Şimdi Ara

YILDIZ OTOGAZ ''PRİNS SÖNMEZ USTA ''İLE LPG HAKKINDA HERŞEY .... (71. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.527
Cevap
37
Favori
91.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: canciger

hocam 2012 model 124 hp 30 bin km chevrolet cruze aracıma lpg takmayı düşünüyorum kafamı kurcalayan bir nokta var aydınlatırsanız sevinirim.

bu araç twinport motor olduğu için en iyi montaj şekli hangisidir.

1- manifold tan 8 delik açıp y bağlantı ile enjektöre 4 giriş mi?

2- benzin enjektörüne en yakın yerden en kısa mesafeden klasik 4 giriş mi?

124 hp chevrolet cruze araçlar için hangisi uygundur siz hangi montaj şeklini tercih veya tavsiye edersiniz ş. urfadan yazıyorum saygı ve selamlarımı iletiyorum.

klasik sistem her hangi bir sorun yapmaz yeterki nozul açıları ve konumları doğru yapılsın .ikiz girişte yapılabilir o dfa olur .önemli olan ayarları yapıldıktan sonra aracın verdiği tepki zaten kendini belli eder ...bir sorun yok dönüşüm yaptırabilirsiniz . tabi işinin ehli ve tecrübeli bir yerde olmak kaydıyla .
    selamlar

• Sönmez Ustam,

Hiç C180 1.6 kompressor'a Prins montajı yaptınız mı ? Yaptıysanız, sorun, arıza ışığı, motorun çalışmasında problem, vs. gibi can sıkıcı sorunlar yaşanıyor mu ?

Bilgilendirirseniz sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DrUnal

Ustam merhabalar,
    2005 Alfa Romeo GT 2.0 JTS direkt enjeksiyonlu aracim var, performansli kullanimda ortalama 13-14lt yakisiyla beni benden aliyor.. 2 senedir LPG taktirma arayisindayim, yurtdisinda yasiyorum ve burdaki hic kimse bu araca kit takmiyor sadece bazi marka direkt enjeksiyonlu araclara donusum yaptiklarini soyluyorlar (VW,Audi vs gibi). Aracimla Turkiye ye geldigimde Antalya Konya ve Izmir de ustalarla gorustum Konya da hickimse takmadigini soyledi, Antalya da birtek yer elimizde motor kodlari var takilir dedi, daha once hic taktinizmi diye sordum , "yok takmadikta takariz hihihihi" gibi bi cvp alip arkama bakmadan kactim :) izmirde baya buyuk bi yerde taktiklarini soylediler gittim baktim, cidden takmislar ellerinde fotograflar ve takim videosu mevcut ve 2 yil/100 bin garantisi verdiklerini soylediler, fiyat sordum 4300 gibi bi fiyatla karsilastim. kendilerine aracin yurtdisindaki ederinin yaklasik okadar oldugunu soyleyip tesekkur edip ciktim :) Sorum şu ustam, hangi lpg ustasiyla gorustuysem sakin taktirma sakin yapma etme,sonra motoru eline alirsin, enjektorlerin mahfolur vs vs gibi kelimelerle karsilasiyorum bulundugum ulkede. sizin gorusunuz nedir? bu araclarda dönüşüm cidden bukadar sancilimidir? sorun cikarirmi? bu 4300 tl gibi fiyatlar gercekcimidir? bu kadar fahis fiyatlara bu donusumu yaptirmak gercekten guvenlimidir ? tasarruf orani cidden %40 i gorurmu? Tesekkurler :)

MOTOR KODUNUZ 937A1000 ise romano sistem takılabilir .

• quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

Sönmez Ustam,

Hiç C180 1.6 kompressor'a Prins montajı yaptınız mı ? Yaptıysanız, sorun, arıza ışığı, motorun çalışmasında problem, vs. gibi can sıkıcı sorunlar yaşanıyor mu ?

Bilgilendirirseniz sevinirim...

sayısız araç yaptık ve herhangi bir sorun ile karşılaşmadık .gayet sorunsuz araçlar yeter ki montaj yaptırdığınız servis yada usta yeterli tecrübeye sahip olsun .doğru bir işçilik ve montaj ile bu tarz sorunlardan hiç bir tanesi ile karşılaşmazsınız .
  • Teşekkür ederim ustam verdiğin bilgiler için .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

Teşekkür ederim ustam verdiğin bilgiler için .

rica ederim
  •  YILDIZ OTOGAZ  ''PRİNS SÖNMEZ USTA ''İLE  LPG HAKKINDA  HERŞEY ....

YILDIZ OTOGAZ  ''PRİNS SÖNMEZ USTA ''İLE  LPG HAKKINDA  HERŞEY ....

YILDIZ OTOGAZ SÖNMEZ USTA FARKIYLA

• Arac 2015 corolla 1.33 motor hangi kiti önerirsiniz? Lpg dolum ucunu benzin kapagı icerisine takiyormusunuz? Net% kac tasarruf saglarim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarunal34

Arac 2015 corolla 1.33 motor hangi kiti önerirsiniz? Lpg dolum ucunu benzin kapagı icerisine takiyormusunuz? Net% kac tasarruf saglarim.

merhaba

aracınız için en doğru kit prins silverline olcaktır . araç 0 km ise ipragaz tarafından 2 yılda motor garantisi verilmektedir . % 35- 40 aralığında net tasarrufunuz olur .detaylı bilgi için lütfen arayınız .
  • Merhaba, lpg montajı yapıldıktan sonra resmi İşlemler de aynı ilde mi yapılmak zorunda? Yani il dışından gelip Sizde montaj yaptırsak muayene Vs. Hepsini Kocaeli'de mi yaptırmak zorundayıZ?
    Bu arada silverline ve vsi 2 arasındaki tek fark enjektör farkı mıdır? Rica etsem iki kıtın de fiyat bilgilerini pm ile paylaşır mısınız?

Teşekkürler.

• Bu yukardaki araç Volvo s80 2.0 galiba . Turbolu mu , atmosferik mi ?

Turbo ise yaklaşık maliyet nedir ? Ve ne kadar tasarruf sağlanır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: darknessen

Merhaba, lpg montajı yapıldıktan sonra resmi İşlemler de aynı ilde mi yapılmak zorunda? Yani il dışından gelip Sizde montaj yaptırsak muayene Vs. Hepsini Kocaeli'de mi yaptırmak zorundayıZ?
    Bu arada silverline ve vsi 2 arasındaki tek fark enjektör farkı mıdır? Rica etsem iki kıtın de fiyat bilgilerini pm ile paylaşır mısınız?

Teşekkürler.

Sadece sızdırmazlık raporunu kocaeliden almak zorundasınız muayene ve tescil işlemini istediğiniz ilde yaptirabilirsiniz.il dışından gelen müşterilerinize bu konuda yardımcı oluyoruz .zaten sızdırmazlık ofisi ile aramızda 50 metre var :).

Silverline kiti 2.500 9 taksit 2350 nakit.

Vsi 2 kiti 3050 9 taksit 2900 TL nakit.
    Bu arada aracınız nedir bunu paylasirsaniz size en uygun kiti açıkça belirtirim.

Selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: 2601cuneyt

Bu yukardaki araç Volvo s80 2.0 galiba . Turbolu mu , atmosferik mi ?

Turbo ise yaklaşık maliyet nedir ? Ve ne kadar tasarruf sağlanır ?

Evet araç 2.0 t direct enjeksiyon yanı sıvı sistem uygulaması yapıldı. 7500 TL 9 taksit 7.150 nakit.% 50 ye tasarruf sağlamaktadır.

• quote:

Orijinalden alıntı: sönmez usta-yıldız otogaz

quote:

Merhaba, lpg montajı yapıldıktan sonra resmi İşlemler de aynı ilde mi yapılmak zorunda? Yani il dışından gelip Sizde montaj yaptırsak muayene Vs. Hepsini Kocaeli'de mi yaptırmak zorundayıZ?

Teşekkürler.

Sadece sızdırmazlık raporunu kocaeliden almak zorundasınız muayene ve tescil işlemini istediğiniz ilde yaptirabilirsiniz.il dışından gelen müşterilerinize bu konuda yardımcı oluyoruz .zaten sızdırmazlık ofisi ile aramızda 50 metre var :).

Bu arada aracınız nedir bunu paylasirsaniz size en uygun kiti açıkça belirtirim.

Selamlar

Merhaba bende 2015 model astra j sahibiyim. Aracım 1.4t motora sahip. Malum benzin fiyatlarından dolayı lpg dönüşümü benim için şart. Dönüşüm için aracı aldığım bayii grantinin devamı içün landerenzo markasını zorunlu kılmaya çalışıyor. Sanırım landirenzo 3 yıl garanti devam ettirdiğinden dolayı. Ama ben araştırmamı prins üzerine yaptım. Malatyadaki prins bayiileri ile de görüştüm am işin içine garanti girince burdaki bayiler öekimser ve beni tatmin edecek cevaplar alamadım. Önümüzdeki hafta o taraflara gelme durumum söz konusu bana ne tvsiye edersisniz? Araca uygun kit nedir? Garanti durumu nedir ? Aracın grntisini de devam etmesi adına ne yapılabilir ? Yardım ve yönlendşrmeleriniZi rica ederim.

• quote:

quote:

Teşekkürler.

Selamlar

Aracım 2015 corolla CVT.
    En önemlisi de aracım engelli aracı olduğu için 5 yıl satamıyorum. LPG de yaşanan sorunları okuyunca çok tedirgin oluyorum ve kararsız kalıyorum. Yaptirdiktan sonra sorun yaşamak benim icin cok sıkıntılı olur. Bu sebeple en iyisi hangisi ise onu tercih etmeyi düşünüyorum. Hatta en iyi tercihin yaptırmak mı yaptırmamak mı olduğunu da bilmiyorum. Açıkçası karar vermek zor benim için.

• selamlar 2. el olarak 2009-2012 Mitsubishi LAncer 1.8 otoMATİk veya 2010 -2011 MAZDA 3 Otomatik araçlardan birini almayı planlıyorum..

Alır almaz lpg taktırmak istiyorum ama hangi kiti- nerede- nasıl taktırmalıyım ki en az 100 bin km bana sorun çıkarmadan başımı ağrıtmadan kullanabileyim???

ayrıca LPG sisteminde 3000 devire kadar sadece LPG de 3000 - 4000 devir arası benzin + LPG ile 4000 devir üstü sadece BENZİNLE çalışsın ayrıca pedala tam gaz yüklenildiğinde devirden bağımsız doğrudan BENZİNE geçen bi LPG sistemi istiyorum...

bu saydıkalrım OBD li ve yazılımlı sistemlerle rahatlıkla yapılabilir mi??? araçta pedala basış hızını-basıncını ölçen bi aparat bağlamak gerekir mi???
  • Sn Ustam merhaba,

Cruze marka aracım var Gasitaly F1 kit var üzerinde. İzmir servisine de defalarca götürmeme rağmen benzinden gaza geçişte sarsıntıyı engelleyemediler. Subaplar falan değişti ancak aynı sorun devam ediyor. Ayrıca sabahları 10 sn devirde dalgalanma oluyor. Ancak enjektör kablolarını söktüğümde ya da benzinde kullandığımda sorun olmuyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkürler.

Selamlar

Aracım 2015 corolla CVT.
    En önemlisi de aracım engelli aracı olduğu için 5 yıl satamıyorum. LPG de yaşanan sorunları okuyunca çok tedirgin oluyorum ve kararsız kalıyorum. Yaptirdiktan sonra sorun yaşamak benim icin cok sıkıntılı olur. Bu sebeple en iyisi hangisi ise onu tercih etmeyi düşünüyorum. Hatta en iyi tercihin yaptırmak mı yaptırmamak mı olduğunu da bilmiyorum. Açıkçası karar vermek zor benim için.

merhaba

kaygılarınızı samimiyetle anlıyorum . eğer doğru servsite doğru ürün montajı yaptıracak olursanız emin olun mevcut aracınızla lpg den dolayı kesinlikle sorun yaşamazsınız .

• quote:

Orijinalden alıntı: ghostiki

selamlar 2. el olarak 2009-2012 Mitsubishi LAncer 1.8 otoMATİk veya 2010 -2011 MAZDA 3 Otomatik araçlardan birini almayı planlıyorum..

Alır almaz lpg taktırmak istiyorum ama hangi kiti- nerede- nasıl taktırmalıyım ki en az 100 bin km bana sorun çıkarmadan başımı ağrıtmadan kullanabileyim???

ayrıca LPG sisteminde 3000 devire kadar sadece LPG de 3000 - 4000 devir arası benzin + LPG ile 4000 devir üstü sadece BENZİNLE çalışsın ayrıca pedala tam gaz yüklenildiğinde devirden bağımsız doğrudan BENZİNE geçen bi LPG sistemi istiyorum...

bu saydıkalrım OBD li ve yazılımlı sistemlerle rahatlıkla yapılabilir mi??? araçta pedala basış hızını-basıncını ölçen bi aparat bağlamak gerekir mi???

istenilen devirden sonra araç benzin ile kullanılabilir bu mümkün fakat redline yaptığınız anda direk benzine geçmesi şimdilik mümkün değil .zaten redline yaptığınızda eğer 3000 rpm e ayarlanmışsa araş zaten 3000 deviri geçtiğiniz anda benzine geçecektir .

• quote:

Orijinalden alıntı: SrKntr

quote:

quote:

Teşekkürler.

Selamlar

Merhaba bende 2015 model astra j sahibiyim. Aracım 1.4t motora sahip. Malum benzin fiyatlarından dolayı lpg dönüşümü benim için şart. Dönüşüm için aracı aldığım bayii grantinin devamı içün landerenzo markasını zorunlu kılmaya çalışıyor. Sanırım landirenzo 3 yıl garanti devam ettirdiğinden dolayı. Ama ben araştırmamı prins üzerine yaptım. Malatyadaki prins bayiileri ile de görüştüm am işin içine garanti girince burdaki bayiler öekimser ve beni tatmin edecek cevaplar alamadım. Önümüzdeki hafta o taraflara gelme durumum söz konusu bana ne tvsiye edersisniz? Araca uygun kit nedir? Garanti durumu nedir ? Aracın grntisini de devam etmesi adına ne yapılabilir ? Yardım ve yönlendşrmeleriniZi rica ederim.

prins 0 km araçlara 2 yıl lpg kaynaklı sorunları kapsayan motor garantisini zaten ücretsiz vermektedir . evet bu arada silverline ve vsı 2 kiti rasında tyek fark enjektördür .

• 
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.