Şimdi Ara

YGS'den sonra Besyo'ya hazırlanacaklar [Besyo Hakkında Herşey] (23. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
461
Cevap
18
Favori
138.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İzmir besyo hazirlikta bir numara...
  • HocaM ben antrenörlük istiyorum ygs en yüksek puan 240-250 arası olur gibi, aydın adnan menderes üniversitesinin geçen sene ygs puan baraji 160mis parkurları kendime güveniyorum, Kursa da gidicem acaba şansım ne olur. (Futbol oynadım ancak lisansın yok)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar istanbulda 250 ygs puanı ile özel üniversitelerde antrenorluk kazanma olasiligim kac olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam öncelikle merhaba. Ben bu sene besyoya girmeyi istiyorum sakarya veya istanbulda. YGS 240 yaptım en yüksek. Yaklaşık 6 senedir sporla ilgili biriyim. Sadece vücut geliştirme ve dövüş sporlarıyla ilgileniyorum. Herhangi bir lisansım yok. Sizce böyle biri besyoya ne kadar uygundur? Alacağım eğitim nasıl olacak tam anlamadım, mesala derslerim ne olacak... Araştırma yaptım aslında ama besyoda tam olarak ne yapılıyor anlayamadım...

Atletizme yatkınımdır ama daha çok ağır siklet amaçlayan birisiyim. Bu bana sıkıntı çıkarabilir mi? Çünkü genelde besyo sanki hep atletik öğrenci arıyor gibi...
  • beyler bayanlar şimdi bu besyo hazırlık eğitimleri hakkında bilgi verecek varmı
  • Bu sene sınava gireceğim;
    Besyo'den baska okumak ıstedıgım bir bölüm yok ama araştırdığım kadarıyla her üniversite sporcu özgeçmişi istiyor en az 2 yıllık, izmir,muğla üniversitelerine lisanssız başvuramıyormuyum ? sırf lisansım olmadıgından besyö okuyamıyormuyum şimdi ? puandan yana bir kaygım yok sadece lisans bukadar sorun çıkartırmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A L F O N S O -- 15 Temmuz 2017; 15:40:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xAlfonso

Bu sene sınava gireceğim;
    Besyo'den baska okumak ıstedıgım bir bölüm yok ama araştırdığım kadarıyla her üniversite sporcu özgeçmişi istiyor en az 2 yıllık, izmir,muğla üniversitelerine lisanssız başvuramıyormuyum ? sırf lisansım olmadıgından besyö okuyamıyormuyum şimdi ? puandan yana bir kaygım yok sadece lisans bukadar sorun çıkartırmı ?

Bazı ünilerde lisans olmadan başvurabileceğin bölüm var. Öğr.lik gibi. Yada çok düzgün bir puan almışsan o özgeçmiş eksiğini puanınla ve sınavdaki derecenle kapatıyorsun.
  • Drakeshark D kullanıcısına yanıt
    320-330 arası bir puan hedefliyorum sanırım yeterli olur besyo için

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

320-330 arası bir puan hedefliyorum sanırım yeterli olur besyo için

Yalnız kontrol ettin mi bilmiyorum ancak hali hazırda bazı bölümlerin başvuru ve sınav tarihleri geçti sanırım. İst. hatırlamıyorum fakat Marmara geçti. Zaten onlar öz geçmiş istiyor. İst da öz geçmiş ister fakat tek şart olarak sunmaz, artı puan verir. 330 puan yeterli olabilir. Kocaelini takip edebilirsiniz.

Olmadı aklınızdaysa sene içinde gidip ferdi lisans çıkarma şansınız var. Öz geçmiş olarak geçer.
    Ben bu sene sınava gireceğim daha kaçırdıgım birsey yok sene içerisinde bir branşdan zaten lisans çıkartıcam ama özgecmis isteyenler zaten en az 2-3 yıllık istiyolar yinede basvuruda deginmis olurum çıkartırım birtane belki işime yarar

• quote:

Ben bu sene sınava gireceğim daha kaçırdıgım birsey yok sene içerisinde bir branşdan zaten lisans çıkartıcam ama özgecmis isteyenler zaten en az 2-3 yıllık istiyolar yinede basvuruda deginmis olurum çıkartırım birtane belki işime yarar

Ha bu önümüzdeki seneyse sıkıntı yok. Sağlam bir hazırlık süreci geçirirsen işine gelir. Marmara geçen seneye kadar öğr ve yöneticilik için istemiyordu ama artık istiyor. Dediğim gibi bazıları kesin ister bazıları olmasa da olur kafasında, mülakatlar en önemlisi burada. Ayrıca lys den alacak olanlarda var. Ygs den kaydı bazı üniler. Sınavsız alanlar falan var.
    İlk hedef izmir ege şuan lisans istemiyor sadece puam ve mülakat bu mülakat parkurlarına nasıl hazırlanılıyor bilginiz varmı ?

• quote:

İlk hedef izmir ege şuan lisans istemiyor sadece puam ve mülakat bu mülakat parkurlarına nasıl hazırlanılıyor bilginiz varmı ?

Hazırlık kursları var. En ideali. Ama iyi araştırmanız lazım, bazıları gerçekten yetersiz kalabilir. Düzgün bir kursa gidip sağlam hazırlanırsanız, puan da iyi gelirse girmemen için bir sebep yok.
    Hazırlık kursları nezaman açılıyorki tercihden 1-2 hafta önce açılıyorsa bi manası yok

• Mart Nısan gıbı 1-2 haftalık bır durum yok
  • merhaba hocam benim 2 yıl lisansım var kulüpte oynuyorum ygs puanım 270 obp 370 acaba tahminen akdeniz üniversitesini kazanabilirmiyim rica etsem benim için araştırabilirmisiniz bide sportif özgeçmiş puanım tahminen kaç yardımcı olursanız sevinirim...
  • Merhaba kardeşim. 12.sınıfım. Besyo antrenörlük okumak istiyorum. Özgeçmişim ne yazıkki yok, hazırlık kursuna da gitmeyi düşünüyorum. YGS'de Türkçe ve Sosyal kasıyorum (sayısalım kötü) hedefim ikisinden de yaklaşık 35'er net yapabilmek. Hesaplayınca nette OBP eklemeden 346 civarı oluyor. OBP (tahmini) ile beraber 372'yi buluyor. İstanbul Üniversitesi istiyorum. Şansım ne dersin?
    Bu puan özgeçmiş açığımı kapatmaya yeter mi?

Eğer İstanbul Üni. kazanamazsam, özel üniversitelerde (Nişantaşı, Haliç, Gedik vs) tam burslu kazanmaya çalışacağım, onun için şansım ne dersiniz?
  • düşünen var mı
  • John J. Rambo kullanıcısına yanıt
    buradan detaylı bilgiler edinebilirsiniz...

https://www.besyobilgiler.com
  • merhabalar konunun açılmasının üzerinden uzun zaman geçmiş cevap alabilir miyim bilmiyorum ama kardeşim için yazıyorum. çok parlak bir öğrenci değil en fazla alabildiği puan 300 oluyor bu nedenle besyo fikri kafamızda oluştu ancak performans sınavlarına da 2 ay kalmış olması bu seçeneği de tehlikeye düşürüyor. kendisi düzenli spor yapmasa da atletik bi vücuda sahip yani yoğun antrenmanla kurtarabilir diye düşünüyorum. yanılıyor muyum acaba? sizce hazırlık kurslarıyla birlikte herhangi bir besyo kazanabilir mi? cevaplarsanız çok sevineceğim
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.