Şimdi Ara

YGS'den sonra Besyo'ya hazırlanacaklar [Besyo Hakkında Herşey] (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
460
Cevap
18
Favori
138.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O benim hesabımdı. YGS 270, OBP 320 - Özgeçmiş Gazi için etkili değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black Eagle

O benim hesabımdı. YGS 270, OBP 320 - Özgeçmiş Gazi için etkili değil.

Ankaralı isen kiminle hazırlandın? Önerebileceğin kurs var mı?

• Karadağlı besyo ile hazırlandım. Burayı öneririm.
  • Black Eagle kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam. Fitness ile ilgileniyorum. LYS hazırlanıyorum. Sözelciyim,hedefim yok şuan için. YGS den 350-400 arasi alabilirim. Besyo hazirlik kursuna gitmeden besyo sinavini kazanma şansim var mi? Üniversiteyi İstanbul veya Ege düşünüyorum. Özgeçmişim yok. Beden eğitimi öğretmeni olmak istiyorum.

• Holk kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğin üniversiteler özgeçmiş ile mi alıyor yoksa branş ile mi? Kursa gitmeden kazanman puanına bağlı. Eğer 350-400 gibi bir puan alırsak gitmeden kazanma şansın var... Tabii bu üniversiteye göre değişebiliyor. Bazılarında parkur çok önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Eagle -- 11 Ekim 2016; 23:34:33 >
  • Black Eagle kullanıcısına yanıt
    Valla hiç bilmiyorum hocam. Benim branşım da yok fitness geçerli değildir herhalde? Bi 6-7 sene önce judo yapmıştım ama oda sarı kuşakta bıraktım. Özgeçmiş ile alıyorsa kazanma şansım yok herhalde. İstanbul da bir üniversite düşünüyordum. Marmara ve İstanbul Üniversitesi düşünüyorum. Yetenek sınavıyla alıyorlar. Şimdi LYS'den tercih yaparsam Besyo kazanirsam ne olacak? 2-3 farkli uninin sinavina girebiliyor muyum? Lys den üni kazandim ama besyo da kazandim nasil olucak? Kayit oldugum uni de mi okucam?

• Holk kullanıcısına yanıt
    İşte bu yüzden besyo kursuna gitmen gerekli. Hoca sana nerelerin olup olmayacağını söylüyor. Ben sadece Ankara ve Gazi üni. denediğim için diğer üniversitelerin parkurlarını falan bilmiyorum.

LYS tercih yaptın diyelim besyo kazandın istediğine gidersin.
    Besyo için evet istediğin kadar üniversitenin parkuruna girebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Eagle -- 12 Ekim 2016; 8:11:37 >
  • benım kolumda 2 3 tane cızıkler var bu besyo secımınde sıkıntı olabılıcek bır durum mmu
    [size="1"]
  • bazı üniversitelerin spor yöneticiliği bölümü mülakatsız sadece puanla alıyor değil mi ? gelecek cevap için şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: hugo6

Ygs sonrası bir üniversiteye başvurduğumuzda mülakatı diyelim geçemedik başka üniversitelerde aynı sene şansımızı tekrar deneyebiliyor muyuz?
    Ege üniversitesi,Muğla sıtkı koçman, bursa uludağ besyoda olan varsa pm atabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HolyHybris -- 26 Kasım 2016; 19:42:21 >
  • Çizikler sorun yaratmaz.

@meri123

Rekreasyon ve Spor Yöneticiliği genel olarak mülakatsız, sadece puan ile alıyor.

@Rui Costa

• Korşa kullanıcısına yanıt
    Hocam besyo LYS olmuş diyorlar doğru mudur umarım doğru değildir

• ^beetlejuice kullanıcısına yanıt
    Spor yöneteciliği-Rekreasyon gibi bölümler lys oldu evet.
    Ama antrenörlük ve öğretmenlik ygs+mülakat.

• albay2583 A kullanıcısına yanıt
    Kazanıp kazanamadığınızı üniversite kendi sitesinde duyuracaktır. Olurda kazanamazsanız şansınızı başka üniversitelerde deneyebilirsiniz. Zaman olarak genelde çok çalışmasada çakışan üniversitelerde oluyor ve malesef çakışan üniversitelerin ikisinde de sınava girmek istiyorsanız birisinde seçim yapmak zorundasınız ama bazen şu şekilde oluyor. Mesela Ahi evran üniversitesi sınav tarihi 24-25-26 aralık Gazi üniversiteside 24-25-26 aralık. Okula dilekçe yazıp 24ünde sınava girmek istediğinizi söylüyorsunuz ve diğer okulada 26sında girmek istediğinizi yazıyorsunuz. Eğer ayarlarsa diğer sınava girdiğinizde hemen diğer şehirdeki okula gidip orada da sınava giriyorsunuz. Eğer Parkurdan herhangi bir nedenle elenirseniz tekrar sınava girmeniz mümkün değil başka okullarda şansınızı deniyorsunuz tabi istiyorsanız. Geç cevap için kusura bakmayın
    Sanırım her okulda değil bazı üniversiteler bazı bölümlerden lys ise alım yapıyor. Benim zamanımda akdeniz üniversitesi yapıyordu sadace ama tüm üniversitelerde öyle değil şuan için
  • quote:

Orijinalden alıntı: meri123

benım kolumda 2 3 tane cızıkler var bu besyo secımınde sıkıntı olabılıcek bır durum mmu
    [size="1"]

Hayır sıkıntı yok
  • PcExpertt kullanıcısına yanıt
    Sagolun hocam bırde ben basından berı sozel dıye sozelden hazırlanıyorum sınava dogrudur degıl mı ?
    Sayısal sözel yok Herhangi bir YGS puanından değerlendiriliyor.
  • Arkadaşlar 3. Sınıfta okulu bıraktım sayılır ve ygs ye girip besyo girmek istiyorum. Yalnız istediğim okulun özel yetenek sınavının %40 ı özgeçmişe bakıyor. Daha önce oynadığım yerlerden lisansımı almadım bu yüzden şu an özgeçmişim yok sayılır. Ygs den sonra bir kulübe girip lisans alıp oynamaya başlasam bu lisansın besyoda yararı olur mu? Yoksa yeni başlamışsın işe yaramaz derler mi? Bir de ygs den atıyorum 300 puan parkurdan da iyi bir puan alsam %40 lık lisans bölümü beni etkiler de girememe şansım olur mu?
  • Okulun şartına bağlı şimdi herkes tanıdıkla lisans çıkarmaya bşladığı için okulların çoğu 3 yıllık lisans şartı istiyor. Ama eğer okulun böyle bir şartı yok ise size artısı olur fakat mesela 100 puan üzerinden 10 puanda alabilirsiniz. Girememe şansınız her ihtimalde var bu tamamen rakiplerinize bağlı eğer rakiplerinizinde ygs puanı belli oranda düşükse siz onları ygs ile geçebilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.