Şimdi Ara

Yoklama kaçağı nedeniyle mahkemeye çağırılıyorum (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
646
Cevap
2
Favori
173.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mehmet.celik.33

ama ben 29 yaşımı haziran 2012 de dolduruyorum yasa aralık 2011 de çıksa o tarihte 29 yaşımı doldurmuş olmayacağım.ocak 2012 olsa bile yasanın çıktığı tarihten itibaren 29 yaşını doldurmuş olmam gerekmiyor mu?

Bedelli kanunu çıktıktan sonra 6 ay içinde 29 yaşını dolduranlar faydalanbilinecek diye biliyorum eğer sizin dediğiniz gibiyse saçma olur

http://web.tbmm.gov.tr/gelenkagitlar/metinler/51915.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X kare -- 26 Kasım 2011; 4:16:18 >
  • bedelli olayı hala net değil anladığım kadarıyla.şayet yararlanamazsam ve yoklama kaçağı olarak hayatıma devam eder ve kpss ile atanırsam askerlik durum belgesi isteyecekler.bu durumda askere gidip gelsem,asker dönüşü memurluk hakkım devam eder mi yanar mı?size ve forum geneline sorularım.öyle ki o kadar karışık bir durumdayım bütün sorulabilecek soruların hepsini taşıyorum nerdeyse...
  • quote:

haziran 1983 doğumluyum.2010 temmuz da önlisans mezunu oldum ama aynı zamanda açıköğretim lisans (işletme)ikinci üniversite olarak devam ettiğim için tecil hakkımı kullanmadım.aöf'ün öğrenci olarak şubeye bildireceğini düşündüm.yakın zamanda askerlik şubesinden sordurdum ve yoklama kaçağı olduğumu söylediler.aöf'den öğrenci belgesi getir dediler.Aöf ikinciüniversite olduğu için öğrenci belgesi verilmediğini söyledi.ve öğrenci belgesi vermediler.askerlik şubesinden tecil belgesi getirmemi söylüyorlar bana.
    1)2010 temmuz da mezun olmama rağmen tecil hakkımdan faydalanabilir miyim?
    2)1983 doğumlu olduğum için ne zamana kadar tecil yaparlar.
    3)Eğer tecil yaparlarsa aöf'den öğrenci belgesini şubeye versem ne zmana kadar askerliğimi erteletebilirim. bu arada açıköğretim 2, sınıftayım.
    cevap verirseniz çok memnun olurum.kafam çok karıştı.şubeye gidersem yoklamamı yaptırıp askere mi alırlar hemen.

Senin iş biraz sakat, senin celp dönemin ocak 2012 gösteriyordur büyük ihtimalle. Çünkü ocak 2012 de askerlik üst sınırı olan 29 yaşına giriyosun ve 86.ve36. maddelerden yararlanamıyosun . . Demem o ki.. ocak 2012 ye kadar hemen şubeye git tecil hakkının olup olmadıgını bizzat kendin sor. Kimseyi zorla askere almıyolar unutma. Hadi bakalım askersin demezler. Git şubedeki memurlara sor. memur dıyorum cunku onlar asker degıl hadı askere demezler.. Git bilgi sahıbı ol. eğer ocak 2012 ye kadar şubeye gıtmezsen subat 2012 de buyuk ıhtımalle bakaya durumuna düşersin.. Korkma gıt subeye sana bılgı verırler..aöf de okuyorum fılan de zaten programdan tc numaranı gırdıklerınde sana tecıl kullanıp kullanamayacagını soylemezler.

• quote:

yoklama kaçağı olarak ne kadar devam edebilirim.belli bir süre sonra bakaya mı olurum.bir de yoklama kaçağı ya da bakaya olursam ilerde memur olabilir miyim?cevabınız için teşekkür ederim.2012 eylül de kpss girip atanmam gerekiyor!..bedelliyi de kılpayı kaçırıyoeuz gibi.sıkıntı..sıkıntı...

Yoklama kaçağı olarak bakaya durumuna düşene kadar devam edebılırsın, bakaya demek askerlik dönemi gelmiş ama subeye kendı durumunda bılgı mazeret sunmamıs kısının durumudur.. GBT kontrollerinde bakayalar cıkıyormu bılmem. Sıkıntılı iş.
  • Arkadaslar ben açık lise okuyorum bu ocakta veya mayısta son sınavıma girip diplomayı alıcam ve ygs ye ve lgs ye giricem 1992 ağustos doğumluyum sınavdan önce askerliğin gelme ihtimali varmı su an sınavlara hazırlanıyorum sınavdan önce askere gidersem bosa gider tüm calısmalarım onun için bu isleri bilen biri tam bi bilgi verebilirmi..
  • takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: KiNgsLy

Arkadaslar ben açık lise okuyorum bu ocakta veya mayısta son sınavıma girip diplomayı alıcam ve ygs ye ve lgs ye giricem 1992 ağustos doğumluyum sınavdan önce askerliğin gelme ihtimali varmı su an sınavlara hazırlanıyorum sınavdan önce askere gidersem bosa gider tüm calısmalarım onun için bu isleri bilen biri tam bi bilgi verebilirmi..

Celp dönemim Ocak 2012'dir büyük ihtimalle. Açık liseden okuduguna dair belge al askerlik şubesine git. tecil yaptır... Senin durumun çok rahat sıkıntı yapmana gerek yok. .Ocak'a kadar git ama aksatma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _yavuzzeki_

quote:

Arkadaslar ben açık lise okuyorum bu ocakta veya mayısta son sınavıma girip diplomayı alıcam ve ygs ye ve lgs ye giricem 1992 ağustos doğumluyum sınavdan önce askerliğin gelme ihtimali varmı su an sınavlara hazırlanıyorum sınavdan önce askere gidersem bosa gider tüm calısmalarım onun için bu isleri bilen biri tam bi bilgi verebilirmi..

Celp dönemim Ocak 2012'dir büyük ihtimalle. Açık liseden okuduguna dair belge al askerlik şubesine git. tecil yaptır... Senin durumun çok rahat sıkıntı yapmana gerek yok. .Ocak'a kadar git ama aksatma.

Cevabın ve ilgin için çok tesekkür ederim ancak tecil için lise diploması gerekiyor diye biliyordum yanlısmı biliyorum çünkü açık liseyi askerlerde devam edebiliyor diye biliyorum. :S

• quote:

quote:

quote:

Cevabın ve ilgin için çok tesekkür ederim ancak tecil için lise diploması gerekiyor diye biliyordum yanlısmı biliyorum çünkü açık liseyi askerlerde devam edebiliyor diye biliyorum. :S

İyide sen henüz askerlik çağında değilsin aslında senin tecil yapman için hıc bı dıplomaya gerek yok askerlık cagına gelen her gencın 3 sene tecıl etme hakkı var . ama okudugunu kanıtlarsan sonradan tekrar tecıl yaptırma şansın olur. yoksa gerek yok lıse dıplomasınada okuma belgesınede. yanına 2 tane fotograf bırde kımlıgını al gıt askerlık subesıne tecılını yaptır.

• tekrar ilgin ve cevabın için çok teşekkür ederim, o zaman pazartesi gidip tecil ettiricem.

Herkese iyi forumlar..
  • Bir arkadaşım vasıtasıyla askerlik şubesinden memur bir dostla durumumu görüştüm, eminim benimle aynı durumda olanlar vardır, şöyle ki.

Malum AÖF 4 yıllık kayıt yaptırmıştım 2006-2007 de. Ama 2 sene peşpeşe çaktık. Sonra tam askere gitmeye karar verdik derken de 2009-2010 da sınıf geçtik. 2009 dan beri yoklama kaçağı gözüküyormuşuz ve memur bana "eğer şu anda şubeye gidersen %99 sana sevk kağıtlarını verirler, ayrıca yoklama kaçağı için idari bir para cezası alırsın, o da şu anda senin için yaklaşık 750TL gibi bir rakam" dedi.

Peki dedim bu önümüzdeki senenin sonuna doğru gidersem yani biraz daha ertelersem beni neler bekliyor, "mevcut koşullar değişmez ancak her ertelediğin dönemde ödeyeceğin para cezası katlar. Çok fazla ertelersen de karşına 5000 TL gib bir ceza bile çıkabilir dikkatli ol kardeşim" dedi.
    "ama diyelim ki gitmeye kara verdin, sevkini verdiler, sen de gittin ZAMANINDA birliğine teslim oldun. Eğer zamanında acemi birliğine teslim olursan, para cezasının yarısın ödeme hakkına sahipsin, tezkereni aldıktan sonra bunun için itiraz etme hakkın var, ayrıca pazar ceazsını da teskereyi aldıktan sonra ödeme hakkın da var"

Saolsun bir çok konuda beni aydınlattı kendisi.

• 2,5 yıllık yoklama kaçağı olarak haziran ortasında şubede 3 sayfa ifade verdim. şuana dek ne polisten nede savcılıktan ses soluk çıkmadı, mahkemeden falan yırttımmı acaba.? yoksa süreç zaten böyle yavaşmı işliyor.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayvan eti Yiyen

2,5 yıllık yoklama kaçağı olarak haziran ortasında şubede 3 sayfa ifade verdim. şuana dek ne polisten nede savcılıktan ses soluk çıkmadı, mahkemeden falan yırttımmı acaba.? yoksa süreç zaten böyle yavaşmı işliyor.?

Peki hakkınızda her hangi bir işlem yapılmadı mı şubeden? Yani durmunuz ne oldu tecil mi oldunuz, sevk aldınız mı? Tecrübenizi paylaşırsanız çok iyi olur.
  • ilk olarak haziran ortasında gittim şubeye gataya sevk ettiler kilo nedeniyle 10 günlük falan git gelin ardından gatadan çıkan sonucu götürdüm şubeye, ohh be yırttık heralde derken 3 sayfalık bi kağıt verdiler ve doldurmamı söylediler bende doldurdum. kasım sonuna kadar tecil verdikleri için eylül ayında tekrar yolum şubeye düştü (1 temmuzla 31 ekim arasında 1 yıllık tecil veriyorlar) işte gene gata yolu göründü 10 günlük sürecin ardından gece şubeye sonucu vermeye gittim 1 yıllık tecili aldım, bu sefer yazılı ifade vs vermedim dediğim gibi haziran ortasından beri ses seda yok kimseden gerçi Türkiye burası ne olacağı belli olmaz o yüzden yırttım diyemiyorum he bu arada açıköğretim vs durumu yoktu 2.5 gezdim sayılır

• quote:

2,5 yıllık yoklama kaçağı olarak haziran ortasında şubede 3 sayfa ifade verdim. şuana dek ne polisten nede savcılıktan ses soluk çıkmadı, mahkemeden falan yırttımmı acaba.? yoksa süreç zaten böyle yavaşmı işliyor.?

Şu an zaten mahkeme vs yok ceza gelirse ancak askeri şube veriyor umarım cezada gelmez
  • quote:

ilk olarak haziran ortasında gittim şubeye gataya sevk ettiler kilo nedeniyle 10 günlük falan git gelin ardından gatadan çıkan sonucu götürdüm şubeye, ohh be yırttık heralde derken 3 sayfalık bi kağıt verdiler ve doldurmamı söylediler bende doldurdum. kasım sonuna kadar tecil verdikleri için eylül ayında tekrar yolum şubeye düştü (1 temmuzla 31 ekim arasında 1 yıllık tecil veriyorlar) işte gene gata yolu göründü 10 günlük sürecin ardından gece şubeye sonucu vermeye gittim 1 yıllık tecili aldım, bu sefer yazılı ifade vs vermedim dediğim gibi haziran ortasından beri ses seda yok kimseden gerçi Türkiye burası ne olacağı belli olmaz o yüzden yırttım diyemiyorum he bu arada açıköğretim vs durumu yoktu 2.5 gezdim sayılır

Şubeye siz kendi isteğinizle mi gittiniz yoksa kağıt mı geldi eve?

• quote:

Orijinalden alıntı: carter7415

quote:

Şu an zaten mahkeme vs yok ceza gelirse ancak askeri şube veriyor umarım cezada gelmez

teşekkürler gelirsede devletin kestiği parmak acımaz diyeceğiz artık ne yapalım

X kare:@ kendi isteğimle gittim, güle oynaya değil tabi 3.5 bi vaziyette yalnız doldurduğum kağıtta size bildirildiği halde uğramadığın gibi bişey yazıyordu galiba ama adresime gelen bişey olmamıştı bunuda belirttim zaten.

edit: bu arada ilk gittiğimdde işlemi yapan bayan aa sen şu kadar zamandır yoklama kaçaağısın vs dedi ben de haberim falan yok, bi sorun olurmu acaba dedim cezası var 20 (ytl) dedi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hayvan eti Yiyen -- 5 Aralık 2011; 13:52:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: darbelux

Bir arkadaşım vasıtasıyla askerlik şubesinden memur bir dostla durumumu görüştüm, eminim benimle aynı durumda olanlar vardır, şöyle ki.

Malum AÖF 4 yıllık kayıt yaptırmıştım 2006-2007 de. Ama 2 sene peşpeşe çaktık. Sonra tam askere gitmeye karar verdik derken de 2009-2010 da sınıf geçtik. 2009 dan beri yoklama kaçağı gözüküyormuşuz ve memur bana "eğer şu anda şubeye gidersen %99 sana sevk kağıtlarını verirler, ayrıca yoklama kaçağı için idari bir para cezası alırsın, o da şu anda senin için yaklaşık 750TL gibi bir rakam" dedi.

Peki dedim bu önümüzdeki senenin sonuna doğru gidersem yani biraz daha ertelersem beni neler bekliyor, "mevcut koşullar değişmez ancak her ertelediğin dönemde ödeyeceğin para cezası katlar. Çok fazla ertelersen de karşına 5000 TL gib bir ceza bile çıkabilir dikkatli ol kardeşim" dedi.
    "ama diyelim ki gitmeye kara verdin, sevkini verdiler, sen de gittin ZAMANINDA birliğine teslim oldun. Eğer zamanında acemi birliğine teslim olursan, para cezasının yarısın ödeme hakkına sahipsin, tezkereni aldıktan sonra bunun için itiraz etme hakkın var, ayrıca pazar ceazsını da teskereyi aldıktan sonra ödeme hakkın da var"

AÖF den aldığın öğrenci belgesini şubene yollasaydın ve dilekce yazsaydın sanırım daha ıyı olurdu. yaşını bılmedıgım ıcın pek bı fıkır veremıcem kendı adıma

• quote:

quote:

Bir arkadaşım vasıtasıyla askerlik şubesinden memur bir dostla durumumu görüştüm, eminim benimle aynı durumda olanlar vardır, şöyle ki.

AÖF den aldığın öğrenci belgesini şubene yollasaydın ve dilekce yazsaydın sanırım daha ıyı olurdu. yaşını bılmedıgım ıcın pek bı fıkır veremıcem kendı adıma

20 şubat 86, peki şimdi aöf den belgemi alıp gitsem işime yarar mı acaba, bir faydası olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Laztronot -- 6 Aralık 2011; 16:27:19 >

• quote:

quote:

quote:

20 şubat 86, peki şimdi aöf den belgemi alıp gitsem işime yarar mı acaba, bir faydası olur mu?

Korkmana gerek yok, al ögrenci belgeni git şubeye. arkadaşının memur dostu filan bilmez .. adamlar sistemden yazacak tc nonu eğer daha önce her hangi bir şekilde üni okudugun gözüküyosa sıkıntı yapma. şubat a kadar kesinlikle git derim sana yalnız.. 29 yaşına kadar tecil etme şansın var. yoklama kaçağı şu demektir bak. '' askerlik yaşına geldiği halde belli bir zaman geçmesine karşın şubeye ugramayıp herhangi bir mazeret bıldırmeyen kısı'' eger daha önce subeden hıc tecılın olmadıysa yada okul dolayısıyla tecıl yaptırmadıysan yoklama kaccagı olabılırsın ama üni okudugun ıcın bı skıntı yaşamazsın. kulaktan duyma seylere aldırmayın. bana da aöf yı takmıyo subeler dedıler korktum 1 sene subeye ugrayamadım. gıttım gordum kı hersey bambaska.. sen subeye gıdınce hadı bakalım haftaya askersın fılan demezler. bırılerı sana oyle dıyosa aldırış etme. kımseyı zorla gondermezler. dedıgım gıbı üni okuyan açık yada örgun farketmez. her bıreyın 29 yaşına kadar tecıl etme hakkı var. ben 87lıyım. 2009 da mezun oldum 2011 de gıttım subeye tecıl ıcın korka korka bana da sevk ederler dedıler ama cok rahattı 2 kagıt doldurdum muayne yaptılar. tmm 2013 kadar tecıllısın dedıler olay bu. Bu arada subedekıler asker degıl memur dedıgın gıbı..

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.