Şimdi Ara

YILDIZ OTOGAZ ''PRİNS SÖNMEZ USTA ''İLE LPG HAKKINDA HERŞEY .... (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.527
Cevap
37
Favori
91.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: haimakuria

2009 fiat bravo 1.4 tjet 150 hp aracım var. 2 yıldır bende. 2010 yılında kme sistem lpg takılmış 40 bin km deyeken şu an 144 binde. bazen lpdyken silkeleme sorunu yapıyor bir kaç defa ayar yaptırdum ama düzelmedi. eskiden çok kuvvetli silkelerdi ayarlardan sonra zsilkelemesinin belli bir rutini yok en son olarak düz genelde düz yolda sabit hızla giderken birden hafifçe sanki minik engebelerden geçermiş gibi sıramalar yapıyor araba. sürekli se vites topuzu lpgde iken benzine göre daha fazla titriyor ve gazdan ayağımı çekmeye daha hassas lpgdeyken. artık enjektörleri değiştiriyim diyorum. kme de valtek, rail enjektörler kullanılıyormuş. roman enjektörle değiştirmek istiyorum. atiker gold enjektörleri baya övüyorlar. 3 yere değişim için sordum 2 si olur dedi ve birisi romano enjektörden daha ucuz fiyat verdil kme ayar sistemim var bakarız dedi.. ben yine de romano enjektörü düşünüyorum çünkü değşitireceğim yer kme bayii. bu yüzden diğer lpg elemalrınıda kontrol etiiririm diyorum. yine de sormak istiyorum. romano enjektörler, atiker gold enjektörlerden iyi midir benim araç için. romano enjektörlerinde cinsleri var mı gold veya super gibi? varsa hangisini tercih etmeliyim? kme de diego ve diogo-g3 gibi ik faklı sistem var anladığım kadarıyla. farklerı ne dir? bendekinin hangisi olduğnu nasıl anlarım? kme ecusu obd destekli midir? eğer enjektörlerin yanında ecu veya regülatör değişimide gerekirse belik komple sistem değişimine giderim o zaman atiker gold düşünüyorum. atiker gold harici tavsiye edeceğiniz lpg kiti var mı benim aracım için.
    teşekkürler

işinin ehli bir romano servsine gidip romano enjektörü kullanın .bahsettiğiniz diğer enjektörlerden kesinlikle iyi bunun aksini iddia eden birileri varsa emin olun lpg sektöründen biri değildir yada bilgi sahibi değildir .romano enjektörü kullanıp iyi bir ayar yapılırsa sorunsuz kullanırsınız .

• quote:

Orijinalden alıntı: thetal

Merhabalar Ustam benim aracım 2015 model toyota auris 1.6 valvematic motor. Ankarada BRC kit taktıralı henüz 1 ay (1500 km) olmasına rağmen farklı zamanlarda 5-6 kez araç gaza geçmedi ve stop etti bu sırada yol bilgisayarında "aküyü kontrol ettirin" ve "motor yağ basıncı düşük" şeklinde uyarılar yazdı. Mecbur benzinde gitmek zorunda kaldım ve benzindeyken hiç sorun olmadan araç gitti. Araç benzinde bir süre gidince yada motoru kapatıp biraz bekleyip tekrar tekrar çalıştırdığımda nihayet gaza geçebiliyor. Lpg taktırdıgım yerdeki yetkili "kötü gaz" aldığım için bu sorunu yaşamış olabileceğimi ve gaz filtresini değiştirmemi tavsiye etti. İnşallah dediği gibidir ve filtre tıkanmıştır yoksa gaz dönüşümü yaptırdığım için pişman olmak üzereyim... Sizce ne olmuş olabilir ne önerirsiniz?

lpg nin kötü olması aracı bu hale getirmesi biraz zor .yapılan montajda bir eksiklik ve yarlarında bir sorun varsa bu problemleri yaşarsınız ki toyota lpg konusunda sıfır hata bir araçtır .en kötü cihazla doğru ayar yapın sorunsuz kullanabiliriniz .sorun tekrar edecek olursa montajı yaptırdığınız yere götürüp detaylı olarak incelemeri için onlara süre tanıyın .anladığım kadarıyla sorun tekrar edecek gibi :(

• Peki ustam montaj icin size gelebilir miyim halledebilir misiniz yeriniz nerdedir yada yonlebdirebileceginiz ısını iyi yapar dediğiniz bi yer var midir? İlgilenip cevap verdiğiniz icin de cok teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sönmez usta-yıldız otogaz

quote:

Orijinalden alıntı: thetal

Merhabalar Ustam benim aracım 2015 model toyota auris 1.6 valvematic motor. Ankarada BRC kit taktıralı henüz 1 ay (1500 km) olmasına rağmen farklı zamanlarda 5-6 kez araç gaza geçmedi ve stop etti bu sırada yol bilgisayarında "aküyü kontrol ettirin" ve "motor yağ basıncı düşük" şeklinde uyarılar yazdı. Mecbur benzinde gitmek zorunda kaldım ve benzindeyken hiç sorun olmadan araç gitti. Araç benzinde bir süre gidince yada motoru kapatıp biraz bekleyip tekrar tekrar çalıştırdığımda nihayet gaza geçebiliyor. Lpg taktırdıgım yerdeki yetkili "kötü gaz" aldığım için bu sorunu yaşamış olabileceğimi ve gaz filtresini değiştirmemi tavsiye etti. İnşallah dediği gibidir ve filtre tıkanmıştır yoksa gaz dönüşümü yaptırdığım için pişman olmak üzereyim... Sizce ne olmuş olabilir ne önerirsiniz?

lpg nin kötü olması aracı bu hale getirmesi biraz zor .yapılan montajda bir eksiklik ve yarlarında bir sorun varsa bu problemleri yaşarsınız ki toyota lpg konusunda sıfır hata bir araçtır .en kötü cihazla doğru ayar yapın sorunsuz kullanabiliriniz .sorun tekrar edecek olursa montajı yaptırdığınız yere götürüp detaylı olarak incelemeri için onlara süre tanıyın .anladığım kadarıyla sorun tekrar edecek gibi :(

Maalesef montajı yaptırdıgım ılde oturmuyorum bayram dolayısıyla ankaraya gıttım ve orda yaptırdım montajı. Suan antalyadayım buradaki yetkili brc servisine taktırdıgım servisin dedigi gıbı gaz fıltresını degıstırmelerını ıstedım degıstırdıler ve filtere normal oyle asırı bır kırlenme yok dediler ve yine 2 kez kalkısta gaza gecemedi araç :(

• En bastan dedigim gibi sistemde yada montajta bir sikinti vardir.isinin ehli bir servise giderseniz sorun cozulur her lpg servisi cozum odakli calismayabiliyor.

• sönmez ustam merhabalar. benim araç 2015 model toyota corolla 1.6 mds. aracımda prins silverline lpg sistemi var. 1 ay önce tatilde iken lpg anahtarı üzerinde kırmızı renkte uyarı ve ayrıca sesli ikaz durumu vardı. araç lpg'ye geçmiyordu. bursa'daki yetkili servise götürdüğümde aracı bilgisayara bağladılar ve enjektör soket hatası var dediller. soketi söktüklerinde kablolar üstünde kesik kesik çizikler vardı. teller gözüküyordu. usta sistemin kısa devre yapıp beyni bozabileceğini söyledi. biz monte yaparken ayrıca kabloları elektrik bantı ile sarıyoruz dedi. benim soketlerin kablolarını bantla bantladı ve sistemi çalıştırdı. arıza yoktu ve benden 30 TL aldı. garanti kapsamında değiştirmesi gerekmez miydi ? sordum ama ustaya bağlı garanti kapsamına girmez dedi. garanti kapssamında gelen araçlar için neden servis kaydı açılmıyor?
    bu 1 aydır sıkıntı yok ama 2 gündür lpg anahtar üzerinde tıuruncu ikaz lambası yanıyor. bunun sebebi ne olabilir? araç lpg ile çalışıyor. uyarı sesi yok. sadece ikaz ışığı yanıyor. şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: tkafkas

sönmez ustam merhabalar. benim araç 2015 model toyota corolla 1.6 mds. aracımda prins silverline lpg sistemi var. 1 ay önce tatilde iken lpg anahtarı üzerinde kırmızı renkte uyarı ve ayrıca sesli ikaz durumu vardı. araç lpg'ye geçmiyordu. bursa'daki yetkili servise götürdüğümde aracı bilgisayara bağladılar ve enjektör soket hatası var dediller. soketi söktüklerinde kablolar üstünde kesik kesik çizikler vardı. teller gözüküyordu. usta sistemin kısa devre yapıp beyni bozabileceğini söyledi. biz monte yaparken ayrıca kabloları elektrik bantı ile sarıyoruz dedi. benim soketlerin kablolarını bantla bantladı ve sistemi çalıştırdı. arıza yoktu ve benden 30 TL aldı. garanti kapsamında değiştirmesi gerekmez miydi ? sordum ama ustaya bağlı garanti kapsamına girmez dedi. garanti kapssamında gelen araçlar için neden servis kaydı açılmıyor?
    bu 1 aydır sıkıntı yok ama 2 gündür lpg anahtar üzerinde tıuruncu ikaz lambası yanıyor. bunun sebebi ne olabilir? araç lpg ile çalışıyor. uyarı sesi yok. sadece ikaz ışığı yanıyor. şimdiden teşekkürler.

işçilik ile ilgili problemler malesef garanti kapsamına girmez tabi montajı yaptırdıgınız yerde olursanız işçilik ücretide vermezsiniz .şuan ki sorununuz servsis yani bakım zamanı geldiği için sistem sise uyarı vermektedir .en yakın zamanda yetkili servise gidip uğrayıp konroşşerini yaptırmanızda fayda var .

• Merhaba,

Aracım 2009 model Renault Megane 3 1.6 motor.

Prince sitesine baktım TECHNOMAX ve SILVERLINE var fiyatları farklı tabi .Benim aracıma hangisi uygun olur acaba.

Taktırdıktan sonra sorun yaşamamak için nelere dikkat etmem lazım.
  • merhaba sönmez usta,
    2015 model megane3 aracıma ağustos ayı başında prins silverline montajı yaptırdım. ilk uzun yolculukta aracın benzin göstergesinin azaldığını farkettim. Fransız araçlarda benzin göstergesinin katedilen mesafeye paralel olarak azaldığı oysaki benzinin depoda durduğu yazılmış forumlarda.
    bu bayram tatilinde emin olmak için uzun yola çıkarken benzin deposunu doldurdum, 845km sonunda depoyu doldurmak istedim ve 103liralık(4.73 lira/litre) benzin aldı, dönüş yolunda da 920km sonunda 120 liralık.
    benim aracın sorunu için tahmininiz nedir?
  • ustacım selamlar,
    geçtiğimiz yıllarda birkaç kez yazıştık, ALLAH senden razı olsun, hep yardımcı oldun
    4 yılı aşkın süredir 100.000 km den fazla kullandığım gasitaly f1 compact kitin rail enjektörlerini değiştirmem gerekiyor
    araba sabahları stop etme eğilimde, düşük vitesten üst vitese ilk hızlanmalarda sanki atlatma yapıyor gibi, yanma kaçırıyor gibi
    benzinde böyle bir sorun yok, lpg de var, araştırınca enjektörlerden olabileceği söylendi
    piyasada orijinal enjektör setleri satılıyor, yurtdışından getirme ihtimalim de var
    tedarikçi eskisini söktüğüm şekilde yenisini takabileceğimi, bir sorun yaşamayacağımı söyledi, ne dersin?
    neden böyle yapmak istiyorsun dersen, izmir'deki ana firma işi bıraktı, bir iki yer kaldı servis olarak, ve bana çok uzaklar
    fikirlerin için bilgilerine sunar, iyi işler bol kazançlar dilerim

• quote:

Orijinalden alıntı: sönmez usta-yıldız otogaz

En bastan dedigim gibi sistemde yada montajta bir sikinti vardir.isinin ehli bir servise giderseniz sorun cozulur her lpg servisi cozum odakli calismayabiliyor.

Üstadım size bir sorum olacak. İkinci El araç aldım araba da tartarini lpg var ancak biraz hor kullanılmış ustalık da iyi değilmiş expertiz in dediğine göre örneğin motoru üstten delip vermişler gazı gibi. İstanbul dan afyona gelirken Pendik te 90 liralık shell otogaz aldım daha bilecek e o girmeden kırmızı ışığı yandı. Ancak kırmızı dan sonra 150 170 km daha gitti hala da ötmedi. Ben her ihtimale karşı benzin aldım ama benzin de düşmedi demekki benzin den harcamıyor dur. Simit tüp. Gösterge veya şamandıra olabilir diye okudum internette bununla beraber lpg yi tutacak muhafaza edecek birşey de ayarlanmamış stepne yerine de muhafaza yapılacak acaba bana maliyeti nedir. Ayrıca bu tüpün çok yakma durumu da olabilir mi? Nasıl bir çözüm bulabiliriz. Sivas ta göstereceğim de bildiğim iyi usta da yok. Araç 2012 megane

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi J.McNulty -- 29 Ekim 2016; 17:01:17 >

• Sönmez Usta.

Muhtelif forumlarda hakkınızdaki hüsnü şehadetleri okudum. Ayrıca yazdığınız cevaplardan da işinizin ehli olduğunuz belli oluyor.

İnsanların sorunlarının çözümüne yardımcı olmanız takdire şayan.

"Ehline sorun." düsturu gereği müsadenizle bazı sorularım olacak.

Ben yaklaşık 120 bin km. BRC kit taktırdığım octavia aracımı sorunsuz kullandım. Omvl kitli Proton aracımı da daha km. yine sorunsuz kullandım.

Ancak en son lpgli aracım beni sistemden bayağı soğuttu.

Üzerinde 0 km.de Servis tarafından montajlı Stafanelli kit olan Kia Cerato 1.6 glx consept ot. aracımda 126 bin km.de subap arızası yaşadım ve bu sebeple aracı takas yoluyla elden çıkartıp ekonomik koşullar ve sorunsuz olacağı ümidiyle Suziki Baleno Gl Otomatik aracımı aldım. (1.2 K12C koduyla başlayan Swiftlerde de kullanıldığını tahmin ettiğim bir motora sahip.)

Aracım henüz 600 km'de. Yakıtı hesap edebildiğim kadarıyla 7 lt. civarı. Ancak uzun süre kullanma hedefim ve yıllık 35-40 bin km kullanımım sebebiyle lpg seçeneğini düşünüyorum.

Size sorularım:

1. Bazı marka araçların subap erimesi noktasında kara listede olduğunu muhtelif forumlarda okudum. Benim aracımda durum nedir? Bu motorlarda yaşanmış bir subap erimesi olayı ile karşılaştınız mı?

2. Küçük hacimli olması lpg de elde etmeyi umduğum %40 tasarrufu sağlamama engel midir?

3. Önerebileceğiniz kit hangisidir?

Aracıma özel cevabını umduğum bu soruların dışında genel olarak,

4. Montajı iyi bir usta elinden çıkmış, periyodik bakımları nizami yapılmış, istisnai durumlar yaşamamış 0 kmden itibaren lpgli kullanılmış bir aracın motor ömrü takriben ne kadardır.

5. Genel tabloyu dikkate aldığınızda lpg benim için önerebileceğiniz seçenek midir?

Teşekkürler.

• sönmez usta-yıldız otogaz kullanıcısına yanıt
    Ustam merhabalar.Yeni civic aracıma kitmtm taktırdım ancak devir sinyali bağlamadılar ve gerek yok dediler pek kafama yapmadı.obd li kitmtm de devir sinyali almaya gerek yokmu
  • Sönmez ustam kolay gelsin.

Aracıma 1 ay kadar önce Prins silverline LPG kiti taktırdım. Takıldığının ertesi günü İstanbula gittim geldim güzeldi. 2-3 gün sonra ayarımı bozuldu ne oldu bilmiyorum tüketim değerleri yükseldi. İlk gidişimde Aracın ortalama tüketim değeri 6LT gösterdi pompadada 7.2 Lt LPG aldı (100 km ortalaması) Bence daha bile az yakabilirdi. Daha sonra uzun yolda 7 lt nin altına düşüremedim tekrar İstanbul zeytin burnuna gittim geldim 7 lt, pendiğe gittim geldim 7 lt, adapazarından hendeğe gittim geldim 7 lt(Aracın ortalama tüketim göstergesi ve özellikle az yaktırma amaçlı aşırı sakin kullandım). Bu araca LPG takılmadan önce yeni aldığım için deneme amacıyla hendeğe bir kez gidip geldim uzun yol tüketimini görebilmek amacıyla 5.3 Lt ortalama tüketim gösterdi araç LPG montajından sonraki uzun yol tüketimide böyle olması gerekiyordu zaten 90-100 km yi geçmemek kaydıyla. Araçta yol bilgisayarının gösterdiğinden %20 fazla LPG alıyor pompada 7 lt gösterdiyse 8,5 civarı LPG yakmış 100 km de. ilk takıldığında 6 lt göstermişti 100 km de 7,2 lt lpg tüketmiş hesapladım hepsini.

Bugün takılan yere 1000 ilk kontrole götürdüm gerçi 2000 km yi geçmiştim söyledim olanları normal dedi. bilgisayara bağladı rolantide ekranda gösterdi benzin LPG milisaniyeleri benim için önemli onlar örtüşüyosa normaldir ayarlar dedi. Bende sana göre nomral olabilir ama bana göre değil abi bu araç benim kullanım şeklimle bundan çok daha az yakmalı dedim. başkasında 10 lt de gösterebiir basarsa ama benim kullanım tarzımla bunu değerleri yüksek dedim. Çıktım. Montaj yapıldığında yol ayarı yapıldığını sanmıyorum gene araç durduğu yerde yapılmıştır aracın ayarları başında değildim montaj yapılırken almaya gittiğimde araç bilgisayar masasının önünde duryordu.

Şimdi neyapayım ustam Sakaryadayım Gel ben yaparım yol ayarını dersen getiririm getirirsem kaça yaparsın bir fiyat verebilirmisin.

Vede hareket halinde diyelimki rampa aşağı inişte uzun yolda ayağımı gazdan çektim motr freniyle iniyorum rampa bitimine geldiğimde gaza bastığımda hafifi vuruntu yada hafifi ielri atılma gibi bir his oluşuyor. Benzinde böyle bişey yok çok daha stabil alıyor ilk gazı. Yada sıkışık trafikte yavaş ilerlerken gaza bas çekyaptıkçada bu dediğim hafif vuruntu var Çok hafif bişey Sanki olması gerekenden birazdaha ser kavrıyor araba ilk basışta ama can sıkıyor. Birde araç otomatik olunca bu şekil vuruntuların otomatik şanzumana zarar verme ihtimalide var haliyle yetkili serviste şanzuman değişimi 25000 tl bunuda çözebilirmiyiz.

Dediğim gibi gelsem kaça mal olur bana bunlar ve düzeltebilirmisin sıkıntılarımı ustam bilgilendirirsen sevinirim.

Araç 2013 Model Toyota Corolla Advance 1.6 CVT 7 İleri Otomatik 1.6 132 BG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlacKDeWiL54 -- 2 Ocak 2017; 16:31:58 >

• Ustam merhaba 2011 model 1.4 Polo ya hangi sistemi tavsiye edersiniz ?
  • s.a ustam kolay gelsin 2008 model mercedes c200 w204 kasa kompresör 184 hp 1.8 motor aracım var prins sistemlerinden silverline önerdiler prinsin bu modeli araçta sıkıntı oluşturur mu performanslı da kullanmak istiyorum aracı yardımcı olursanız sevinirim
  • Sönmez Usta merhaba,

Peugeot RCZ marka aracıma Ağustos 2016 tarihinde Prins - VSI 2.0 - DI kitinden taktırdım ve şu anda sorunsuz kullanıyorum. Sanırım Türkiye'deki 2 tane LPG'li RCZ araç sahibinden biriyim. Benim size şu soralım olacak;

1- ValveCare sistemini; montajı yapan LPG ustası ve direkt olarak Prins-Hollanda tarafı tavsiye etmedi. O yüzden yaptırmayı düşünmüyorum. Ancak aracım Euro V motor olduğu için muhtemelen sübaplarım magnezyum alaşımlı. Bu bana ileride sorun çıkartır mı erime anlamında? ( Bu arada aracımın zengin-fakir karışımlı olmadığını var sayıyorum çünkü uyarı verir diye düşünüyorum. Ayrıca yüksek devirli ve agresif bir sürüş tarzım da yok. )

2- LPG enjektör temizliği için ne yapmalıyım ne kadar km'de hangi ürünü kullanmalıyım? ( Prins'in ürünü EnjectorCare Türkiye'de pek yok sanırım )

3- Piyasadaki bazı markalar LPG'li araçlar için özel yağ katkısı üretiyorlar. Bunları aracın orijinal yağ değişimi esnasında ilave edilmesi söyleniyor. Sizce kullanmalı mıyım?

4- Prins kitlerinde filtre değişimi kaç km'de olmalıdır?

5- Prins'in 2. el araçlar için sunduğu ek motor garantisi var mıdır?

• sönmez ustam merhabalar;

aracımın üzerinde prins vsi lpg kiti bulunmakta sorunsuz kullanıyorum son bi kaç gündür sıkıntı çıkartmaya başladı sorun şu aracı çalıştırdık lpgye geçiyor sıkıntı yok bir süre sonra kullanmaya başladıktan sonra lpgden benzine atıyor,içerdeki düğmeye bastığımda tekrar lpgye geçiyor.Yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRT_RS

sönmez ustam merhabalar;

aracımın üzerinde prins vsi lpg kiti bulunmakta sorunsuz kullanıyorum son bi kaç gündür sıkıntı çıkartmaya başladı sorun şu aracı çalıştırdık lpgye geçiyor sıkıntı yok bir süre sonra kullanmaya başladıktan sonra lpgden benzine atıyor,içerdeki düğmeye bastığımda tekrar lpgye geçiyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

Öncelikle Sönme ustanın uzun zamandır kimseye cevap yazmadığını gördüğümden ve daha önce bende prisn vsi kitte aynı roblemi yaşamış olduğumdan cevaplama gereği duydum. 2013 yılında bende golf aracıma Prins taktırım bir süre sonra gazza yüklenmelerimde depoda yarım epo gaz dahi olsa benzine atıyordu. Servise götürdüm Garantiden Map sensörünü değiştirdiler. Daha sonra bakıma gittiğimdede problem belirtmeme rağen map sensörü tekrar değiştirildi ilk üretilen map sensörlerinde problem olduğunu ve arıza olsun olmasın hesinin Bosch marka map sensörleriyle değiştirildiğini söylediler. Yani kısaca sizde LPG nizi o dönemde taktırdıysanız Map sensörlerinde bir sıkıntı yaşandığı bana belirtilmişti aynı problemdir. Zaten bu problemi sölediğinizde servisinize drek map sensörü arızalı derler başka bir marka aracımda KİT MTM kittde aynı sıkıntıyı yaşamıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlacKDeWiL54

quote:

Orijinalden alıntı: MRT_RS

sönmez ustam merhabalar;

Öncelikle Sönme ustanın uzun zamandır kimseye cevap yazmadığını gördüğümden ve daha önce bende prisn vsi kitte aynı roblemi yaşamış olduğumdan cevaplama gereği duydum. 2013 yılında bende golf aracıma Prins taktırım bir süre sonra gazza yüklenmelerimde depoda yarım epo gaz dahi olsa benzine atıyordu. Servise götürdüm Garantiden Map sensörünü değiştirdiler. Daha sonra bakıma gittiğimdede problem belirtmeme rağen map sensörü tekrar değiştirildi ilk üretilen map sensörlerinde problem olduğunu ve arıza olsun olmasın hesinin Bosch marka map sensörleriyle değiştirildiğini söylediler. Yani kısaca sizde LPG nizi o dönemde taktırdıysanız Map sensörlerinde bir sıkıntı yaşandığı bana belirtilmişti aynı problemdir. Zaten bu problemi sölediğinizde servisinize drek map sensörü arızalı derler başka bir marka aracımda KİT MTM kittde aynı sıkıntıyı yaşamıştım.

hocam teşekkür ederim evet o dönemde takılmış üzerine,gerçi o hatadan sonra 200km yol yaptım bi şey yapmadı ama yinede yazayım kenarı

• 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.