Şimdi Ara

YGS'nin algoritması: ÇEMBERSEL MODLAMA [GÜNCELLENDİ] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
843
Cevap
3
Favori
71.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Byfe

beyler acilen inceleyin bi:
    http://www.f r m t r .com/ygs-ve-lysye-hazirlik/3977289-butun-kitapciklarda-cakisma-sozkonusu-3.html

süper bir tespit. Buna ne diyecekler acaba.

Başka kitapçıkları inceledim ama tutmuyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: orkunby

quote:

Orijinalden alıntı: kontratak

YGS'nin algoritması: ÇEMBERSEL MODLAMA [GÜNCELLENDİ]

Yani sadece Matematik sorularında olan bir durum değil bu, şıkları sayısal değer içeren her soruda uygulanabilmekte.

Tekrar soruyorum: Soru şıkları neden harmanlanarak değil de devrettirilerek karıştırıldı?

Tamam dediğin mantıkla aynı soruya baktım ve bu şekil oldu?

Demek ki doğru cevaplarında yeri değişiyormuş.
    II öncülü birinde d birinde e de

Yani bu formülde çöküyor ?

• kontratak. Eğer anlattığın yöntemle tüm kitapçıklarda 30 35 doğru çıkıyorsa seni gerçekten tebrik ediyorum.
  • quote:

quote:

Yani sadece Matematik sorularında olan bir durum değil bu, şıkları sayısal değer içeren her soruda uygulanabilmekte.

Tekrar soruyorum: Soru şıkları neden harmanlanarak değil de devrettirilerek karıştırıldı?

bence tesadüf olarak çözülmeyen sorulardan. çünkü en küçük rakam olan I zaten şıklarda en solda yani A şıkkında, diğer sorulara bak.

• quote:

quote:

İşte bu durumda bir taneden fazla şık çakışıyor ve sıralamayı kaydırarak tekrar yazıyorsun. Birkaç deneme sonra (ki bir dakika bile sürmez) sadece bir şık çakışıyor ve doğru cevaba ulaşıyorsun. Ya da bu soru yanlış yapacağın bir soru oluyor. Ama diğer soruların çok büyük bir kısmını çözdürebiliyor sana bu yöntem.

Buradaki önemli olan husus şıkların harmanlanarak değil, kaydırılarak karıştırılması. Yani sıralama aynı ve böyle olduğunda da bu küçükten büyüğe sıralayıp çakıştırma yöntemi çok büyük doğruluk oranı ile çalışıyor.

Peki şıklar neden harmanlanmadı, çok mu zordu harmanlayacak algoritmayı hazırlamak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kontratak -- 3 Nisan 2011; 18:45:53 >

• quote:

quote:

quote:

İşte bu durumda bir taneden fazla şık çakışıyor ve sıralamayı kaydırarak tekrar yazıyorsun. Birkaç deneme sonra (ki bir dakika bile sürmez) sadece bir şık çakışıyor ve doğru cevaba ulaşıyorsun.

Buradaki önemli olan husus şıkların harmanlanarak değil, kaydırılarak karıştırılması. Yani sıralama aynı ve böyle olduğunda da bu küçükten büyüğe sıralayıp çakıştırma yöntemi çok büyük doğruluk oranı ile çalışıyor.

Peki şıklar neden harmanlanmadı, çok mu zordu harmanlayacak algoritmayı hazırlamak?

Kardeşim,nerede birden fazla şık çakışıyor benim verdiğim resimde,ciddi soruyorum bulamadım?

• yöntem hatalı
  • Siz uğraşın durun.....

yok A... yok B....... yok C... olmadı ... kaydır... sırala...

millet aşmış olayı... artık devir kablosuz iletişim..

http://www.facebook.com/#!/video/video.php?v=10150199499716388&oid=179739288713164&comments

• quote:

quote:

quote:

quote:

İşte bu durumda bir taneden fazla şık çakışıyor ve sıralamayı kaydırarak tekrar yazıyorsun. Birkaç deneme sonra (ki bir dakika bile sürmez) sadece bir şık çakışıyor ve doğru cevaba ulaşıyorsun.

Kardeşim,nerede birden fazla şık çakışıyor benim verdiğim resimde,ciddi soruyorum bulamadım?

Birden fazla şık çakışmıyor, yanlış görmüşüm. Bu soruyu yanlış yapma durumun oluyor. Ama diğer soruların çok büyük bir kısmını çözdürebiliyor sana bu yöntem. Diğer sorularında da uygulamanı öneririm.

Tekrarlıyorum: Üç veya dört soruda hatalı cevabı veriyor olabilir. Ancak çok çok büyük bir orandaki soruyu çözmenizi sağlıyor bu yöntem. Benim kontrol ettiğim üç kitapçıktan ikisinde Matematik sorularının 40'ından 36'sı doğru olarak çözülüyor, diğer birinde ise 35'i doğru olarak çözülüyordu.

Her türlü durumu geçtim, bu yöntem en kötü durumda bile doğru cevaplama olasılığınızı %50'ye çıkarıyor.

• mesajim bulunsun bilgisayara gecince okurum konuyu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mebrar -- 3 Nisan 2011; 18:47:01 >
  • Çok kurnazlar, olurda çakarlarsa diye bu sene sınavı erkene aldılar, ki iptal gelirse 2. sınavı normal ayarda bi tarihte yapabilsinler......
  • geçen senede martta oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: mebrar

mesajim bulunsun bilgisayara gecince okurum konuyu

Konunun tamamını okumanı tavsiye ederim. Başlarda bazı yanlış durumlar oldu, ancak özellikle dikkat çektiğim hususların üzerinde durmak gerekiyor.

Şu hususları tekrarlıyorum ve imkan buldukça tekrarlayacağım:

1) Neden şıkların yerleri harmanlanarak değil de kaydırılarak değiştirildi? Şıkları harmanlayacak algoritmayı yazmak bu kadar mı zordu?

2) En kötü durumda bile doğru şıkları bulma olasılığı %50'ye düşmekte. Benim denediğim kitapçıklarda doğru cevaba ulaşma oranım 40'ta 36 oldu. Diğer 4 soruda ise doğru olma olasılığı olan şıklar 2 taneye iniyordu. Bu kadar yüksek bir doğruluk oranını veren bir yöntem neden mevcut?
  •  YGS'nin algoritması: ÇEMBERSEL MODLAMA [GÜNCELLENDİ]
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cait

geçen senede martta oldu

Geçen sene sınav 11 Nisan'da oldu.
  • Şıkların yerini değiştirmede kullanılan sistem tamamen kaydırmaya dayanıyor. Rastgele şıkların atanması durumu yok. Ama çok önemli bir ayrıntı var. BÜTÜN ŞIKLAR BASINA DAĞITILAN SORU KİTAPÇIĞINDAKİ ŞIKLARIN KAYDIRILMASIYLA DÜZENLENMİŞ. BAŞKA BİR DEYİŞLE HER SORU İÇİN SADECE 5 ADET FARKLI ŞIK DAĞILIMI VAR. SİZ YUKARIDAKİ ARKADAŞIN DENEDİĞİ GİBİ YAPARSANIZ MASTER SORU KİTAPÇIĞINDAKİ ŞIKLARLA KÜÇÜKTEN BÜYÜĞE DOĞRU YAPILAN SIRALAMADAKİ ÇAKIŞMAYI KENDİ ŞIKLARINIZDA DA YAKALIYORSUNUZ. tabii bu arada başka çakışmalar da olabiliyor kanımca. ama ilginç olan genelde iki çakışmanın olduğu diziyi atlayınca doğru cevaba ulaşabilmeniz genel olarak. bu da açıklanabilir tahminimce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr.hulk

Şıkların yerini değiştirmede kullanılan sistem tamamen kaydırmaya dayanıyor. Rastgele şıkların atanması durumu yok. Ama çok önemli bir ayrıntı var. BÜTÜN ŞIKLAR BASINA DAĞITILAN SORU KİTAPÇIĞINDAKİ ŞIKLARIN KAYDIRILMASIYLA DÜZENLENMİŞ. BAŞKA BİR DEYİŞLE HER SORU İÇİN SADECE 5 ADET FARKLI ŞIK DAĞILIMI VAR. SİZ YUKARIDAKİ ARKADAŞIN DENEDİĞİ GİBİ YAPARSANIZ MASTER SORU KİTAPÇIĞINDAKİ ŞIKLARLA KÜÇÜKTEN BÜYÜĞE DOĞRU YAPILAN SIRALAMADAKİ ÇAKIŞMAYI KENDİ ŞIKLARINIZDA DA YAKALIYORSUNUZ. tabii bu arada başka çakışmalar da olabiliyor kanımca. ama ilginç olan genelde iki çakışmanın olduğu diziyi atlayınca doğru cevaba ulaşabilmeniz genel olarak. bu da açıklanabilir tahminimce.

+1
  • konu yukarda kalsin
  • Hocam senin söylediğini ben de sınadım, gerçekten oluyor ve seni kaynak göstererek Anadolu Ajansına yolladım. Umarım yayınlarlar.

Bu arada gerçekten çok çok çok büyük bir iş yapmışsın tekrar tebrikler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inuY

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: theJuDGe_41

quote:

Orijinalden alıntı: Cait

quote:

2. Deneme b şıkkı 5 çakışmış

headshot

Fatality...

ULTIMATE KILL

RAMPAGE!!!

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.