Şimdi Ara

Yoklama kaçağı olan bir kişi son çıkan yasaya göre yurtdışına çıkabilir mi? (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
8
Favori
129.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar merhaba aralık 2015te bakaya kaldığımı öğrendim ilk defa polisler beni alıp askerlik şubesine götürdüler onlara öğrenci olduğumu söyledim 15 gün lük şu kağıdı verdiler ama bu sene okula kaydımı yapamadım maddi sıkıntılardan dolayı okul kıbrısta o olaydan sonra kıbrısa giriş çıkış yaptım mart 2016 da yolda polisler durdurup gbt me baktılar yoklama kaçağı olduğumu söylediler polis merkezine gidip orda da öğrenci olduğumu söyledim beni askerlik şubesine götürmeyip gene 15 günlük şu kağıdı verdiler ben o 15 gün süre içinde gbt büro amirliğine gittim gbt me baktırdım yoklama kaçağı diye gözüküyordu ve 15 günlük süre dolmadan kıbrısa geldim okul kaydımı hala yapmadığım için tecil ettiremiyorum şuan türkiyeye giriş yapsam durum ne olur pasaportta alırlar mı acaba .
  • quote:

Orijinalden alıntı: drift22

arkadaşlar merhaba aralık 2015te bakaya kaldığımı öğrendim ilk defa polisler beni alıp askerlik şubesine götürdüler onlara öğrenci olduğumu söyledim 15 gün lük şu kağıdı verdiler ama bu sene okula kaydımı yapamadım maddi sıkıntılardan dolayı okul kıbrısta o olaydan sonra kıbrısa giriş çıkış yaptım mart 2016 da yolda polisler durdurup gbt me baktılar yoklama kaçağı olduğumu söylediler polis merkezine gidip orda da öğrenci olduğumu söyledim beni askerlik şubesine götürmeyip gene 15 günlük şu kağıdı verdiler ben o 15 gün süre içinde gbt büro amirliğine gittim gbt me baktırdım yoklama kaçağı diye gözüküyordu ve 15 günlük süre dolmadan kıbrısa geldim okul kaydımı hala yapmadığım için tecil ettiremiyorum şuan türkiyeye giriş yapsam durum ne olur pasaportta alırlar mı acaba .

Aynı şekilde en fazla belge imzalayıp bırakıyorlar.
    Yalnız yüklü miktarda borç çıkabilir ilerki Zaman'larda hazırlıklı olun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Unzerstörbar kullanıcısına yanıt
    yani kesin mi çünkü daha öncede imzaladım havaalanında değil dısarda ama bu seder alıp götürürler mi askerlik şubesine acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: drift22

yani kesin mi çünkü daha öncede imzaladım havaalanında değil dısarda ama bu seder alıp götürürler mi askerlik şubesine acaba

Eğer ki kesin olarak emin olmak istiyorsan. Uçuştan 1 gun önce gir bir polisin yanına gbt baktır. Eğer ki şubeye alma durumu olursa zaten 1 saat bırakacaklar. Sen sonraki gün yurtdışına çık

Bunları yapmak istemiyorsan mesai saatleri dışında uçuşu al

• Unzerstörbar kullanıcısına yanıt
    ben kıbrıstan türkiyeye giriş yapacam çıkış değil sorun olmaz mı diyorsun yani
  • 31 aralık 2015 te tecilim doldu ve şuanda lise mezunuyum ve yoklama kaçağı olarak aranmaktayım. ygs ye girdim açık öğretime başvuru için sanırım anca ağustosta kayıt yaptırabilicem.

benim sormak istediğim şu; şuanda bir firmada çalışıyorum ve aktif olarak araç kullanıyorum ağustos ayına kadar herhangi bir çevirmeye yakalansam gbt ye baktıklarında askere alınma gibi bir durumum olur mu?
  • Arkadaşlar merhaba. Hiçbir yerde cevabı bulamadığım için size sormak istiyorum. Askerlik şubesini bile aradım geçiştiriyorlar kesin cevap veren yok. Benim durumum şu... 7.10.86 doğumluyum. Üni bitmesine 3 ders kaldı ama gelecek seneyi beklemem gerekiyor. Eve yoklama kaçağı olduğuma dair kağıt geldi. Sorum şu. Bakaya ve yoklama kaçağı arasındaki fark nedir? Bakaya da hapis cezası var diye duymuştum. 2, antalya ya otobüs ile adana dan seyahat etmek zorundayım akıbet sizce ne olabilir? Polis arkadaşıma gbt mi sormasını istedim sorarsak bakaya isen seni almamız gerekir dedi. İki üç ders yüzünden de uzun dönem gitmek istemiyorum bu yaşta. Fikrinizi paylaşırsanız sevinirim.. Tşk ler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar bende aynı sorunla karşı karsiyayim kasim 2015 den beri bakaya gorunuyorum ve yeni yasa cikti 31 mayistan itibaren yurtici ucuslardada tc no vermek zorundayiz şimdi kontuardakiler otellerde oldugu gibi polis raporu gonderirse ucakta iken yada inince almasinlar bizi?? Konu ile bilgisi olan varsa paylasabilir mi? Yada 1 hazirandan itibaren ucakla yurtici ucan varsa bilgi verebilir Mi? İyi gunler

• merhaba arkadaşlar askeri muane kacagıyım yurd dısına cıkabilirmiyim en kısa sürede yardımcı olusanız sevinirim ..
  • merhaba arkadaşlar muane kacagıyım yurtdısına cıkabılırmıyım yanıtlarsanız sevenırım
  • Merhaba arkadaşlar bir problemim var. Şuan dil okulu için yurtdışındayım gelmeden önce 2017 sonuna kadar tecilli gözüküyordum otomatik o yüzden gidip yoklamamı yaptırmadım zaten geçen yaz mezun oldum üniversiteden. 2017'ye girince değiştirmişler tarihimi nedense ve eve kağıt gelmiş 4 Şubat'a kadar yoklama yaptırmam gerekiyormuş ama ben 23 Şubat'ta döneceğim. Döndüğüm gibi diplomamı alıp tecil yaptıracağım. Bu süreçte havaalanı ya da yollarda bir problem yaşar mıyım? Bilgilendirebilen birisi olursa minnettar olurum

• herkese iyi günler,

29 haziranda tecilim bitiyor ve 8 temmuzda yurt dışına çıkacağım. önceden önlem için ne yapmam gerekiyor?

teşekkürler
  • Yurtdışında yaşayan bir kaçak için ne gibi işlem yapılıyor mesela hala asker kaçağı diyelim adam para cezası filan alıyor ama adam artık yurtdışında yaşıyor 3yil orada yaşayıp dövizle askerlik yapma hakkı elde ettikten sonra para cezası siliniyor mu?

• exdanples E kullanıcısına yanıt
    Para cezası silinmez süre arttıkça ceza artar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bullett

Para cezası silinmez süre arttıkça ceza artar.

Hocam bu ceza kişisel mi yoksa ailesi bu parayı ödemek zorunda kalır mı?

Ceza kişisel eğer sizi yakalayıp imza attırırlarsa ceza 2-3 kat daha fazla olabiliyor.

Kaçak demişsiniz hiç birliğe teslim olmadınız umarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bullett

Ceza kişisel eğer sizi yakalayıp imza attırırlarsa ceza 2-3 kat daha fazla olabiliyor.

Kaçak demişsiniz hiç birliğe teslim olmadınız umarım.

Yo ben kaçak değilim sadece birisi için sordum ben daha okuyorum

İyi o zaman bilgisi olsun arkadaşının eğer birliğe teslim olduktan sonra kaçtıysa dövizle askerlik yapamaz.
  • bu meraklar içinde olan arkadaşlar twitterde #bedelliaskerlik ile alakalı tagdan yazıp sorularına da cevap alırlar hemde bedelli askerlik çıkmasına faydaları olur.
  • Merhaba. Ben yaşadığım şehirden bile nadir çıkan birisiyim. Yurtdışında tanıdığım falan da yok. Pasaport ve vizem zaten yok. Yaşım 30. Tecilim bitti. Ailem beni emniyete şikayet edeceklerini söyledi askerlik yapmam için. Fakat birkaç kişisel sebebimden ötürü yapmayı düşünmüyorum. Tecilim bittiği halde pasaport işlemleri yapabilir miyim, pasaport edinebilir miyim? Vize işlemlerini yapabilir miyim? Yurtdışına gidersem, mesela Amerika'ya, iş bulabilme olasılığım nedir? Lise mezunu ve vasıfsız işçi statüsündeyim fakat elimden her iş gelir, gelmek zorunda da. Şimdiden teşekkürler destek olan herkese.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.