Şimdi Ara

Yerli üretim Kanuni Trodon 50 banttan indi: İşte fiyatı ve özellikleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
4.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sayfiye,yazlık yerlerinde ideal olabilir.köy ve adalarda da iş yapar gibi.bisiklet kullanma alışkanlığımız olmadığından bu tip motorlar ülkemizde iş yapar.4 zamanlı motor ve elektronik ateşleme sistemi büyük avantaj.vergi,sigorta ve özel motosiklet ehliyet istememesi ise ayrıca süper.elbette gönül isterki bu ufak modeller aynı ayrıcalıklarla artık komple elektrikli olsun.üretim de elektrikliye kaysın.ama işte gerçeklik bambaşka maalesef.gerçi normal bir bisiklet alıp onu elektrikli hale getirebilirsiniz ve bu araçla aşağı yukarı aynı verimi verebilir :D

• Made in China Made in prc

• Üretim bandı mı montaj hattı mı? 60000 metrekarelik fabrikan var ama vizyon yok. Yıllardır mz bittiğinden beri para hırsınızı yenip de bir yerli üretim işine giremediniz.

• kanuni mi allah bidaha yaklaşmayı göstermesin bana. motorları ucuz tamam, ama sevis fiyatlarına bakınca kawasaki daha ucuz valla.
    Caracal motorum vardı sadece arka stop 220tl verdim 3 sene önce.
    plastik aksam çok kalitesizdir bi yaz bi kış gördümü kavrulup çatlamaya başlar. en ufak çarpmada kırılır. servise gideyim değiştireyim dersin fiyatı duyunca gözlerin açılır
  • 50 cc motor 4 ay önce aldım.
    izlenimlerim
    şehir içi için mükemmel
    trafik derdi yok park derdi yok
    hele yazın çok iyi
    b ehliyetle kullanılması vergisi olmaması
    sigorta isteğe bağlı her yönden iyi
    50 cc güç yetermi diyenler motorsiklet binmemiş kişiler
    zorlanmadan 2 kişi rahat götürür

• 3.13hp - 7500 d/d
    3nm - 6000 d/d

Komik görünüyor. Daha alt devirlerde ne yapıyor bu motor acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • antizero kullanıcısına yanıt
    kanuni revival kullanıorum gayet iyi

• Ressam en güzel tablosunun yanına beğenmediğiniz yerleri çizin demiş. Hayatında duvar bile boyayamayan adamlar resmin içine etmiş tabii.. Yine baş bir resmi için beğenmediğiniz yerleri düzeltin demiş, kimse dokunmamış. Burada da bunun doğruluğunu; küçümseyerek, dalga geçerek yapanları ve hatta bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuş insanları görebiliyoruz. Ben iyidir ya da kötüdür demiyorum ama biraz insaf..

• Ben daha dün aldım bu motoru azami hızı 45km bayırı 15.20km ile çıkıyor fakat motor bugün gaz kesme arızası verdi servisi arıyorum getirin diyor çağrı merkezide servise götür diyor en gakın servis 75km bakalım ne yapacam.

• hayati54 kullanıcısına yanıt
    ne yaptın hocam ?

bir giriş yapmışsın ama gelişme ve sonuç ta ne oldu yazmamışsın :)

Bende Enjeksiyonlu olduğu için bakıyorum bu modele, ne dersin tecrübelerini yaz lğtfen çünkü hiç kullanıcı yorumu bulamadım...

yakıt tüketimi nedir ? kaç km yaptın, servis bakımları neye mal oldu vs...
  • volkan_efe kullanıcısına yanıt
    motor 1500km oldu heryere gittim geldim ıstranca dağını max25 min15km ile tırmanabiliyorum, başta çukurdan çıkamayan motor güçlendi tabi rodajdanmış bunu bilmiyordum, limitör arızası çözüldü şimdi gaz kesmiyor ilk bakımı servise diğer yağ bakımlarını kendim yaptım lukoil kullandım ön kısa far patladı tabiki sürekli gereksiz yanıyordu 800.km de patladı ortalama km de 15krş yakıyor tabi düzlükte daha az yakar ama köyde dağ bayır, kimse inanmıyor ama kırklareli demirköyden istanbul fatihe bu motorla e5 den geldim motorda sorun yoktu ama insanlar vurdum duymaz çok sıkıştırıyor küçük olduğu için kaçmak kolay oluyor.

ilk servis ücreti ücretsizmiş ama buji yağ mağ bişiler dedi 100tl (90 aldı)

sonraki bakımlar ben yaptığım için 23tl.

üretim yeri ispanya yazıyor.

- eksileri : led stop ve sinyaller gündüz fark edilmiyor,far yere bakıyor(ne kadar kaldırırsanız kaldırın) kısa far sürekli yanıyor 800km de patladı, tırmanması yavaş diğer sözde 50cc ler gibi hızlı değil, servis limitör için 2 ay evvel arayacaktı halen arayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayati54 -- 30 Ekim 2019; 10:56:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hayati54

motor 1500km oldu heryere gittim geldim ıstranca dağını max25 min15km ile tırmanabiliyorum, başta çukurdan çıkamayan motor güçlendi tabi rodajdanmış bunu bilmiyordum, limitör arızası çözüldü şimdi gaz kesmiyor ilk bakımı servise diğer yağ bakımlarını kendim yaptım lukoil kullandım ön kısa far patladı tabiki sürekli gereksiz yanıyordu 800.km de patladı ortalama km de 15krş yakıyor tabi düzlükte daha az yakar ama köyde dağ bayır, kimse inanmıyor ama kırklareli demirköyden istanbul fatihe bu motorla e5 den geldim motorda sorun yoktu ama insanlar vurdum duymaz çok sıkıştırıyor küçük olduğu için kaçmak kolay oluyor.

ilk servis ücreti ücretsizmiş ama buji yağ mağ bişiler dedi 100tl (90 aldı)

sonraki bakımlar ben yaptığım için 23tl.

üretim yeri ispanya yazıyor.

- eksileri : led stop ve sinyaller gündüz fark edilmiyor,far yere bakıyor(ne kadar kaldırırsanız kaldırın) kısa far sürekli yanıyor 800km de patladı, tırmanması yavaş diğer sözde 50cc ler gibi hızlı değil, servis limitör için 2 ay evvel arayacaktı halen arayacak.
    Eyvallah valla sağolasın, kullanıcı bulup güzel yorumlar okumak daha da bu motor için bendeki merakı arttırdı...

Güle güle güle kullanın, kazasız belasız inşallah...

Buraya da yazın herşeyi ki millet bilgiyi direkt sizden alsın...

• bu arada bu motor gerçek 50cc diğerleri gibi 80-100 cc olup 50cc basılmamış harbi 50cc max hız 45km .
  • quote:

bu arada bu motor gerçek 50cc diğerleri gibi 80-100 cc olup 50cc basılmamış harbi 50cc max hız 45km .
    tavsiye ediyormusun ?

şimdi bu tecrübelerinle alırmıydın ?

bu arada zam gelmiş hayırlı olsun : ) 6.580 TL idi 6.900 olmuş fiyatı :) ( enormal satınalma gücümüz kaç kat artmış, tabiki fiyatta ayarlama olacak, zam değil bu )

bayilerde motor yok, bunlar fiyatına zam yapıyor o da ayrı bir komedi...

tabiki tavsiye ediyorum hem yavaş gitsin hemde az yaksın istiyorsanız iyi.
  • quote:

tabiki tavsiye ediyorum hem yavaş gitsin hemde az yaksın istiyorsanız iyi.
    Ben dün gidip baktım bir bayide buldum sonunda, bana çok mantıklı gelmedi, sıfırına 7.000 TL de vermek istemedim

Bugün gidip 2019 çıkışlı bir Yuki enzo aldım, 4.000 km de, bana 5.000 TL ye geldi.

Mecidiyeköy Ümraniye arası e5 de denedim 80 e kadar çıkıyor, yakıt tüketimi de eski sahibinin söylediğine göre 20-22 kuruş muş

Uzun yol yapmıycam, bu nedenle alırken ucuza almak istedim. Çantası VS. Var, bana yeterli ve boyuma kiloma göre de uygun...

Kanuni trodon en çok bayilerde satılacak ürün olmaması ve kime sorsam kanuni den uzak dur demesi nedeniyle bir soğuttu...

Yuki enzo hem 50cc den fazla gücü hemde 2. El piyasası nedeniyle daha mantıklı geldi...

Herkese kazasız belasız yolculuklar dilerim...

hayırlı olsun bende yuki casper kullanmıştım benzini içiyordu km de 80-100 kuruş yakıyordu sanırım kronik karbüratör sorunu vardı inşallah sizinkinde yoktur hayırlı olsun tekrardan.

not: yuki 50ccler gerçekte 50cc değil 80cc.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayati54 -- 1 Kasım 2019; 10:49:55 >
  • şarjlı matkabımda bile daha fazla tork var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: command_4

şarjlı matkabımda bile daha fazla tork var.
    HAHAHAHAHAJAHAJ Kahkaha attım yeminediyorum

Başakşehir-Avcılar arasında böyle Elektrikli motorlar var mı acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.