Şimdi Ara

Yoklama kaçağı ceza ücreti hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
45
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.

Ben 2017 yılında Sahil güvenlik komutanlığında astsubay eğitimine seçildim ve eğitime başlarken evrak teslimi sırasında devam eden ceza dava evrakımıda teslim ettim buna rağmen eğitime alındım ve 7 ay boyunca eğitim gördükten sonra son 1 ay kala benim devam eden ceza davam olması sebebiyle ilişiğim kesildi.

İlişik kesildikten hemen 1 hafta sonra mahkemem görüldü ( önceki mahkeme duruşmalarına istanbulda olması sebebiyle birliğim göndermemişti.) ve HAGB kararı verildi. ( 2024 itibari ile süresi doldu ve düşme kararı kesinleşti hagb nin.)

Bizde bu kararla idare mhk. başvurduk .

İdare ve Bölge idareden red alınca dosya Mart 2019 da danıştayda açıldı ve bugüne kadar dava açılış evrakı dışında dosyaya eklenen bir evrak olmadı.

Hatta Ağustos 2023 de Danıştay 8. dairede görülen dava Danıştay 2. dairede tekrar açılmış.

2019 a kadar olan 1111. sayılı askerlik kanunu gereğince aldığım eğitim askerlik için 1/1 gün olarak sayılıyordu yani 7 aylık eğitimimden dolayı askerlik yapmış kabul edilecektim. 2019 da gelen yeni askerlik kanunu ile 3/1 gün olacağı yer verilmiş yani böylece benim 3.5 ay askerlik durumum ortaya çıktı.

Velhasıl bende devletime güvendiğim için mahkemem sonuçlanıncaya kadar tecil bozdurup askerlik şubeye başvurmadım.

Bugün ise bir kağıt gelmiş 589 gündür yoklama kaçağı görüldüğümden ( 01.01.2022 - 24-06-2023 ) 21894 TL para cezası kesilmiş.

Şimdi ben bu parayı ödemeden dava açsam devam eden ceza davam var lehime sonuçlanırsa zaten asker olmayacağım bu sebepten yoklama olmadım.

Ancak danıştay 5 yıldır dosyaya bakmadığından cezaya tabii tutuldum desem haklımıyım kazanırmıyım.

Ben devlete ve kurumlarına karşı açtığım davalarda red yiyip para cezası ödemekten bıktım haklı olsanda red yiyorsun.

Avukata gidecek durumumda güvenimde yok iyi avukatlara gücümüz yetmez ki kim iyi kim değil bilemiyoruz.

Lütfen bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.