Şimdi Ara

Yol Kenarı Denetim İstasyonları Hakkında Merak Ettikleriniz. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
628
Cevap
33
Favori
345.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mrb benim ortagimla ektigim sebzeyi afyondan mersine getireceğim araç hususi şahsa ait k2 yetki belgesi var.ayrıca mersin ziraat odasına ait çiftçi belgesi mevcut kira sözleşmesi vs. Var bbir sıkıntıyasarmiyim yyük yaklaşık 2 ton birde belge sahibinin araçta olması gerekir mi
  • selefkos033 S kullanıcısına yanıt
    K2 yetki belgeniz olduğunuz için irsaliyede gönderen yada alıcı araç kimin üstüneyse onun ismi olmak zorunda.Yetki belgesi sahibinin araçta olmasına gerek yok.Sadece irsaliye onun adına düzenlenmiş olsun.
  • Ne yol deneti mi şuna düpe düz milleti soyma diyin.
  • Selamlar.
    Yüksek hız yazdığında ne yapmak gerekir? Ne oluyor bu durumda?
  • omurozcan O kullanıcısına yanıt
    Kantar 3 km hızla tartıyor.Bu hızı geçerseniz bu hatayı vermesi normal.Araç tonaj gelme olasılığı varsa görevli sizi kantara geri alır.Size bir uyarı yapan görevli yoksa devam edebilirsiniz.
  • Cevap için teşekkürler
    Bir sorum daha olacak. İstasyonun önüne gelince görevli girmeden geç diye işaret yapıyor. Geçen işaretini sonradan fark ettim ama girmiş oldum, bana "niye giriyorsun ki geçsene" dedi.
    Peki bu durumda girmeden geçip gidersek kamera onu kaçak olarak okumuyormu? Nereden biliyor öndeki görevlinin sokturtmadığını?

Benim doblo maxi cargo aracım var. Bu araçları almıyorlar mı istasyona (yada uğraşmak istemiyorlar ufak araç diye)?
    Geçen İzmirden İstanbul'a gelirken istasyonların hepsi aynı şekilde girdirmeden geçirtti.
  • omurozcan O kullanıcısına yanıt
    Kamera tüm araçların plakasını alır.Yalnız görevlinin bildirdiği plakalara yazılır.Küçük araçlarla pek uğraşılmıyor dediğin gibi.Yinede senin gözün görevlide olsun her zaman.
  • Kantara tirla giriyoruz bazen o levhada ağırlık yazıyor bazen yazmıyor yazmayinca neden yazmiyor.? Ekran da yazmayinca Pc Ekranında dami yazmiyor.?
  • Hızlı geçtiysen yüksek hız yazar.Geçerken hızında oynama varsa değişken hız hatası yazar.Yada geçerken durduysan tartım hatası yazar.Hiç birşey yazmıyorsa ya arkandaki araç hemen dibine girdiğindendir yada sistemde hata vardır.Tabelada yazmıyorsa içerde ekrandada yazmaz.Tabelada ne varsa içerdede o vardır.
  • peki cezayı sorgulayabildiğimiz bi sistem var mı
  • melih-gfb kullanıcısına yanıt
    E-devlet üzerinden diğer trafik cezalarında olduğu gibi bakılmaktadır.
  • Simdi bizde kamyon var onteker . bizde sehirlerarasi yollrda kantardan geciyoruz . sormak istrdigim su yuk irsaliyesi faturasi surucu src si denetleniyor mu . bir kez babamla gectik hic durmadik bile tartimdam sonra devam et israeti yapti adam . yani o sirada arac ehliyeti olmayan biri bile kullaniyo olabilirdi . bana cok mantiksiz geldi sorgulanmamasi
  • Cleve61 C kullanıcısına yanıt
    O dediğin evrakları denetleme yetkisi var yalnız her geçen aracın inciğine boncuğuna bakılmaz.Yani alınan aracın bazen src bazen irsaliye dönem dönem uygulama değişir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unforgiven_41

O dediğin evrakları denetleme yetkisi var yalnız her geçen aracın inciğine boncuğuna bakılmaz.Yani alınan aracın bazen src bazen irsaliye dönem dönem uygulama değişir.
    Kardeşim kolay gelsin. Benim sorum şu. Şahsıma ait ruhsatında cinsi kısmında özel amaçlı yazan bi kamyonum var. Üzerine sondaj makınası monteli ve muayenesi var. Kullanım şeklinde Yük Nakli-Ticari yazıyor. Ama ben ne yük nakli yapıyorum ne de ticari olarak kullanıyorum. Kaldı ki yük nakli yapmam münkün değil. Bu durumda K belgesi aranıyor mu benim için? Sizin istasyonların müdürüyle konuşmuştum Ankara 4. bölgede. Senin almana gerek yok dedi. Ayrıca K belgelerini düzenleyen birimin müdüresi de gerek yok dedi.

Ayrıca bu k belgeleri şirketlere veriliyor diye biliyorum.

• cakgalkarlos kullanıcısına yanıt
    Beton pompası vinç vb. monteli araçlarda yalnız ruhsata işli olacak yetki belgesinden muafıtr.Seninkide buna dahil.Şahıslarda belge alabilir.
  • Müdürde bi kanun maddesini gösterdi, sizinki buna giriyo gerek yok diye. Şimdi beni çevirseler kamyonun yüklü ağırlığı ruhsattakinden fazla diye ceza yerim, k dır src dir o belge yok diye yemem değil mi? K bakma önemli bi konu bu benim ve herkes için, teşekkürler cevapların için hocam.
    Yetki belgesinden ceza yemezsin.Diğer maddelerden yersin tonaja dikkat!
  • Peki hocam bi sorum daha olacak. Sen dedin ki belgeden ceza yemezsin, ben gittim bi kantara girdim ve bana belge sordular. Ben hangi kanuna göre benden belge isteyemezsiniz diyecem? Teşekkürler tekrar.
    Şu şekilde yaklaşırsın.Bu araçlar sabit platfom olduğu için yetki belgesinden muaftır.İsterseniz bölgeye danışın dersin.Zaten böyle bir şeyle karşılaşmazsın.Bütün personel bilir bunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unforgiven_41

Şu şekilde yaklaşırsın.Bu araçlar sabit platfom olduğu için yetki belgesinden muaftır.İsterseniz bölgeye danışın dersin.Zaten böyle bir şeyle karşılaşmazsın.Bütün personel bilir bunu.
    Sağol kardeşim yardımın için. Kolay gelsin sana ve orda çalışan arkadaşlara.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.