Şimdi Ara

Yerli otomobil çıktığında diğer otomobiller ucuzlar mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Büyük çoğunluk yerli otomobil alırsa diğer otomobiller ucuzlar diye düşünüyorum

• La havle vela Corvette
  • corvette demisken bence arac fiyatlarini asagi ceken yegane firma chevroletti. chevy gittikten sonra arac fiyatlarini asagida tutan, kaliteli olup fiyatiyla rekabet eden baska firma kalmadi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Otomobil fiyatlarının yükselmesinin yerli otomuzun önünü açacağını düşünüyorum hem yerli hem ucuz otomobile binecez!

• Yerli otonun ucuz olacağını kim söyledi

• quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

Yerli otonun ucuz olacağını kim söyledi

bu sadece devlet teşviğiyle ve desteğiyle olur birşeylerden muaf yada indirimli olursa ucuz olur.
  • Mendieta58 kullanıcısına yanıt
    Yerli otonun çıkabileceğini kim söyledi ki

• Yerli otomobil umarım çıkar ve umarım yerli olur ama bunun yanında yerli otomobile teşvik amaçlı diğer otomobillere ekstra vergi gelecegini düsünüyorum. Tabi yersen

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

corvette demisken bence arac fiyatlarini asagi ceken yegane firma chevroletti. chevy gittikten sonra arac fiyatlarini asagida tutan, kaliteli olup fiyatiyla rekabet eden baska firma kalmadi.

Adamlar 2.0 dizel 163 beygir cruze'u, 1.6 dizel 100-110 beygirlik rakipleriyle hemen hemen aynı paraya, hatta bazı rakiplerinden daha ucuza satmıştı, hey gidi günler...
  • Bence ucuzlamaz yerli otonun pek ragbet gorucegini sanmiyorum. Ha çok kaliteli olur, donanımlı olur, rakiplerinden %20 %30 daha uygun olur donanıma gore o zaman tutabilir.

• Eğer döviz düşmezse, vergi düşmezse diğer araçların fiyatı da çok fazla oynamaz. Sadece bayiiler kâr marjlarından kısarak küçük bir indirim yapabilir.

• Diğer araçlarla aynı fiyat bandında olur. Hiç düşünemiyorum ne yerli otonun ne de diğer araçların ucuzlayacağını

• Arabayı üreten pek bir şey kazanmıyor zaten. Hatta kazanabilmek için, fiyatı rekabetçi tutabilmek için donanımdan, parçadan, kaliteden kısıyor. Kimisi çamurluk davlumbazından bile kısmak zorunda kalıyor. Kimisine bir donanım ekleyince vergiden dolayı fiyatı 5-6 bin lira atıyor. Yani üreticinin ya da distribütörün elinde olan bir şey değil.
  • Yerli telefon yaptılar ithal gelen bir gömlek üstün telefon daha ucuza satılıyor.

Yerli denilen telefonda çinden parçalar getirilip burada montajlanıyor. İçine saf android yükleniyor al sana yerli telefon.

• quote:

Orijinalden alıntı: TSY

Yerli telefon yaptılar ithal gelen bir gömlek üstün telefon daha ucuza satılıyor.

Yerli denilen telefonda çinden parçalar getirilip burada montajlanıyor. İçine saf android yükleniyor al sana yerli telefon.

bide bimden ucuz kıyma al.gör bak kıyma nasıl ucuzlamış yağı basmışlar

hala ucuz araba diyorlar,daçyayı mumla arıyacaklar

• Yerli telefon (Venus) geldiğinde diğer telefonlar ucuzladı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: loutrec_

Yerli telefon (Venus) geldiğinde diğer telefonlar ucuzladı mı?

10 yıl önce yerli diye vestel bilgisayar almıştım.bigün temizliyim diye açtığımda baktım 1 tane yerli parça yoktu.tamamı çin malı parça doldurmuşlar.

insan 1 tanesini bari yerli üretiryerli diye sürekli kandırıyorlar.

vestel telefonlarda yerli değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: loutrec_

Yerli telefon (Venus) geldiğinde diğer telefonlar ucuzladı mı?

Aynen tam tersine yerliyi teşvik edicwz bahanesiyle ithal telefonlara vergi koydular. Otomobil dede aynısını yaparlar

• Sanki suç yabancı araçta. Adamlar, "biz pahalı değiliz ki sizin vergiler uçuk" diye sitelerinde bile maliyet ve vergi farkını gösteriyor.

Herkes yerli araç alsın diye yabancı araçlara extra %10 daha vergi gelir ne ucuzlaması. Hatta vw'ene rest çekilir, ya buraya fabrika kur ya da yallah diye

• teknolojik alt yapıyı vestel yapacaksa multimedya vs çıkan aracı az çok tahmin edebiliriz sanırım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.