Şimdi Ara

Yıl 2020 6s almak, Kredi kartı çıktı se 2020 haftaya alıyorum resim atacam. (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
1
Favori
10.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Bence bi düşün derim

Alıntıları Göster
    Anneme falan hediye alacağım o zaman için bakabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ~Lion King~ kullanıcısına yanıt
    Alır hocam alır. Eskisi gibi değil artık telefonlar. İPhone 7’yi bilmem ama 7 Plus 3 GB Ram’i sayesinde baya bir avantajı var. A10 işlemcide zaten hala güçlü bir işlemci rahat yani. Ama tabii Plus olmayan 7’lerde 2 GB Ram olduğundan ötürü sorun var.

Apple artık 1-2 GB Ram’li cihazlardan kurtulmak istiyor. Bunu 5,5S,6 ile yaptılar sırada 6S,SE ve 7 var.

Herhalde İOS 16 veya 17 sadece 7 Plus’a gelir o da kırpılmış bir şekilde. Aslında Apple İOS Lite diye bir sistem çıkarıp aynı Android GO gibi desteğini çektiği cihazlara bazı yeni sürümlerin temel özelliklerini ekleyerek yaşatabilir ama işte kapitalizmin gözü kör olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İşte zamanında büyük bir hata edip bende 16 GB almıştım. Oysa ki 64 GB olanıda alailirdim param vardı ama o dönem İPhone 4’ün İOS 7 rezaletinden sonra aceleyle 5S alınca böyle oldu. Hadi 2013’te 16 GB yeterliydi de 2020’de 16 GB alan zaten 10’nunu sistem kaplıyor geriye kalan 6’nın 3-4’ü ne olduğunu bilinmeyen ıvır zıvırlar. Ama yine de beni yüzüstü bırakmadı cihazım. 7 sene neler neler oldu kendisine. Artık dede telefonu olarak yaşamına devam ediyor

• receep 32 R kullanıcısına yanıt
    Ucuz etin yahnisi yenmez. O alacağın deji bataryanın patlamayacağı ne malum? En iyisi
    orijinal almak o yüzden. Ucuz etin tadı önce iyi gelir ama çiğnedikçe berbatlaşır. Aynı şey bu batarya içinde geçerli. Deji bende kullandım ilk ay mükemmel giderken 3 ay sonra %20’de kapanmaya başladı üstelik hiç şarjda cihazla oynamayı geçtim ekranını bile açmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: MikeFinger

İşte zamanında büyük bir hata edip bende 16 GB almıştım. Oysa ki 64 GB olanıda alailirdim param vardı ama o dönem İPhone 4’ün İOS 7 rezaletinden sonra aceleyle 5S alınca böyle oldu. Hadi 2013’te 16 GB yeterliydi de 2020’de 16 GB alan zaten 10’nunu sistem kaplıyor geriye kalan 6’nın 3-4’ü ne olduğunu bilinmeyen ıvır zıvırlar. Ama yine de beni yüzüstü bırakmadı cihazım. 7 sene neler neler oldu kendisine. Artık dede telefonu olarak yaşamına devam ediyor
    Şimdi şunundan düşünüyorum benim 5s hala stabil iken 6s neden daha iyi olmasın sıfır alacam sonuçta.

Ama se2 de çok sağlam telefon.

Şimdi yapacağım şey şu benim kredi kartını 5000₺ olmasını talep edecem, olursa se2 alırım olmazsa 6s alacam bakalım, ama olur diye düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Siyah Tavsan

6S Kullanıcısıyım telefonun hızından memnunum uygulamalarda herhangi bir kasma yaşamıyorum tabii ki iPhone 11'de ki gibi seri değil ama yavaşta değil can sıkıcı kadar. Sadece şarj konusunda sıkıntılı batarya yeni bile olsa çabuk bitiyor.
    ben orj bayarya aldım 3 ay sonra eskisi gibi oldu bunun nedeni nedir acaba sırf bu yuzden 7 plus veya 8 plus alacagım
  • Stabiller ama sorun batarya. 5S ve 6S’in bataryasını değiştirsende değiştirmesende gitmiyor. 2017 yılında olsak alın derdim o zaman İOS 10 falan çok güzel çalışıyordu 6S’ler. Ama sonra İOS 11,13 ile içine ettiler 6S’lerin. İOS 12 yine İOS 10’a yakın bir batarya ve hız performansı veriyordu. İOS 13 ile yine İOS 11 gibi yaptılar sistemi. Yani anlayacağınız son 2 senede 6S’ler yavaşladı eskiye nazaran o yüzden alınmaz artık. Ha batarya umurumda değil diyorsanız alın yine. 5S’in bile en az 2023’e kadar uygulama desteği var. 6S 2025-2026’yı görür.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakan..

ben orj bayarya aldım 3 ay sonra eskisi gibi oldu bunun nedeni nedir acaba sırf bu yuzden 7 plus veya 8 plus alacagım

Alıntıları Göster
    orjinal batarya aldiysaniz urun muhtemelen rafta yillarca beklemis demektir. bu da eski pilden farkli degil. eski cihazlarda yeni uretilmis yan sanayi cok daha mantikli bir secim olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zengier

orjinal batarya aldiysaniz urun muhtemelen rafta yillarca beklemis demektir. bu da eski pilden farkli degil. eski cihazlarda yeni uretilmis yan sanayi cok daha mantikli bir secim olur.

Alıntıları Göster
    hocam deji düşünüyorum ama oda pek randıman vermiyor diyorlar telefon takılıyor vs diye
  • receep 32 R kullanıcısına yanıt
    demek ki yanlıs bilgi sahibisin. bunu kabullenmek zor değil. bak hala tersinden anlıyorsun ben sana girme demedim yanlış yönlendirme dedim hala ama hala çarpıtıyorsun. deji ben de kullandım 4 sene önce taktım 5s cihazıma ilk alındığı zaman çok güzel giden batarya sonra prize mahkum ediyor insanı. telefon servisteyken kullanayım dedim 2 ay önce. günde 3-4 defa şarja takmak zorunda kalıyordum. 300 döngülü batarya 78 pil ömrü gösteriyor.

lütfen dediğimin dışında bir şey yazma konuyu hep başka noktalara çekiyorsun umarım gerçek hayatta böyle değilsindir. iyi forumlar
  • MertayKardes kullanıcısına yanıt
    Bak sen 4 sene önce aldım demişsin, madem 4 ay sonra gönderseydin bataryayı firma değiştirseydi
    yakın bir tanıdığım aldığım onay kullandığı eskiye göre çok az da olsa bir düşüş vardı gönderdi hemen yenisini gönderdiler, tabii ki sorunlu ürün çıkabilir önemli olan ürünün arkasında durup sorunu çözmek

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakan..

hocam deji düşünüyorum ama oda pek randıman vermiyor diyorlar telefon takılıyor vs diye

Alıntıları Göster
    Deji konusunda benim de tecrubem pek iyi degil . elimdeki eski telefon icin aldim, ancak 6 aydan sonra performansi dusup 1. yilinda degistirdigim batarya kadar oldu . Burada da yine uretim tarihi onemli. kullandigim telefon 10 yil oncesinin cihazi oldugu icin aldigim Deji batarya da rafta beklemis olma ihtimali olan bir batarya. Ayrica Apple in kulandigi bataryalar genel olarak cok daha kaliteli uretim. OEM bataryalarda orjinal performansi aramak hayal. Ancak orjinal olsa bile eski modellerde de ilk ciktigi zamanki performansin alinmasi mumkun degil. hatta telefondaki batarya bile olsa, 3-4 yil rafta beklemesi bataryanin performansinin dusmesi icin yeterli .

OEM urunde cok takilmamak gerekiyor, ancaK batarya degisimi cok kolay bir islem degil, insan kendi kendine rahatca yapabilse 1 yil bile gitse hic dusunmem.

• (X) Viaomi mi Aypon mu

Bu Viaomiye iyi diyorlar alsak 5s kadar randıman alır mıyız ?

• quote:

Stabiller ama sorun batarya. 5S ve 6S’in bataryasını değiştirsende değiştirmesende gitmiyor. 2017 yılında olsak alın derdim o zaman İOS 10 falan çok güzel çalışıyordu 6S’ler. Ama sonra İOS 11,13 ile içine ettiler 6S’lerin. İOS 12 yine İOS 10’a yakın bir batarya ve hız performansı veriyordu. İOS 13 ile yine İOS 11 gibi yaptılar sistemi. Yani anlayacağınız son 2 senede 6S’ler yavaşladı eskiye nazaran o yüzden alınmaz artık. Ha batarya umurumda değil diyorsanız alın yine. 5S’in bile en az 2023’e kadar uygulama desteği var. 6S 2025-2026’yı görür.
    Hocam türktelekomda zaten kalmamış, ben kredi limitini yükseltecem 5000₺ yapacam olduğunda se2 alacam kararımı verdim.

Bankaya gittim bugün dedim yapamadım limit arttırımı dedi başka kredi kartınız var mı dedim vardı borcunu ödedim kapattım 2 hafta önce kız dedi o yüzden olmuyor 1, 2 ay beklemeniz lazım dedi.

Eylül de limit yükseltecem sonra alırım.

• Güzel seçim hocam. SE 2020 güzel ve özenli bir kullanım ile sizi üzmez uzun vade de. Ki içindeki A13 işlemci çok güçlü bir işlemci. Kamerası için çok iyi değil diyorlar diğer cihazlara nazaran yani kendisinden ucuz Androidlerde 2 kamera varken kendisinde 1 kamera olması açıkcası kötü ama çok fotoğraf çeken biri değilseniz tek kamerası yine de çok iyi iş görür. Yani kameranın lensi kötü değil ve yazılımsal porte çekebiliyor. Bence iyi bir seçim 5S’den geçmek için. Tabii keşke ucuz olsa biraz daha.

• quote:

Güzel seçim hocam. SE 2020 güzel ve özenli bir kullanım ile sizi üzmez uzun vade de. Ki içindeki A13 işlemci çok güçlü bir işlemci. Kamerası için çok iyi değil diyorlar diğer cihazlara nazaran yani kendisinden ucuz Androidlerde 2 kamera varken kendisinde 1 kamera olması açıkcası kötü ama çok fotoğraf çeken biri değilseniz tek kamerası yine de çok iyi iş görür. Yani kameranın lensi kötü değil ve yazılımsal porte çekebiliyor. Bence iyi bir seçim 5S’den geçmek için. Tabii keşke ucuz olsa biraz daha.
    Bir arkadaşımdan duyduğuma göre kamerası, 11 in 4 kamerasından biriymiş, ayrıca YouTube de testlere baktım kamerası 7 ve 8 den daha iyi duruyor.

Gayet yeterli gibi, çok büyük telefonda istemiyorum şahsen 11 alacak gücüm olsa yine ufak olanı alırdım.

Tahminimce 5-6 sene götürür beni yeterli süre.

Aldığımda 5s ile telefonun resmini çeker paylaşırım konuda.

• quote:

Güzel seçim hocam. SE 2020 güzel ve özenli bir kullanım ile sizi üzmez uzun vade de. Ki içindeki A13 işlemci çok güçlü bir işlemci. Kamerası için çok iyi değil diyorlar diğer cihazlara nazaran yani kendisinden ucuz Androidlerde 2 kamera varken kendisinde 1 kamera olması açıkcası kötü ama çok fotoğraf çeken biri değilseniz tek kamerası yine de çok iyi iş görür. Yani kameranın lensi kötü değil ve yazılımsal porte çekebiliyor. Bence iyi bir seçim 5S’den geçmek için. Tabii keşke ucuz olsa biraz daha.
    Usta sanırım yalan oldu

Euro 8.65 dolar 7.26, şimdi zam gelecek, faiz arttırımıda olursa bu iş yatar

• Ah işte ah. Devlet yakında donumuza bile vergi getirecek bu gidişle. Kendimize mi alıyoruz devlete mi alıyoruz belli değil. Zamlanırsa artık ya Android bir cihaz alacaksınız ya da ikinci ele temiz bir İPhone 7 alacaksınız. SE 2020 bende bir adet anneme almayı düşünüyordum ama fiyatları görünce dedim zaten bir maaşım bu kadar sıfır bir İPhone 7 bakıyorum ucuza piyasada.

• quote:

Ah işte ah. Devlet yakında donumuza bile vergi getirecek bu gidişle. Kendimize mi alıyoruz devlete mi alıyoruz belli değil. Zamlanırsa artık ya Android bir cihaz alacaksınız ya da ikinci ele temiz bir İPhone 7 alacaksınız. SE 2020 bende bir adet anneme almayı düşünüyordum ama fiyatları görünce dedim zaten bir maaşım bu kadar sıfır bir İPhone 7 bakıyorum ucuza piyasada.
    Yinede almaya çalışacam çok pis gaza geldim şu kredi limitinin 5000₺ olmasını bekliyorum, extrem bir durum olmazsa alacam

• Hocam bence almayın. Şu şartlarda alınmaz yani. Kampanyaları, indirimleri takip edin öyle alın. Şu zaman şu Dolar kuruyla hiç mantıklı bir hareket olmaz.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.