Şimdi Ara

YOLDA 470 LİRA BULDUM AHAHA SS'Lİ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
0
Favori
5.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seaside Rendezvous

EM ONLARI

Lan varya
    Böyle bir konuda güleceğimi hiç düşünmezdim
  • Paypala 5 dolar atsana hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kubilayy.

Camiye falan verme vericeksen düzgün bir yere bağışla.

Niye camii yamukmu ?
  • senin hakkınmış demekki. bana öyle birşey olsa mesaj derim, harcarım
  • Eğer gerçekse; senin olmayan bir parayı harcama, git polise ver onlar sahibini bulur. Ama zaten cümlelerinden nasıl biri olduğun az çok anlaşılıyor, biz ne desek sen yine yiyeceksin o parayı.
  • çekilişe katilmak istiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

Ulan reflekse bak cüzdanı kontrol ettim hemen.

+1 sonra nakitim olmadığı aklıma geldi üzüldüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eddrick

quote:

Orijinalden alıntı: thunderstruck7

dilenciye verme. Bekle sahibi belki arar oralarda. Olmadi camiye falan ver ama sakin sofra kurma. Hak bu affi yok dostum. Adam helal etmezse sicarsin.

camiye ne vereceğim sahibini bulursam belki

Eğer dini inancın yoksa, soma da öksüz kalan çocukların eğitim için kampanya vardı, oraya da yatırabilirsin. Ama yememen senin için iyi olur. En azından vicdanın rahat eder.
  • hocam soma'ya dünyanın yardımı yapıldı. benim ne gibi bi faydam olaiblir ki oraya
  • HARAM
  • ben yanlışlıkla atmışım banka no versem gönderir misin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DreamerMan

ben yanlışlıkla atmışım banka no versem gönderir misin ?

tabi hocam ne demek verin hemen gönderim.
  • çatır çutur ye
  • quote:

Orijinalden alıntı: Havya Makinesi

quote:

Orijinalden alıntı: Kubilayy.

Camiye falan verme vericeksen düzgün bir yere bağışla.

Niye camii yamukmu ?

Camide sanıldığından çok yamuk insan varda ondan.
  • Eddrick kullanıcısına yanıt
    Şaka maka, haram günah vs vs diyenlere bakma allahın aşkına, müslümanım diye dolaşıp trilyonları ayakkabı kutusunda kaçıranların yanında 470 yemişsin çok mu? Düşüren de ulan bulana haram olsun dicek kadar cahil cühela değildir heralde ki ayrıca şu da var ki o paraları buruşturup atmışlar bildiğin, ihtiyacı olan birinin cebinden düşen para öyle mi olur la Ye kardeşim ye, onun dışında da diyanetin servetine katkıda bulunma camiye verip, illa bağışlayacaksan löseve bağışla derim, en çok para harcanan ve lazım olan kurumlardan biridir. Ama ben olam fifty fifty yaparım, yarısını löseve, yarısıyla da kendi canım ne isterse
  • Eddrick kullanıcısına yanıt
    İslamiyet'de hükümler belli iken kendi kafamıza göre yorum yapmamız doğru olmaz.Diyanet ve diğer bir sitede buluntu eşyanın hükmünü alıntılayarak veriyorum.

Sorularla İslamiyet; Yolda veya herhangi bir yerde bulunan para ve diğer kıymetli şeyler ya alınmaz geçilir. Ya alınıp muhafaza edilerek sahibi aranır. Alınmadan gidilirse hiç birşey lâzım gelmez. O takdirde hiçbir mes’uliyet ve korku yoktur. Ama alınıp da sahibine verilecekse yapılacak işler vardır. Şöyle sıralamak mümkün olur.

Bulunan şey, bulunduğu yerden uzaklaştırılmadan şahidlendirilir: “Ben şu kadar parayı, yahut şu değerde birşeyi buldum. Sahibini aramak niyetiyle de aldım. İsmim, evim, adresim şudur, gelsin alsın, sizler şahid olun” denir ve bir sene kadar bu para ve mal ilân edilir. Bu müddet zarfında sahibi çıkarsa verilir. Çıkmazsa sahibi adına bir hayır yerine yahutta müstehak bir fakire şahit tutularak hibe edilir.

Diyanet; Buluntu eşyayı elinde bulunduran kimse bunu malın değerine göre uygun görülen bir süre ilan eder ve bekler. Sahibi çıkmazsa o malı yoksul kimselere sahibi adına tasadduk eder; kendisi muhtaç ise ondan istifade edebilir. Ancak, daha sonra sahibinin çıkması halinde bedelini öder. Sahibinin aramayacağı düşük değerli şeyler ise beklemeye gerek kalmaksızın ihtiyaç sahiplerine verilebilir; bulanın ihtiyacı varsa o da kullanabilir.

Zamanımızda yerleşim yerlerinin kalabalıklaşması nedeniyle buluntu malların devlet yetkililerine teslim edilmesi uygun olur. Zira günümüzde, kayıp eşyalar için bürolar kurulmuş olup, buralarda mallar daha güvenli bir şekilde muhafaza edilebilmekte, ayrıca buralar kaybedenler için de müracaat mekanı olmaktadır. Bu nedenle, kayıp bir malı bulan kişinin bunu alıp devlet yetkililerine teslim etmesi uygun olur.

• Yeme kardeşim o parayı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana bağışla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam zaten parayı yemiyeceğim. 2-3 gün paraya dokunmıcam. sahibini bulmaya çalışacağım eğer bulamazsan kızılay yada lösev'e bağışlayacağım.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.