Şimdi Ara

Yol Kenarı Denetim İstasyonları Hakkında Merak Ettikleriniz. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
628
Cevap
33
Favori
345.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest

Plakaları kapattım kaçtım ne olur
    Ekip varsa peşine takarız.Yakalandımıda gerisini sen düşün.Şans.
  • Ben de sorayim o zaman. Babamda transporter cityvan modeli kapali kamyonet var ve zeytincilik yapiyor. Mevsiminde topladigi zeytinleri 70 km uzaktaki toptancisina goturup satiyor. Bunun icin bir belge gerekir mi? Ayrica bende de doblo var ve yeri geldiginde bagaja şişe şişe zeytinyagi koyuyorum herhangi bir risk var mi?
  • halbay kullanıcısına yanıt
    Araç hususi ve kendi üstünüze kayıtlıysa sorun yok.Babanın çiftçi kartı varsa kantarlarda gösterir sorun yaşamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unforgiven_41

Araç hususi ve kendi üstünüze kayıtlıysa sorun yok.Babanın çiftçi kartı varsa kantarlarda gösterir sorun yaşamaz.
    Transit kamyonet var. Ruhsatta 3300kg. 2 sene önce bir arkadaş tonajda yüzde bilmem kaç yükseltme oldu demişti.
    Hatta nette de, 17 mi, 19 mu, bir oran vardı. Bu rahatlıkla ara ara ruhsattakinin 300-400kg üzerinde yük sardığım oluyordu.
    Yanlış hatırlamıyorsam araba 2200kg gibi geliyor.

Dün arabaya 100 parça yüklettim. Bu da arabayı ben ve sidekick dahil 3700kg falan yapar. Bu gece yola çıkıyorum (Bursa-Çorum).
    Yaw, yine de bir kontrol edeyim diye Karayolları'nın danışmasını arayınca eleman "ruhsatta ne yazıyorsa o" dedi.
    Araba sarıldı, bugün pazar. İndirme imkanı da yok.

Durumu anlatmak kontrolör için ne ifade eder bilemiyorum.

• mojohand M kullanıcısına yanıt
    Karayolları bakmıyor buna.Ulaştırma bakanlığı bakıyor.Zaten yanlış yönlendirmiş.3300 yanlış hatırlamıyorsam 3900 falan tölaranslı payı.Yani kantarın yanılma payı bu.3700 ise tecrübelerime dayanarak söylim.En fazla 3800 hadi 850 olsun gelir.En yükseği söyledim.3700 den düşükte gelebilir.Bu hata payı ekside olur artıda.Kantarda ani fren yapma sabit hızla geç.Yanına başkasını alcaksan onuda hesapla sınırdasın unutma.Mazotunuda hesapla.

Hayırlı yolculuklar.
  • quote:

Karayolları bakmıyor buna.Ulaştırma bakanlığı bakıyor.Zaten yanlış yönlendirmiş.3300 yanlış hatırlamıyorsam 3900 falan tölaranslı payı.Yani kantarın yanılma payı bu.3700 ise tecrübelerime dayanarak söylim.En fazla 3800 hadi 850 olsun gelir.En yükseği söyledim.3700 den düşükte gelebilir.Bu hata payı ekside olur artıda.Kantarda ani fren yapma sabit hızla geç.Yanına başkasını alcaksan onuda hesapla sınırdasın unutma.Mazotunuda hesapla.

Hayırlı yolculuklar.
    10 numara oldu, çok çok teşekkür ederim. Of yaw..
  • quote:

Cevabibiz icin tesekkurler. Babamda ciftci karti varmi bi sorayim bilmiyorum.
  • merhbalar dün denetim istasyonu fark etmeden geçiş yaptım ama istasyona girmem için işaret yapan görevli felanda yoktu l300 arabam husisi geçmekte. bir sıkıntı çıkarmı acaba
  • ugurumut121 U kullanıcısına yanıt
    Görevli yoksa sorun yok.Dikkat edin görevli olsaydı işaret etseydi plakanıza ceza gelirdi.
  • Anladım teşekkür ederim. birde kapali kasa bizim aracimiz hususi girmek zorundamiyiz istasyona ?
  • ugurumut121 U kullanıcısına yanıt
    evet
  • unforgiven_41 kullanıcısına yanıt
    sevgili kardeşim h 100 panel vanım var ticari yüklü, k belgem yok, didim'e gideceğim, izmir-didim arasında yol kenarı denetim istasyonunuz var mı?
  • ayddede A kullanıcısına yanıt
    Yolu bilmiyorum kardeşim İzmir ödemişde olması lazım.
    Türkiye'de 24 tane yol kenarı denetim istasyonu varmış galiba, mümkünse bana bulundukları yerleri bildirebilir misin? (ayddede@yahoo.com)
  • ayddede A kullanıcısına yanıt
    100 küsür faal kantar var ayrıca ben istihbarat şefimiyim.Nerden bileyim.Kantardan kaçıcam diye acayip istekler istemeyin.Yok daha neler ya.
  • Ducato van alicaz yarin. Kendi ticari olmayan mal tasiyacagiz. ve bu aracin azami agarligi 3500 kg. Bos agirligi sofor yakit dahil 2090 kg. Bu araca 2040 kg yukleyip kantardan gecebilirmiyiz. (Satan bayi gecebilirsin dedi) Ayrica k belgesi icin yarin islemleri hemen baslatacagiz belge cikmadan araci yola cikarsak sakincasi varmi.
  • vaven V kullanıcısına yanıt
    Geçici tescil belgesinin 1 aylık süresi boyunca yük olmadığı takdirde belgeden ceza yemezsin.Yalnız ruhsatları çıktığı andan itibaren yakalanırsan yersin.3500 lük aracın devletin verdiği tölerans ile 4131 e kadar izni var yalnız bu kantarın oynama payıdır.4000 i geçmezsen süpriz yaşamazsın.Hesabını yap artık.
  • Eyvallah cok sagolasin.
    bizim yük tam sınırda. olaki kantarda 4250 kilo yazdı ne ceza yeriz. 3500 ümü 750 kilo geçmiş sayıyor yoksa 4131 i 119 kilo geçti sayıyor. yoksa geçtin kardeşim ceza fiksmi diyor. mevzuatı okudum ancak uygulamada durum nedir? niye soruyorum icabında cezayı göze alabilliriz.
  • vaven V kullanıcısına yanıt
    Verdiğin örnekteki tonaja 1462 tl gelir en alt tonaj cezası.4131 in üstünde gelen yüke göre hesaplanır ceza ve giderek artar.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.