Şimdi Ara

Yeşil Pasaportu Kırmızıya Çevirmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
7.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Annem memur olduğu için yeşil pasaportum vardı çalışmadığım ve okuduğum zaman yeşil pasaportu kullanıyordum.

İşe başladığım için artık yeşil pasaportumu kullanmamam gerekiyormuş, şimdi kırmızı pasaport çıkaracağım fakat tam olarak izlemem gereken yol nedir?

Mevcut yeşil pasaportu teslim etmem gerekiyor mu? Ayrıca kırmızı pasaport çıkarttığım zaman misal 1 yıllık, 1 yıl dolduktan sonra tekrar mı pasaport çıkartacağım yoksa sadece harç yatırmam yeterli oluyor mu?

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaara34 -- 8 Şubat 2017; 11:42:59 >

• Gaara34 kullanıcısına yanıt
    Yeşil pasaport hakkınız dolduğu an zaten sistemden düşer kullanım dışı olur pasaport memuruna sormuştum.
    Kırmızı pasaport derken normal pasaportu kastediyorsunuz mutlaka. Alacaksanız 10 senelik almanızı tavsiye ederim harçlara bakarsanız hak verirsiniz.
    Yenisini çıkartırken eskileri ibraz ediyorsunuz delerek iptal edip size teslim ediyorlar.
  • duduco kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler işlemleri hallettim.

Dediğiniz gibi yeşil pasaportu iptal için götürüp durumu anlattım. Dilekçe yazdırdı görevli memur ve delerek geri verdi yeşili.

Şimdi harcımı yatırdım. Yarında (ben kırmızı diyorum ) için ilçe emniyetinde randevum var. Gidip gitmeme durumum kesin olmadığı için 1 yıllık harç yatırdım şimdilik.

Yoksa haklısınız 6 yıllık en mantıklısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaara34 -- 19 Şubat 2016; 9:46:10 >
  • Gaara34 kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun, eskiden kırmızı pasaport diplomatik pasaporttu :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.