Şimdi Ara

YÖK'ten şehit yakınlarına özel öğrenci statüsü (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
1
Favori
2.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Uni giriste hala basari puani gibi bi sacmalik var ozel okula gidenler cok sansli bu konuda gercek adaleti saglayamayanlar yine sehit yakini bile olsa haketmedikleri bir firsat sunuluyo adalet ve kalkinma partisi anca adaletsizlik yapiyor bu ortada olan bisey illa adaletli olucaksa once cumhurbaskaninin 2 oglu gidip en riskli yerlerde savassin millet sevilmekten yorulmuyo malesef.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Malesef birşeyi yaparken hine elimize yüzümüze bulaştırıyoruz. Dilediği üniversite olayı saçma olmuş aylık burs tüm ihtiyaçlarının karşılanması deseler tamam canı gönülden razıyım ama hiç çalışmadan istediği bölüm olayı aşırı saçma olmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsanın babasını kaybetmesi zor olsa gerek, sınava hazırlanmasını olumsuz etkileyeceği için ek puan verilebilirdi ama normalde barajı zor geçecek adamın boğaziçi ee'ye yata yata gidebilmesi...

Eğitim eşitliğine aykırı. Ben gecemi gündüzüme katıp çalışıp çabalayayım, başkası emeksiz yemek yesin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Isengardlı

İnsanın babasını kaybetmesi zor olsa gerek, sınava hazırlanmasını olumsuz etkileyeceği için ek puan verilebilirdi ama normalde barajı zor geçecek adamın boğaziçi ee'ye yata yata gidebilmesi...

Eğitim eşitliğine aykırı. Ben gecemi gündüzüme katıp çalışıp çabalayayım, başkası emeksiz yemek yesin.

Boş boş konuşcağınıza okuyun arkadaşım özel öğrenci nedir kime denir?

Yukarıda da anlattım

Normal kontenjanlar etkilenmiyor

Ayrıca istediği üniversiteye yerleşmiyor

Yerleştiği üniversitede okumak istemesse başka şehirde başka okulda okuyor ve puanının yettiği okuldan diploma alıyor

Sadece başka şehire gitmesinler diye sağlanan bir kolaylık bu

Ayrıca bayburt üniversitesine yerleşipte istanbul üniversitesinde falanda okuyamıyor

2 üniversitenin eğitim dillerinin ve ders içeriklerinin uyuşmasına bakılıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: sissil

quote:

Orijinalden alıntı: win streak

Tamam da seviyesi iyi olmayan adam odtü eemi nasıl bitirecek? Tıpı nasıl bitirecek?

Hocam girerler bitirmezlerse atılırlar bu kadar basit. 15 temmuz hariç Bence hakları.

Bitirmezse atılır diye birşey yok.

• Bi çocukların gençlerin hakkına girmemişlerdi oda oldu tebrik ediyorum

• AcılıUçanTaco kullanıcısına yanıt
    O yasayı bir ara türbanlı bacılarımız için çıkardılar sonra kalktı...

" Öğrenciler, yabancı dil hazırlık sınıfı hariç, öğrenim süresi 2 yıl olan ön lisans programlarını azami 4 yıl, 4 yıl olan lisans programlarını azami 7 yıl, 5 yıl olan lisans programlarını azami 8 yıl, öğrenim süresi 6 yıl olan lisans programlarını azami 9 yıl içinde tamamlamak zorunda olacak. "

Yani atılma var
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoTingMan

quote:

İnsanın babasını kaybetmesi zor olsa gerek, sınava hazırlanmasını olumsuz etkileyeceği için ek puan verilebilirdi ama normalde barajı zor geçecek adamın boğaziçi ee'ye yata yata gidebilmesi...

Yukarıda da anlattım

Yerleştiği üniversitede okumak istemesse başka şehirde başka okulda okuyor ve puanının yettiği okuldan diploma alıyor

Ayrıca bayburt üniversitesine yerleşipte istanbul üniversitesinde falanda okuyamıyor

http://www.ntv.com.tr/egitim/sehit-ailesine-ozel-ogrenci-statusu,86AC1vrnL0uHuuEeYGbqFw

Şehit yakınları 2017-2018 eğitim öğretim döneminden itibaren istedikleri üniversitelerde özel öğrenci statüsünde öğrenim görebilecek.

• şehidin çocuğuna milletvekili maaşı kadar burs versinler kabulumuz ama istediği üniversitede istediği bölümü okuyabileceklerse bu saçmalıktır

adamın zeka küt belki girip 300 bininci olacak gidip tıp hukuk falan okuması ne kadar adil ne kadar doğru

• Ben ygs-lys sonucu Türkiye şartlarına göre iyi bir sıralama elde etmeme rağmen 0.7 puanım daha olmadığı için tercihlerimde istediğim üniye giremedim ki kız kardeşim de hastaydı yani özel öğrenci statüsü içinde normalde 1 sene için de olsa geçebilmem gerekirdi o okula ama torpil olmadığı için 2 hafta koşturmama rağmen sonuç elde edemedim, bunun dışında tüm hayat düzenim bozuldu ve 5 aydır nefes almadan çalışıp ortalamamı yüksek tutup yatay geçiş yapmaya çalışıyorum, öncesinde de şu an okuğum bölümü kazanmak için nefes almadan çalışmıştım, sürekli çalışıyorum yani.Önce Suriyelileri doldurdunuz.Sınıfımda, benim onda birim kadar emek sarf etmeden gelmiş ve benim 4 katım burs alan suriyeli, iranlı,azeri, arap dolu.Bunlara ek olarak da bu kararı çıkardınız.İyice niteliksizleştirin eğitimi, her köşeye üniversite açtınız.Okullar bilgisiz, egolu, öğrencinin yüzüne bile bakmayan ve bilimden olabildiğince uzak, torpille akademisyen olmuş insanlarla dolu, her yere torpil bulaştırdınız, okullarda bilim adına tek bir şey dönmüyor artık.Ama şunu iyi bilin yıllarını verip bu rezalet sınav sisteminde iyi yerler kazanan, hayalleri için kız arkadaşını, ailesini, ortamını bir kenara bırakan insanların alın terleri boğacak sizi, ahları kurutacak içinizi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celciusavogadro -- 15 Şubat 2017; 18:50:11 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NoTingMan

quote:

Yukarıda da anlattım

http://www.ntv.com.tr/egitim/sehit-ailesine-ozel-ogrenci-statusu,86AC1vrnL0uHuuEeYGbqFw

Şehit yakınları 2017-2018 eğitim öğretim döneminden itibaren istedikleri üniversitelerde özel öğrenci statüsünde öğrenim görebilecek.

Özel öğrenci statüsü neymiş diğer çocukları etkiliyormuymuş bi desene ?

• net olarak açıklandı

diplomaları kazandıkları okuldan

tartışma bitmiştir
  • Olayın aslı şu öncelikle şehit yakını bir üniversitede kayıtlı olması lazım örneğin Van Yüzüncüyıl Üniversitesinde işletme okuyorsa, İTÜ işletmeye geçiş yapabilir, aynı bölümde geçiş yapılabiliyor işletme okuyan adam tıbba geçemez yani.(Ailesininde geçiş yapılacak üniversitenin şehrinde ikamet etmesi gerekir)
  • Kontejandan haber verin eğer kontejan etkilenmiyorsa sıkıntı yok ama burda sınava hazırlanan bir öğrencinin kontejanından çalınıpta yerleştirilecekse bırakın demagoji yapmayı saçmalık.

• Özel öğrenci bildiğim kadarıyla üniversitede okuyan biri başka bir üniversiteden ders alabiliyor. Ama diploma eski üniversiteden kalacak. KHK ile üniversitesi kapananlara da aynısı oldu. Boğaziçinden ders alsa bile Bayburt üniversitesi yazacak yani.

Suriyeli öğrencilere gelirsek o konuda devletin yabancıları alma politikası değişmesi lazım. Zira Suriyeliler YÖS'e de girse çok rahat yerleşir zaten. Diğer yabancılar da çok kolay yerleşiyor çünkü. Doğru yerleri eleştirmekte fayda var
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.