Şimdi Ara

YOL BİLGİSAYARSIZ 307 KALMASIN!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
0
Favori
27.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    (bu anlatacaklarımı sitede daha önce görmüştüm ama pek inandırıcı gelmemişti.)
    2004 model 307 1.4 hdi envy aracımın sinyal kolu bozulmuştu. (aracımda yol bilgisayarı yoktu) serviste sordum, takması dahil 650 ytl fiyat verdiler. bu sıkıntıda araştırma yaparken ankarada ostime girmeden yıldız sanayi sitesini tavsiye ettiler. ankaraya gittigiğimde bu sitede parçacılara sordum. ilk sorduğum yer 200 ytl fiyat verdi. biraz daha araştırıp 100 ytl ye kadar buldum. sinyl kolunu alıp servise götürdüm. uymadı. tekrar parcacıya gittim , 6-7 sinyal kolu içerisinde uyan olmadı. ama çalışan kişi bana yol bilgisayarlı araçlar içinde kolların olduğunu söyledi.ve bunlardan birini denedi. dingdong sesiyle kolun uyduğunu anladık ve servise tekrar gittim. kolu arabaya taktılar. bende daha önce busitede okuduğum bir mesajdan yola cıkarak bu arabaların yol bilgilerini hafızalarında tutduklarını ve yazılım yüklenirse arabada yol bilgisayarı olabileceğini söyledim. tabi bana güldüler. en az 1000 ytllik bir donanımın böyle ucuza olamayacıgını söylediler.
    neyse kol takıldı. ödemeyi yaparken biraz daha ısrar ettim ve araca yazılım yüklettim. ve arabada yol bilgisayarı bilgileri radyo ekranından akmaya başladı. çalışanlar bile ağzı açık bakakaldılar.
    toplam 100 ytl sinyal kolu+20 ytl servisde taktırma ve yazılım yükletme bedeli karşılığında yol bilgisayarım oldu. yaklaşık 3000 km kullandım süper çalışıyor.
    bu konuyla ilgili soru sormak isteyen arkadaşlara her zaman yardımcı olabilirim.
    hoşcakalın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatempro -- 24 Ağustos 2007; 23:11:26 >

• dostum bi sorum olacak sana bu uygulama 206yada olabilirmi?
  • Peşinden giderek karşılığını almışsınız,tebrik ederim. Bu sırada bu şerefsiz otomobil üreticileri var ya...
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatempro

Merhaba..
    (bu anlatacaklarımı sitede daha önce görmüştüm ama pek inandırıcı gelmemişti.)
    2004 model 307 1.4 hdi envy aracımın sinyal kolu bozulmuştu. (aracımda yol bilgisayarı yoktu) serviste sordum, takması dahil 650 ytl fiyat verdiler. bu sıkıntıda araştırma yaparken ankarada ostime girmeden yıldız sanayi sitesini tavsiye ettiler. ankaraya gittigiğimde bu sitede parçacılara sordum. ilk sorduğum yer 200 ytl fiyat verdi. biraz daha araştırıp 100 ytl ye kadar buldum. sinyl kolunu alıp servise götürdüm. uymadı. tekrar parcacıya gittim , 6-7 sinyal kolu içerisinde uyan olmadı. ama çalışan kişi bana yol bilgisayarlı araçlar içinde kolların olduğunu söyledi.ve bunlardan birini denedi. dingdong sesiyle kolun uyduğunu anladık ve servise tekrar gittim. kolu arabaya taktılar. bende daha önce busitede okuduğum bir mesajdan yola cıkarak bu arabaların yol bilgilerini hafızalarında tutduklarını ve yazılım yüklenirse arabada yol bilgisayarı olabileceğini söyledim. tabi bana güldüler. en az 1000 ytllik bir donanımın böyle ucuza olamayacıgını söylediler.
    neyse kol takıldı. ödemeyi yaparken biraz daha ısrar ettim ve araca yazılım yüklettim. ve arabada yol bilgisayarı bilgileri radyo ekranından akmaya başladı. çalışanlar bile ağzı açık bakakaldılar.
    toplam 100 ytl sinyal kolu+20 ytl servisde taktırma ve yazılım yükletme bedeli karşılığında yol bilgisayarım oldu. yaklaşık 3000 km kullandım süper çalışıyor.
    bu konuyla ilgili soru sormak isteyen arkadaşlara her zaman yardımcı olabilirim.
    hoşcakalın...
    Dostum hani bu konuda bir sonuç olursa bana PM atıcaktın

• quote:

Orjinalden alıntı: anti-mage

dostum bi sorum olacak sana bu uygulama 206yada olabilirmi?

bilmiyorum. aslında madem bu kadar basit ve ucuz bir yöntem neden pegeout bütün modellerine yol bilgisayarı koymuyor anlayamadım. çünkü sıfır araçlarda yol bilgisayarı 2000 ytl ye kadar farkedebiliyor. bence çalışma prensiblerinde ve sinyal kolu yapılarında bir fark yoksa olabilir.
  • 99 model 306 ya uygulanabilir mi bu yöntem?Sizin yaptırdığınız yer Ankara ´da ama istanbulda`da her hangi bir pug servisi yapabilir mi?Eğer yapılırsa çok iyi olur
    edit:aynı anda mesaj atmışız benimki önce çıkmış.Cevaplarsanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dobest -- 26 Ağustos 2007; 20:50:47 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: aRm

cok özür dilerim. doğru söylüyorsunuz daha önce konuşmuştuk. ama tatilden yeni geldim, umarım yazdıklarım işinize yaramıştır.
    hoşcakalın...
  • quote:

Orjinalden alıntı: LordOfEldorado

99 model 306 ya uygulanabilir mi bu yöntem?Sizin yaptırdığınız yer Ankara ´da ama istanbulda`da her hangi bir pug servisi yapabilir mi?Eğer yapılırsa çok iyi olur

306 da olurmu bilmiyorum. ben ankarada özel pegeout servisinde yüklettim yazılımı.zaten hepsi atabiliyor. ama size tavsiyem benim aracımda direksiyonun solalt tarafında bir soket var. oradan attılar yazılımı. isterseniz sizde bir bakın.
    bu arada çeşitli araçlar soruluyor, fakat diğerlerini bilmediğim için yanlış bir bilgi vermek istemiyorum. tek bildiğim benim aracımda süper oldu ve çok memnunum. 307 de veya diğer modellerde deneyip sonuc alan diğer arkadaşların mesajlarınıda bekliyoum.
  • quote:

quote:

cok özür dilerim. doğru söylüyorsunuz daha önce konuşmuştuk. ama tatilden yeni geldim, umarım yazdıklarım işinize yaramıştır.
    hoşcakalın...
    Dostum ya PM attım bir el atarsan çok mutlu olurum

• Ya parçacının dükkan adını ve tam adresini buraya yazar mısın arkadaşım ?
  • quote:

Ya parçacının dükkan adını ve tam adresini buraya yazar mısın arkadaşım ?

msn kullanmama ragmen sizi ekledim ama sanırım çıkmışsınız.
    sinyal kolunu yıldız sanayi sitesinden aldım. ankarada ostim tarafına giderseniz bu siteyi sorun size gösterirler. parcacının kartını almıştım fakat bulamadım. ama söyle tarif edeyim, bu sitede peugeot parca satan 4-5 dükkan var. bunlardan sitenin ana yolunda olan yani ara sokaklarda olmayan parcacıydı. 1-2 ay önce öğretmen arkadaş 307 ye almış derseniz tanırlar. zaten serviside onlar söylediler bana. ama size tavsiyemservise gitmeden önce değiştirme sartıyla alın. gerci bu konuda sorun çıkarmazlar ama bu arabalardaki sistem biraz farklı. sase numarasına göre sinyal kolu üretiliyor. tabi siz ikinci el alacağınız için bunu deneme yanılmayla bulacaksınız. hatta yanlış kol takıldığında sinyallar anlamsız yanacak silecekler çalışacak. ama dogru kolda dingdang diye bir ses duyuyorsunuz. alacağınız kol mutlaka yol bilgisayarlı bir araçtan sökülmüş olmalı. birde mutlaka araştırın. benim ilk sorduğum yer 250 de 200 olur dedi. ama ben 100 e aldım.
    umarım yardımcı olabilmişmdir.
    hoşcakalın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatempro -- 26 Ağustos 2007; 22:07:37 >

• Dostum msni açtım ve kabul ettim sen de gelirsen ordan devam edelim
  • firmanın ismini hatırladım. yıldız sanayi sitesinde ceylanlar otomotiv. orada uygun fiyatlı bulabilirsiniz. umarım aracınızada uyar. uymazsa diğerleriylede pazarlık yapmanızı öneririm.
  • quote:

firmanın ismini hatırladım. yıldız sanayi sitesinde ceylanlar otomotiv. orada uygun fiyatlı bulabilirsiniz. umarım aracınızada uyar. uymazsa diğerleriylede pazarlık yapmanızı öneririm.
    Ya benim arabanın sinyal kolunu zaten kazalı bir 307den değiştirmiştim ben ama yol bilgisayarlımı yol bilgisayarsız mı anlayamadım?Senin sinyal kolunu bastırınca sadece ucundaki yuvarlak yer mi oynuyor yoksa farları açarken çevirdiğimiz yer komple mi oynuyor?
  • quote:

quote:

firmanın ismini hatırladım. yıldız sanayi sitesinde ceylanlar otomotiv. orada uygun fiyatlı bulabilirsiniz. umarım aracınızada uyar. uymazsa diğerleriylede pazarlık yapmanızı öneririm.

Ya benim arabanın sinyal kolunu zaten kazalı bir 307den değiştirmiştim ben ama yol bilgisayarlımı yol bilgisayarsız mı anlayamadım?Senin sinyal kolunu bastırınca sadece ucundaki yuvarlak yer mi oynuyor yoksa farları açarken çevirdiğimiz yer komple mi oynuyor?

eğer sinyal kolunuz yol bilgisayarlı ise sileceklerin olduğu tarafın ucunda (direksiyona göre sağ taraf) yol bilgisayarı düğmesi vardır. (yuvarlak bir dügme) fakat yazılım yüklü değilse muhtemelen calışmıyordur. önce bu düğmenin olup olmadığına bakın , varsa tamamdır. sadece yazılım yükletebilirsiniz.

• ben hiç bir şey anlamadım bu işten kardeş. sizde normal bir yol bilgisayarı yok da radyoya mı yüklettin kafam karıştı
  • quote:

Orjinalden alıntı: avcı_33

ben hiç bir şey anlamadım bu işten kardeş. sizde normal bir yol bilgisayarı yok da radyoya mı yüklettin kafam karıştı

hayır radyo ekranında gözüken sadece yol bilgileri. yazılım yükletme işlemi aracın içinde direksiyonun sol altındaki soket aracılığıyla yapılıyor.ve araştırmalarıma göre 307 ler yol bilgisayarı olsun veya olmasın bu bilgileri motor hafızalarında tutabilme özelliğine sahip.
  • Arkadaşlar 307 lerde zaten yolbilgisayarı yok mu?
    bizdeki 2004 307 de var?
    acaba daha eski model mi sizin kullandığınız?
  • quote:

quote:

quote:

eğer sinyal kolunuz yol bilgisayarlı ise sileceklerin olduğu tarafın ucunda (direksiyona göre sağ taraf) yol bilgisayarı düğmesi vardır. (yuvarlak bir dügme) fakat yazılım yüklü değilse muhtemelen calışmıyordur. önce bu düğmenin olup olmadığına bakın , varsa tamamdır. sadece yazılım yükletebilirsiniz.
    Ben sadece sinyal koluna bakmıştım arkadaşım ya , iyi de sinyal kolu ile silecek kolu ne alaka onu anlayamadım ?Sen arabanın sadece sinyal kolunu mu değiştirdin yoksa komple o silecek ıvır zıvırın bağlı olduğu yeri mi değiştirdin kafam karıştı vallaha...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aarmaganozturk -- 27 Ağustos 2007; 17:03:17 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Climanjaro
    Arkadaşlar 307 lerde zaten yolbilgisayarı yok mu?
    bizdeki 2004 307 de var?
    Acaba daha eski model mi sizin kullandığınız?

hayır bütün modellerinde yok. 2004 307 ler xr,xt,envy gibi modellere sahip. bilgidim kadarıyla sadece xt de standart yol bilgisayarı var. benimki envy. az sayıda üretilen ve güvenlik acısından düşünülmüş bir araç. (6 airbag var mesela.) xr lerinde cogunda yol bilgisayarı yok. aracların kullanım klavuzlrında yol bilgisayarı var diyor. fakat bu sıcaklık bilgileri,saat bilgileri gibi basit düzeydeki bilgiler.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.