Şimdi Ara

Yönetim bilişim sistemlerinin önü açık mı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
4
Favori
8.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @My Love YBS hocam burada bazı arkadaşların ybs konusunda bilgilenmeye ihtiyacı var

• Shesmovedon kullanıcısına yanıt

ceng kadar olmasa da yazılım öğretiyor hocam. aklınızda soru varsa cevaplayabilirim.

• Hocam iş imkanları falan nasıl YouTubedan baktığım kadarıyla bt den it ye bir çok farklı alanda çalışan mezunları var
  • ders programlarına baktım ama şu an hiçbir şey anlayamadım kimisi yüzeysel olduğunu kendi çabamızla da bu kadar gelişebileceğimizi okula gerek olmadığını söylüyor. siz ne düşünüyorsunuz
    Hocam yazılımla ilgili şeylerde genel kural bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shesmovedon

ders programlarına baktım ama şu an hiçbir şey anlayamadım kimisi yüzeysel olduğunu kendi çabamızla da bu kadar gelişebileceğimizi okula gerek olmadığını söylüyor. siz ne düşünüyorsunuz

yüzeysel olduğunu düşünmüyorum. kayda değer bir yazılım temeli verip daha sonra bunu bölümün amaçları doğrultusunda kullandığını söyleyebilirim. bu temel için ise algoritma, veri yapıları, nesne yönelimli programlama, veri tabanları, web tabanlı uygulama geliştirme gibi konular var. daha sonrasında bölüm dersleri arasında çeşitli yazılım konuları var; sistem analizi ve tasarımı, veri madenciliği, makine öğrenimi uygulamaları gibi. şöyle müfredatımı bırakayım incelemek istersen.

https://meobs.marmara.edu.tr/ProgramTanitim/isletme-fakultesi/yonetim-bilisim-sistemleri-ingilizce-1337-982-0

fakat belirtmek isterim bu bölüm bir ceng dengi değildir, amaçları farklıdır. hani derler ya teknolojinin gelişmesi ile birlikle artık her alana yazılım girecek. işte bizim bölüm işletme alanına yazılımın girmesi sonucu oluşmuştur.

• @100ve120karasıöneri @furkançk özelden ilgileniyorum hemen hocam  

• teşekkürler hocam siz hangi üniversitedesiniz
  • Teşekkür ederim sizi de rahatsız ettim :D

• hocam iş imkanları genellikle bilişim sektörüne yönelik. bilişim sektörü içerisinde ise geniş bir yelpazede iş imkanlarına sahip. hem işletme hem yazılım alanına ilginiz varsa pek bir memnun kalacağınızı söyleyebilirim.

• Marmara almanca yazmak daha iyi olmaz mı hocam? Birçok kişi iyi diyordu Marmara’ya. Medipolde okumaktansa Marmara’da okumak daha iyi olur bence. Hem bölümün mevcudu daha rafine olur. Hem de daha iyi imkanlar sağlayabilir sana. Almancayı düzgün öğrenirsen avantajlı olabilirsin. İngilizce zaten bilmen gerekiyor

ben marmara ing ybsdeyim hocam.

• hocam sizce yeditepe mi marmara mı, sıralamam yeditepeye yetiyor ama marmaranın eğitimini çok övdüler siz daha iyi bilirsiniz tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shesmovedon

hocam sizce yeditepe mi marmara mı, sıralamam yeditepeye yetiyor ama marmaranın eğitimini çok övdüler siz daha iyi bilirsiniz tabi

ben marmarayı tercih ederdim.

• peki neden
  • -Shepard- kullanıcısına yanıt
    Hocam 1 e bunu yazarım o zaman
  • medipol tam burslu mu yazacaksın

alanında en köklü bölümlerden biri olması, dengeli müfredatı, kaliteli öğrenci profili, sağladığı imkanlar nedeniyle marmarayı tercih ederdim. ayrıca yeditepeyi tercih etmemek için çeşitli sebeplerim de var. işte vakıf üniversitesi olmasından dolayı daha masraflı olması. öğrenci profilindeki dengesizlik, burslu 6kdan alıp burssuz 330k ya düşmesi. ayrıca bulunduğu fakülte pek güzel bir izlenim vermedi bana. baktığım zaman ortak noktaları çokça olan bölümleri bir araya getirip bu bölümler arasında olabildiğince ortak ders ayarlanmış gibime geldi. zaten bu nedenden olsa gerek bana müfredatı pek tatmin edici gelmedi. sırf müfredatları karşılaştırarak bile ben marmarayı tercih ederim diyebilirim. tabii bunlara rağmen sağladığı bazı ek imkanlar var fakat bence bu dezavantajları karşılayacak seviyede değil. bazıları için sırf burssuz olarak 330kdan öğrenci alması bile eleyici olabilir hatta.

• Daha iyi üniversitelerde %50 bursluda yazabilirim hocam sizce ne yapsam
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.