Şimdi Ara

Yikamaci, araci mahvetmis. Plastikte beyazlaşma (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
1.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Malesef neredeyse birebir aynısı 2017 periyodik bakımında Peugeot yetkili servisi tarafından başıma getirildi. Aracı teslim aldıktan sonra gördüğüm kadarıyla konsol, göğüs ve direksiyon simidi civarındaki siyah trimler sürülen bezin dalga dalga beyaz izleri ile donanmıştı. Islak bezle kendi çapımda elimden geldiği kadar (%100 değil) düzelttim. Allah bilir ne tür bir kimyasal sürdüler.

Oto yıkamak sanat ve bizde sanattan anlayan kasaplar olmadığından araç pis kalsın daha makul bence. Net.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 9 Aralık 2017; 14:32:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyazakbil

2014 yılından beri arabayı yıkamaya götürmedim . götürünce psikolojim bozuluyor sinirleniyorum ...
    ya kendim yıkıyorum , yada kendim siliyorum . sorunsuz , huzurlu bir hayat ...

Al benden de o kadar. Yılda 1 yetkili serviste yarı-kasap sistemi ile yıkanıyor o kadar. Sinir hastası olmamak işten bile değil.

• mazdacı geçmiş olsun halledilir ama arabanı 323 sanıyordum

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Malesef neredeyse birebir aynısı 2017 periyodik bakımında Peugeot yetkili servisi tarafından başıma getirildi. Aracı teslim aldıktan sonra gördüğüm kadarıyla konsol, göğüs ve direksiyon simidi civarındaki siyah trimler sürülen bezin dalga dalga beyaz izleri ile donanmıştı. Islak bezle kendi çapımda elimden geldiği kadar (%100 değil) düzelttim. Allah bilir ne tür bie kimyasal sürdüler.ç

Oto yıkamak sanat ve bizde sanattan anlayan kasaplar olmadığından araç pis kalsın daha makul bence. Net.

Sizin aracin durumu kotu olmus. O kadar genis bolgeye zarar verilmis olsa, aractan iyice sogurdum herhalde.

Beze sıkmaları gereken ilaci, direk plastik aksama sıkmislar. Halbu ki her seferinde sadece nemli bez kullanmalarini soyluyordum. Ama alismis adamlar bir kere.

Islak bez gecirmeyince, parlatici surduk. Simdilik kapatti gibi. Su degmedikce oyle kalacakmis.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fiat S.p.A.

mazdacı geçmiş olsun halledilir ama arabanı 323 sanıyordum

Tesekkurler.

Guzeller guzeli bir 99 model 323 aracim da varDi. Ihtiyac olmayinca onu sattim. Keske bunu satsaymisim :) Mazda 3 tip olarak, 323un yaninda biraz daha dede arabasi sayilir.

• Bende de olmustu hatta kendim temizlerken cok fazla surmusum temizlik spray ini , zamanla gecmisti.yada ben gectigine inandirmisya olabilriim

• Hocam ilk mesajdaki resimde görünen beyazlamayı tam olarak nasıl giderdiniz? Veya plastik/Torpido cilası ile maskeleme yoluna mı gittiniz? Güncel durum nedir?

• İşlerini severek yapmıyorlar ki

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Hocam ilk mesajdaki resimde görünen beyazlamayı tam olarak nasıl giderdiniz? Veya plastik/Torpido cilası ile maskeleme yoluna mı gittiniz? Güncel durum nedir?

Bir sungere parlatici surup, sungeri biraz ovaladiktan sonra beyazlasmis bolgeye surduk.

Yikamaci "buraya su degmedikten sonra parlatici burada kalici olur" dedi.

Suan beyazlik kapanmis gorunuyor.

Yani kalici bir cozum henuz yok.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.