Şimdi Ara

Yoğuşmasız Vaillant mı, Yoğuşmalı Buderus mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
8.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ev Brüt 135 m^2 , Trabzon Merkez de yer alıyor. Kuzey/Kuzey-Batı cephli, Kuzey cephede yakın mesafede bina bulunuyor. Kuzey Batı Cephe daha açık olmasına rağmen direkt rüzgar almıyor.

Ev birinci kat ve altı açık otopark. Tüm binada ve evin altında mantolama mevcut. Ev yerden ısıtmalı.

Bütün bu şartlar altında aşağıdaki 2 modelden hangisini önerisiniz.
    20.000 Kcal bir kombi yeterli olur mu ?
    Bu büyüklükde bir ev için yoğuşmalı kombi tasarruf sağlar mı ?

http://www.tekzen.com.tr/vaillant_turbo_tec_pro_vuw_tr_242_3_her_/57349

http://www.tekzen.com.tr/buderus_gb_012_basic_plus_yogusmali_ko_/57210

Tüm yanıtlar için şimdiden teşekkürler.

• merhaba
    mantolamalı ve yerden ısıtmalı bir evde premix yoğuşmalı kombiden başka bir şey düşünmeyin,bütün koşullar premix yoğuşmalı kombi kullanımına uygun
    seçtiğiniz cihazlar yanlış,vaillant 242 piyasada en iyi yoğuşmasız kombilerin başındadır malzeme kalitesi üst düzeydedir ama premix değildir
    buderus gb12 ise manisada bosch fabrikasında bosch condense 2000w ile aynı bantta üretilen aynı kombidir 3 eşanjörlü yarım yoğuşmalı kombidir premix yani tam yoğuşmalı kombi değildir
    mantolamalı yani ısı kayıplarının az olduğu bir evde ve düşük kazan sıcaklığı gerektiren yerden ısıtmalı bir dairede en iyi tercih premix yoğuşmalı kombilerdir
  • Yorumlarınız için teşekkürler.

Tabi premix kombilerde de çok fazla seçenek var. Benim için öncelikli olan Yakıt ekonomisi, sorunsuzluk ve servis kalitesi.

Öncelikle ısıtma kapasitesine karar vermek gerekiyor sanırım. Acaba 20.000 Kcal/h lık bir kombi benim için yeterli olur mu ?

Eski mesajlarınızda kaliteli/özellik kriterlerine göre Ferrolli Ecoconcept önermişsiniz ancak bu markanın satış sonrası hakkında şüphelerim var.
    Bu arada Ecoconcept yerine şu an bluehelix üretiliyor sanırım. Ecoconcept web sitesinde yer almıyor firmanın

Öte yanda satış sonrası hizmet ve güvenilirlik anlamında Buderus'un muadili olan Bosch Classic Condense 28kW öne çıkıyor ancak bu ürünün de ısıtma devresi yalnızca 22 kW (18.750 kcal/h) bu anlamda tereddüt yaşatıyor bana.

Isıtma devresi gücü ve marka konusunda önerileriniz nedir ?

Not: Aslında baymak idee premix yogusmali kombi 28 kw ve İmmergas Victrix de 7 ve 10 yıl garanti süreleri ile cazip görünüyorlar (Özellikle İmmergas Victrix 26 %12 - %100 modülasyon aralığı ile ) ancak kalite ve satış sonrası destek konuları soru işareti.

Tüm öneri ve tecrübe paylaşımlarını bekliyorum.

• Nightwalker2013 N kullanıcısına yanıt
    eviniz brüt 135m2 ise ısıtılacak net alan muhtemelen 100-110m2 civarındadır
    her durumda standart kapasitede 24kW hatta 20-22kW kapasitede kombi bile yeter
    yakıt ekonomisi istiyorsanız premix yoğuşmalı kombiden başka birşey düşünmeyin
    çünkü eviniz hem yalıtımlı hemde yerden ısıtmallı
    yazdığınız cihazların hepsi olur,ferroli econcept tech üretimden kaldırıldı yerin bluehelix tech geldi
    bosch classic condense te aynı şekilde üretimden kaldırılabilir çünkü bosch condens 2500w modeli piyasaya sunuldu bu kombi buderus gb62 ile aynıdır manisada bosch fabrikasında üretiliyor,sadece sıcak su devresi bosch condens 2500w 24kW, buderus gb62 de sıcak su devresi 30kW diğer kalan özelliklerin hepsi aynı

trabzon merkezde hangi markanın servisi güçlü fikrim yok

bence trabzondaki servis yapılanmalarını araştırın hangi markalar daha güçlü hangisi olaylara müdahele ediyor,hangi evinize yakın hangisi daha az el değiştirmiş, çevrenizde kombi kullananları araştırın çünkü x marka bir bölgede iyiyken z bölgesinde servis yapılanması gevşek tutulmuştur veya servis el değiştirmiştir şikayet fazladır yazdığınız markaların hepsinin servis ağı yurt çapında yapılanmıştır
    siz markaları belirleyin düşündüğünüz cihazların hepsi olur örneğin baymak idee 24kW ailemin evine taktırdım iyi bir cihaz aynı şekilde immergas victrix ve ferroli bluehelix te kaliteli cihazlar

• Bizde vaillant 296-3-5 kombi var amcamın ısrarı ile aldık bu kombiyi iyi mal iyi para vaillant dedi uyduk ona.Benim kafamda eca premix yada demir döküm vardı.3.Senedeyiz bir sorun olmadı bugüne kadar ama servisten aradılar geçen bakım zamanı geldi yapalım hemde garantiyi uzatalım dediler 3 sene garanti uzatmaya 600 kusur tl istediler 3 bakım bedava dedi.Dedim bakım ne kadarki zaten 200 tl dedi.Nasıl oluyor amcam gecen sene 70 tl ye yaptırmıştı dedim e onunki yoğuşmasız sizinki yoğuşmalı ve kapasitesi yüksek dedi.Ne yapılıyor bakımda dedim conta vs değişiyor dedi.Şimdi yoğuşmalı ile yoğuşmasız arasında 130 tl fiyat farkı var bu kombi sanki 1 senede o kadar tasarruf yapabilecek mi? termosta da 400 kusur tl verdim açıkcası vaillant daha çok müşteri öpmeyi seviyor.Belli bir kalite var belki ama iyisini alıp ekonomi yapayım olayı yok belki başınız ağrımaz ama paranızda cebinizde kalmaz.Ayrıca kombi bakımından anlayan arkadaşlar bizim kombi 3. senesinde ama daha 1100 metreküpteyiz bu senede bakım yaptırmayı düşünmüyorum bakım konusunda fikri olan yazarsa sevinirim.

• Buderus GB012 yoğuşmalı kombi değildir, yarı yoğuşmalı kandırmacasının bir ürünü. Premix olmayan hiçbir kombi gerçek anlamda yoğuşma ve tasarruf sağlamaz.

Ben olsam GB072 ya da Vaillant Ecotec 236 (pro-plus farketmez) kombiden birini tercih ederdim.

Servis konusunda vaillantta standart daha yüksek.

immergas, ferroli, ariston, airfel vs tavsiye etmem, kaliteleri oldukça düşük.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.