Şimdi Ara

YÖK'ten şehit yakınlarına özel öğrenci statüsü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
1
Favori
2.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YÖK Başkanı Yekta Saraç, "Sehit düşen vatandaşların üniversitelerde kayıtlı eş ve çocuklarının talepleri halinde diledikleri üniversitede özel öğrenci statüsünde öğrenim görmelerine ilişkin bir karar aldık" dedi
    YÖK Başkanı Saraç, "Yükseköğretim Genel Kurulunda, Terörle Mücadele Kanunu kapsamında, hem yurt içi hem de yurt dışındaki terörle mücadele sırasında şehit olan Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri personeli ile 15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşen vatandaşların üniversitelerde kayıtlı eş ve çocuklarının, talepleri halinde, 2017-2018 eğitim öğretim döneminden itibaren diledikleri üniversitelerde özel öğrenci statüsünde öğrenim görmelerine ilişkin bir karar aldık" dedi.

Bu konuda ne düşünüyorsunuz? İstedikleri üniversitede öğrenim görmeleri haksızlık bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flegga34 -- 15 Şubat 2017; 13:34:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Özel öğrenci nedir? Ona göre yorum yapacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thawne

Özel öğrenci nedir? Ona göre yorum yapacağım.

Yani istisna ile sınavsız gelen öğrenciler kapsamında olabilir diplomaları aynı mı olur bilmiyorum ama

• Yanlış anlamadıysam Hitit Üniversitesinde okuyan bir şehit eşi veya çocuğu Boğaziçi Üniversitesine dilediği gibi geçebilecek.İnşallah ben yanlış anlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emple -- 15 Şubat 2017; 13:40:18 >
  • flegga34 kullanıcısına yanıt
    Suriyelilere yaptıkları gibi yani.Eee suriyeliye yapılıyorsa benim vatandaşıma neden yapılmasın? İstediği üniversiteye veya bölüme geçmesi sorun değil.Yeterki torpille not vermesinler.
  • quote:

Suriyelilere yaptıkları gibi yani.Eee suriyeliye yapılıyorsa benim vatandaşıma neden yapılmasın? İstediği üniversiteye veya bölüme geçmesi sorun değil.Yeterki torpille not vermesinler.

Suriyelileri Allah ıslah etsin o ayrı konu da ben gene haksızlık olduğunu düşünüyorum. Şehit yakınlarına yardım yapılıyor zaten ayrıca memuriyet de veriliyor ama bilim işi başka bir şey. Haketmesi lazım bu adam ağrıda okurken Boğaziçine geçerse hem ayak uydurmaz başkasının kontenjanını yemiş olur hadi mezun oldu diyelim o diplomayla herkesten 2 adım önde başlıyor iş hayatına gene haksızlık oluyor. Zaten şehit yakınının itibar etmemesi gerekir bunlara herkesin hakkıyla kazanması daha iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flegga34 -- 15 Şubat 2017; 13:48:35 >
  • Bence de haksızlık ama zaten ortalama bir seviyede ki öğrenci tutup da ODTÜ'yü seçmez, okula girse bile devam ettiremeyeceğini bilir.

Benim korkum, şehit yakını çocukların okulda bile isteye hocalar tarafından kayırılmasıdır. Not, ödev, puan vs olarak. Bunun iyi izlenmesi ve denetlenmesi lazım. Sırf şehit oğlu diye onu böyle pohpohlamak kimseye yarar getirmez.
  • Şehit olan, yani gerçekten de vatanını ve tabii ki bizi korumaya çalışırken hayatını kaybeden insanların yakınlarına bu tür avantajlar sağlanması gerekiyor. Günlük yaşamımızda hissetmiyor olsak bile, bir noktada bizim için canından olmuş insanların yakınlarından bahsediyoruz.

Tabii burada ayrımı iyi yapmak gerekiyor. Ranzadan düştüğü için şehit sayılan insanlarla, dağ başında teröristle mücadele eden adamı aynı kefeye koyarsak, bu işin ucu çok uzaklara gider.
  • quote:

Orijinalden alıntı: win streak

Tamam da seviyesi iyi olmayan adam odtü eemi nasıl bitirecek? Tıpı nasıl bitirecek?

Hocam girerler bitirmezlerse atılırlar bu kadar basit. 15 temmuz hariç Bence hakları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sissil -- 15 Şubat 2017; 13:48:37 >
  • Guzel birsey bence onlar icin ne yapsak az

• Biz neden bu ülkede 2. sınıf insan olduk ya .
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

quote:

Orijinalden alıntı: win streak

Tamam da seviyesi iyi olmayan adam odtü eemi nasıl bitirecek? Tıpı nasıl bitirecek?

Hocam girerler bitirmezlerse atılırlar bu kadar basit. 15 temmuz hariç Bence hakları.

Belli bi kontenjan memurluk veriliyor zaten yetmiyor mu? Memurlukta vasıf aranmıyor zaten herkes yapabilir. Ama üniversitede tip mühendislik işini kapasitesi olan zor yapar

• flegga34 kullanıcısına yanıt
    Finlandiyada yaşasak evet haklısın.Ama suriyeliye bu haklar verilmiş bir kere.Şehit yakınları , suriyelilere verilen haklardan milyon kat fazlasını hak ediyor.
  • Güzel uygulama helal olsun.

• Circassian81 kullanıcısına yanıt
    birşey diyecem yanlış anlaşılıcak , evet şehit ailerine ne yapsak az .

• quote:

Finlandiyada yaşasak evet haklısın.Ama suriyeliye bu haklar verilmiş bir kere.Şehit yakınları , suriyelilere verilen haklardan milyon kat fazlasını hak ediyor.

Tabii ki bu konuda haklısınız. Suriyelilere bu hakları tanımak hangi insandan hangi danışmandan çıktı bilmiyorum ama hakkım haram zıkkım olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: suratsızadam

birşey diyecem yanlış anlaşılıcak , evet şehit ailerine ne yapsak az .

Ben demiyorum üstteki arkadaş yazmış ranzadan düşüp şehit olan ya da askerde şakalaşırken kaza kurbanı olan askerler ne olacak?

• Sonuçta 2 milyon kişinin emekleri sonucu yerleştikleri bir sınav. Suriyelilere yapılan etik değil fakat bu uygulama da etik değil, burs yurt gibi konularda daha iyi olanaklar sağlanabilirdi bence.
  • Helel olsun.. Bu kadar da yetmez.. Öğrenim hayatları boyunca bütün ihtiyaçları da karşılansın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ConyMarsona

Sonuçta 2 milyon kişinin emekleri sonucu yerleştikleri bir sınav. Suriyelilere yapılan etik değil fakat bu uygulama da etik değil, burs yurt gibi konularda daha iyi olanaklar sağlanabilirdi bence.

Aynen öyle hocam. Maddi ve manevi yardım olarak tüm imkanlar sağlanmalı ama iş hak işine girdi mi olmuyor Allah bile kul hakkını affetmiyor

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.