Şimdi Ara

Yol Kenarı Denetim İstasyonları Hakkında Merak Ettikleriniz. (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
628
Cevap
33
Favori
345.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • k belgemiz iptal olmuş muayene süresi geçtiği için. acaba nerden ve kac tl ye yenileyecegiz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Girmenize gerek yok.İşaret edilirse girersiniz.
  • Meticulous kullanıcısına yanıt
    Belgeyi aldığınız yerden 90 küsür liraydı yanlış hatırlamıyorsam.
  • Hususi kullanim sahsa ait minibus ile 40 kasa balik dagitmak icin ese dosta gotursem gider mi? Transit minibus

• Nakliye sektörüne bir el atılmalı dünya kadar batmaz dediğimiz batan firma var k1 için tonaji düşünsünler bakın ne kadar insan k1 alıyor sonuçda biz bu işi yapıyoruz L1 e gidecek para devletimin cebine gitsin

• quote:

Orijinalden alıntı: soophy

Hususi kullanim sahsa ait minibus ile 40 kasa balik dagitmak icin ese dosta gotursem gider mi? Transit minibus

yakalanırsan anlamazlar basarlar cezayı
  • Merhaba , Volkswagen Transporter aracımla yol kenarı denetim istasyonuna girdim.Muayene sürem 6 gün gecikmişti.602 tl idari para cezası kesildi.

Trafik Polislerince kesilen aynı ceza 92 tl iken bu ceza neden bu kadar fazla ? Acaba bu işte bir yanlışlık mı var ?

Çok aradım ama bulamadım Yol Kenarı Denetim İstasyonları'nın bağlı bulundukları mevzuatlar nelerdir ?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.Teşekkürler
  • tunahantezel T kullanıcısına yanıt
    aynı soru sorulmuştu geçmiş cevaplarda var..dı
  • tunahantezel T kullanıcısına yanıt
    4925 sayılı karayolu taşıma kanunu.Aradaki fark ise biz yetki belgesine ceza kesiyoruz.Farklı maddeler.Bazı trafik polisleri ticari araçlara hem trafik kanunundan hemde taşıma kanunundan muayene cezası kesmektedir hatta.
  • soophy kullanıcısına yanıt
    40 kasa balığı eşe dosta dağıtcam dediğinde kim inanır sence.
  • bugun ilk defa yeni aracımla denetleme istasyonuna girdim. araç sıfır yük, boş yani. gidebildiğim kadar yavaş gittim. (hayatım film şeridi gibi gözümün önünden geçti hatta :P) yinede yüksek hız yazısı tabelada gördüm. başka bir yazı yoktu. istasyonda başka birinin evrakları ile ilgileniyorlardı. baktım kimse ilgilenmiyor. devam ettim. sistem bu şekildemi işliyor yani. sorun olmasın..
  • Doğrusunu yapmışsınız.Kantardan geçtikten sonra etrafınıza bakın size ikaz eden yoksa yolunuza devam edebilirsiniz.Bir sorun varsa size durmanızı söylerler zaten.Birde geçerken öndeki araçla aranıza mesafe koyun öyle geçin.

• quote:

Orijinalden alıntı: unforgiven_41

Doğrusunu yapmışsınız.Kantardan geçtikten sonra etrafınıza bakın size ikaz eden yoksa yolunuza devam edebilirsiniz.Bir sorun varsa size durmanızı söylerler zaten.Birde geçerken öndeki araçla aranıza mesafe koyun öyle geçin.

dünya için küçük, benim için büyük bilgi..teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rbayrakoglu -- 26 Ekim 2016; 23:32:50 >
  • Transporter cityvan (5+1) aracın yol kenarındaki kantara girme zorunluluğu varmı.

Ruhsatta "kamyonet : hususi - yük nakli" yaziyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bundan 3 gün önce gece bir kantarı son anda görüp hızımdan dolayı girmeden geçtim kamyonla. herhangi bir bayrak sallayan v.s yoktu ama kantar açıktı ve geçen kamyonlar vardı ceza gelir mi bunun için?
  • Kef14 kullanıcısına yanıt
    Var

• Platinium kullanıcısına yanıt
    Gelme ihtimali var

• unforgiven_41 kullanıcısına yanıt
    Kantara girdik diyelim. Araç da yük-malzeme yok. K belgesinin olmaması sıkıntı çıkarır mı?

• Kef14 kullanıcısına yanıt
    Daha önce bu konuyu yazmıştım detaylı olarak.Aracın şirketmi şahıs mı olup olmadığını bilemem.Araç modeline göre alınmıyor.Bana bunları söylersen sana sağlıklı cevap verebilirim.
  • unforgiven_41 kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme icin teşekkürler. Araç Ticari şahıs üzerine.

Düzeltme: ilk sayfada detaylı olarak anlattığınız yazınızı okudum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kef14 -- 29 Ekim 2016; 16:21:38 >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.