Şimdi Ara

Ygs ye 19 kala (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
3
Favori
1.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • YGS'yi 10 kez bitirdim, hâlâ huzurlu değilim. 140 net az geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kanka bende bogazicinde okuyorum ama hayat burdada sıkıcı, uzulme fazla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ronan.

Rasgele :D

Hangisi yakın gelirse :D
  • Şu matematiğin yüzüne bile bakmadım 4.sınıftayım . Sadece paragraf çalıştım sosyalde çalışmadım , matematik çalışsam anlarım ama rahat battı işte. 25-30 türkçe , 20 sosyal yapıyorum. Sizce mezuna kalayımmı bu netlerle istanbulda bi yer gelmez ne yapıcam hiç bilmiyorum mezuna kalmak güzel geliyor aslında , yokmu mezuna kalan ?
  • Benim sana önerim çıkabileceğini düşündüğün konulara bak bence. Emin ol pişman olmazsın,ben rahat davrandım bakmadım hayal kırıklığına uğradım.
    Ama sen şu son günleri iyi değerlendir ve çıkabilecek konulardan 4-5 soru yakalamaya çalış zaten tek hareketinle çözebiliceğin 2-3 soruda illaki olacaktır. Ayrıca 2-3 tane de sallayarak soru tuttursan 10-11 net ygs'de matematiğe minimum çalışan birisi için oldukça iyi bir sonuç demektir.

İnşaallah beni ciddiye alırsın. Şu 10 net binlerce kişinin önüne alacak seni.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben başvuru zamanını kaçırdım, kimse de haber vermedi. Artık bi dahaki seneye

• quote:

Orijinalden alıntı: John Dillinger.

quote:

Orijinalden alıntı: Harley-Davidson

quote:

Orijinalden alıntı: Ronan.

quote:

Orijinalden alıntı: Luken Drew

22 yaşında ygs ye giricem. Bide böyle düşün

Oda güzel 37 yasinda ogretmenligi birakip savci olan tanıdığım hovalar var sen niye yapamiyasin

Sinavda 35 yas siniri var nasıl oldu

35 yaş sınırı ne ya böyle saçma bişey mi olur

isterse adam 60 yaşında olsun gidip okur istediği yeri

Hakim-savci sinavinda o sart var LYS'de değil.

• Dostlar şimdi moralinizi bozmak gibi olmasın ama girdiğiniz o dershane sınavları hiçbirşey, kolay soruyorlar ortam da çok farklı zaten. Ben mezunum geçen Aydın Ünisinin sınavı oldu o matematik nedir abi baya bi kolay sormuşlar çoğu girdiğim sınav 2015 ygs den kolaydı yani o girdiğiniz sınavlara aldanıp girmeyin sınavlara fena çarpılırsınız başıma geldi geçen sene. Ortam ayrı bir mesele zaten ticaret lisesi çıktı bana geçen sene adamlar oturduğum sırayı delmiş bildiğiniz kol giriyor bide sallanıyor dikkati kolay dağılan biriyseniz geçmiş olsun. Değişik değişik tipler var adam geliyor sınavın ortasında şekerle oynuyor kağıdı elinde buruşturuyor, sürüyle öksüren tıksıran, stresten kauçuk ayakkabısını sıranın metal kısmına sürttüren (çıkardığı sesi bilirsiniz) sınav artık sonlara yaklaşıyor birden herkes sayfaları hunharca çevirmeye başlıyor sakin biri bile o ortamda kafayı yer. Ben türkçeden başlamıştım çılgınlık yapmışım başladım sınava bi türlü kafayı toparlayamadım 1 saat uğraştım sonuç türkçe 6.5 net bide üstüne saate bakıyorum 40 dk kaldı hesaplıyorum nasıl bir kafadaysam artık o türkçeden sonra normal ama normal bir soru yok hep arada kalıyorum soru çözemeyince zaten moral fena bozuluyor neyseki mat fende biraz topladım ama o türkçeyi ne yapsan toplamaz. Neyse dostlar siz iyi çalışın iyi hazırlanın hak eden kazansın.

• quote:

Orijinalden alıntı: mhç_78

Dostlar şimdi moralinizi bozmak gibi olmasın ama girdiğiniz o dershane sınavları hiçbirşey, kolay soruyorlar ortam da çok farklı zaten. Ben mezunum geçen Aydın Ünisinin sınavı oldu o matematik nedir abi baya bi kolay sormuşlar çoğu girdiğim sınav 2015 ygs den kolaydı yani o girdiğiniz sınavlara aldanıp girmeyin sınavlara fena çarpılırsınız başıma geldi geçen sene. Ortam ayrı bir mesele zaten ticaret lisesi çıktı bana geçen sene adamlar oturduğum sırayı delmiş bildiğiniz kol giriyor bide sallanıyor dikkati kolay dağılan biriyseniz geçmiş olsun. Değişik değişik tipler var adam geliyor sınavın ortasında şekerle oynuyor kağıdı elinde buruşturuyor, sürüyle öksüren tıksıran, stresten kauçuk ayakkabısını sıranın metal kısmına sürttüren (çıkardığı sesi bilirsiniz) sınav artık sonlara yaklaşıyor birden herkes sayfaları hunharca çevirmeye başlıyor sakin biri bile o ortamda kafayı yer. Ben türkçeden başlamıştım çılgınlık yapmışım başladım sınava bi türlü kafayı toparlayamadım 1 saat uğraştım sonuç türkçe 6.5 net bide üstüne saate bakıyorum 40 dk kaldı hesaplıyorum nasıl bir kafadaysam artık o türkçeden sonra normal ama normal bir soru yok hep arada kalıyorum soru çözemeyince zaten moral fena bozuluyor neyseki mat fende biraz topladım ama o türkçeyi ne yapsan toplamaz. Neyse dostlar siz iyi çalışın iyi hazırlanın hak eden kazansın.

Okumadim cok uzun

• hayır alakası yok. malım kısaca.
  • bakın şimdi genç arkadaşlar. 2 defa hazırlanan biri olarak söylüyorum bunları.

1- dershane netinize ve evdeki denemelere güvenmeyin o netin 10-15 aşağısı gelecek şekilde hazırlayın kendinizi. çünkü genelde o şekilde gelir şok yaşamayın.

2- olaki ygs çok kötü geldi, umutsuzluğa kapılmayın özellikle eşit ağırlık öğrencileri. Ülkemizde Mat-2 ve Geometri bilgisi yerlerde. iyi bir mat ve geo ile çok yukarılara çıkabilirsiniz LYS'de.

3- ygs çok iyi gelirsede salmayın. ya bana 30 bin yetiyor şimdi 60 bindeyim çok rahat 30 bin yaparım demeyin. temponuz düşse bile çalışmaya devam edin.

4- Ygs'den sonra ilk 2-3 hafta bi ferahlama olacak üzerinizde o dönemi iyi geçirin kendinizi motive edin.

5- Mat-2 öğrenmesi Mat-1'e göre daha kolaydır. Türev integral felan adıyla sizi korkutmasın. Mat2'de Mat1 kadar soru çeşidi yoktur. alıştınız mı soruları çözmek sizin için alışkanlık haline gelir.

ilk aklıma gelenler bunlar. sorunuz varsa alıntılayın cevapların.

• sınava girdikten sonra " bu muydu lan benım yıllarca çalıştıgım sınav " diyosun . gerçekten çok saçma bi sınav rahat ol 2-3 saatlik bı sınav kesınlıkle senın hayatını etkıleyemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Santiago Munez

bakın şimdi genç arkadaşlar. 2 defa hazırlanan biri olarak söylüyorum bunları.

1- dershane netinize ve evdeki denemelere güvenmeyin o netin 10-15 aşağısı gelecek şekilde hazırlayın kendinizi. çünkü genelde o şekilde gelir şok yaşamayın.

2- olaki ygs çok kötü geldi, umutsuzluğa kapılmayın özellikle eşit ağırlık öğrencileri. Ülkemizde Mat-2 ve Geometri bilgisi yerlerde. iyi bir mat ve geo ile çok yukarılara çıkabilirsiniz LYS'de.

3- ygs çok iyi gelirsede salmayın. ya bana 30 bin yetiyor şimdi 60 bindeyim çok rahat 30 bin yaparım demeyin. temponuz düşse bile çalışmaya devam edin.

4- Ygs'den sonra ilk 2-3 hafta bi ferahlama olacak üzerinizde o dönemi iyi geçirin kendinizi motive edin.

5- Mat-2 öğrenmesi Mat-1'e göre daha kolaydır. Türev integral felan adıyla sizi korkutmasın. Mat2'de Mat1 kadar soru çeşidi yoktur. alıştınız mı soruları çözmek sizin için alışkanlık haline gelir.

ilk aklıma gelenler bunlar. sorunuz varsa alıntılayın cevapların.

Hocam ygs denemelerini yaptim 2010 ygs de 107 geldi 2011 de 100.5 geldi kendi yaptigim denemerle ortalama orlarda cok zor cikarsa 75 80 arasi yapiyorum sizce kac bin gelir ilk 100 ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Cool Storm

YGS'yi 10 kez bitirdim, hâlâ huzurlu değilim. 140 net az geliyor.

140 olsa bende senin gibi herkese soylerdim :)

• ben 2011de 67 net yapmıştım ygs-5'te (eşit ağırlıktım ben) 217 bindeydim. lys'de 205 bindeydim. ygs'den sonra pek takmamıştım

2012'de 74 net yaptım ygs5'te 150 bindeydim. 102 bine kadar düştüm lys'de. ankara gazideyim şuan.

eğer ilk 100 bin hedefin varsa 85-90 civarı yapman lazım en kötü.

ama şöyle birşey var benim 2. senemde denemelerim 90-100 arası gidip geliyordu hiç fen çözmeden. çok umutluydum ama ygs'de özellikle türkçede çok zaman harcamıştım çok farklı gelmişti sorular, çok uzundu paragraflar.

sana tavsiyem artık konu çalışma madem bu kadar az kaldı. elinden geldiğince tüm yayınların denemelerini çöz. tek yayına takılma. soru yelpazeni genişlet. farklı tür sorulara alış.

ygs'de önemli olan farklı tür soruları çözebilmen. soruların çözümü değil mantığını anlamak zor oluyor. hocalarınla ygs sonrası çözerken şok olcaksın bu kadar kolaymıydı ya benim sınavda 5 dakika harcayıp bulamadğım soru diyeceksin

• Hic bir Ygs cok zor değildir.Zor olan sinavin psikolojisidir.Psikolojik savasi yenen sinavi basarir

• quote:

Orijinalden alıntı: Santiago Munez

ben 2011de 67 net yapmıştım ygs-5'te (eşit ağırlıktım ben) 217 bindeydim. lys'de 205 bindeydim. ygs'den sonra pek takmamıştım

2012'de 74 net yaptım ygs5'te 150 bindeydim. 102 bine kadar düştüm lys'de. ankara gazideyim şuan.

eğer ilk 100 bin hedefin varsa 85-90 civarı yapman lazım en kötü.

ama şöyle birşey var benim 2. senemde denemelerim 90-100 arası gidip geliyordu hiç fen çözmeden. çok umutluydum ama ygs'de özellikle türkçede çok zaman harcamıştım çok farklı gelmişti sorular, çok uzundu paragraflar.

sana tavsiyem artık konu çalışma madem bu kadar az kaldı. elinden geldiğince tüm yayınların denemelerini çöz. tek yayına takılma. soru yelpazeni genişlet. farklı tür sorulara alış.

ygs'de önemli olan farklı tür soruları çözebilmen. soruların çözümü değil mantığını anlamak zor oluyor. hocalarınla ygs sonrası çözerken şok olcaksın bu kadar kolaymıydı ya benim sınavda 5 dakika harcayıp bulamadğım soru diyeceksin

Hocam sayisalciyim benim suan kendi yaptigim denemeler ve ayrica zaman denemelerinde 100 net falan geldi max hani ygs cikmis sorulari cozonce 2010 2011 yaptigi. En yuksek netler su ana kadar biyoloji + geo tamamliycam bi kac unutttuklarimi hayirlayacagim sizce kac yukselir su 2 haftada geo 0 şuan

• ygs geometrisi kolaydır. üçgende açı, açı kenar bağıntıları, kare,dikdörtgen,azcıkta çember baksan 8 sorudan 4-5 yaparsın.

1 haftada hergün birine 2 saat çalışıp 50de soru çözsen hallolur.
  • Benimde hiç çalışasım gelmiyor. Ygs-1 (sayısal) final denemelerinde 230 250 civarı yapıyorum yaklaşık 60 net falan. Matematik netlerim baya kötü. 10 net falan yapıyorum. Fen biraz iyi genelde 15-20 net. Türkçe 25-30 net. Sosyalde yetiştirirsem 20 nete kadar çıkarıyorum.

Bu kadar az zaman kalmışken matematik netlerimi arttırmam için ne yapmalıyım?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.