Şimdi Ara

YILDIZ NEDEN HER SENE PUANLARI DÜŞÜYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
1.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yani herkesin dilinde gayet te iyi bir uniw iken neden sıralamalar hep düşüyor ?_

• cunku millet siralamasina gore tercih yapiyor mesela 17k mi olmus itu diye itu insaat yaziyor istedigi icin degil bu yuzdende ust siradakiler ytuyu yazmiyor istisnalar haric

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rigsby kullanıcısına yanıt
    pek tatmin edici gelmedi ama neys :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gök2

hocam 40 binde arkadasim var itu diye gemicilik yazacak 20 binde arkadasim odtu itu diye metaruloji yazacak daha boyle bir suru ornek var

• Rigsby kullanıcısına yanıt
    e ama itünün de yükseliyor hocam :)
  • bu sene işler değişir.ytü nün 2. öğretimleri kapandı.puanlar yükselir(benim düşümcem)
  • Kim diyor düşüyor ? Bak bakalım bu sene düşüyor mu yükseliyor mu
  • Puan düşmesinden ziyade sıralamaya bakmak lazım sınav zorluğuna göre o dönemde aynı sıralama daha farklı puanlara denk gelebiliyor örneğin bir sene 477 ile kapatan bölüm başka bir sene 417 ile kapatıyor 80 puanlık bir düşüş olmasına rağmen sıralamada çok az bir oynama oluyor.Sıralama düşüşüne gelecek olursak bunda en büyük etken tıp-diş kontejyanlarında ki artıştır.eskiden 8-9k ile kapatan tıplar şimdi 16-17k ile kapatıyor ve ülkemizdeki malum tıp-diş hayranlığı ve forumlarda etrafımızda oldukça sık duyduğumuz mühendislik pişmanlıktır anlayışından dolayı tercihler o yöne kayıyor ve sıralamalarda düşüş oluyor.
  • Önünde vakıf ünisi çok oraya kayıyorlar.İtüde kayma fazla yok sıralama olarak önünde eğitim olarak değil hemen eksileyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Secxdx -- 15 Temmuz 2014; 12:32:02 >
  • Anlam veremediğim konu 100 yıllık üni hala adam akıllı İngyok marmara 30-40 binler onda ful iİng mmühendislikleri var reklam kurumsallaşma konusunda sıkıntıları olduğu açık İTÜ makine 12 bin YTÜmakine 26 bin ve arada başka devlet yok devlet tercih edenler için kötü bir durum

• Çünkü devir vakıf üniversitesi devri. Yukarıda bir arkadaş da demiş zaten önünde vakıf üniversitesi çok oraya kayıyorlar diye. Kesinlikle öyle durum. İtü neden düşmüyor dersen İtü seviyesinde kaç tane özel var ki? Yeni açılan bir özelin İtü seviyesinde öğrenci alma ihtimali çok çok düşük. Bak mesela geçen sene Agü çıktı kimse tahmin etmiyordu sanırım o seviyelerden kapatacağını, bu sene mef açıldı onun bölümleri de ciddi bir taban puanla kapatacak bence. Özellerin verdiği sosyal imkanları verebilen devlet üniversitesi sayısı gerçekten çok düşük ve yıldız da bu konuda sınıfta kalıyor bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3nokta

Çünkü devir vakıf üniversitesi devri. Yukarıda bir arkadaş da demiş zaten önünde vakıf üniversitesi çok oraya kayıyorlar diye. Kesinlikle öyle durum. İtü neden düşmüyor dersen İtü seviyesinde kaç tane özel var ki? Yeni açılan bir özelin İtü seviyesinde öğrenci alma ihtimali çok çok düşük. Bak mesela geçen sene Agü çıktı kimse tahmin etmiyordu sanırım o seviyelerden kapatacağını, bu sene mef açıldı onun bölümleri de ciddi bir taban puanla kapatacak bence. Özellerin verdiği sosyal imkanları verebilen devlet üniversitesi sayısı gerçekten çok düşük ve yıldız da bu konuda sınıfta kalıyor bence.

İTÜ nün verip Yıldızın veremediği sosyal imkanlardan birkaç örnek verebilir misin?

• quote:

Çünkü devir vakıf üniversitesi devri. Yukarıda bir arkadaş da demiş zaten önünde vakıf üniversitesi çok oraya kayıyorlar diye. Kesinlikle öyle durum. İtü neden düşmüyor dersen İtü seviyesinde kaç tane özel var ki? Yeni açılan bir özelin İtü seviyesinde öğrenci alma ihtimali çok çok düşük. Bak mesela geçen sene Agü çıktı kimse tahmin etmiyordu sanırım o seviyelerden kapatacağını, bu sene mef açıldı onun bölümleri de ciddi bir taban puanla kapatacak bence. Özellerin verdiği sosyal imkanları verebilen devlet üniversitesi sayısı gerçekten çok düşük ve yıldız da bu konuda sınıfta kalıyor bence.

ytünün sosyal imkanları zayıf diyorsan kusura bakmada hiç bir şey bilmiyorsun
    millet sıralamaya bakarak üni yazıyor nişantaşı 10 binden kapatsa herkes orayı yazmayı çalışır sıralamaya bakılarak üniversite yazılmayacağını hala anlayabilmiş değiliz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rigsby -- 15 Temmuz 2014; 12:21:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yamyam34

bu sene işler değişir.ytü nün 2. öğretimleri kapandı.puanlar yükselir(benim düşümcem)

Ben de kapandı biliyorum ama kılavuzda elektrik 2. öğretim müh. duruyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talha-25 -- 15 Temmuz 2014; 12:41:06 >
  • bölümün yanına ing etiketi getirmek zor bir konu değil ama önemli olan kaliteli bir bilgiye sahip ve sahip olduğu o bilgiyi ing anlatabilecek hocayı bulabilmek. Senin eğitim kaliten açısından ing anlatamayan bir hocadan sa kaliteli eğitim veren hocadan türkçe almak daha iyidir.İtü bile ing bölümlerinin birçoğunu kapatıp %30 a dönüştürüyorsa bunun bir sebebi vardır değil mi? Marmarada okumadım bilmiyorum hoca kalitesini ön yargılı konuşmakta istemem ama asıl mesele ing etiketinin arkasını kaliteli hocayla doldurabilmek yoksa havada kalır o etiket ve eğitim kaliten düşer.
  • YTÜ, İTÜ ve ODTU ile kiyaslanamaz zaten.Vakif universiteleri acildikca Yildizi sececek ogrenciler vakiflara kayiyor olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: forlive

bölümün yanına ing etiketi getirmek zor bir konu değil ama önemli olan kaliteli bir bilgiye sahip ve sahip olduğu o bilgiyi ing anlatabilecek hocayı bulabilmek. Senin eğitim kaliten açısından ing anlatamayan bir hocadan sa kaliteli eğitim veren hocadan türkçe almak daha iyidir.İtü bile ing bölümlerinin birçoğunu kapatıp %30 a dönüştürüyorsa bunun bir sebebi vardır değil mi? Marmarada okumadım bilmiyorum hoca kalitesini ön yargılı konuşmakta istemem ama asıl mesele ing etiketinin arkasını kaliteli hocayla doldurabilmek yoksa havada kalır o etiket ve eğitim kaliten düşer.

Hocam bi sıkıntı olduğu açık umarım düzelir İTÜ ile arasında 10-12 binlik fark düşer

• Çünkü her yıl tıp kontenjani açılıyor ve dişe tıpa gitmek daha Mantıklı geliyor insanlara. Bu yıl o kadar kontenjan artışı olmadığı için yıldızın sıralaması değişmeyecektir bu ihtimal. İkinci öğretim de etkilemez bu arada yıldız birinci öğretimi tutturamayanlar ikinci öğretime gidiyordu zaten 15-20binde olup da ikinci öğretim yazan yoktur büyük ihtimal

• quote:

Orijinalden alıntı: gök2

tıp kontenjanları arttığı için her universite düşüyor bin 2 bin arası
  • quote:

yıldızda gittin okudun herhalde 3 4 sene ne kadar da güzel okulu suçluyorsunuz agü nün bu ülkede neden seçildiğini kimlerin olduğunu biliyoruz şöyle bir piyasaya göz atarsın ytu nun kalitesini anlarsın itü odtunun gerisinde doğrudur onuda kendi becerilerinle kapatacaksın ama kimse gelip de 100 yıllık üniversiteyi özellikle teknik bir üniversiteyi yeni açılmış bir vakıf üniversitesiyle kıyaslamasın komik duruyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.