Şimdi Ara

Yoldaki Kasislerin Araca Zararı ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
50
Cevap
1
Favori
10.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yoldaki zırt pırt önümüze çıkan kasislerin tümseklerin yavaş geçsekte araca ne kadar zarar verdiğini (ya da vermekte midir) bilen varmı dır??? Sırf avm lerin kapalı otoparkına bu kasislerden, tümseklerden girmiyorum arkadaş ya... saydım avm de tam tamına 17 tane kasisten geçiyorum bazılarıda rampa yukarı kasis onlar daha bi enteresan... sonuç olarak bunlar araca ne kadar zararlı ya da bu zararları en aza indirmek için ne yapmalı???? güncelliği hiç geçemeyecek bir konu bence malum kasislerin diyarı ülkemiz yollarımız sokaklarımız hatta evimizin önleri .. var mı çare ki

• Beylikdüzü içi bazı yerlerinde 10 15m aralıklarla mezar gibi kasislerle dolu bir yer. Ve böyle bir yerde adam aventadorla geziyordu geçen. O kadar eşşek var ki adamlar da mecburiyetten koyuyorlar. Herhangi bir ilkokul çıkışı caddesinde 20-25mde toplam 4 kasis var. Her kavşak giriş çıkışları keza aynı. Kurallara göre kullanmayı bilsek böyle olmayacak da bilmiyoruz maalesef.
  • Kasis değilde üstadım o çukurları açıpta kapatmayı akıl edemeyen belediyeyi Allah nasıl biliyosa öyle yapsın arkadaş jantı düzelttire düzelttire bi hal oldum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ugur A.

Kasis değilde üstadım o çukurları açıpta kapatmayı akıl edemeyen belediyeyi Allah nasıl biliyosa öyle yapsın arkadaş jantı düzelttire düzelttire bi hal oldum

Valla uğur bey çukurlardan yağmurda kurtulamıyorum bende, tangır tungur golf 7 ile dalarken içim cız ediyor desem yeridir. O çukurlardan kaza bile yapacaktım bir ara bu aksa gaz ın adanada yollara yaptığı rezaleti görsen parkeler yamuk yumuk yollar çukur cenneti hele yağmurda.. ben jantı geçtim ön düzen balans a bile gitmeyi düşündüm bir ara
  • 10 dk önce bir çukura girdim ve hem mentalizims hemde fiziki içim açıdı ya böyle bir belediye olamaz,adamlar asfalt yaptı eskisi daha iyiydi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • frene basma anında kasisten geçmek zarar verir bence
  • Yav şimdi de kasisi parke taş ile yapıyorlar parke taş yolda gidiyorsun bir yerini kasis yapmışlar belli de olmuyor Allah belalarini versin.Asfalt yolda ise eski kasisleri yenileyip yeni kasis yaptılar onunda gece reklektorleri belki olmuyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

frene basma anında kasisten geçmek zarar verir bence

ama hocam kasisten geçerken ister istemez yavaşlıyorsun, bi de otomatik şanzumanlarda o kasislerde motorda tekleme oluyor gibi, manuelde ne güzel boşa al motor zıpalaya hoplaya geçiyordum, bu kasislerden motora mı acısam janta mı karar veremiyorum artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kasperski

Yoldaki zırt pırt önümüze çıkan kasislerin tümseklerin yavaş geçsekte araca ne kadar zarar verdiğini (ya da vermekte midir) bilen varmı dır??? Sırf avm lerin kapalı otoparkına bu kasislerden, tümseklerden girmiyorum arkadaş ya... saydım avm de tam tamına 17 tane kasisten geçiyorum bazılarıda rampa yukarı kasis onlar daha bi enteresan... sonuç olarak bunlar araca ne kadar zararlı ya da bu zararları en aza indirmek için ne yapmalı???? güncelliği hiç geçemeyecek bir konu bence malum kasislerin diyarı ülkemiz yollarımız sokaklarımız hatta evimizin önleri .. var mı çare ki

hocam benimde kullandıgım yolda 4 km bir yol ev iş arası yaklasık 14-15 adet kasis var sinir oluyorum kasislere ama kendini bilmezler yüzünden mecburen bırakılıyor yoksa ara sokak cadde okul önü hiç dinlemiyorlar hızlıca basıp gidiyorlar.mutlaka araç zarar görüyordur bazen farketmiyoruz son anda görüyoruz ve takur tukut geçiyoruz araba da mahfoluyor. maalesef. çok yavaş girmek lazım kasise

• Aracın alt takımı sağlamsa hiçbir şey olmaz. Paldır küldür geçmiyoruz zaten yavaşlıyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxkoksalxx

Yav şimdi de kasisi parke taş ile yapıyorlar parke taş yolda gidiyorsun bir yerini kasis yapmışlar belli de olmuyor Allah belalarini versin.Asfalt yolda ise eski kasisleri yenileyip yeni kasis yaptılar onunda gece reklektorleri belki olmuyor..

bizim burda da parke taşından kasisin altından aksa gaz ın doğalgaz borusu geçiyor 5 metreye bir mevcut... gayet iyi anlıyorum köksal bey sizi aynı durum burda da var.. sırf bu kasisler için ciddi ciddi bir dacia duster almayı bile düşündüm bir ara var ya
  • Genelde iyce yavaşlar öyle geçerim

• quote:

Orijinalden alıntı: CcCriSsS

Aracın alt takımı sağlamsa hiçbir şey olmaz. Paldır küldür geçmiyoruz zaten yavaşlıyoruz.

evet bende yavaşlıyorum fakat aracın dengesi bir müddet sonra bozulacak gibi geliyor bana çünkü girişte 17 kasis çıkışta 17 kasis toplamda 34 kasisten her hafta geçiyorum artık yolun kenarına koyacam ama ordada güvenemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kasperski

quote:

Orijinalden alıntı: xxkoksalxx

Yav şimdi de kasisi parke taş ile yapıyorlar parke taş yolda gidiyorsun bir yerini kasis yapmışlar belli de olmuyor Allah belalarini versin.Asfalt yolda ise eski kasisleri yenileyip yeni kasis yaptılar onunda gece reklektorleri belki olmuyor..

bizim burda da parke taşından kasisin altından aksa gaz ın doğalgaz borusu geçiyor 5 metreye bir mevcut... gayet iyi anlıyorum köksal bey sizi aynı durum burda da var.. sırf bu kasisler için ciddi ciddi bir dacia duster almayı bile düşündüm bir ara var ya

Valla hocam fd6 civicim var 17 jant + spor yaylar kasisli yollar ezberimde girmiyorum oraya kasis olsa bile geri geri çıkıyorum :) ama 2005 puntomda pek acımıyorum.

• Beylikdüzü içi bazı yerlerinde 10 15m aralıklarla mezar gibi kasislerle dolu bir yer. Ve böyle bir yerde adam aventadorla geziyordu geçen. O kadar eşşek var ki adamlar da mecburiyetten koyuyorlar. Herhangi bir ilkokul çıkışı caddesinde 20-25mde toplam 4 kasis var. Her kavşak giriş çıkışları keza aynı. Kurallara göre kullanmayı bilsek böyle olmayacak da bilmiyoruz maalesef.
  • kc30 K kullanıcısına yanıt
    ben bazen o kasislere girmeyim diye yolu uzatıyorum hatta kayboluyorum laf aramızda....
  • Burada yazan insanlara sözüm yok ama o kasisler birtakım insan görünümünde olan hayvanları gemleyebilmek için tek çözüm.

Ama kasis var kasis var: İnce ve sert kasisler yerine daha geniş bir kesite sahip yuvarlatılmış kasisler daha iyi hatta üstünden geçmesi zevkli bile oluyor.

Yavaş geçtikten sonra kasisin araca zarar verebileceğini de düşünmüyorum.

Sevgi ve saygılar.
  • Mazotşist kullanıcısına yanıt
    haklısın hocam hız manyakları için bir çözüm yolu olabilir ama bizler içinde eziyet, ben normal şartlarda kullanırım aracı ve bu kasislerden sürüş zevkim bile kalmadı artık desem yeridir, bide geçerken aracın bi yerlerinden illaki bi ses geliyor malesef
  • Bildigim kasislerden gecerken frene basili tutmamaliyiz, fren diskini yamultuyormus. Yani kasise kadar yavaslayip kasisten gecerken freni birakmaliyiz. Bende fluence var, yerden yuksekligi 17 cm masallah arazi araci gibi cukur ve kasislerde.

• Tam kasisten geçerken frene basmamak lazım. öncesinde iyice yavaşlayıp ayağı frenden bırakıp geçmeli.
    benim en sevmediğim hızla giderken aniden önümde beliren çukurlar
  • Kasisler sıkıntı çok sıkıntı değil de o çukurlar var ya Bir keresinde gece görmedim çok fena düştüm çıktım.
    Ama baya bir tırstım. Sabah fark ettim jantı kenarından yamultmuşum. Uzun yola çıkmadan önce düzeltmiştim. Kasislerin de bazıları
    anlaşılmıyor o sıkıntı. Birde İntercity İstanbul Parktakiler çok fena hızı baya bir düşürmek gerekiyor ona rağmen TAK TAK diye geçiyorsunuz.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.