Şimdi Ara

YOLDA TANIK OLDUĞUNUZ İLGİNÇ GÖRÜNTÜLER (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
2
Favori
8.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mister Blöf

quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Geçenlerde benzer bir konuda tartışmıştık.

Trafikte başınıza gelen ilginç olaylar -->
    http://forum.donanimhaber.com/m_49761947/tm.htm

quote:

Şöyle bir düşüneyim...

- Sabah işe giderken bulvarda karşıdan 3 tane at galop halinde üstüme geldi
    - 4 defa benzinim bitti (sıfır Tempra'da, çarşıda, TEM'de, Ceyhan'da)
    - Yağmur yağarken babamdan arabayı istedim, dolmuşa binmemi söyledi
    - Otostop çektim, aracın sahibi benden para istedi, vermedim, indirdi
    - OGS'yi bir değil, iki defa ters tuttum... Maksimum mesafe ücreti ödedim
    - Uzun yola boş depoyla çıktım, Konya ovasında boş depoyla dolaştım
    - Sis farlarımı yakardım, polis durdururdu, her yıl, her defa, hep aynı yerde
    - Benzin aldığımı gören kız arkadaşlarım otobüsten inip beni bekledim, ben basıp gittim
    - Üniversitede otoparkta gaz pedalı paspasa takıldı, kumda istemeden ralli yaptım
    - Eşimle yeni çıkarken bir kafeden ayrılıyorduk, Tempra'ları karıştırdı, yanlış arabaya bindi
    - Dolmuşta (Peco C9) kapıyı elimle değil ayağımla açtım, şoför gördü "ayıp oluyor" dedi
    - Sayısız el-kol-sözlü-sataşmalı hareketlere maruz kaldım, eksiksiz cevap da verdim
    - Antalya'ya giderken sahil yolunda peşime takılanlar 10-15 araçlık konvoy oluştururdu
    - Hiç sinyal vermeyen bir kadını uyardığımda "Sana ne?" dedi, haklıydı, "Bana neydi!"
    - PASSAT'la yanaştığım her pompacı "EuroDiesel mi abi?" sorusundan bıktım, araba benzinli
    - Uzun yolda tüm farları yakardım, ön/arka sisler ve uzunlar, eşim buna da hep kızardı
    - Abimin çişi gelmişti, babam durmadı, poşete işedi, annem dışarı fırlattı, arkadaki araca geldi
    - Sıfır SEAT Toledo aldığımda (2000) BMW'ler selektör yapıyordu, farklı ve yeni bir araçtı...
    - TEMPRA ile otoparktan çıkarken taksiciler "GENÇ TEMPRA" diyorlardı, o da zamanında güzeldi
    - Mersin'den Adana'ya gelirken önümüzde giden tüp kamyonundan önümüze tüp düştü
    - Mersin'den Adana'ya gelirken önümüzde giden hurda kamyonundan çivili kalaslar düştü
    - Sırf aracın içinde 4-5 erkek olduğumuz için çevirmelerde polis bizi her zaman indirirdi
    - PASSAT'ımın sadece sağ arka ve yedek lastiğine daha vida saplanmadı...
    - Kırmızı ışıkta beklerken kapımı bir ayyaş açtı, "aağğbbiih paarraahhh..." dedi
    - Islahiye'ye SEAT Toledo ile girerken 10-15 cm'lik hemzemin geçit betonuna çarptım
    - 2008'de Metallica konseri için İstanbul'a giderken KIA'nın yüksek hararetini görmezlikten geldim
    - ...
    - ...
    - ... ve hatırlayamadığım onlarca ilginç, üzücü, komik, acı olay ...

- Kırmızı ışıkta beklerken kapımı bir ayyaş açtı, "aağğbbiih paarraahhh..." dedi

Yerlere yattim. Oldum gulmekten. Hayal etmesi super.

olay budur

• Birbirini iple çeken, fakat ipin boyunu 5 metre gibi uzun tutan iki arabanın arasına ipi farketmeyen başka bir arabanın korna uyarılarına rağmen yandan girerek ipi koparması. Olay Bağcılar-Bakırköy yolunda Camlıkahve durağında oldu.
  • ilginc hatiralar varmis :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖfKeLiKaLaBaLıK

İzmir Karaburun yolu dar ve virajlı bir yoldur. Yol dar olduğundan virajlardan dönen bazı araçlar bazen yolu ortalayıp karşı şeride tecavüz ederler. Aslında bu manzarayla karşılaşmamak için pek o yola gitmek istemesemde geçen ay yine gittim. Korktuğum bu kez virajda değil düz yolda başıma geldi, şerit çizgilerini düz yolda ortalayan bir bayan sürücü sellektör ve kornayla uyarmalarım sonucu yanındaki bayanla sohbetine ara verip kendi şeridine girdi. Tabi içimden ...

Az önce ters yöne giren bayan sürücü mesajını görünce nedense aklıma geldi.

Karaburunda iltur a giderken bir mermer madeni var,oradan çıkan bir tır beni görmesine rağmen üzerime geldi ve yoldan çıktım, hendekteki kayaya vurdum ve ön tamponun sağ taraf dağıldı, değiştirmek zorunda kaldım, neyse ki tırcı insaflı çıktı durdu geldi adam hemen, bi de kaçsa onunla uğraşacaktım.

• Arkadaşlar bu bilgiyi vermek doğrumu bilmiyorum ama orta kasa renault broadwaylerin anahtarları bazen birbirini açabiliyor, yukardakine benzer bir durumda benim başıma geldi, bindim arabaya, bastım debriyaja işte 1 ealdım ama bi terslik var debriyaj böyle bi yumuşak geldi. Gece karanlığı bi baktım koltuk kaplamalarıda farklı noluyoz lan deyip çıktım, ve arabayı kilitledim sahibiymiş gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.

quote:

Orijinalden alıntı: ÖfKeLiKaLaBaLıK

İzmir Karaburun yolu dar ve virajlı bir yoldur. Yol dar olduğundan virajlardan dönen bazı araçlar bazen yolu ortalayıp karşı şeride tecavüz ederler. Aslında bu manzarayla karşılaşmamak için pek o yola gitmek istemesemde geçen ay yine gittim. Korktuğum bu kez virajda değil düz yolda başıma geldi, şerit çizgilerini düz yolda ortalayan bir bayan sürücü sellektör ve kornayla uyarmalarım sonucu yanındaki bayanla sohbetine ara verip kendi şeridine girdi. Tabi içimden ...

Az önce ters yöne giren bayan sürücü mesajını görünce nedense aklıma geldi.

Karaburunda iltur a giderken bir mermer madeni var,oradan çıkan bir tır beni görmesine rağmen üzerime geldi ve yoldan çıktım, hendekteki kayaya vurdum ve ön tamponun sağ taraf dağıldı, değiştirmek zorunda kaldım, neyse ki tırcı insaflı çıktı durdu geldi adam hemen, bi de kaçsa onunla uğraşacaktım.

Karaburun a yeni yol yapımı çalışmaları devam ediyor. Bir yandan iyi olacak ama diğer yandan Karaburun un bakir doğası yavaş yavaş yok olacak.

• İzmir bozyaka'da motor kullanan aynı zamanda sırtında kuzu taşıyan adam gördüm.
  • quote:

Gazete aracılığıyla tanık oldum:

Hollanda'nın Venlo kasabasında oturan 72 yaşında bir adam yapı marketten aldığı 6 metrelik (!) tahtaları çekicisiz taşımak için aracının yanına ve altına (!!!) bantla ve iple bağlayarak taşımak isteyince hemzemin geçitte takılı kaldı. Polis tarafından trafikten men edilen araç için sahibine ceza kesildi ve sürücü belgesine el konuldu.

YOLDA TANIK OLDUĞUNUZ İLGİNÇ GÖRÜNTÜLER

yok artık

• quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Valla bir kaç tane var ama, ilginç olaya mı girer. Hatıraya mı girer. Bilmiyorum.

Kontur otobüsü ile Konya'ya gidiyorum. Otobüs mercedes travego. Arkası çift akslı olanlardan. Yerim 04 nolu koltuk. Sene 2007 veya 2008 idi. Yer Bilecik-Bozüyük arasında bir yer. Ama o tarihlerde bir gidiş bir gelişli. Yani şimdiki gibi geniş double yol değil.

Vakit gece 03:30 gibi bir zaman. Zifiri karanlık. Önümüzde bir kamyon gidiyor. Yol dar olduğu için sollayamıyoruz. Bir müddet peşinde gittik. Derken bir motorsiklet bizi solladı. Kamyonla aramıza girdi. üzerinde 2 kişi var. Peşpeşe gidiyoruz. Neden sonra kamyon arayı açmaya başladı. Gittikçe açtı. Fakat motorsiklet hızlanmıyor bir türlü. otobüs sollamak istedikçe motorcu yolu ortalıyor. Kıçı kırık motor ile kocaman otobüsü taciz ediyor güya. Şoför sellektör yaptı bir kaç kere. Motorculardan biri otobüs şoförüne orta parmağını gösterdi. Vay sen misin gösteren. Şoförümüz uzun farları yaktı. Gaza bastı. Motorun dibine yapıştı. En önde oturmama rağmen motorun arkasını göremiyordum. Arkada oturan adamın kafası görünüyordu sadece.

Bir km sonra motorcu baktı olacak gibi değil. Sağa sinyal verdi. Otobüs yavaşladı. Motorcu sağa çekti. Biz gazladık, geçtik.

niye motorcunun acılarına son vermedinizki ? anlamadınız mı, adamlar intihar etmeye çalışıyorlarmış

• AVM otoparkında yer arıyorken bir bayanın çıkacağını görüp durdum. baya 5kere git gel yaptı durdu. sonuncuda şahinin arka tampona sürttürüp indi. yanımda arkadaş vardı. Allah aşkına git şu arabayı çıkarıver yoksa şahin pert olacak dedim. Arkadaş aracı çıkarıverdi ve kadın arkadaşıma çok çok teşekkür etti. Arabadan görebiliyordum kadının sevincini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Sürücü -- 17 Aralık 2011; 18:49:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

Arkadaşlar bu bilgiyi vermek doğrumu bilmiyorum ama orta kasa renault broadwaylerin anahtarları bazen birbirini açabiliyor, yukardakine benzer bir durumda benim başıma geldi, bindim arabaya, bastım debriyaja işte 1 ealdım ama bi terslik var debriyaj böyle bi yumuşak geldi. Gece karanlığı bi baktım koltuk kaplamalarıda farklı noluyoz lan deyip çıktım, ve arabayı kilitledim sahibiymiş gibi.

• küçük bir ilimize gitmiştim yol kenarında çok büyük alanlara yayılmış onbinlerce büyük baş hayvan gördüm uzaktan hepsi karınca gibi görünüyordu gerçekten ilginçdi
  • 2006 senesinde bizde broadway vardı... laptopu tamire goturmustum donuste yerler ıslak ondumde 2 arac var onun onundede iş makinası gidiyo neyse sollamaya cıktım hepsini gectim karsıdanda otobus geliyodu kendimi atmamla arkasına gectigim taksi fren yaptı bende yaptım araba kızakladı işte 1 -2 sn içinde annem elinde terlik babam elinde sopa film şeridi geçti direksiyonu kırdım tretuvara sıfıra sıfır cıktım araba zaten bildigin jeep indim hiç bişey yokmus gibi bi saga sola baktım park etmiş şeklinde sonra tekrar bindim arabaya indimö tretuvardan devam.

Bi keresindede ablamla acıbademden kısıklıya cıkıyordum tam tepeye cıkan koprude arabanın burnunu cıkardım otobus allahtan cıkarcıkmaz vites ufaltırım bastım ondeki aracın onune girdim az kaldı pestil oluyordum.

Bi keresindede sabihagokcene abimi bırakıyorum 2 -3 ay once yagmur yagıyodu sinirlendim sabah uykumda var bastım gaza arabalar gitmiyo diye virajda 1 tam tur attım abim napıyosun lan falan dedi suya sabuna dokunmadan tekrar yola devam ettim.

anı cok daha anlatırımda artık olmuyo akıllandım yavas sakin ve dikkatli kullanıyorum. aceleye gerek yok.

• depocity avm'nin orada 0 km araç taşıyan tırın yüksekliği hesaplayamayıp üst geçite çarpması 1 aracın yola devrilmesi bazı araçların zarar görmesine tanık oldum
    içim cız etti .
  • az önce gördüğüm birşey.

ışılarda bekliyorum yanıma bir araç yanaştı. istemsiz biçimde baktım, bir genç vardı, sonra direksiyonun olduğu kısımdan bir bayan kafası çıkıyor.noluyoz lan oldum bi. sonra bayanımız kendi koltuğunda 2 buklum bir şekle girip kendini kamufle etti ve üzerine bir adet mont atıldı.

şaşkın şaşkın bende onları izliyordum taki arkadan korna sesi gelene kadar.
  • Kırmızı ışıkta yaşlı bir kadının elma soyup arabayı kullanan yaşlı adamla beraber yemesi beni benden almıştı.
  • Ben 9-10 yaslarindayim, 99yili falan, volkswagen polo marka otomobilimizle bir kis gunu ankaradan marmarise gidiyoruz. Arabada ben, annem ve babam var arabayi kullaniyor. Bilen bilir o zamanki yollarla bile 10 saat civari suren bir yolculuk biz toplam 23 saatte gittik.

Kurban bayrami icin ankaraya geldigimiz bir kis tatiliydi. Neyse kurbanlar kesildi, yenildi. Bayramin son gunu yola cikmadan once de lastiklere kurban kani surmustuk. Yola koyulduk 2-3 saat sonra muthis bir kar basladi ama daha sonra goreceklerimizin yaninda bir hicti sanirim. Kazalar falan oldugundan olsa gerek yollar kapanmisti trafige biz de cektik bir yere 1-2 saat duralim dedik cunku akmiyor, sehirlerarasi yolda ilk defa boyle.bir trafik goruyordum.

Neyse biraz zaman gecti, yol da acilmaya baslayinca tekrar harekete gectik. Yol acik ama zar zor gidiliyor, sabahin 4.5-5'i. Dag yollarindayiz yerler buz. Arabanin zincirlerinin lastikleri kopmus, babam surekli iniyor zincirleri bagliyor geri biniyor arabaya, biraz gidiyoruz tekrar kopuyor zincirler tekrar iniyor bagliyor. Elleri kan icinde. Bu sirada silecekler kardan.dolayi son hizinda calisiyor. Yanlarda sarampole yuvarlanmis araclar, tirlar kiyamet gunu gibi. En son bir yokusa geldik, araba cikmiyor mumkunati yok. Kenari ucurum cikiyoruz cikiyoruz, araba yokusun basina kayarak iniyor, zincirler tamamen kopmus durumda.

Tam bu sirada, dedigim gibi saatin 5i falan hava aydinlik bile degil, yanimizdan bir arac gecti hic unutmam renault toros station wagon, biraz ileride durdu, arabadan bir adam indi bizim arabaya dogru yurudu, camimizi tiklatti actik cami. Adamin agzindan dokulen cumleler; "abi zincirlerin kopmus, ben zincir satiyorum alir misin?"

Dedi ve kolunu kaldirdi, bir suru zincir var. Ne kadar bile diye sormadan aldik. Adama tesekkur etmeye kalmadan kayboldu resmen. Yolun ilerisinde ne bir daha rastladik ona ne de o yolda bizden ve ondan baska hareket eden arac gorebildik. Hala tuylerim diken diken olur, hani HIZIR gibi yetisti derler ya, aynen oyle oldu.. saat sabahin 5inde hani oyle bir yolda, giden.araba yok tircilar bile birakmis gitmis, tam da zincirlerimizin koptugu anda, bir araba geliyor ve icindeki adam zincir satiyor, olacak is degil..

• Köprüde kalan bir gelin arabası Arabayı bilmiyorum ama eski modeller hakkında bilgim yok.

YOLDA TANIK OLDUĞUNUZ İLGİNÇ GÖRÜNTÜLER
  • 5 - 6 sene falan oluyor. İzmir'den Denizli'ye geliyorum Pamukkale Turizm'le. Otobüs boş sayılır ve bende arka tarafta oturuyorum cam kenarında. Önümde de parfümü ortalığı yıkan Denizli'ye gelene kadar bende kokuyla ilgili bir algı bırakmayan, sarışın süslü püslü bir kadın oturuyordu. Aydın otobanında limitlerde gidiyordu kaptan ve bir kamyonu solladı ama yavaş yavaş onunda hızı baya vardı çünkü. Tam geçtik kamyonu derken kamyon hızlandı ve yanımıza tekrar geldi. Ve tam benim hizamdan biraz önde kalacak şekilde hızını ayarladı ve resmen kadın fark edip perdeyi çekene kadar bizimle birkaç kilometre öyle yanyana kadını dikizleyerek gitti. Benim fark ettiğimi görüncede bana da bakıp sırıtmıştı aynen şu şekilde Ne zaman aklıma gelse çok gülüyorum.

O olaydan sonra anlamıştım şu Neoplanların neden simsiyah camlı olduğunu.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.