Şimdi Ara

YOLDA TANIK OLDUĞUNUZ İLGİNÇ GÖRÜNTÜLER (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
2
Favori
8.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlarımla lastikleri ince yanaklı olan bir taksiye bindik yoldan durdurmuştuk. Bindikten on saniye taksi şöfürü kestirmeden bağdat caddesine çıkmak sola dödü. Sonra sol iki lastik çukura girdi ve fıssss diye sesler geldi. Sonra aaaa diye baktım lastikler patlamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: historiyst_45

Bir gece vakti döner kavşağın içinde ışığın yanmasını beklerken yanımda duran kuş serisi bir arbada birden paldır küldür bir kavga başladı.Alkol de almış arkadaşlar kafalar bi milyon.Şoförün yanında oturan küfürler ederek indi ve kapıyı feci şekilde çarptı.Bunun üzerine diğeri de indi ve aynen küfürler falan daldılar.Ben de gayri ihtiyari dayanamadım ve ayırayım şunları diye indim.Dur yapma falan derken arada bir yumruk da ben yedim.O gün bugündür artık kavga ayırmaya falan girmem neme lazım ...

benzer bir durum ben yaşadım.. kırmızıı ışıkta adamlar arabadab inip kavga ettiler. ışık yeşil olunca tekrar arabaya binip devam ettiler..

• Hobaaa o daha da güzelmiş ...
  • Otobüslerde muavinlik yaparken, Kırcaaliden sabah çıktık yola akşam üzeri Topçular dan indik feribottan, varış yeri bursa kalkış kırcaali. yalova dolaylarına geldik, yaşlı bir teyze beni çağırdı, oğlum kırcaaliye ne zaman varcaz dedi? Ordan geliyoruz ya teyzecim dedim, O an öyle bir bakışı vardı ki anlatamam. Sonra biraz açıklama ve kolonya ile nereye gittiğimizi hatırladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: toprak2009

2004 yılında acemiliğimin ilk yıllarında istanbuldan afyona gidiyorum saat gece 10 falan.kütahya afyon arasında acayip tuvaletim geldi benzinci gözlemekteyim.yolda hafif bir ay aydınlığı var.sola dogru viraja girerken yol boş diye sol şeride girdim gidiyorum ama uzaktan bir karartı var selektör yaptım sorun yok görünüyor.karatıya epey yaklaştığımda karşımdan gelen kamyon farlarını açtıben anında sağ şeride kaçtım.meger kamyon gece farlarını kapatmış gidiyor.peşinden gidip yakalamak istedim ama bacaklarım titriyordu ve artık pantolunum ıslaktı.

kesin tırcı uyuya kalmıştır. iyi atlatmışsın.

bende anlatayım bir tane yolda araçla sağ şeritte gidiyorum az ileride aynı şeritte kamyon vardı. huyumdur kamyonları sollamadan önce kornaya basar sonra sinyal veririm. neyse bunu sollarken ağrına gitti herhalde bu da gaza yüklendi. bunu solladım ben fakat 50 metre mesafeden sonra tekrar sağ şeride geçtim. bu görünce birden sinirinden kornaya bastı aklı sıra basıp gidecek ya. bende biraz hızı azaltınca bu daha çok sinirlenip gaza yüklendi.
    fakat performans meselesi 10 saniye sonra beni daha göremedi.

• 2008 Yılında üniversite okurken kaldığım binanın önünde küçük bir camii vardı cuma günleri yola kilim halı falan atıp cami içine sığmayanlar namaz kılmak için yer hazırlıyorlardı. Bende bunu unutarak arabamı caminin önünen park etmişim sabah okula gitmek için evden çıktığımda arabamın çekiciye yüklendiğini görünce şok oldum çekiciden indirdik aracı ama yazılan park cezasından kurtulamadım.
  • Gazete aracılığıyla tanık oldum:

Hollanda'nın Venlo kasabasında oturan 72 yaşında bir adam yapı marketten aldığı 6 metrelik (!) tahtaları çekicisiz taşımak için aracının yanına ve altına (!!!) bantla ve iple bağlayarak taşımak isteyince hemzemin geçitte takılı kaldı. Polis tarafından trafikten men edilen araç için sahibine ceza kesildi ve sürücü belgesine el konuldu.

YOLDA TANIK OLDUĞUNUZ İLGİNÇ GÖRÜNTÜLER
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Gazete aracılığıyla tanık oldum:

Hollanda'nın Venlo kasabasında oturan 72 yaşında bir adam yapı marketten aldığı 6 metrelik (!) tahtaları çekicisiz taşımak için aracının yanına ve altına (!!!) bantla ve iple bağlayarak taşımak isteyince hemzemin geçitte takılı kaldı. Polis tarafından trafikten men edilen araç için sahibine ceza kesildi ve sürücü belgesine el konuldu.

•  YOLDA TANIK OLDUĞUNUZ İLGİNÇ GÖRÜNTÜLER

• Birgün işten çıktım şirket aracı olan albea ile neyse akşam eve gelirken fırından ekmek istediler saat 7.30 gibi hava karanlıktı ve yağmur yağıyordu . gittim arabayı fırının önüne park ettim dörtlüleri açtım araba çalışır vaziyette . koşarak fırına girdim aldım ekmeği çıktım gece ya baktım albea'nın arkasına bir tane daha albea gelmiş aynı benim albea gibi 4'ler açık ve çalışır vaziyette . tabi ben gece koşarak bindim arkadaki albea'ya neyse bastım gidiyorum eve doğru . arkadan biri sürekli sellektör yapıyor beni geçmeye çalışıyor bende biraz asabiyimdir adamın geçmesine izin vermedim. eve geldim adam geldi benim aracın arkasına park etti . senmisin artislik yapan dedim hızla indim arabadan adamda indi . ne senin derdin dedim adam tabi korktu biraz . kardeşim arabaları karıştırdın ne derdi dedi. ben o an sağıma soluma baktım gören duyan yok . HA....S....R dedim adamla anahtarları değiştik hakkını helal et dedim ama yerin dibine girdim nasıl anlamıyorsam . çok dalgındım heralde

• quote:

Gazete aracılığıyla tanık oldum:

bizden beterleri de varmış...

• quote:

Orijinalden alıntı: necmi42

Abim anlattı.
    otobüsle istanbuldan konyaya geliyorlarmış.gece geç saatte mola verilmiş ama fazla kişi inmemiş.epey gittikten sonra yaşlı bi teyze muavine oğlum biz buralardan geçtik demiş.muavin gülerek sen uyu teyze demiş.birbuçuk saat sonra anlamışlarki moladan sonra şöför, dalgınlıkla geldiği yöne sürmüş.

Bu çok iyi ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: bykush99

Birgün işten çıktım şirket aracı olan albea ile neyse akşam eve gelirken fırından ekmek istediler saat 7.30 gibi hava karanlıktı ve yağmur yağıyordu . gittim arabayı fırının önüne park ettim dörtlüleri açtım araba çalışır vaziyette . koşarak fırına girdim aldım ekmeği çıktım gece ya baktım albea'nın arkasına bir tane daha albea gelmiş aynı benim albea gibi 4'ler açık ve çalışır vaziyette . tabi ben gece koşarak bindim arkadaki albea'ya neyse bastım gidiyorum eve doğru . arkadan biri sürekli sellektör yapıyor beni geçmeye çalışıyor bende biraz asabiyimdir adamın geçmesine izin vermedim. eve geldim adam geldi benim aracın arkasına park etti . senmisin artislik yapan dedim hızla indim arabadan adamda indi . ne senin derdin dedim adam tabi korktu biraz . kardeşim arabaları karıştırdın ne derdi dedi. ben o an sağıma soluma baktım gören duyan yok . HA....S....R dedim adamla anahtarları değiştik hakkını helal et dedim ama yerin dibine girdim nasıl anlamıyorsam . çok dalgındım heralde

• quote:

Orijinalden alıntı: kudal

quote:

Orijinalden alıntı: bykush99

Birgün işten çıktım şirket aracı olan albea ile neyse akşam eve gelirken fırından ekmek istediler saat 7.30 gibi hava karanlıktı ve yağmur yağıyordu . gittim arabayı fırının önüne park ettim dörtlüleri açtım araba çalışır vaziyette . koşarak fırına girdim aldım ekmeği çıktım gece ya baktım albea'nın arkasına bir tane daha albea gelmiş aynı benim albea gibi 4'ler açık ve çalışır vaziyette . tabi ben gece koşarak bindim arkadaki albea'ya neyse bastım gidiyorum eve doğru . arkadan biri sürekli sellektör yapıyor beni geçmeye çalışıyor bende biraz asabiyimdir adamın geçmesine izin vermedim. eve geldim adam geldi benim aracın arkasına park etti . senmisin artislik yapan dedim hızla indim arabadan adamda indi . ne senin derdin dedim adam tabi korktu biraz . kardeşim arabaları karıştırdın ne derdi dedi. ben o an sağıma soluma baktım gören duyan yok . HA....S....R dedim adamla anahtarları değiştik hakkını helal et dedim ama yerin dibine girdim nasıl anlamıyorsam . çok dalgındım heralde

Yıkıldım

• Küçükken yaşadığım ilginç bir anıyı anlatayım.2003 yılında Renault Broadway ile Osmaniye'den Mersin'e otoyoldan gidiyoruz.Önümüz bomboş bir şekilde giderken çok uzakta bir Şahin in sapağı kaçırmış kenarda beklediğini gördüm.Adam geri geri gelip sapaktan çıkacak sandım ama yanılmışım.Direksiyonu sola kırıp u dönüşü yaptı ve birkaç saniyeliğine de olsa sol şeritte ters yönde gitti ve o şekilde sapaktan çıktı.Tabi biz ve diğer araçlar ani fren yaptık.Herkes iyi sövmüştü adama
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Sene 1990'ların başı. Babam anlattı. 80 yaşındaki anneannemi Konya'ya bırakmak için yola çıkıyor. Şehirlerarası otobüs ile. Otobüs Bolu'ya gelmeden mola veriyor. Anneannem orada WC'ye gitmiyor. Mola bitiyor. Otobüs otobana çıkıyor. Anneannem tuvaletinin geldiğini söylüyor. Babam, dişini sıkmasını, iki saate kadar otobanın biteceğini, O zaman şoföre rica edip otobüsü durduracağını, o zaman ihtiyacını görebileceğini söylüyor.

Otoban bitiyor. Otobüs Ankara'nın Gölbaşı ilçesine geliyor. Babam şoföre gidip ricada bulunuyor. Fakat şoför ısrarları geri çevirip 80 km sonra Kulu makas'ta mola vereceklerini söylüyor. babamın canı sıkılıyor ve yerine dönerken can sıkıntısıyla inşallah otobüs bozulur diyor. daha yerine oturmadan otobüs bir silkeleniyor. Motordan inleme sesi geliyor ve otobüs duruyor. Uğraşıyorlar. Çalışmıyor bir türlü.

Tam 20 dk uğraşmışlar. Bu arada anneannem işini görmüş. 20 dk. sonra anlaşılamayan bir sebeple araba çalışmış. Yola koyulmuşlar. Kulu makas'ta mola vermişler. Tekrar hareket etmişler. Kulu'yu geçmişler. Cihanbeyliyi de birazcık geçince aneemannem yine sıkışmış. Babam yine rica etmiş. Adam yine ikna olmamış. Babam da inşallah bir daha bozulur demiş. otobüs biraz gittikten sonra bir benzinciye yaklaşırken aniden silkeleme ve bununla birlikte motorda inleme olmuş. Benzincinin önünde kalmışlar.

Şoför babama gelmiş. neden beddua ediyorsun diye sitem etmiş. Babam da, yanımdaki ihtiyar kadın. Siz de biraz idareli olun demiş. ne yapacaz şimdi demiş şoför babama. Babam da:

-Telaş etmeyin 10 dk. ya kadar çalışır demiş. Biraz sonra tekrar denemişler. Otobüs çalışmış. Konya'ya ulaşmışlar.

Babamlar arabadan inip giderken şoför ve muavin şaşkın ve manidar gözlerle arkalarından bakakalmışlar.

buradan çıkacak tek sonuç baba mübarek adam vesselam.

• quote:

Geçenlerde benzer bir konuda tartışmıştık.

Trafikte başınıza gelen ilginç olaylar -->
    http://forum.donanimhaber.com/m_49761947/tm.htm

quote:

Şöyle bir düşüneyim...

- Sabah işe giderken bulvarda karşıdan 3 tane at galop halinde üstüme geldi
    - 4 defa benzinim bitti (sıfır Tempra'da, çarşıda, TEM'de, Ceyhan'da)
    - Yağmur yağarken babamdan arabayı istedim, dolmuşa binmemi söyledi
    - Otostop çektim, aracın sahibi benden para istedi, vermedim, indirdi
    - OGS'yi bir değil, iki defa ters tuttum... Maksimum mesafe ücreti ödedim
    - Uzun yola boş depoyla çıktım, Konya ovasında boş depoyla dolaştım
    - Sis farlarımı yakardım, polis durdururdu, her yıl, her defa, hep aynı yerde
    - Benzin aldığımı gören kız arkadaşlarım otobüsten inip beni bekledim, ben basıp gittim
    - Üniversitede otoparkta gaz pedalı paspasa takıldı, kumda istemeden ralli yaptım
    - Eşimle yeni çıkarken bir kafeden ayrılıyorduk, Tempra'ları karıştırdı, yanlış arabaya bindi
    - Dolmuşta (Peco C9) kapıyı elimle değil ayağımla açtım, şoför gördü "ayıp oluyor" dedi
    - Sayısız el-kol-sözlü-sataşmalı hareketlere maruz kaldım, eksiksiz cevap da verdim
    - Antalya'ya giderken sahil yolunda peşime takılanlar 10-15 araçlık konvoy oluştururdu
    - Hiç sinyal vermeyen bir kadını uyardığımda "Sana ne?" dedi, haklıydı, "Bana neydi!"
    - PASSAT'la yanaştığım her pompacı "EuroDiesel mi abi?" sorusundan bıktım, araba benzinli
    - Uzun yolda tüm farları yakardım, ön/arka sisler ve uzunlar, eşim buna da hep kızardı
    - Abimin çişi gelmişti, babam durmadı, poşete işedi, annem dışarı fırlattı, arkadaki araca geldi
    - Sıfır SEAT Toledo aldığımda (2000) BMW'ler selektör yapıyordu, farklı ve yeni bir araçtı...
    - TEMPRA ile otoparktan çıkarken taksiciler "GENÇ TEMPRA" diyorlardı, o da zamanında güzeldi
    - Mersin'den Adana'ya gelirken önümüzde giden tüp kamyonundan önümüze tüp düştü
    - Mersin'den Adana'ya gelirken önümüzde giden hurda kamyonundan çivili kalaslar düştü
    - Sırf aracın içinde 4-5 erkek olduğumuz için çevirmelerde polis bizi her zaman indirirdi
    - PASSAT'ımın sadece sağ arka ve yedek lastiğine daha vida saplanmadı...
    - Kırmızı ışıkta beklerken kapımı bir ayyaş açtı, "aağğbbiih paarraahhh..." dedi
    - Islahiye'ye SEAT Toledo ile girerken 10-15 cm'lik hemzemin geçit betonuna çarptım
    - 2008'de Metallica konseri için İstanbul'a giderken KIA'nın yüksek hararetini görmezlikten geldim
    - ...
    - ...
    - ... ve hatırlayamadığım onlarca ilginç, üzücü, komik, acı olay ...

öbür konuyu görmemiştim, gelecek güzel günleride anlatman dileğiyle abi

• quote:

- PASSAT'la yanaştığım her pompacı "EuroDiesel mi abi?" sorusundan bıktım, araba benzinli

Vay be.... nereden nereye!

Benzin de yalan oldu, yalan! Artık "EuroDiesel mi abi?" sormalarına gerek kalmıyor, motorun sesinden anlıyorlar.
    Zaten akaryakıt istasyonuna gittiğim mi var? Ayda bir veya iki ayda bir o da depo tam biterse...

Pompacı 2 yıl önce demişti, artık benzin alan kimse kalmadı, tek tük. O tek tüklerden birisi de galiba bendim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mister Blöf
    - Kırmızı ışıkta beklerken kapımı bir ayyaş açtı, "aağğbbiih paarraahhh..." dedi

Yerlere yattim. Oldum gulmekten. Hayal etmesi super.

Yanımda da eşim vardı, araba sıfır ŞAHİN 1.6 S ve mevsim yazdı, olay Adana'nın Kuruköprü Meydanında meydana geldi, tam olarak akrabamız olan Meşhur Kuruköprü Şalgamcısı ALİ GÖDE'nin 1954'ten beri aynı yerde (artık çocuklarının) işlettiği dükkanının ve Çetinkaya Mağazasının önünde.

Cama vuracağına ya da araca yaklaşıp öylesine konuşmaya başlayacağına artistik bir sol el hareketi ile kapıyı açtı, sağ elini tavana dayadı, açar açmaz da böğürmeye başladı. Saçları uzamış, üstü başı leş gibi, Kalecik Karası şarap kokan, dişleri gitmiş, pejmurde bir adamdı. Dilenci değildi, parayı içkiye yatıran fena bir alkolikti.

Kapıyı açabilmesi aracın ŞAHİN olmasından kaynaklanıyordu, ondan sonra aldığım araçları ben içeriden açmadıkça dışarıdan da kimse açamıyordu.

• şirket için kiralanan filo araçlarını teslim etmeye gittiğimizde en önde bir bisikletli arkadaşın kendini araba sanıp kırmızı ışıkta kaldırımdan yola bir anda çıkıp beklemesiyle 6 araçlık filomuz birbirini öptü :)
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.