Şimdi Ara

YOLDA TANIK OLDUĞUNUZ İLGİNÇ GÖRÜNTÜLER (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
2
Favori
8.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçen yaz Ankara'dan Nevşehir'e gidiyoruz. Şereflikoçhisar'a yaklaşırken 20-25 yaşlarında bir bayan rahatsızlandı, deli gibi titriyor, nefes alamıyordu. Kalp ya da sara zannettiler. Hemen otobüste yere yatırdılar, şoför sağa çekti.

Ambulansı aradık, Ankara'dan Şereflikoçhisar yönüne geliyoruz, acil bir hasta var durum ciddi acil gelin dedik. Bekliyoruz bekliyoruz gelen yok. Şoför ve muavin sinirlendi, tekrar aradılar 112'yi, adamlar ambulans çoktan yola çıktı dediler, muavin ambulans şoförünün telefonunu istedi. Aradılar, adam yanlış anlamış Aksaray'a doğru gidiyormuş Ankara yönüne geleceğine.

İşte tüm macera o anda başladı.
    Ankara - Aksaray - Nevşehir yolunu bilen bilir, sürekli yol çalışması vardır ve yol tek tarafa biner.

Şoför ambulansın ters yöne gittiğini duyduğu an dörtlüleri farları yaktı, radarmış trafik ekibiymiş umrunda değil. Öyle bir gaza basıp öyle sollamalar yaptı ki aklınız durur. Motor sesini en önden duyuyorduk. Şereflikoçhisar'da mahalle aralarında hastaneye giderken çok hızlı ve pratikti.

Sonuç olarak kurtarmış oldular bayanı.

• Bir gece vakti döner kavşağın içinde ışığın yanmasını beklerken yanımda duran kuş serisi bir arbada birden paldır küldür bir kavga başladı.Alkol de almış arkadaşlar kafalar bi milyon.Şoförün yanında oturan küfürler ederek indi ve kapıyı feci şekilde çarptı.Bunun üzerine diğeri de indi ve aynen küfürler falan daldılar.Ben de gayri ihtiyari dayanamadım ve ayırayım şunları diye indim.Dur yapma falan derken arada bir yumruk da ben yedim.O gün bugündür artık kavga ayırmaya falan girmem neme lazım ...
  • Bu en sol şeritten aheste aheste gidip trafiği şişirenler moda oldu bu aralarda......
  • quote:

Orijinalden alıntı: historiyst_45

Bir gece vakti döner kavşağın içinde ışığın yanmasını beklerken yanımda duran kuş serisi bir arbada birden paldır küldür bir kavga başladı.Alkol de almış arkadaşlar kafalar bi milyon.Şoförün yanında oturan küfürler ederek indi ve kapıyı feci şekilde çarptı.Bunun üzerine diğeri de indi ve aynen küfürler falan daldılar.Ben de gayri ihtiyari dayanamadım ve ayırayım şunları diye indim.Dur yapma falan derken arada bir yumruk da ben yedim.O gün bugündür artık kavga ayırmaya falan girmem neme lazım ...

Çok kötü olmuş...Genelde durup uzaktan seyretmek ve kolluk güçlerine haber vermek lazım.Artık silah bıçak her türlü meret insanlarda bulunuyor...

• 34 GAY ..... plakalı bir kartal görmüştüm.İçerisinde gömleğini üst düğmeleri açık kıllar dışarı sıçramış bi amca sürüyordu =))
  • 2002 yılında düzcede askerim

ihbar geldi kazaya gittik,
    tam kaza yapan aracın işlemlerini yaparken, tali yoldan çıkan sıfır corollaya, zonguldak istikametine giden yüklü mercedes kamyon çarptı
    biri anlatsa inanmam ama ben hayatımda ilk defa topaç gibi dönen bi araba gördüm
  • Abim anlattı.
    otobüsle istanbuldan konyaya geliyorlarmış.gece geç saatte mola verilmiş ama fazla kişi inmemiş.epey gittikten sonra yaşlı bi teyze muavine oğlum biz buralardan geçtik demiş.muavin gülerek sen uyu teyze demiş.birbuçuk saat sonra anlamışlarki moladan sonra şöför, dalgınlıkla geldiği yöne sürmüş.
  • x
  • bu akşam pide bulamadım yine açlıktan sabaha kada ayakta buzdolabı yanında olucam

konuya gelirsek toplu halde sahil yolunda bu dansı yapanları görmüştüm dev kolonlardan çıkan müzik eşliğinde

just pide just pide

bende ki ilk tepki şu şekilde olmuştu araba kullanırken sigarada yere düşmüştü yeni yakmıştım evet aynen bu şekilde

YOLDA TANIK OLDUĞUNUZ İLGİNÇ GÖRÜNTÜLER

• bende sabahın 6 sında havaalanına gidiyorum 130-140 gidiyorum çünkü daha yavaş gitsem yolu sıkıştırırım herkes öyle basıyor derken çaat diye bir araç üstüme kırdı ani fren yaptım o anda sağ şeritteki tüm araçlar aralarında saniye yok sol şeride aniden kırmaya başladılar hızımızı baya düşürdük tüm sol şerit olarak derken sağ şeritten yavaş bir motor geçiyor yanımdan sürüklenerek!! höe diye kaldım bir an aynaya bir baktım 2 adam teki yerde yuvarlanıyor diğeri koşuyor motorun arkasından arkalarındanda bir tır geliyor eve döndüğümde ölü var mı diye baktımda aberlerde bir şey yoktu ölen olmamıştır zaten komik bir manzara idi bu arada tüm olay saniyeler içerisinde gerçekleştiği için saçma gelebilir ama gerçek olay tam bayrampaşa metro istasyonunu çevre yolundan görebildiğimiz yerde gerçekleşti

• quote:

Orijinalden alıntı: ckt

Dar bi uzun yolda tır, önümdeki araç ve ben ilerliyoruz. Öndeki araç tır ı sollamaya kalktı bende onun dibine yapıştım beraber sollayalım diye, tam tırın yanındayız (ikimizde 80 kmh civarı hızdaydık) birden öndeki 40 kmh kadar düştü bende mecburen yavaşladım, tırın tekrar arkasına girip zor bela saga çektik. Adama dedim: "solluyoduk işte niye durdun". O da: "Valla arabam gitmedi dedi" neyse bunu en yakın servise çektim usta senin triger kayıs kopmus dedi adama. . .

Aynı durum bizimde başımıza geldi, öndeki transporter sollarken arkasına geçtik ama yokuşta bayıldı transporter 2 tırın arasında kaldık ama Allah'tan sağımızdaki tır baya bir yer açtı sağa kayarak
  • Bi tane eski kasa doğanı arkadan 4-5 kişi kjaldırmıştı biride teker mi degişiyodu neydi o tanık oldugum en ilginç anlardan birisi Hadi adamda yok kimsede demi kriko yok
  • Güzel yorumlar var
  • güncell
  • Benim ki gördüğüm ilginç bir şey değil ama geçende yaşadığım ilgin bir olay. Antalyada Madran Stadına gidenler bilir yolunda sürekli büyük tümsek gibi şeyler var. Sanırım altından sulama kanalı geçiyor. Ama kasis gibi bir şey değil ciddi bir şekilde yükselip alçalıyorsunuz yavaşlamanıza gerek yok. Neyse Geçende arkadaş dedi nerede bu stat dedim nasılsa boş boş gidiyoruz sana göstereyim gidiyoruz araba da 3 kişi. O tepeciklerden böyle hafif hızlı geçiyordum çok eğlenceli oluyordu birden yukselip alçalmak. Geri dönerken biraz fazla basmışım gaza 5. vites 3000-3500 civarlarında gidiyorduk. Tümsek geldi bir anda devir 4500e yaklaştı arabanın lastikleri yerden kesilmişti. Ön tekerlekler hızlandığı için inerken kayma sesi geldi. Arabayla atlamış oldum. Muhteşem bir histi. Arkada oturan arkadaşa sürekli kemerini tak derdim ama dinlemezdi. Bu olayda kafasını tavana geçirdi ve artık kemer takıyor. Of ne güzel andı bee.

• quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

ankara samsun yolunda akköprü nün altından ters yöne giren mercedes süren bayan. bütün trafiğin durma noktasına geldi. ısrarla araçların aralarından geçmeye çalışarak ters yönde ilerlemeye devam ediyordu. en sonunda millet arabalarından inip kadını durdurdular. birisi kadını zorla direksiyondan indirip arabaya binip doğru yöne çevirdi.
    bende o esnada yaya olarak ankamall üst geçitinden olan biteni film gibi seyrettim. o kadar şaşırdımki elim telefona gidip video çekmek aklıma gelmedi

olayı gözümde canlandırmakta bile zorlandım. dehşet verici
  • Geçenlerde benzer bir konuda tartışmıştık.

Trafikte başınıza gelen ilginç olaylar -->
    http://forum.donanimhaber.com/m_49761947/tm.htm

quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Şöyle bir düşüneyim...

- Sabah işe giderken bulvarda karşıdan 3 tane at galop halinde üstüme geldi
    - 4 defa benzinim bitti (sıfır Tempra'da, çarşıda, TEM'de, Ceyhan'da)
    - Yağmur yağarken babamdan arabayı istedim, dolmuşa binmemi söyledi
    - Otostop çektim, aracın sahibi benden para istedi, vermedim, indirdi
    - OGS'yi bir değil, iki defa ters tuttum... Maksimum mesafe ücreti ödedim
    - Uzun yola boş depoyla çıktım, Konya ovasında boş depoyla dolaştım
    - Sis farlarımı yakardım, polis durdururdu, her yıl, her defa, hep aynı yerde
    - Benzin aldığımı gören kız arkadaşlarım otobüsten inip beni bekledim, ben basıp gittim
    - Üniversitede otoparkta gaz pedalı paspasa takıldı, kumda istemeden ralli yaptım
    - Eşimle yeni çıkarken bir kafeden ayrılıyorduk, Tempra'ları karıştırdı, yanlış arabaya bindi
    - Dolmuşta (Peco C9) kapıyı elimle değil ayağımla açtım, şoför gördü "ayıp oluyor" dedi
    - Sayısız el-kol-sözlü-sataşmalı hareketlere maruz kaldım, eksiksiz cevap da verdim
    - Antalya'ya giderken sahil yolunda peşime takılanlar 10-15 araçlık konvoy oluştururdu
    - Hiç sinyal vermeyen bir kadını uyardığımda "Sana ne?" dedi, haklıydı, "Bana neydi!"
    - PASSAT'la yanaştığım her pompacı "EuroDiesel mi abi?" sorusundan bıktım, araba benzinli
    - Uzun yolda tüm farları yakardım, ön/arka sisler ve uzunlar, eşim buna da hep kızardı
    - Abimin çişi gelmişti, babam durmadı, poşete işedi, annem dışarı fırlattı, arkadaki araca geldi
    - Sıfır SEAT Toledo aldığımda (2000) BMW'ler selektör yapıyordu, farklı ve yeni bir araçtı...
    - TEMPRA ile otoparktan çıkarken taksiciler "GENÇ TEMPRA" diyorlardı, o da zamanında güzeldi
    - Mersin'den Adana'ya gelirken önümüzde giden tüp kamyonundan önümüze tüp düştü
    - Mersin'den Adana'ya gelirken önümüzde giden hurda kamyonundan çivili kalaslar düştü
    - Sırf aracın içinde 4-5 erkek olduğumuz için çevirmelerde polis bizi her zaman indirirdi
    - PASSAT'ımın sadece sağ arka ve yedek lastiğine daha vida saplanmadı...
    - Kırmızı ışıkta beklerken kapımı bir ayyaş açtı, "aağğbbiih paarraahhh..." dedi
    - Islahiye'ye SEAT Toledo ile girerken 10-15 cm'lik hemzemin geçit betonuna çarptım
    - 2008'de Metallica konseri için İstanbul'a giderken KIA'nın yüksek hararetini görmezlikten geldim
    - ...
    - ...
    - ... ve hatırlayamadığım onlarca ilginç, üzücü, komik, acı olay ...

• İzmir Karaburun yolu dar ve virajlı bir yoldur. Yol dar olduğundan virajlardan dönen bazı araçlar bazen yolu ortalayıp karşı şeride tecavüz ederler. Aslında bu manzarayla karşılaşmamak için pek o yola gitmek istemesemde geçen ay yine gittim. Korktuğum bu kez virajda değil düz yolda başıma geldi, şerit çizgilerini düz yolda ortalayan bir bayan sürücü sellektör ve kornayla uyarmalarım sonucu yanındaki bayanla sohbetine ara verip kendi şeridine girdi. Tabi içimden ...

Az önce ters yöne giren bayan sürücü mesajını görünce nedense aklıma geldi.
  • quote:

Geçenlerde benzer bir konuda tartışmıştık.

Trafikte başınıza gelen ilginç olaylar -->
    http://forum.donanimhaber.com/m_49761947/tm.htm

quote:

Şöyle bir düşüneyim...

- Sabah işe giderken bulvarda karşıdan 3 tane at galop halinde üstüme geldi
    - 4 defa benzinim bitti (sıfır Tempra'da, çarşıda, TEM'de, Ceyhan'da)
    - Yağmur yağarken babamdan arabayı istedim, dolmuşa binmemi söyledi
    - Otostop çektim, aracın sahibi benden para istedi, vermedim, indirdi
    - OGS'yi bir değil, iki defa ters tuttum... Maksimum mesafe ücreti ödedim
    - Uzun yola boş depoyla çıktım, Konya ovasında boş depoyla dolaştım
    - Sis farlarımı yakardım, polis durdururdu, her yıl, her defa, hep aynı yerde
    - Benzin aldığımı gören kız arkadaşlarım otobüsten inip beni bekledim, ben basıp gittim
    - Üniversitede otoparkta gaz pedalı paspasa takıldı, kumda istemeden ralli yaptım
    - Eşimle yeni çıkarken bir kafeden ayrılıyorduk, Tempra'ları karıştırdı, yanlış arabaya bindi
    - Dolmuşta (Peco C9) kapıyı elimle değil ayağımla açtım, şoför gördü "ayıp oluyor" dedi
    - Sayısız el-kol-sözlü-sataşmalı hareketlere maruz kaldım, eksiksiz cevap da verdim
    - Antalya'ya giderken sahil yolunda peşime takılanlar 10-15 araçlık konvoy oluştururdu
    - Hiç sinyal vermeyen bir kadını uyardığımda "Sana ne?" dedi, haklıydı, "Bana neydi!"
    - PASSAT'la yanaştığım her pompacı "EuroDiesel mi abi?" sorusundan bıktım, araba benzinli
    - Uzun yolda tüm farları yakardım, ön/arka sisler ve uzunlar, eşim buna da hep kızardı
    - Abimin çişi gelmişti, babam durmadı, poşete işedi, annem dışarı fırlattı, arkadaki araca geldi
    - Sıfır SEAT Toledo aldığımda (2000) BMW'ler selektör yapıyordu, farklı ve yeni bir araçtı...
    - TEMPRA ile otoparktan çıkarken taksiciler "GENÇ TEMPRA" diyorlardı, o da zamanında güzeldi
    - Mersin'den Adana'ya gelirken önümüzde giden tüp kamyonundan önümüze tüp düştü
    - Mersin'den Adana'ya gelirken önümüzde giden hurda kamyonundan çivili kalaslar düştü
    - Sırf aracın içinde 4-5 erkek olduğumuz için çevirmelerde polis bizi her zaman indirirdi
    - PASSAT'ımın sadece sağ arka ve yedek lastiğine daha vida saplanmadı...
    - Kırmızı ışıkta beklerken kapımı bir ayyaş açtı, "aağğbbiih paarraahhh..." dedi
    - Islahiye'ye SEAT Toledo ile girerken 10-15 cm'lik hemzemin geçit betonuna çarptım
    - 2008'de Metallica konseri için İstanbul'a giderken KIA'nın yüksek hararetini görmezlikten geldim
    - ...
    - ...
    - ... ve hatırlayamadığım onlarca ilginç, üzücü, komik, acı olay ...

Taner abi konuyu şenlendirdin yine :) Byle bir konu olduğnuu bilmiyordum.Neyse artık açılmış oldu

• 2004 yılında acemiliğimin ilk yıllarında istanbuldan afyona gidiyorum saat gece 10 falan.kütahya afyon arasında acayip tuvaletim geldi benzinci gözlemekteyim.yolda hafif bir ay aydınlığı var.sola dogru viraja girerken yol boş diye sol şeride girdim gidiyorum ama uzaktan bir karartı var selektör yaptım sorun yok görünüyor.karatıya epey yaklaştığımda karşımdan gelen kamyon farlarını açtıben anında sağ şeride kaçtım.meger kamyon gece farlarını kapatmış gidiyor.peşinden gidip yakalamak istedim ama bacaklarım titriyordu ve artık pantolunum ıslaktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toprak2009 -- 11 Ağustos 2011; 23:30:13 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.