Şimdi Ara

Yoklama kaçağı nedeniyle mahkemeye çağırılıyorum (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
646
Cevap
2
Favori
173.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: beko3444

Merhaba arkadaşlar benim bi sorum olacaktı endişeliyim su an ben temmuz ayında gözden 14.5 derece miyop olduğu icin elverişli değil raporu aldım ama bugün evime 5 ay 15 gün yoklama Kacagi gozukuyorum 151 tl para cezasi verdiler Benim ne yapmam lazım Elverişli Değil raporum var askerlik şubesine bildirdim Tekrar askere alirlarmı bilgi verirseniz sevinirim
    Tebligat mı geldi eve yoksa edevlette mi görünüyor ceza?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hermes34 H kullanıcısına yanıt
    Ben 2009 da gittim.

İki konu hakkındada o zamanki duruma gore bilgim var.

Benim durumun: teslim olmaya gittim. Kaçaksın dediler. Okuyorum dedim. Mahkemeye annem gitmişti istanbulda ben maraşta sadece savunma yazdım. Dava düştü para ödemedim.

Arkadaşın durumu daha kötüydü. Şubeye gitti. Kaçaksın dediler ve bizimkide okumadığı için ilk celpte aldılar ve o zamanın parasıyla 2000 tl 4 taksittemi 5 taksitte mi ne ödedi. Ama askedeyken mi odedi sonra mı odedi bilemiyorum. Muhtemelen mahkemeye cıkmıştır . Aynı durum olursa hakimden rica edersin daha sonra tahsil edilecek diye karar cıkarır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hermes34 H kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar mahkeme ye çıktım başımdan geçenleri anlatayım. Mahkemeye çıkmadan önce biliyosunuzfur ki karakoldan ifadeye çağrılıyorsunuz en içden şekilde olanı biteni anlatmanızı tavsiye ederim . Benim ailevi durumumun olmadıgını anne babamın ayrı oldugunu ve annemin hasta oldugundan dolayı Askere gidemedigimi ve askerlikle ilgi herangi bi tebliğatın bana gelmedigini söledim mahkeme memleketim den açıldığı için ifadem oraya gitti ve benim maddi durumumun kaç kişi yaşadıgımızın kimlerin çalıstıgının annesinin hastalıgıyla ilgi varsa rapor ve tedavi kagıtlarını araştırmasını istediler benim çalısmadıgımı abimin çalıştığını söledim ananemin hastalıgıyla ilgili raporu var onu da sundum ve mahkeme gununu bekledim ve mahkemeye çıktım burdada aynı ifademi söyledim dava memleketimden açıldığı için kararın ordan verilcegini söledi hakim ve karar elime ulaştı : kavuşturmaya yer yoktur takipsizlik kararı aldım. Yani dicem o ki olan biteni anlatın maddi durumun yoksa söyle anne yada baban hasta ise şöyle raporu varsa söyle hepsini savcıya sunun . Ve sonra en kısa zamanda askere gidin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• benim tecil biteli 2 ay oldu gitmedim, ben şimdi bakaya mı yoksa yoklama kaçağı mıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C8C79990A

benim tecil biteli 2 ay oldu gitmedim, ben şimdi bakaya mı yoksa yoklama kaçağı mıyım ?
    Muayne olmuşmuydun?muayne olmadıysan yoklama kaçağısın,sevk belgeni verdilerde gitmediysen bakaya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • X kare kullanıcısına yanıt
    muayeneye gitmedim, o zaman yoklama kaçağıyım, sağol.
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.