine karıştırıyor. Esasında bu satıcı arkadaşımızı da çok iyi anlıyorum. Yani ticaretini geliştirip ekmeğini artırmak gibi bir kaygısı var. Bu kaygısında haklıdır da... Ancak ticaretini artırmanın yolu bu değildir. Ticaret erbabı, bizim daldığımız detay konulara dalıp değerli zamanını harcamaz. Daha karlı ve fırsat sunan işlerin arayışında olur. Umarım bu yazdıklarımdan feyz alır.

Bizler ise, unumuzu eledik. Karınca kararınca hobimizi devam ettirirken, Türk kullanıcıların bazı şeyleri anlayıp, kesesini korumalarına yardımcı olabilmek adına, boş zaman buldukça forumdaşlara yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Yıllardır şu cihaz upscale yapıyor, bu cihaz upscale yapıyor yalanları ile milleti kandırıp, paralarını hile ile cebinden çektiler. Bende ısrarla uydu cihazı upscale yapamaz, yapılan işlem enterpolasyon etkisini filtre etmektir diye yazdım çizdim. Şimdilerde kullanıcılar öyle bir noktaya geldi ki, upscalizasyon işlemi, tüketici elektroniğine ait ürünlerle başarılabilecek bir iş değil. İşte kullanıcılar uyandıktan sonra, upscale pazarlaması da bıçak gibi kesildi. Ama upscale yaptığı iddia edilen cihazlarla kullanıcları epeyce köstüler.

Bu örneği vermekten maksadım, pazarlamacılar her devirde para kazanmak için bir yenilik icat ederler. İşin başı reklam olduğuna göre, reklam yoluyla her türlü abartma itina yapılır, yapılıyor. Herhangi bir ürün reklamında yanıltma işlemi yaygınlaştığında, devletin yetkili kuruluşları devreye girmek suretiyle tedbir almaktadır. Öyleki, televizyonlarda hakiki ve doğal bal diye, insanlara karıştırılmış ürünleri yıllarca sattılar. Bir ara tedbir alındı, şimdi tekrar türediler.

Şimdi sizin açtığınız konu başlığı, "yüksek görüntü kalitesi" üzerine olunca, kullanıcılar konu başlığına itibar edip, buradan bilgi almaya çalışıyorlar. Tabi kullanıcılar itibar edip soru sordukça, bu durumu değerlendirmek isteyen satıcı arkadaşlarda başlıkta ürünlerini tanıtmaya çalışıyorlar.

Kısaca tartışmaların özü, izah ettiğim çerçevededir.

Sizin açtığınız konu başlığı tartışma alanına döndü. Keşke tartışma yaşanmasaydı diyeceğim ama, hiç olmazsa kullanıcılar adına iyi birşeye vesile oldunuz.

Saygılar, sevgiler.

Tamam abi işte sıkıntı yok. Sende polemiğe girme. O arkadaşın bakış açısına göre kendi haklı. Sen bakış açına göre haklısın. Okuyan insanlar zaten düşüncelerine göre kimin ne düşündüğünü ne yaptığını biliyor. Girme polemiğe yazma sende iki oldu dedin. Üçüncüye meydan verme. Amma büyük yüreğiniz varmış tartış tartış. Sonuç? Yok öyle bir sonuç. Ben olsam şimdiye birbirimize kafa göz dalmıştık satıcı olsam seninle, senin yerinde olsam satıcıyla.

• FIRAT_G_ kullanıcısına yanıt
    @ serkanguzel
    hiç bir satıcı arkadaş malına kaka demez zaten :) serkan abi bencede polimiğe girme abi artık tutupda sadece satıcının dediklerine gore alan olcağını hiç sanmıyorum bırak istediği gibi tanıtıp çizsinler onlarda ekmeğinin derdinde ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 6 Ocak 2014; 22:26:32 >
  • Ben bu firmadan cihaz aldım lnb aldım hiç sorunumda olmadı ama yazılanları okuyunca bana göre çok sert yazıyorsunuz. Bu sert yazılar bana yazılsa bende karşılık yazarım. Cihazlarını tanıtıyorlar ama galiba o başlık reklam. Yani burada reklam veren sadece bu firma değil her kategoride reklam veren firmalar var. Sonuçta ticari bir firma pm den yazınca da destek ve bilgi veriyorlar.
  • quote:

Tamam abi işte sıkıntı yok. Sende polemiğe girme. O arkadaşın bakış açısına göre kendi haklı. Sen bakış açına göre haklısın. Okuyan insanlar zaten düşüncelerine göre kimin ne düşündüğünü ne yaptığını biliyor. Girme polemiğe yazma sende iki oldu dedin. Üçüncüye meydan verme. Amma büyük yüreğiniz varmış tartış tartış. Sonuç? Yok öyle bir sonuç. Ben olsam şimdiye birbirimize kafa göz dalmıştık satıcı olsam seninle, senin yerinde olsam satıcıyla.

Valla Fırat bey, kullanıcılara doğru bilgi vermek söz konusu olduğu durumda, hiç çekinmeden yazdım bugüne kadar... Aynı görüşümü bugün android cihazla ilgili konu başlığında da belirttim.

Boş zamanlarımda uyduculuğu hobi olarak yapıyorum. Forumdaşları bilgilendirmekte hobimin bir parçasıdır. Hobisi olmadan, internette uydu malzemesi satıpta işini ekmeğini polemikle yürütenin de vay haline... Neyse... Yazdık mı, yazdı diyorlar, fazla birşey yazmayayım en iyisi...

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

@ serkanguzel
    hiç bir satıcı arkadaş malına kaka demez zaten :) serkan abi bencede polimiğe girme abi artık tutupda sadece satıcının dediklerine gore alan olcağını hiç sanmıyorum bırak istediği gibi tanıtıp çizsinler onlarda ekmeğinin derdinde ;)

@kerimcem kardeşim,

Hatırlarsanız, Neta cihazlar kullanıcılar tarafından bilinmeyip tereddütle karşılanırken, işlemcisinin ne olduğunu araştırıp, edinenlerin pişman olmayacağı yönünde kanaatimi bildirmiştim.

Gelişen süreç içerisinde, cihazı ilk edinenler içerisinde oldunuz. Sizin katkılarınız ve detaylı incelemelerinizle cihaza güven arttı. Özellikle yazılım sürüm numarası içeren bazdaki mesajlarınızı takip eden yüzlerce üye oldu. Hepsi kanaatinizi teyit eden açıklamaları bir bir yaptılar.

Bu açıklamalardan maksat, ortak bir sinerji yaratıldı. Bu sinerjiyi yaratanlar bizatihi kullanıcıların kendisi idi. Cihaz talep görmeye başlayınca, forumu iyi takip eden satıcılar, bu cihazı da çeşitlerinin arasına katarak ticaretlerini geliştirip, kazançlarını artırdılar. Kazançları da helal olsun. İyi mal satsın, kazansın yani...

Ben hatırlıyorum; cihazı önerdiğimiz ilk günlerde, bir kaç satıcının kasası çirkin, yazılımı özellik olarak zayıf, müşteri IP TV de soruyor, +18 kanalları da soruyor, ethernet girişi yok v.s. bir sürü bahane sıralamışlardı. O tarihten bu yana, 6400 satışı yükselerek arttı, fiyatı neredeyse hiç düşmedi. Yani bizler kullanıcılar olarak, kendi kendimize hizmet ederek iyi cihazlara sahip olabildik.

Velhasılı kelam, tüketicinin gücü böyle izah edilebilir değerlendirmekteyim.

Son söz olarakta, satıcı arkadaşlarının ticaretine engel filan olduğumuz yok. Hatırlarsanız bir kısım satıcılar, hırsına yenik düşüp, "Klon Vu Solo2'ler" başlığına gelip, hır gür çıkarmışlardı. Yani sürekli dezenformasyon, spekülasyon, manipülasyon ve eyyam faaliyeti yürüttüldü, yürütülmeye çalışılmaktadır.

Yine bizler Çin'den klon Dreambox cihaz getirtirken ve bilgilerimizi paylaşırken, bugünkü satıcılar, bu foruma üye bile değillerdi. O dönemin yurtiçindeki orijinal cihaz satıcıları forumada Çin'den cihaz getirtenler başlığına gelipte, tek bir söz yazmadı. Biz Çin'den mal getirttik diye, reseller konumundaki satıcıların ticareti durmadı. Onlar çıtır çıtır cihazlarını sattı. Bizler uygun fiyatlı cihaz getirttip mutlu olduk.

Yine ayrıca, forumda satıcı arkadaşların açtığı ve sticky konumundaki konu başlıkları var. O başlıklara girip tek kelime mesaj yazmam. Bana ne, allah herkesin yolunu açık etsin. Ben böyle düşünebiliyorsam, kendi açtığım klonlarla ilgili konu başlığı içinde aynı saygıyı görmek isterim.

Velhasılı forumdaşlara hatırlamaya ihtiyaç bulunduğu için, yazma gereği hissettim.

Saygılar, sevgiler.

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    insanların %80 -90 nı satıcıyı değil alanlar üründen memnun kalmışmı yada senin gibi daha bilgili arkadaşların görüşlerini dinliyolar neta yı senin tavsiyen üstüne aldım fta olarak oldukça beğendiğim bir cihaz zaten....hiremconun çöp sd sinden sonra devrim gibi gelmişti ,ondan sonra dayımın uydu satışı yapmasıyla bi çok hd cihaz denedim zaten genel olarak sti ler oldukça başarılı genelde ama sıradan turksat kullanıcısının hiç dreamboxa bulaşmasına gerek yok kanımca 800 hd se yi arkadaşımdan test etmek için aldım uğraştırıcı açılışı uzun fta turksat için neta yeter artar..iyigeceler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

insanların %80 -90 nı satıcıyı değil alanlar üründen memnun kalmışmı yada senin gibi daha bilgili arkadaşların görüşlerini dinliyolar neta yı senin tavsiyen üstüne aldım fta olarak oldukça beğendiğim bir cihaz zaten....hiremconun çöp sd sinden sonra devrim gibi gelmişti ,ondan sonra dayımın uydu satışı yapmasıyla bi çok hd cihaz denedim zaten genel olarak sti ler oldukça başarılı genelde ama sıradan turksat kullanıcısının hiç dreamboxa bulaşmasına gerek yok kanımca 800 hd se yi arkadaşımdan test etmek için aldım uğraştırıcı açılışı uzun fta turksat için neta yeter artar..iyigeceler..

+1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuatg

Ben bu firmadan cihaz aldım lnb aldım hiç sorunumda olmadı ama yazılanları okuyunca bana göre çok sert yazıyorsunuz. Bu sert yazılar bana yazılsa bende karşılık yazarım. Cihazlarını tanıtıyorlar ama galiba o başlık reklam. Yani burada reklam veren sadece bu firma değil her kategoride reklam veren firmalar var. Sonuçta ticari bir firma pm den yazınca da destek ve bilgi veriyorlar.

Merhaba,
    bende HD den birçok ürün aldım, fiyat olsun, hızlı kargolama olsun, hiç açılmamış orjinal ambalajında ürün olsun, faturalı ürün göndermesi olsun hiç bir lafım yok hatta ihtiyacım olsun gene HD den alışveriş yaparım. Ama demişsinizki banada bu kadar sert yazsalar karşılık yazarım buna katılmıyorum size, bana yazılsa tamam ama o satıcı, esnaf olunca birkere bi ağırlığınız olmalı illa böyle sert yazı yazılacaksa satıcı niki ve kimliği ile değil sıradan bir kişiymiş gibi yazmak lazım bence. Ben şahsen her iki tarfıda tanımayan ve tarafsız biri olarak satıcının konuyu uzatmasını hoş bulmuyorum, satıcı olarak sataşmaya mazur kalınsa bile bizler bunu zaten görüp anlayacak kapasitede insanlarız hiçbir zaman aaa bak satıcı karşı cevap yazmadı demmekki diğer taraf gerçekten haklıymış diyecek değiliz. Teknik veya her ne sebeple olursa olsun satıcıların bilgilerine ihtiyacım olduğunda başta HD olsun telefon ettiğimde neredeyse hiç beklemeden telefonda zaten yardımcı oluyorlar, o yüzden tüm satıcılar lütfen bu tür forumlarda sadece son kullanıcı ve amatörlerin görüşlerinide değerlendirelim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bu cihaz gercekten cok iyi goruntu veriyor mu?

Neta 6400 HD cihazda, STi 7167 işlemci bulunmaktadır. İşlemci SD yayınları diğer işlemcilere göre, daha iyi ölçeklemektedir.(Scaling) HD yayınlarda aynı başarıdan söz edilemez. Yani keskinlik ( sharpness ) oranı biraz düşüktür.

Tüm bunlarla beraber, fiyat/performans oranı yönünden iyi bir seçim olur.

HD yayınlarda daha keskin görüntüye sahip olmak istiyorsanız, Broadcom işlemcili cihazlardan edinmelisiniz. Tabi fiyatları da daha yüksektir.

Saygılar, sevgiler.

Konuma yorum yaptiginiz icin tesekkur ederim serkan hocam daha oncede yazmis oldugunuz bircok yorum ve oneriyi okumustum. Bana onerebileceginiz cihaz nedir yuksek fiyatli olmayan?

Hocam fiyatı yüksek olmayan, gerçek 300 Mhz. hızında çalışan ve Broadcom 7401 işlemcili, klon Dreambox 800HD cihazı tavsiye ederim. Sıfırı 300 - 350 TL aralığındadır. İkinci elini ise, 160 - 200 TL aralığında edinebilirsiniz. HD yayınlarda keskinlik oldukça iyi diyebilirim.

Edinim için Google 'dan yardım alabilirsiniz.

Peki sd yayin kalitesi ne durumdadir hocam? Bu aleti alinca ethernet girisine lan kablosu taksam internete baglasam bir artisi olur mu? Salak salak soru soruyorum galiba bilgim olmadigi icin kusura bakmayin o kadar arastirmama ragmen anlasilabilir pek bir kaynak bulamadim bu yuzden yorum oneri ve vereceginiz cevaplar benim icin cok degerli.

Bunlar digitürkten felan daha mı iyi gösteriyor ?

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    Serkan Bey,daha öncede yazmıştım ama sanırım yılbaşı yoğunluğundan gözden kaçtı, önerileriniz doğrultusunda clone dm 800hd se cihaz aldım, öncelikli sorum cihazı kablosuz olarak nasıl internete bağlarım ikinci sorum da kullanma kılavuzu gelmedi, basit kullanım kılavuzu ya da kullanmayla ilgili önerileri nasıl bulabilirim.
    Saygılarla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gulgun22

Serkan Bey,daha öncede yazmıştım ama sanırım yılbaşı yoğunluğundan gözden kaçtı, önerileriniz doğrultusunda clone dm 800hd se cihaz aldım, öncelikli sorum cihazı kablosuz olarak nasıl internete bağlarım ikinci sorum da kullanma kılavuzu gelmedi, basit kullanım kılavuzu ya da kullanmayla ilgili önerileri nasıl bulabilirim.
    Saygılarla...

Ben kablosuz bağlantı aparatları hiç kullanmadım daha önce...

Evde notebook'umun kablosuz bağlanma özelliği var. Router'da kablosuz yayın özelliği de var. Ancak buna rağmen, notebook'umu her zaman kablolu bağladım. Yani bu işlerde benim kafa internete garanti bağlanmaya odaklandığı için Dreambox'un kablosuz bağlantı işlemi konusunda yardımcı olamayayacağım.

Şu başlığı inceleyebilirseniz, burada daha önce anlatılmıştı ;
    http://forum.donanimhaber.com/m_51094500/mpage_29/tm.htm

Bu 29 sayfalık link oldukça uzundur. Bilgiler arasında bulamazsanız, mesaj hücresi açıp sorunuz. Bilen bir arkadaş yardımcı olacaktır.

Türkçe kullanma klavuzu olarak benim elimde 800HD için olanı var ;
    http://s3.dosya.tc/server16/HgIUcQ/Dreambox800hdkilavuz.rar.html

Ama işlevleri aynıdır. Değişmez yani...

Cihazınız ile ilgili sorularınız olursa, ilk link'ten sorunuz.

Kolay gelsin.

• Teşekkürler, sağlıcakla kalın...
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.