Şimdi Ara

Yılmaz Özdil'den Okuruna: 'Sen Kitabımı İmzalatma, Habertürk İzle' (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
248
Cevap
0
Favori
25.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
113 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: smart1978

Sarap icmeyi seven ve Ermeni kokenli olan Mimar Sinan dan boyle bir incelik dusunce sasirmazdim. Bu tur seylerde belgelenmesi imkansizdir gerci yani yok boyle birsey diyebilmek icin de dayanklar deliller gerekli.
    Kişi, kendi gibi bilir her işi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu nereye varacak bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Faustus -- 23 Ocak 2019; 17:24:51 >
  • Bugün arkadaşla bu sınırlı sayıda üretilen kitap karaborsaya düşer dedim ki ne gördü bu gözler...

https://urun.gittigidiyor.com/kitap-dergi/mustafa-kemal-yilmaz-ozdil-411571677

Yılmaz Özdil'den Okuruna: "Sen Kitabımı İmzalatma, Habertürk İzle"

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Dün Atatürk'ün adını ağzına almayan bazı kişiler bugün bu kitap nedeniyle Atatürk üzerinden prim yapıldığını ve bunun doğru olmadığını düşünür olmuş.Bu kişilerin eğriye eğri doğruya doğru diyebildiğinden şüpheliydim şahsen.Hayat gerçekten çok ilginç.
  • YILMAZ ÖZDİL SANA YAZIKLAR OLSUN
    HİKAYE 1
    Yaz tatili öncesi tarih öğretmeni sınıfa girdi ve öğrencilere seslendi:
    - 3 ay sonra herkes Nutuk okuyup okula öyle gelsin. Dileyenler Andrew Mango'nun Atatürk veya Şevket Süreyya Aydemir'in Tek Adam kitaplarını da okuyabilir.
    Yaz tatili bitti ve öğretmen sınıfa girer girmez ne yaptıklarını sordu. Sınıf üçe ayrıldı.
    Bu kitapları hiç okumayanlar. Okumayı deneyenler ama sıkılıp bırakanlar. Okudukları halde tarih üzerine altyapıları olmadıkları için anlamayanlar.
    Öğretmen en çok okuyup da anlamayanlara kızdı. Çünkü Türkiye'deki tarih eğitimi ve bilgisi bu kadar müthişken(!) nasıl anlamazlardı? .
    Öğretmen kantine tost yemek için indi. Kantincinin masasında Yılmaz Özdil'in Mustafa Kemal kitabı. Eve dönerken taksiye bindi. Taksicinin koltuğunda yine o kitabı gördü.
    Öğretmen içinden "Parayı da vurdu bu Yılmaz Özdil" dedi.
    Taksici "Ne iş yapıyorsun?" dedi öğretmene. Öğretmen, tarih öğretmeniyim dediğine pişman oldu. Susmuyordu taksici. Mustafa Kemal'i anlatıyordu kitabı göstererek.

"Ne kadara aldın bu kitabı" dedi öğretmen.
    "İnternetten 19 liraya aldım" dedi taksici.
    Öğretmen gülerek "Şimdi özel baskısını 2500 liraya satıyorlar" dedi.

Evin sokağına girince arabadan inip, markete ekmek almaya girdi. Asgari ücretle çalışan market çalışanının elinde 6 bin liralık telefonu görünce, şaşkınlığını belli etmedi. Hafifçe gülümsedi.

Eve gelir gelmez yazmakta olduğu ve sonlarına geldiği tarih kitabını heyecanla bitirdi öğretmen. Aslında amacı para kazanmak değildi ama para kazansa fena mı olurdu. Neticede emek vermişti. Ama kitabını bastırmak için yayınevi piyasasına girince ne görsün! Bir yazar, kitap gelirinden sadece %7 alabiliyordu.

Öğretmen yayınevlerini telefonla arayıp, "Kitabı ben yazmama rağmen nasıl %7 alırım?" diye sordu.

Yayınevi sahipleri hep aynı cevabı veriyordu:

"Türkiye'de bütün yazarlar %7 alır. Ancak bir Elif Şafak'san ya da bir Ahmet Ümit isen bu oran %15'lere kadar çıkabilir."

Yıkılmıştı.
    Sitem etmek için Twitter'a girdi.
    Twitter'a girince gündem Yılmaz Özdil'di.
    "Yılmaz Özdil parayı vurdu. Keriz silkeledi" yazıyorlardı.
    Yine hafifçe gülümsedi öğretmen...

HİKAYE 2

Vasfi, Atatürk düşmanı bir tarihçi. Ekmeğini buradan sağlar Vasfi. Hatta Atatürk'e saldırdıkça kitapları daha çok sattığı için, Atatürk'ün gizli bir numaralı sömürücüsüdür. Lozan 2023'te bitecek der. 2023 gelir. Lozan bitmez. Ama yine de pişmiş kelle gibi dolaşır Vasfi.

Mete, Türk milliyetçisi görünümlü (!) bir tarihçi. Atatürk'ü sevdiğini anlarız yazılarından ama iyi bir tarihçinin gözünden kaçmaz Mete'nin gizli bir Atatürk düşmanı olduğu. Çünkü Mete, her söze "Atatürk de bir insandı. Onun da hataları vardı" diye başlar. "Köy Enstiüleri'nde hatalar vardı" der. "Lozan hezimet değildi ama zafer de değildi" der. "Vahdettin hain değildi" diye devam eder. Ama Mete çok milliyetçidir (!) ve çok iyi bir Atatürkçüdür (!)....

Deniz, tam bir cengaver Atatürkçü ve tarihçi. Kendini Atatürk'e yönelik iftiralara cevap vermeye adamıştır ama daha "de" bağlacını ayıramaz. 30'lu yaşlarında olmasına rağmen 50 yaşlarındaymış gibi konuşur. Kendi ile aynı yaşta olan veya birkaç yaş küçük olanlara "Genç arkadaşım" der. Yayınevinin pasladığı konulardan leblebi gibi kitap yazar. Kendine ait sahte hesaplardan kendini över. Takipçi yönlendirir.

Ve Yılmaz Özdil...
    Bir kitap yazar.
    Yüz binlerce basar.
    Kitap okumayan amcalar, çocuklar kitap okur.
    Mustafa Kemal Atatürk'ü okur.
    Bu, devletin milyonlarca lira para verse yapamayacağı bir iştir ve bunu sadece bir kişi kendisi yapar.

Bu üç tarihçi, Vasfi, Mete ve Deniz kudurur.

Vasfi çıkıp ne der biliyor musunuz?
    "Atatürk'ü sömürüyor" der

Mete, parayı komple yayınevi ve yazar kazandı sanarak veya sandırarak, küçük beyni ile hesaplar yapar ve milleti gaza getirir. Yanına gerçek Atatürkçüleri alınca da "Tamamdır. Vurduk bu Kemalistleri" der içinden.

Deniz ne yapar peki?
    Deniz samimi bir Atatürkçü olsa idi takdir ederdi ama o Yılmaz Özdil'e ve kitabına saldırarak prim kasmayı tercih eder. Kitapta tespit ettiği bir hatayı zaten tarihçi olmayan Yılmaz Özdil'in bir gün yanına gidip ona sessizce söyleyecek adamlık yoktur onda.

Hikayenin sonunda Vasfi, Mete ve Deniz kahraman olur.
    Yılmaz Özdil ise kaybeden.

Bu yüzden yazıklar olsun sana Yılmaz Özdil.
    Neden Yılmaz Özdil neden?
    Ne için? Kimler için?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Supernova1071 -- 23 Ocak 2019; 18:33:3 >

• türksystem kullanıcısına yanıt
    8925 TL si gittigidiyorun, vesselam.
  • İlk dakika bitmiş diyor şuan kirimizikedi.com da.

Meraktan 3 saat filan önce bakmıştım halen bitmemişti.

Kurgusal algısal bir şeyler var ya da yalanlar...

Üzüm üzüme baka baka kararır.... Mı acaba?

• paradiso35 P kullanıcısına yanıt
    Yalan değil gerçek.

Hem o tür ifadeler yasayanlar için ifade edilir.

Ben sosyal içiciyim şaraba özel bir ilgim yoktur.

Bu topraklar da olsa olsa RAKI olur. Şarap olmaz.

Gerci Osmanlı da RAKI var mıydı? Harbiden ?

• türksystem kullanıcısına yanıt
    Ücretsiz kargo, hemen almak lazım.
  • Tosuncuktan ne farkı var insanların zaaflarını kullanıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Cuenta

Bu mesaj silindi.
    O saçma-sapan kelimesinin yerleşimi copy paste hatası ise düzeltmenizi rica ediyorum.

Eğer kasten yaptınız ise bir Türk olarak sizinle aynı havayı solumaktan utanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cuenta

Bu mesaj silindi.
    Cuenta @

O saçma-sapan kelimesinin yerleşimi copy paste hatası ise düzeltmenizi rica ediyorum.

Eğer kasten yaptınız ise bir Türk olarak sizinle aynı havayı solumaktan utanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman06 -- 23 Ocak 2019; 20:18:3 >
  • Bu 2.500TL'lik kitabı savunan Kemalist arkadaşlar neyi savunuyor acaba ? Neymiş "madem pahalı alma okuma." E o zaman madem pahalı köprülerden geçme sende. Hani eleştiriyorsun ya pahalı diye.

Velhasıl kelam ;

Yılmaz Özdil'den Okuruna: "Sen Kitabımı İmzalatma, Habertürk İzle"
  • Kolleksiyon nedir bi onu once anlamak lazim.. 15 tl ye satiliyor gidin alin, isteyen basar parayi alir ki 1 dk da tukenmis, neyin mevzusu bu..

• Güya program yapıp iktidardaki yetki sahiplerinin davranışlarını eleştirir bu beyaz Türkler. Kendilerine bu yetki gelse ortalığın tozunu attiracaklar demek ki .

Sen kim Atatürk kim Yılmaz!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Allizzwell27 -- 23 Ocak 2019; 20:44:20 >
  • Biz Atatürkçülere para mı lan 2500 lira?

Herkesi kendiniz gibi 7500 lira için sabah kalkıp işe gidip,ömür tüketiyor mu sanıyorsunuz?

Ayrıca akpnin bu ülkeyi kalkındırdığı su götürmez bir gerçek...

Bütün anadolu suriyeli gelinlere,golfe bir çırpıda çıkarıp 250 000 bayılıyor,bir kitaba 2500 tl verince mi çok ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Malvolorne -- 23 Ocak 2019; 20:51:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

Bu 2.500TL'lik kitabı savunan Kemalist arkadaşlar neyi savunuyor acaba ? Neymiş "madem pahalı alma okuma." E o zaman madem pahalı köprülerden geçme sende. Hani eleştiriyorsun ya pahalı diye.

Velhasıl kelam ;

Mesele kitabi okumaksa 15 tl ye de satılıyor (ayni icerik)

• Nassı kaçırdım ya en iyisi gittigidiyor dan 50.000 liraya satandan almak
  • Bu aralar Yılmaz Özdil karalama kampanyası başladı isteyen istediği kitabı çıkarır isteyen parasını verir alır.Bu adam kitap çıkarıyor en azından hırsızlık yapmıyor.Beğenmiyorsan alma kardeşim sana zorla mı satıyoruz.
  • Supernova1071 kullanıcısına yanıt
    Ne kadar güzel yazmışsınız...

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.