Şimdi Ara

Elektron Katman Dizilişi ? 2) 8) 18)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
2
Favori
151.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şunu bir türlü anlayamadım. Neye göre 2-8-18 yapıyoruz neye göre 2-8-8 yapıyoruz ?
    Açıklayabilecek biri var mı ? İnternette de bulamadım.

• 2 8 8 18 şeklinde gidiyor diye biliyorum.2 8 18 direk olmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: VinniePazienza

2 8 8 18 şeklinde gidiyor diye biliyorum.2 8 18 direk olmuyor
    kardes bunu bilmiyorsan demekki kimya 0 sence veya periyodik cetvel 0 netlerin kac merak ettm ?
  • mynameisferit kullanıcısına yanıt
    evet sıfır kardeş. -10 net yapıyorum. biliyorsan söyler misin ?
  • Basitçe formülden geliyor. Her katman numaralandırılıyor. İlk katmanın değeri 0 oluyor.İkinci katman 1 böyle gidiyor. Formül de 2n^2.(n=katmanın aldığı değer.). Formülde n yerine katmanın aldığı değeri verince 2-8-18-32 çıkıyor. Yani 2 çarpı n üzeri 3 dediğin zaman 4.katmanın alabileceği elektron sayısını buluyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheWazZ

evet sıfır kardeş. -10 net yapıyorum. biliyorsan söyler misin ?
     Elektron Katman Dizilişi ? 2) 8) 18)

Baş katsayısı 3 olan elektronları toplarsan anlayacaksın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enterighi -- 12 Ocak 2014; 15:47:02 >
  • İlk iki katmanı 2 ve 8 şeklinde doldur. 3. Katmana bir yaz kalanları 4.ye yaz. 4. Katman en fazla 2 olacak şekilde dörtteki elektronları 3e at
  • Enterighi kullanıcısına yanıt
    hocam orbital kavramı 10.sınıf konusu, arkadaş daha 9. sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F5430395A

İlk iki katmanı 2 ve 8 şeklinde doldur. 3. Katmana bir yaz kalanları 4.ye yaz. 4. Katman en fazla 2 olacak şekilde dörtteki elektronları 3e at
    Hocam çok teşekkürler birde tam anlamam için alttaki atomları ayırır mısınız ?

23
    38
    46
    64
  • quote:

Orijinalden alıntı: Väinämöinen

hayır kardeşim. ygs ye hazırlanıyorum. aslında kimyam kötüde değil.ama gözden kaçırmışım galiba bu konuyu.
  • quote:

Hocam çok teşekkürler birde tam anlamam için alttaki atomları ayırır mısınız ?

23
    38
    46
    64

Hocam 2-8-11-2 olur. Bunu anlamak için lys konularına Biraz bakman lazım bu orbitaller ile alakalı.
    Edit:Düzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeslaSpaceX -- 12 Ocak 2014; 16:06:16 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Väinämöinen

hayır kardeşim. ygs ye hazırlanıyorum. aslında kimyam kötüde değil.ama gözden kaçırmışım galiba bu konuyu.

Alıntıları Göster
    Hocam elektron sayısı 20 olana kadar 2882 diye ayırabilirsin. 20 yi geçince yapamazsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: mynameisferit

kardes bunu bilmiyorsan demekki kimya 0 sence veya periyodik cetvel 0 netlerin kac merak ettm ?

sanane adamın kaç yaptığından. bir şey sormuş cevap vermiyorsan vızıldama.
  • örnek 24 dizilişi 2 8 12 2 böylemi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: waleur5

örnek 24 dizilişi 2 8 12 2 böylemi?
    ##.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sudolfin -- 23 Mart 2016; 15:00:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sudolfin

##.

Alıntıları Göster
    Orbital kavramını öğrenmen yararına olur. Bu şekilde zor olur çünkü. Küresel simetri falan da var.

Elektron konfigürasyonunu 1s2 şeklinde yazdığından elementin periyodik tablodaki yerine kadar her şeyi görebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: SayisalMan

Orbital kavramını öğrenmen yararına olur. Bu şekilde zor olur çünkü. Küresel simetri falan da var.

Elektron konfigürasyonunu 1s2 şeklinde yazdığından elementin periyodik tablodaki yerine kadar her şeyi görebilirsin

Hocam 24 ve 29'un dizilimini yaparmısın 2-8... şeklinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: sopta

quote:

1s2 2s2 2p6 3s2 3p6 4s1 3d5 şeklinde oluyor 24 küresel simetriden dolayı. Katmana yazarken de baş kuantum sayısına bakıyoruz.

Yani : 2) 8 ) 13 ) 1

1s2 2s2 2p6 3s2 3p6 4s1 3d10 şeklinde 29 da. Onu da aynı şekilde yazarsak

2) 8 ) 18 ) 1 şeklinde
  • quote:

quote:

quote:

1s2 2s2 2p6 3s2 3p6 4s1 3d5 şeklinde oluyor 24 küresel simetriden dolayı. Katmana yazarken de baş kuantum sayısına bakıyoruz.

2) 8 ) 18 ) 1 şeklinde

Çok tşk.

• quote:

quote:

quote:

quote:

2) 8 ) 18 ) 1 şeklinde

Çok tşk.

önemli değil

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.