Şimdi Ara

Yikamaci, araci mahvetmis. Plastikte beyazlaşma (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
1.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim araçta da yolcu hava yastığının torpido altındaki çerçevesi belirginleşti. torpidomda bildiğin halka var
  • Güvenilir yıkamacılara sözüm yok ama geneli işini baştan savma ve özensiz yapıyor.Onların umrunda mı başkasının arabası ne de olsa kendi arabaları değil ya.Sonax gibi ünlü ve işini iyi yapan yıkamacıların haricinde aracımı yıkatmıyorum.Çok zorda kalırsam kendim yıkarım.Çünkü daha önce verdiğim yıkamacı tekeri yarmıştı.Buda ders oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloodletting. -- 8 Aralık 2017; 14:8:43 >
  • Geçmiş olsun. Yıkamacılarda benim dikiz aynasını kırmışlardı, uyarmıştım oynuyor dikkat edin diye. yola cıktım aynaya bir baktım kırık döndüm geri aynayı kırmışınız dedim. Ben parasında değilim bana bunu hallet yeter dedim. İnternetten baktık 140tl ye en ucuzu. ver dedim 140tl ben siparişini geçerim.

Daha öncede su tabancasını kapıya vurmuşlar kapıda fındık büyüklüğünde bir alanda boya kalkmış. Dönüpte adama bağırıp tadımı bozmak istemedim. rötüş yaptım kendim.

Bu nedenlerden 1tl 2 tl atılan makinelerle kendim yıkamaya başladım aracı. Ona da zaman bulamıyorum artık. Pis pis geziyorum. Yağmurda yıkanıyor kendi kendine. İçi için daha çözüm bulamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumu

quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

değişimi üstleniyorlar mı yıkamacılar?

Nerdee.

O seviyeye gelmek icin daha cook yillar var.

Adam kendisinden kaynaklandigini bile kabul etmedi.

-abe vordı o geldiğinde
    -hayır yoktu burda olmuş
    -bön yalan mı söyliyim abe
    -iç ses (lanet olsun)
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumu

quote:

Orijinalden alıntı: ztrox

çok ince bir zımpara olabilir su zımparası atabilirsin mesela

O beyazligin dıştan bir madde olduguna emin olsam zimparalayacagim. Ama sanki plastik disari kusmus gibi.

Parlatici gibi bisey surunce kapaniyor ama su degmemesi gerekiyormus.

zımpara falan vurma sakın. kil hamurunu dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: shakircan

Geçmiş olsun. Yıkamacılarda benim dikiz aynasını kırmışlardı, uyarmıştım oynuyor dikkat edin diye. yola cıktım aynaya bir baktım kırık döndüm geri aynayı kırmışınız dedim. Ben parasında değilim bana bunu hallet yeter dedim. İnternetten baktık 140tl ye en ucuzu. ver dedim 140tl ben siparişini geçerim.

Daha öncede su tabancasını kapıya vurmuşlar kapıda fındık büyüklüğünde bir alanda boya kalkmış. Dönüpte adama bağırıp tadımı bozmak istemedim. rötüş yaptım kendim.

Bu nedenlerden 1tl 2 tl atılan makinelerle kendim yıkamaya başladım aracı. Ona da zaman bulamıyorum artık. Pis pis geziyorum. Yağmurda yıkanıyor kendi kendine. İçi için daha çözüm bulamadım

Ben zaten extrem bir durum olmadikca arabanin disini yikamiyorum. Ama icini temiz tutmaya calisirim.

Kismet iste.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: adam_ıssız

Burada emme gibi bir durum söz konusu değil. Dediğiniz gibi olabilir jant temizleyici yada başka bir kimyasal ile temizlemeye çalışmış olabilir ama buradaki sorun plastik kısımın ağarmasıdır. Zaten bir çok temizleyici üzerinde kullanmadan önce kumaş yada plastik olsun, görünmeyen bir kısımda deneme yapınız diye uyarı vardır.

Bu sebeple sizin dediğini gibi solvent ile temizlemeye kalkarsa zaten temizlenecek bir şey olmadığı için daha çok ağaracaktır.

Ben kendi fikrimi söyledim herkes kendi seçimini yapabilir.

Spray boya, direkt olarak yapilirsa "kalici olmaz" dendi.

Bir yikamaci sungerle "parlatici" ozellikte bir malzeme surdu. Lekeli goruntu kapandi. Anca su degmemesi gerekiyormus.

Simdilik boyle idare edecegiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Geçmiş olsun, araç Hyundai mi?

Çözüm bulamadıysanız bir arkadaşıma fotoyu göstereceğim, boya ve plastik detaylı bakımından anlayan biridir.

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Geçmiş olsun, araç Hyundai mi?

Çözüm bulamadıysanız bir arkadaşıma fotoyu göstereceğim, boya ve plastik detaylı bakımından anlayan biridir.

Tesekkurler.

Arac 2010 model Mazda 3.

• Araçlarda bu tip plastikler genelde boyama oluyor , çözücü alkol bazlı bir temizleyici ile temizlemişse boyayı kaldırmış olabilir. Cehalet ve işini hakkıyla yapmaamak heryerde var. Bu işi yapıyorlar kullanılan temizleyiciye hakim olmalısın ama yaptım oldu diyorlar.

Temizleyiciye vermeyin sabun bazlı köpükle kendiniz temizleyin , konu sahibi arkadaşa geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 8 Aralık 2017; 22:41:36 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Wd40 ile ovalamayi deneyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Wd40 ile ovalamayi deneyebilirsiniz.

Evet wd40 plastik yüzeye sürsün , boya dahada aşınsın bembeyaz olsun :) Şu pas sökücüye büyük anlamlar yüklemeyin.

• Geçmiş olsun. Karbon folyo kaplama yaptırabilirsiniz.

Yikamaci, araci mahvetmis. Plastikte beyazlaşma
  • quote:

Orijinalden alıntı: anadolu86

quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Wd40 ile ovalamayi deneyebilirsiniz.

Evet wd40 plastik yüzeye sürsün , boya dahada aşınsın bembeyaz olsun :) Şu pas sökücüye büyük anlamlar yüklemeyin.

Kaportaya bile suruyorum ben boya asindirdigini gormedim ki bunu herkes yapar.

Plastige gelince o plastik kendinden boyali zaten. Uzerinde tepkime olmus ve katman olusmus. Amac o katmani yok etmek. Cizmeden tabi.

• Ben bunu kullanıyorum araç iç aksamda hiçbir sorun olmadı.
    Hygenic silikonlu cam ve yüzey temizleyici
    Ne çok parlak ne çok mat fiyatı uygun yerli üretim camdada gayet başarılı Bim'de satılır 2,5 lira

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi echomaniac -- 9 Aralık 2017; 11:43:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: echomaniac

Ben bunu kullanıyorum araç iç aksamda hiçbir sorun olmadı.
    Hygenic silikonlu cam ve yüzey temizleyici
    Ne çok parlak ne çok mat fiyatı uygun yerli üretim camdada gayet başarılı Bim'de satılır 2,5 lira

Ben arabayı komple siliyorum bununla. Off. Parıl parıl. Kaygan. İnci kırmızı renkli araba.

• bu parlatmak için sıktıkları şeyin kıvamını kaçırınca böyle oluyor
    eski aracıma sonax plastik parlatıcı sıkmıştım bol sıkınca aynı böyle bir bölge beyazladı gitti artık kullanırken beze az sıkıp az az kullanıyorum tabi yıkamacı boca ertmiş

geçmiş oslun
  • quote:

Orijinalden alıntı: shakircan

Geçmiş olsun. Yıkamacılarda benim dikiz aynasını kırmışlardı, uyarmıştım oynuyor dikkat edin diye. yola cıktım aynaya bir baktım kırık döndüm geri aynayı kırmışınız dedim. Ben parasında değilim bana bunu hallet yeter dedim. İnternetten baktık 140tl ye en ucuzu. ver dedim 140tl ben siparişini geçerim.

İçinede şunun gibi süpürgelerden tamamdır.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-elektrikli-ev-aletleri-kucuk-ev-aletleri-black-decker-nv1200av-arac-supurgesi-sifir-kutusunda-505922576/detay?useSahibindenWeb=1

• bundan iyisi yok,, dünyanın en iyisi,,

• Büyük ihtimalle detay ilacı keskin kalmış. Beze püskürtmek yerine direk oraya püskürtmüş. Patlayıcı ürünler böyle yapmaz.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.