Şimdi Ara

Yoklama kaçağı nedeniyle mahkemeye çağırılıyorum (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
646
Cevap
2
Favori
173.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar merhaba.ben 2010 haziranda fakülteden mezun oldum okul sonrası şubeye gittim çok kalabalık olması sebebiyle işlem yapamadım fakat araştırdım okul bitince otomatik 2 yıl tecil oluyor dediler.sonra sınavlara hazırlık falan derken şimdi smmm staj başlatma sınavını kazandım.3 yıl staj yapmam lazım haliyle askerliğinde 3 yıl ertelenmesi lazım.sorum şu ben şu an yoklama kaçağı durumundamıyım.staj başlatmak için askerlik durum belgesi istediğimde her hangi bi sorunla karşılaşırmıyım.her şeyi bir sıkıntı bu askerliğin okumaya mı uğraşalım buna mı uğrasalım şaştım kaldım.yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: dolgunbass

arkadaşlar merhaba.ben 2010 haziranda fakülteden mezun oldum okul sonrası şubeye gittim çok kalabalık olması sebebiyle işlem yapamadım fakat araştırdım okul bitince otomatik 2 yıl tecil oluyor dediler.sonra sınavlara hazırlık falan derken şimdi smmm staj başlatma sınavını kazandım.3 yıl staj yapmam lazım haliyle askerliğinde 3 yıl ertelenmesi lazım.sorum şu ben şu an yoklama kaçağı durumundamıyım.staj başlatmak için askerlik durum belgesi istediğimde her hangi bi sorunla karşılaşırmıyım.her şeyi bir sıkıntı bu askerliğin okumaya mı uğraşalım buna mı uğrasalım şaştım kaldım.yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar selamlar

Kardeşim hiç bekleme 31 aralıka kadar git şubeye tecil olmak istiyorum de. okuldan mezun oldugun yıldan 2 sene sonra ki yıl senin celp yani silah altına alınma dönemindir.. yani ocak 2012 , sakın aksatma 2012 olmadan git tecil yaparlar. bende 2010 mezunuydum 15 gün önce gittim ilk defa şubeye tecilimi yaptım. . kağıdım da ocak 2012 celp dönemi yazıyodu bu tarih nedir dedim , mezun olduktan 2 sene sonraya kadar şubene ugramazsan celp dönemine girersin, eğer gitmezsen yoklama kacagı olursun dediler.. sen yoklama kacagı degılsın cunku ben degıldım durumumuz aynı.. hemen git bence .. %100 garanti veriyorum sana tecil yapacaklar .

• quote:

Orijinalden alıntı: _yavuzzeki_

quote:

Orijinalden alıntı: darbelux

quote:

Orijinalden alıntı: _yavuzzeki_

quote:

Orijinalden alıntı: darbelux

Bir arkadaşım vasıtasıyla askerlik şubesinden memur bir dostla durumumu görüştüm, eminim benimle aynı durumda olanlar vardır, şöyle ki.

Malum AÖF 4 yıllık kayıt yaptırmıştım 2006-2007 de. Ama 2 sene peşpeşe çaktık. Sonra tam askere gitmeye karar verdik derken de 2009-2010 da sınıf geçtik. 2009 dan beri yoklama kaçağı gözüküyormuşuz ve memur bana "eğer şu anda şubeye gidersen %99 sana sevk kağıtlarını verirler, ayrıca yoklama kaçağı için idari bir para cezası alırsın, o da şu anda senin için yaklaşık 750TL gibi bir rakam" dedi.

Peki dedim bu önümüzdeki senenin sonuna doğru gidersem yani biraz daha ertelersem beni neler bekliyor, "mevcut koşullar değişmez ancak her ertelediğin dönemde ödeyeceğin para cezası katlar. Çok fazla ertelersen de karşına 5000 TL gib bir ceza bile çıkabilir dikkatli ol kardeşim" dedi.
    "ama diyelim ki gitmeye kara verdin, sevkini verdiler, sen de gittin ZAMANINDA birliğine teslim oldun. Eğer zamanında acemi birliğine teslim olursan, para cezasının yarısın ödeme hakkına sahipsin, tezkereni aldıktan sonra bunun için itiraz etme hakkın var, ayrıca pazar ceazsını da teskereyi aldıktan sonra ödeme hakkın da var"

Saolsun bir çok konuda beni aydınlattı kendisi.

AÖF den aldığın öğrenci belgesini şubene yollasaydın ve dilekce yazsaydın sanırım daha ıyı olurdu. yaşını bılmedıgım ıcın pek bı fıkır veremıcem kendı adıma

20 şubat 86, peki şimdi aöf den belgemi alıp gitsem işime yarar mı acaba, bir faydası olur mu?

Korkmana gerek yok, al ögrenci belgeni git şubeye. arkadaşının memur dostu filan bilmez .. adamlar sistemden yazacak tc nonu eğer daha önce her hangi bir şekilde üni okudugun gözüküyosa sıkıntı yapma. şubat a kadar kesinlikle git derim sana yalnız.. 29 yaşına kadar tecil etme şansın var. yoklama kaçağı şu demektir bak. '' askerlik yaşına geldiği halde belli bir zaman geçmesine karşın şubeye ugramayıp herhangi bir mazeret bıldırmeyen kısı'' eger daha önce subeden hıc tecılın olmadıysa yada okul dolayısıyla tecıl yaptırmadıysan yoklama kaccagı olabılırsın ama üni okudugun ıcın bı skıntı yaşamazsın. kulaktan duyma seylere aldırmayın. bana da aöf yı takmıyo subeler dedıler korktum 1 sene subeye ugrayamadım. gıttım gordum kı hersey bambaska.. sen subeye gıdınce hadı bakalım haftaya askersın fılan demezler. bırılerı sana oyle dıyosa aldırış etme. kımseyı zorla gondermezler. dedıgım gıbı üni okuyan açık yada örgun farketmez. her bıreyın 29 yaşına kadar tecıl etme hakkı var. ben 87lıyım. 2009 da mezun oldum 2011 de gıttım subeye tecıl ıcın korka korka bana da sevk ederler dedıler ama cok rahattı 2 kagıt doldurdum muayne yaptılar. tmm 2013 kadar tecıllısın dedıler olay bu. Bu arada subedekıler asker degıl memur dedıgın gıbı..

kardeş mesaj atmışsın ama ben mesaj atamadım bilmiyorum sorun ne anlamadım. şubat dedıysem yani 2012 ye kadar git şubeye. 31 aralık 2011 de şubeye gitmenle 01 ocak 2012 tarihinde gitmen arasında askeriye sistemine göre dağlar kadar fark var, yaptırımlar farklılaşıyor. bize göre 1 gün ama sistem 1 yıl olarak geçiriyor..

• yavuzseki kardeşim çok sağol ya.zaten şehir dışındaydım hafta içi gidip halledeyim smmm sınavlarıyla uğrasıyorum.içi mi rahatlattın ama yine de insallah şu askerlik meselesine bi çözüm getirirler.bu yaş oldu hala sınava uğrasıyoruz iş güç mücadelesi veriyoruz bir de bu dertler çıkıyo üstüne.çok selamlar
  • Arkadaşlar bende bakaya durumundaydım geçen sene. Ben 2006 yılında 2 yıllık bilgisayar bitirdim ve sonra açıköğretim işletme okumaya başladım. İşte 2010 yılında 3. sınıf işletme okuyordum fakat 2 sene üstüste kaldığım için 2010 ekimde yoklamaya gitmem gerekliymiş bununla ilgili hiç bir belge bana gönderilmedi. Ta ki 29 mart 2011 e kadar. Ben o sıra çalışıyorum ve açıköğretimin 2 harcınıda yatırmıştım. 4 nisan da sınava gircektim. Bakaya kağıdı 29 martta gelince ben 30 martta işten izin alıp askerlik şubesine gittim. Dedim ben okuyorum. İşte 2009 da çıkan kanun gereği 2 sene üstüste kalırsan okul tecil etmiyormuş. Tabi haberim yok tamam dedim kendi tecil hakkımı kullancam. Dediler ki okulda kaydın olmamalı. Okuldan kaydı sildirdim ve tecil ettim ama yoklamaya geç gittiğim için yargılancakmışım. dedim bilgilendirme yapmadınız. İşte tvde söledik dediler. Bende o tarihte tv bile yoktu. Neyse şimdi mahkeme sonucu gelmiş bensiz gördükleri davanın sonucu 100.00 tutarında ceza çıkmış. İtiraz etme hakkım olduğu fakat itirazımda haksız yada kısmen haksız bulunursam %10 daha fazla ödicekmişim. İşte bununla ilgili bir kaç sorum var. Öncelikle
    1- İtiraz etmeli miyim? Edeceksem nasıl etmeliyim?
    2- Ödersem parayı sicilime işler mi?
    3- Bu durumla ilgili mağdur olduğumuzu belirtebileceğimiz bir mercii yok mu?
    Teşekkür ederim şimdiden yardımlarınız için

• bende gittim tecil ettirmeye 2013'e kadar tecil edildi hiç şubeye gitmemiştim şimdiye kadar 3 ay sonra eve mahkeme kararıyla ceza kağıdı geldi o da 100 tl
  • evt savage aynı durum işte bununla ilgili napabiliriz? amacım onu bulmak
  • quote:

Orijinalden alıntı: kabalmk

evt savage aynı durum işte bununla ilgili napabiliriz? amacım onu bulmak

hiç bi şeye itiraz etmene gerek yok zaten yüklü bir mebla değil siciline işlenen de bi şey yok verilen tarihe kadar da yatırılınca zaten 75tl ödüyosun ondan direk öde itiraz filen uğraşma
  • 2011 haziranda acikogretimden mezun oldum askerlik subesine henuz gitmedim kacak gozukuyorumdur sanirim eve herhangi bir kagitta gelmedi

haziranda yurtdisina cikmak istiyorum bu etkiler mi durumumu ? haziranda yurtdisina cikip ondan sonra mi gitsem askerlik subesine diyorum donunce ...pasportum var ama ucaga binerken pasaport kontrolunde sorun cikiyor mu acaba?

31 ekimdede tecil hakki bitmis sanırım su anda gitsem tecil yapmazlar galiba...

simdi askerlik subesine gidersem beni ne zamana verirler ve gene etkiler mi yurtdisini?

bide midemle bagirsaklarimda problem oldugu icin tedavi goruyorum

tavsiye verebilir misiniz tesekkurler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dexterx -- 12 Ocak 2012; 16:41:30 >
  • mesajların buyuk bolumunu okudum fakat kendı dururuma daır cevap alamadım.yardımcı olacak arkadaslara tesekurler sımdıden...

kısa ve öz ve bılındık bı durum..

yasım hazıranda 29 oluyor.unıversıtemı bıtırmeme 1.5 sene fılan kaldı..okulumu bıtırıp gıtmek ıstıyorum..tecılım de 2012 sonuna kadar asagı yukarı 83 oldugum ıcın.
    okulu bıtırmek adına askerlıkten 1- 1.5 sene kacıp,okulumu bıtırsem,sonra askere gıtmek ıcın basvursam,soruldugunda da dıplomamı gostersem,

1-cezası nedır.. 2- sıcılıme ıslenır mi 3- gorusunuz nedır ?

okudugum kadarıyla bu durumda olan cokca ogrencı var..ozellıkle tıp ogrencılerı mesela...
    bu yol bır yolmudur?
  • Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. Nişanlım şu an 2,5 senedir asker kaçağı görünüyor, tecil ettirmişti ama işlenmemiş sanırım. Askere gitmek için şubeye gittiğinde öğrenmiş. Bu hafta kendi gidip teslim olacak. Fakat prosedür nasıl işliyor. Askere hemen mi alınır? Yoksa yine 3 gunluk bır izin verırlermi? Mahkemeye cıkarmı? Bilgilendirirseniz çok sevınırım. teşekkürler.
  • benim sormak istediğim bu bedellinin geçerlilik süresi var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: antking

benim sormak istediğim bu bedellinin geçerlilik süresi var mı

Haziran'a kadar
  • arkadaşlar muayne olup askere gitmezsek mi bakaya oluruz?
    bakaya muayene olup sevk süresinde gitmeyince mi olunur? yoklama kaçagı ve bakaya arasındaki farkı ben anlayamadım?

örnegin ben liseden mezun oldum diyelim ve yoklamaya 1 sene 1.5 sene gitmedim. ozaman yoklama kaçagı mı oluyorum.
    yoksa bakaya mı?

yoklama kaçakları tecil hakkını elinde bulunduruyormus ama bakayaların işi daha zormuş beni aydınlatırmısınız?
    cünkü ben muayene olmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cakal91 -- 28 Ocak 2012; 16:53:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cakal91

arkadaşlar muayne olup askere gitmezsek mi bakaya oluruz?
    bakaya muayene olup sevk süresinde gitmeyince mi olunur? yoklama kaçagı ve bakaya arasındaki farkı ben anlayamadım?

örnegin ben liseden mezun oldum diyelim ve yoklamaya 1 sene 1.5 sene gitmedim. ozaman yoklama kaçagı mı oluyorum.
    yoksa bakaya mı?

yoklama kaçakları tecil hakkını elinde bulunduruyormus ama bakayaların işi daha zormuş beni aydınlatırmısınız?
    cünkü ben muayene olmadım.

Yoklama kaçağı olursun,bakaya muayneye girip tecil süresi dolduktan sonra birliğine teslim olmayanlara deniyor.
  • arkadaslar asagidaki haberi sizlerle paylaşmka istedi..sevgilerle..

http://www.ensonhaber.com/askerlik-kanunu-degisiyor-2012-01-30.html
  • kısa zamanda 6 ayda falan şubeye gidilirse problem olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jekyll24 -- 20 Haziran 2021; 22:7:2 >
  • askerlik yoklaması kalktı

yakında askerlik de kalkar
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

askerlik yoklaması kalktı

yakında askerlik de kalkar

yakındır:)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cakal91 -- 31 Ocak 2012; 15:30:06 >
  • arkadaslar

su an onay bekleyen kanunu ılk okudugumda ınternette , yas sınırında olan ogrencılere nefes aldırcak gıbı yorumlamıs olsam da ,sımdı ızledıgım haberde tayip bey " ilk yoklama ıslemlerı vs kalkacak,artık elektronık ortamda takıp edılecek" fılan dedı..nedır dusuncelerınız ??
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.