Şimdi Ara

YOL BİLGİSAYARSIZ 307 KALMASIN!! (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
0
Favori
27.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: lovelyosman

quote:

Orjinalden alıntı: HRMNKY

Arkadaşlar peki birşey soracağım.Size demişler cc takılır diye acaba o 206'ya da program yüklenerek takılır mı çünkü kolda yeri var biliyorum

olsa ne güzel olur
    Valla aralık gibi tekrardan Ankara'ya gitmeyi planlıyorum.Göstergeleri makyajlı 307'ninkiyle değiştirip , şu CC işine bir açıklık getirmeyi planlıyorum , o zaman sorarım sizin 206ya da CC olur mu diye
  • Konuyu yukarı alalım , belki görmeyen 307 sahipleri vardır
  • quote:

Orjinalden alıntı: aRm

Konuyu yukarı alalım , belki görmeyen 307 sahipleri vardır

millet kapış kapış yaptırdı
    yakında bende CC siz 307 kalmasın diye konu açacağım.
    ay başından sonra (ay başı değilim ) gidip taktıracağım

konuştum ERLER peugeot ile.
  • CC için artık 207 lere takmıyorlar garanti dışı bırakıyorlarmış yazı gelmiş servislere 307 lere zaten takmıyorlardı 207 yede takmıyorlar ben yazıdan önce takmıştım pug işte kendi arabasına bile güvenemiyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: MAS207

CC için artık 207 lere takmıyorlar garanti dışı bırakıyorlarmış yazı gelmiş servislere 307 lere zaten takmıyorlardı 207 yede takmıyorlar ben yazıdan önce takmıştım pug işte kendi arabasına bile güvenemiyor

peki sorun açtı mı başına
    biraz bahseder misin?
    150 lira gibi fiyat aldım
  • YAHU BU 206 LAR ARADA CIZ CIZ ESMESIN :) KAFAM KARISIYOR, 206 LAR İÇİN BASKA BASLIK AÇIN ARKADASLAR
  • quote:

Orjinalden alıntı: individual

quote:

Orjinalden alıntı: MAS207

CC için artık 207 lere takmıyorlar garanti dışı bırakıyorlarmış yazı gelmiş servislere 307 lere zaten takmıyorlardı 207 yede takmıyorlar ben yazıdan önce takmıştım pug işte kendi arabasına bile güvenemiyor

peki sorun açtı mı başına
    biraz bahseder misin?
    150 lira gibi fiyat aldım

Allaha şükür şu ana kadar bi sorun çıkmadı olay sadece pugun kalitesiz elektronik aksamına güvenememsi adamlar bu işi bilmiyor malesef 207 var ama hep kuşkulu bakıyorum araç sangi birgün bana kelek atacak mış gibi
  • merhaba arkadaslar konuyu okudugum zaman cok heveslendim ama bazı seyler aklıma takıldı...
    yaptıran arkadaslarımız, önce cıkmacı tabir edilen yerlerden parcayı alıp yetkili servise gidip bu parcayı takın ve yol bilgisayarı yazılımı yukleyin mi dediler servis yetkililerine... yoksa parcayı alıp herhengibir yerdemi yuklettiler yazılımı... birde parca icin adres yada telefon (ankara icin) yazabilirseniz sevinirim... tabi hangi serviste yazılım yuklettirdiğinizide yazarsanız onada sevinirim..

cok bahsi gecen simge peugeot lazım olur diye web sitesi asagıda arkadaslar

www.simgepeugeotankara.com

adres telefon kroki bilgileri mevcut

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jeton -- 19 Ocak 2009; 19:55:06 >
  • bir arkadaşımız 206 da yol bilgisayarı ekranı uygun değil diye yazmış ama yol bilgisayarı olan 206 lar var.
    benim aracımda 2005 206xt 1.4hdi malesef yol bilgisayarı yok. acaba anlattığınız yöntem benim araca uyarmı? yapan varmı?

• Ben 206 için değişmesi gerktiğini duymuştum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alpimis

Ben 206 için değişmesi gerktiğini duymuştum.

değişen nedir? tam olarak açıklarsan sewinirim.
  • Ben de forumda okuyup, Kayseride çıkmacılardan com2000 ( silecek,sinayal, far kolu takımı ) aramaya çıktığımda, işin ustası diye tarif ettikleri bir oto elektrik ustası söylemişti. Benim araç 307, onunki 206 idi. Kendisi değiştirmek zorunda kalmış. Bana da mantıklı geliyor çünkü gösterge ekranı bazı yurt dışı pug forumların da "multyfunction display" olarak geçiyor yani ekranın çoklu fonksiyon özelliklerini desteklemesi gerekiyor olabilir. Ama bu söylediklerim kendi yorumum ve oto elektrik ustasının bayanı üzerinedir. Uzman arkadaşların bilgilerini paylaşmalarını bekiliyoruz 206 konusunda. Bu arada bende henüz uygun bir com2000 bulamadığım için ebay.co.uk den 607 den çıkma 6242 parça nolu bir com2000 i ytl olarak 40 liraya aldım kayınço getirecek, bakalım uyucak mı, merak içindeyim. bak gene heycanlandım yine.
  • offf arkadaşım eğer yazdığın gibiyse süper olur merakla bekliyorum. 206 ya olursa çok süper olur. eğer kayserideki ustanın telini verirsen görüşmek isterim.
  • Arkadaşlar eğer ekran değiştirilip yazılım değiştirilecekse 206 için de yol bilgisayarı olacağını düşünüyorum ancak bu ekran ne kadardır onu öğrenmek lazım
  • şimdi 206 ların genel olarak elektrik mimarisi hiç değişmedi.
    yani 307 lerde eski kasalarda VAN ( vehicle area network) yeni kasalarda ise CAN (central area network ) sistemleri oldu
    ama 206 da bu tarz elektrik alt yapısı değişmedi.

şimdi ilk çıkan tüm 206 larda
    XR XS XT GTI Roland Garroslarda yol bilgisayarı yoktur.
    zaten ekran da tek ssatırlık bir ekrandır.
    sadece radyo bilgileri olması lazım diye düşünüyorum.
    birde tarih saat.

yanlız son zamanlara doğru çıkan quiksilver yada GTI gibi modellerde (XT de olabilir)
    307 nin eski kasalarında kullanılan 3 satırlık ekran kullanıldı ki bu ekranlar içinde yol bilgisayarı verileri gösterilebiliyor.

eğer quiksilver ekranından alırsanız aracınıza büyük ihtimal uyar diye düşünüyorum.
    çünkü dediğim gibi elektrik mimarileri 206 larda hiç değişmedi.

yanlız sizdeki tek satırlık ekran bile 495 ytl gibi bir rakam diye biliyorum.
    sıfır ekran çok pahalıya gelebilir.
    çıkma temin etmenizi öneririm.

yada paraya biraz kıyarım derseniz bunuda alabilirsiniz.
    buda DT ekran diye geçer.
    fakat çalışması için rt3 konsolunuda almanız gerekecek.

rt3 konsolu radyo cd,vcd ,dvd çalar
    telefon
    pusula
    telefon defteri
    vs..

edit:
    resim için özür dilerim.
    değiştirdim şimdi

YOL BİLGİSAYARSIZ 307 KALMASIN!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0C8FEE75E -- 23 Nisan 2008; 23:00:42 >

• Sayın wings35,
    Şuan şark görevi için Doğudayım. 7. aydan önce ustaya ulaşamam, telini almamıştım ustadan. O zaman 206 için görüşür, telini alırım. Ekran için (206, 307 ) imkanın varsa ebay.co.uk tavsiye ederim. Ben 307 gösterge ekranın açık artırmada 15 ytl karşılığında aldım, orada yaşayan akrabam olduğu için cesaret edip aldım, şu an onda yazın getiricek.
  • "individual" arkadaşım çok teknik bilgiler vermişsiniz teşekkür ederim bundan daha iyi açıklama olmazdı. en kısa zamanda quiksilver ekranlarından araştıracağım eğer uyarsa "alpimis" gibi ebaydan alabilirim.
  • ebay den PEUGEOT 206 DIGITAL DASH 3 satırlık ekran buldum açıklamalarda bütün 206 larda kullanılabilir yazıyor. ve londra daki arkadaşıma aldırtmayı düşünüyorum. bu ekranı aldığım takdirde sadece yazılım yükleterek bunu kullanabilirmiyim?? yoksa direksiyonun sağındaki kolu değiştirmek zorundamıyım?
  • Bakıcağın alet (com2000) böle olmalı. O da hepsi uyar mı bilinmez.
    http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=290213164853&ssPageName=STRK:MEWN:IT&ih=01
    Resimde ki kolun ucundaki 2 üçgen yol bilgisayarı fonksiyonu için.

YOL BİLGİSAYARSIZ 307 KALMASIN!!

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.