Şimdi Ara

Yerli Firmalara Olan Düşmanlık Üzerine Açılmış Konudur (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
401
Cevap
14
Favori
11.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ado

quote:

Orijinalden alıntı: Barış Can

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ANIL.K

48ua9400'ü Teknosa'da ilk gördüğümde müşteri hizmetlerinden bilgi almaya çalıştım ama çoğu özellikten haberleri yok. Hala Vestel sitesinde ürünler yok bile.

48UA9400 diye benim bildiğim bir modelimiz yok. model den emin misiniz acaba?

Teşekkürler

49ua9400
    Bu sene çıkardı vestel. Ayrıca Şöyle bir pdf dosyasına ulaştım fakat model isimlendirme piyasaya göre farklı ve kafa karıştırıcı. + Vestel Televizyon almaya karar verdiğinizde tam teknik bilgileri edinmek imkansız gibi.

http://vestelinternational.com/en/file/catalogues/d9c800af81058a3b9310b1a512ed5e31-7764186480116014976.pdf

Merhaba;

tamam 43-49-55 ise sorun yok teşekkür ederim bilgi için. diğer konudaki karışıklık iç piyasadaki isimlendirme ile yurtdışı satış isimlendirmeleri farklı olduğundan kaynaklanıyor olabilir. ekte bir resim koydum sistemde de sizin belirttiğiniz gibi isimler farklı. anladığım kadarıyla genel talep, ürünü aldıktan sonra içindeki kullanma kılavuzunu okumaktansa satın almadan önce kullanma kılavuzuna ulaşıp incelemek yönünde. ben 9400 kullanma kılavuzunu size ulaştırıyorum. genel kılavuz taleplerinizde de elimden geldiğince yardımcı olurum. ama bunları herkesin indirebilmesi adına genel bir çalışma yapılması yönde gerekli birimlerle görüşecEĞİM.

http://dosya.co/6h9p821wf7zf/Kullanim_Kilavuzu_9400.pdf.html

Yerli Firmalara Olan Düşmanlık Üzerine Açılmış Konudur

Kılavuz için teşekkür ederim. 49UA9400'deki panel IPS mi, VA mı diye merak ediliyordu. Aktif 3D olduğuna göre VA panel kullanılmış. Bu da ek bilgi olarak burada bulunsun.

• guguk kullanıcısına yanıt
    Harfi harfine katılıyorum. Böyle bi düşünceyle bizim tercih hakkımızı kısıtlamaya bi markaya mecbur bırakılmaya kimsenin hakkı yoktur.
    Kaliteli iş yaparsan böyle şeylere ihtiyaç duymazsin.
    Adamlar bi fuarda 8k TV modelini sunum yapıyor içinde 8k görüntü yok çamur gibi resimler sonrada bestelediği niye tercih edilmiyor adamlar bağıra bağıra biz reziliz diyorlar zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vestelin 2016 modeli tv lerine bi ton para vermek saçma. İllaki alacaksanız 9300 yeter bence çünkü yenilerin sadece fiyatı artmış kalite aynı değişen bi şey yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dylanobrien -- 27 Ocak 2016; 10:50:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kazumatr

Harfi harfine katılıyorum. Böyle bi düşünceyle bizim tercih hakkımızı kısıtlamaya bi markaya mecbur bırakılmaya kimsenin hakkı yoktur.
    Kaliteli iş yaparsan böyle şeylere ihtiyaç duymazsin.
    Adamlar bi fuarda 8k TV modelini sunum yapıyor içinde 8k görüntü yok çamur gibi resimler sonrada bestelediği niye tercih edilmiyor adamlar bağıra bağıra biz reziliz diyorlar zaten.

Merhaba;
    Hangi fuar olduğu hakkında bilgi alabilirsem konuyu araştırayım.
    Zira CeBIT fuarında lansmanı yapılan dünyanın en büyük ultra hd tv si olan 110'' ürün tanıtımında dahi ürünün hak ettiği kalitede yayın vermek için gerekli bilgisayar 5000- o bilgisayarın ekran kartı ise 1000 dolar dolaylarındaydı.
    Sonuçta bu iş sadece tv yi üretmek değil o tv kapasitesine uygun kalitede yayını sunmakla da ilgili bir durum.
    bu şartlarda sizin bahsettiğiniz fuar hangisi ise teknik altyapı ve organizasyonu araştırmak isterim.
    teşekkürler şimdiden.

• Ado kullanıcısına yanıt
    Donanım haberde bi videoda görmüştüm fakat hangi video ve fuar olduğunu hatırlamıyorum. Fuar da gezen arkadaş özellikle bestelediği bölümüne gitmişti.
    Bakın işte kalite ve kalite farkı budur.
    Yerli firmalar kendini acindirirsa tutulamazlar kimse bu ayrıntıyı umursamaz.Adamlar bi teknoloji yapıyorsa bunu kendileri sonuna kadar destekliyor.
    Ama kalkıp efendim biz Dünyada tek ve ilk olarak 100k hologram TV ürettik üstelik yerli firmayiz diyip sen bunun için efendim işte buna gore goruntumuz yok veya bunun için 20-30.000$ lık PC gerekiyor vs diye ucuz bahanelerin arkasına saklanirsan bu kimsenin umrunda olmaz heleki benim hiç olmaz ben para verip alicam sonuçta hizmet alacağım firmanın alacağım ürünün gücünü maksimum düzeyde bana gösterebilmesi lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kazumatr

Donanım haberde bi videoda görmüştüm fakat hangi video ve fuar olduğunu hatırlamıyorum. Fuar da gezen arkadaş özellikle bestelediği bölümüne gitmişti.
    Bakın işte kalite ve kalite farkı budur.
    Yerli firmalar kendini acindirirsa tutulamazlar kimse bu ayrıntıyı umursamaz.Adamlar bi teknoloji yapıyorsa bunu kendileri sonuna kadar destekliyor.
    Ama kalkıp efendim biz Dünyada tek ve ilk olarak 100k hologram TV ürettik üstelik yerli firmayiz diyip sen bunun için efendim işte buna gore goruntumuz yok veya bunun için 20-30.000$ lık PC gerekiyor vs diye ucuz bahanelerin arkasına saklanirsan bu kimsenin umrunda olmaz heleki benim hiç olmaz ben para verip alicam sonuçta hizmet alacağım firmanın alacağım ürünün gücünü maksimum düzeyde bana gösterebilmesi lazım.

siz yayıncılık ve tv üreticiliğini oldukça birbirine karıştırmışsınız.
    Tv yi üretmişler, o bir tv üreticisi. bana bir adres verebilir misiniz lütfen bu tv için gerekli görüntü kalitesine sahip serbest yayın yapan neresi var?
    hangi ucuz bahane? hangi acındırma? '' ben tv yi yaptım buradayım, siz de buna uygun yayını yapın'' demiş. ne yapması lazım sizce? bir de tv kanalı mı kurmalı anlayamadım.
    ayrıca yaklaşımlarınız abartılı. oran orantı hesabına gidin lütfen. çok yakın geçmişte 1000 TL lik televizyonunuz için 100TL lik uydu alıcısı alıyordunuz. burada bahsedilen dünyanın ilk 110'' ultra hd televizyonu ve ürünün klasmanında yayın verebilmek için kullanılan bilgisayar 5000 dolar.
    ben bilgisayara 5000 dolar dedim siz 30000 dolar demişsiniz.
    tekrar ediyorum tv üretmek ile yayın teknolojileri birbirinden farklıdır. lütfen karıştırmayınız.

ilk HD TV ler çıktığında HD yayın yapan standart bir kanal mı vardı? o zaman da önce HD TV ler piyasaya girdi sonra kanallar teker teker HD yayın teknolojisine geçmeye başladılar.
    şu an 4k yayın yapan standart kaç kanal var söyler misiniz lütfen.

daha 4k yayın yapan doğru düzgün kanal yok iken 110'' tv ye uygun hem de fuarda sergilenen bir ürün için ne yapılmasını bekliyordunuz da 5000 dolarlık bir bilgisayar kullanılmasını eleştirdiniz çözemedim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mrmanken

vestelin 2016 modeli tv lerine bi ton para vermek saçma. İllaki alacaksanız 9300 yeter bence çünkü yenilerin sadece fiyatı artmış kalite aynı değişen bi şey yok

Merhaba;
    Bilgi Hatalıdır.
    Zira örnek olarak 2015 üretimi aynı model bir TV de H264 destekli bir 17MB92 anakart kullanılmışken, aynı model 2016 üretim üründe H265 destekli 17MB100 anakart kullanımı söz konusudur.
    Genel bilgidir, belli bir modeli kapsamamaktadır.
    tşk
    Yazınızı merakla ve dikkatle okudum. İlerleyen gönderileri okuyunca çalıştığınız firmayı tahmin etmek zor değil. Ulusal bir televizyon kanalında çalışıyorum. Profesyonel ürünlerden tutun da yerli üretimin giriş seviyesi cihazlarına kadar pek çok ürünü deneyimleme fırsatım oldu. İster istemez insanlarda yerli üretimlere karşı bir önyargı var belirttiğiniz nedenlerle. Fakat 5 yıl boyunca kapatılmadan sürekli çalışan Arçelik ürünleri biliyorum. En ufak bir problem bile çıkarmadılar. Bu 5 yıl içerisinde iki kere teknik çalışma nedeniyle fişleri çıkarılıp yeniden takılmıştır. Benim önyargılarımı kıran deneyimler oldu bunlar. Yukarıdaki gönderileri de okudum. Arkadaşların çoğu haklılar. Mesela ben size bir örnek vereyim. Arçelik'in web sitesine girip televizyon katalogu indirmeye çalıştığınızda (Adresi:http://www.arcelik.com.tr/katalog.html ) 2010 yılına ait katalog görüntüleniyor. Bunlar toplam marka algısında sorunlar yaratıyor. Keza ürünlerin teknik özelliklerinin çok da detaylı yazmaması da sorun. Tabii bayilerin bilgisizliği ve önemsemezliği de eklenince işler iyice sarpa sarıyor. Mesela herhangi bir yerli üreticinin bayiisine gittiğinizde kumandayı bile elinize alamayabilirsiniz. Çünkü o ürünler sadece teşhir için. Teşhir kavramı "kurcalama! şekli şemali bu işte!" anlamına geliyor.

Vestel özelinde benim de söylemek istediklerim var. Mesela SEG markasının neden bir web sitesi yok? Bu SEG markası nedir, şirket bilgileri nedir vs. bilgi yok! DTS lisası almak çok zor mudur acaba? Neden saygı duyulan teknoloji sitelerine inceleme için ürün yollanılmaz? Bunlar marka algısını olumsuz etkiler.

Ben mesela mutfağıma 22" televizyon aldım. Altus (Arçelik) marka aldım. Çok da memnunum. Fiyat/performans olarak güzel bir ürün. Salonuma da yeni televizyon alacağım ve önceliğim tabii ki herkes gibi paramın karşılığını alabilmek.

O kadar konuşuluyor forumlarda ya da sosyal platformlarda. Vestel panel üretiyor mu üretmiyor mu? Sosyal medya yöneticisi arkadaşlar bunları raporlamıyorlar mı? Sizin burada paylaştığınız bilgiler emin olun son 10 yılda paylaşılan "güvenilir" bilgilerin 10 katıdır.

Ben yerli markaların desteklenmesi taraftarıyım. İnsanların tek sorunu güven.

Sevgili @Ado, size kendime özel bir soru yöneltmek istiyorum. Internette yazanlara göre Seg ve Regal markaları Vestel'in belirli ürünlerinin aynısı deniliyor. SEG ve Regal markaları toplam ürün kalitesi olarak Vestel markalı muadili cihazlardan farklı mıdır? Mesela ben Seg LD49SMART283-B PLUS ya da 48SD6100 üsünlerinden birini alırsam Vestel'deki karşılıkları nedir? Bileşenlerinde kalite farkı var mıdır?

Bir de profil sayfanız kapalı. O nedenle size PM ile ulaşamadım. Yazınızda bahsettiğiniz konularla ilgili bir çalışma içindeyim. Konu hakkında detaylı konuşmak isterim.

Edit: Eksik gönderi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noluftu -- 27 Ocak 2016; 14:33:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: noluftu

Yazınızı merakla ve dikkatle okudum. İlerleyen gönderileri okuyunca çalıştığınız firmayı tahmin etmek zor değil. Ulusal bir televizyon kanalında çalışıyorum. Profesyonel ürünlerden tutun da yerli üretimin giriş seviyesi cihazlarına kadar pek çok ürünü deneyimleme fırsatım oldu. İster istemez insanlarda yerli üretimlere karşı bir önyargı var belirttiğiniz nedenlerle. Fakat 5 yıl boyunca kapatılmadan sürekli çalışan Arçelik ürünleri biliyorum. En ufak bir problem bile çıkarmadılar. Bu 5 yıl içerisinde iki kere teknik çalışma nedeniyle fişleri çıkarılıp yeniden takılmıştır. Benim önyargılarımı kıran deneyimler oldu bunlar. Yukarıdaki gönderileri de okudum. Arkadaşların çoğu haklılar. Mesela ben size bir örnek vereyim. Arçelik'in web sitesine girip televizyon katalogu indirmeye çalıştığınızda (Adresi:http://www.arcelik.com.tr/katalog.html ) 2010 yılına ait katalog görüntüleniyor. Bunlar toplam marka algısında sorunlar yaratıyor. Keza ürünlerin teknik özelliklerinin çok da detaylı yazmaması da sorun. Tabii bayilerin bilgisizliği ve önemsemezliği de eklenince işler iyice sarpa sarıyor. Mesela herhangi bir yerli üreticinin bayiisine gittiğinizde kumandayı bile elinize alamayabilirsiniz. Çünkü o ürünler sadece teşhir için. Teşhir kavramı "kurcalama! şekli şemali bu işte!" anlamına geliyor.

Vestel özelinde benim de söylemek istediklerim var. Mesela SEG markasının neden bir web sitesi yok? Bu SEG markası nedir, şirket bilgileri nedir vs. bilgi yok! DTS lisası almak çok zor mudur acaba? Neden saygı duyulan teknoloji sitelerine inceleme için ürün yollanılmaz? Bunlar marka algısını olumsuz etkiler.

Ben mesela mutfağıma 22" televizyon aldım. Altus (Arçelik) marka aldım. Çok da memnunum. Fiyat/performans olarak güzel bir ürün. Salonuma da yeni televizyon alacağım ve önceliğim tabii ki herkes gibi paramın karşılığını alabilmek.

O kadar konuşuluyor forumlarda ya da sosyal platformlarda. Vestel panel üretiyor mu üretmiyor mu? Sosyal medya yöneticisi arkadaşlar bunları raporlamıyorlar mı? Sizin burada paylaştığınız bilgiler emin olun son 10 yılda paylaşılan "güvenilir" bilgilerin 10 katıdır.

Ben yerli markaların desteklenmesi taraftarıyım. İnsanların tek sorunu güven.

Sevgili @Ado, size kendime özel bir soru yöneltmek istiyorum. Internette yazanlara göre Seg ve Regal markaları Vestel'in belirli ürünlerinin aynısı deniliyor. SEG ve Regal markaları toplam ürün kalitesi olarak Vestel markalı muadili cihazlardan farklı mıdır? Mesela ben Seg LD49SMART283-B PLUS ya da 48SD6100 üsünlerinden birini alırsam Vestel'deki karşılıkları nedir? Bileşenlerinde kalite farkı var mıdır?

Bir de profil sayfanız kapalı. O nedenle size PM ile ulaşamadım. Yazınızda bahsettiğiniz konularla ilgili bir çalışma içindeyim. Konu hakkında detaylı konuşmak isterim.

Edit: Eksik gönderi...

Merhabalar;
    Her şeyden önce sıkılmadan sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederim zira okumayı pek sevmeyen bir toplumuz ( aslında ben de sevmem :) )

ilk sorunuz SEG ile ilgiliydi onu cevaplayayım.
    Aslında bu marka isim hakları ve kullanım şekilleri ile ilgili bir konu. Örnek vermek gerekirse VESTEL in Avrupa'da SHARP ı isim haklarını satın aldığı bilinir fakat şu ana kadar ben yurtiçi piyasada SHARP adı altında VESTEL üretimi bir ürüne rastlamadım.
    dolayısı ile holding bünyesindeki markaların hangisinin hangi şekilde lanse edileceğine de yönetim kurulu karar veriliyor. Üretimlerin her biri aynı platformda yapılıyor olsa da pazarlama departmanlarının ürünleri pazarlama stratejileri ve anlaşmaları bu doğrultuda değişiyor.
    tüm bunlardan yola çıkarak SEG markasında alınan karar kendine münhasır bir temsilcisinin olmaması ancak iç piyasadaki tüm zincir mağazalar aracılığı ile satışının yapılabilmesi yöndedir.

Gelin yakın geçmişten bir örnek vereyim. REGAL de yine VESTEL in en bilinen markalarından birisi olmakla birlikte 1 sene öncesine kadar Türkiye'de faaliyet gösteren büyük bir kuruluşun distribütörlüğünde iç piyasaya veriliyordu.
    1 yıl önce alınan karar ve yapılan değişiklik ile artık REGAL in bir distribütör markası değil, aynen ARÇELİK in BEKO su gibi ikinci ana marka yapılma kararı alındı ve REGAL tam anlamıyla VESTEL bünyesine alındı.
    bakın dikkat ederseniz ''alındı'' diyorum. halbuki zaten VESTEL e aitti, sadece pazarlama grubuna göre bu marka bir distribütöre veriliyordu, artık verilmiyor.

Buna keza bu sefer FINLUX markası, REGAL in alındığı bu büyük kuruluşa verildi ve FINLUX markası bu distribütör aracılığı ile iç piyasaya veriliyor.

Üstadım elbette verdiğim bilgiler otorite bilgileri değildir ama gerçek bilgilerdir. sadece aydınlatma amacı ile yazıyorum. fakat tabi ki ''SEG gibi çok satılan bir markanın neden web sitesi olmasın?'' sorusunu yukarıya iletmemize engel bir durum yok :)

inceleme üzerine ürün yollama konusunda inanın neden negatif yaklaşım içinde olunur bilmiyorum ancak şu konuyu örnek verebilirim. TEKNOSA firmasına VESTEL ürünlerinin satışı konusunda yetki verildiğinde tebdil-i kıyafet bir kaç mağaza gezip, TEKNOSA personeli veya LG PHILIPS SAMSUNG promotörleri tarafından ürünlerimize nasıl üvey evlat gibi davranıldığını görünce, kendi yetkim dahilinde yöneticime durumu rapor edip aylarca aynı raporları daha detaylı şekilde iletmeye devam etmem sonucu artık VESTEL ürünlere de sahip çıkacak promotör uygulamasına geçmişlerdi.
    elbette benim de sizlere katıldığım çok şey var, zaten amacım burada bir marka savunuculuğu değil, ters gidenleri görmek, doğruları iletmek ve kimse darılmasın ama sağda solda okuduğu iki satır yazı ile burada teknoloji divası gibi davrananların önüne somut delillerle geçebilmekti. mutlaka ki sizlerden aldığım YAPICI eleştiriler ile de belli bir yol daha kat edebiliriz.

Panel üretme konusunda aslında yazmıştım ama yine dile getireyim. sel bölümleri halen yurtdışından geliyor. panel işi çok ayrı bir dünya maalesef.

Bana özel sorunuzun cevabına gelince;
    SEG ve REGAL den örnek vermişsiniz ancak ben de şöyle örnek vereyim ki kurum dahilinde tüm markalarımızda üretim KALİTESİ asla birbirinden farklı değil. bunu da size eklediğim resimle izah edebilirim.
    yukarıda kırmızı kutu içine aldığım kod. bir panel kodudur. aşağıda da o kodlu panelin hangi marka üretim ürünlerde ve modellerde kullanıldığı yer almaktadır. Bırakın şimdi SEG ve REGAL i bakın orada kaç tane marka göreceksiniz
    arzu ederseniz aynı üründe kullanılan anakart veya güç kartı için de detay vereyim aynı şey olduğunu göreceksiniz.
    bu doğrultuda eğer ürün VESTEL ise birinci kalite, REGAL ise 2 inci kalite,SEG ise 3 diğer ise 4-5-6 diye giden bir döngü yok :)
    VESTEL de kullanılan panel ne ise SEG de ki de aynı ( tabi ki anakart panel güç kartı uyumu esasına bağlı kalmak şartı ile )

uyarınız üzerine profilimi açtım tekrar kontrol ediniz lütfen

yardımcı olabileceğim bir konu var ise her zaman beklerim.

Sevgiler
     Yerli Firmalara Olan Düşmanlık Üzerine Açılmış Konudur

Yanıtınız için teşekkür ederim. Bu bilgilere ulaşmak pek çok kişi için çok önemliydi. Bu başlık pek çok kişinin işine yarayacaktır. PM üzerinden size ulaştım. Çağ video çağı ve genelde insanlar okumak taraftarı değiller. :)

Biraz soru sorup kafanızı şişirebilirim. Çünkü internet üzerinde inanılmaz bir bilgi kirliliği var.. :) Bir toparlama yapıp toptan sormak niyetindeyim.

Sevgiler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: noluftu

Yanıtınız için teşekkür ederim. Bu bilgilere ulaşmak pek çok kişi için çok önemliydi. Bu başlık pek çok kişinin işine yarayacaktır. PM üzerinden size ulaştım. Çağ video çağı ve genelde insanlar okumak taraftarı değiller. :)

Biraz soru sorup kafanızı şişirebilirim. Çünkü internet üzerinde inanılmaz bir bilgi kirliliği var.. :) Bir toparlama yapıp toptan sormak niyetindeyim.

Sevgiler..

Hiç Sorun Değil.
    Ne Zaman İsterseniz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: EXcom_Zkko

Hadi ben de Vestel özelinde gördüğüm eksiklilkerden birini yazayım. Ürünlerin spesifikasyonlarını belirtmekte çok çok zayıflar. Hatta o kadar zayıflar ki, Çin'de merdiven altı tabir edilen abidik gubidik markalar bile "bu konuda" Vestel'den daha iyi.

Mesela yeni satın aldığım Vestel 48UA9300'dan örnek vereyim. Bi'kere ürünün kullanma kılavuzuna sitelerinden ulaşmak mümkün değil. Birisi bi'yerlerden edinip Yandex Disk'e falan atmış da, denk gelirsek oralardan indirmeye uğraşıyoruz. İndirdik diyelim; HDMI girişlerinin kaçı 2.0 destekli; ARC desteği var mı, MHL desteği var mı, varsa hangilerinde var? Dahili Wifi modülü hangi iletişim standartlarını destekliyor? Ya da ne bileyim en basitinden bu TV kaç watt elektrik tüketiyor? Net bir bilgi yok.

Super Motion Rate diye ikonları falan yerleştirmişler, ama 55 inç olanında hareketli görüntüleri iyileştiren Movie Sense özelliğini varken, 48 inç olanda bu yok. E ben alırken bu özelliği de göz önünde bulundurmuştum, olmadığını aldıktan sonra görmüş oldum. Ne olacak şimdi? Hangi boyutta hangi özellik var, hangisinde yok; ancak aldığınızda görüyorsunuz, piyango gibi.

Cihazların adam gibi hangi özelliği taşıdığı, hangi özelliği taşımadığı internet sitelerinde veya en azından kullanma kılavuzlarında açık şekilde belirtilmesi lazım. Cihazın üzerinde başka, web sitesinde başka, kullanma kılavuzunda başka elektrik tüketim değerleri yazıyor şuan. Wireless AC standartını desteklemesine rağmen kullanma kılavuzunda sadece b/g/n desteklediği yazıyor. Yine yukarıda bahsettiğim HDMI ARC özelliği var, ama kılavuzda bahsi bile geçmemiş. Bunlar yıllık bilmemkaç milyon TL cirosu olan bir marka için komik eksiklikler.

Merhabalar;
    Geç yanıtladım kusura bakmayınız. ulaştığım bilgileri aşağıya aktarıyorum

HDMI girişlerinin kaçı 2.0 destekli? Tüm HDMI girişleri 2.0 Destekliyor
    ARC desteği var mı, 1 Adet Mevcut hangi giriş olduğu ürün kullanım kılavuzunda yazıyor
    Dahili Wifi modülü hangi iletişim standartlarını destekliyor? ” Bant genişliğini artırmak için aynı anda 2.4ve 5 GHz bantlarına sahip bir Kablosuz-Nrouter (IEEE 802.11a/b/g/n) tasarlanmıştır”
    Ya da ne bileyim en basitinden bu TV kaç watt elektrik tüketiyor? “Güç Tüketimi(W) 100W”
    Arc desteği sayfa 19’da yazıyor

• quote:

quote:

vestelin 2016 modeli tv lerine bi ton para vermek saçma. İllaki alacaksanız 9300 yeter bence çünkü yenilerin sadece fiyatı artmış kalite aynı değişen bi şey yok

Merhaba;
    Bilgi Hatalıdır.
    Zira örnek olarak 2015 üretimi aynı model bir TV de H264 destekli bir 17MB92 anakart kullanılmışken, aynı model 2016 üretim üründe H265 destekli 17MB100 anakart kullanımı söz konusudur.
    tşk

yani bu anakart aynı tip bir tv ye 500 tl fazla vermeye değermidir onu anlatın siz. Bu rakamsal değerlerin anlamı nedir kimse anlamıyor. Ben 2 tvyi yana yana izledim 93 ve 94 modeli aynı hiç fark yok. Millet salak değil ki 500 tl fazla versin sırf 2016 diye

• quote:

quote:

quote:

Merhaba;
    Bilgi Hatalıdır.
    tşk

yani bu anakart aynı tip bir tv ye 500 tl fazla vermeye değermidir onu anlatın siz. Bu rakamsal değerlerin anlamı nedir kimse anlamıyor. Ben 2 tvyi yana yana izledim 93 ve 94 modeli aynı hiç fark yok. Millet salak değil ki 500 tl fazla versin sırf 2016 diye

Belli ki teknik detay bilmeden sadece rakamsal yaklaşmışsınız konuya. siz bilmiyor olabilirsiniz ancak bu ürünleri satın alanlar veya almak isteyenler H264 nedir-H265 nedir elbette biliyorlar.
    aradaki fark '' ben anakart modelini değiştirdim bana 500TL fazla verin'' farkı değil, H264 için ödenen lisans bedeli ile H265 için ödenen lisans bedeli arasındaki farktır. kaldı ki iki anakart arasındaki tek fark sadece bu değil.
    siz olaya ''görüntüye baktım aynı'' diye yaklaşmışsınız. 1- aynı olması mümkün değil 2- bir tv için tek kıstas görüntü kalitesi değil.
    Ben inanıyorum ki millet gerçekten salak değildir bu kadar para veriyorsa aradaki farkın sebebini araştırıyor, bilmiyorsa bir bilene soruyordur.

bu arada hangi 2 adet 9300 ü yan yana koyduysanız model belirtin aradaki hem teknik hem rakamsal GERÇEK bilgilere bakalım burada.

Her şeyi geçtim, baktığınız ürünün birinin 2015 diğerinin 2016 olduğunu nereden anladınız onu belirtmenizi rica ederim (ürünlerin üretimlerinin hangi yıl olduğunu bildiren teknik detaydan bahsediyorum)

• satıcı 9300 ve 9400 ü yana yana koymuş zaten burdan biliyorum. Yeride vereyim hadi brandium teknosa gidin kendinizde bakın gözlerinizle görün..
  • quote:

satıcı 9300 ve 9400 ü yana yana koymuş zaten burdan biliyorum. Yeride vereyim hadi brandium teknosa gidin kendinizde bakın gözlerinizle görün..

yani üretim tarihleri konusunda bilginiz yok
    yani hangisi 2015 hangisi 2016 bilmiyorsunuz. yani ''2015 ile 2016 arasında ne fark var?'' sorusunun cevabı sizin gördüğünüz ve sadece sizin bakış açınızla yorumladığınız görsel unsurdan ibaret değilmiş

önyargılarınızı bir kenara bırakıp gelirseniz size her türlü bilgiyi aktarabilirim buradan. tek ricam şu. mesnetsiz ithamlara girmeyiniz.
    teşekkürler.

• arkadaş Vestel çalışanı isen bunu aleni yazarmısın?? daha iyi olur veya ne iş yapıyorsun?

Vestel panel işinden bahsediyorum çok kısa olarak;

yaw adam gibi "DEMO" hazırlayın öncelikle;gerisi çok kolay! millet Vestel standının önünden transit geçiyor!

bu kadar kötü mal tanıtımı veya Demo v.s olmaz

Vestel/TÜRK ve ona göre TÜRKİYE demosu hazırlayacaksınız,bişmiyorsanız zatne bu işi prof.yapan firmalar vardır FHD/UHD çekimli çok yüksek bit-rate li
    "çok uzun metrajlı" demo paketleri olacak,adam gelecek standın önüne 1 saat izleyecek mal satması zaten kolay!

Türkiye den derlenecek bunlar gidip Meksika Azteka veya Taç Mahal India veya Brasil sahilleri filan olmayacak ama!!!

şimdi Vestel panel sankim bir B&O veya Loewe imiş de demo mome o zaman hijkaye imiş ve zaten "MARKA" satıyor gibi bir olay yok ki
    daha sen adam panel spek.leri veremiyorsun panel SG mi FPR mi (3D desteğinde)belli değil! ama 4 tane gözlük var diyorsun iyide SG mi yoksa
    FPR mi kardeşim neden bilgisi yok ve buradan da Modülün IPS veya VA olduğunu çıkarıyoruz!

ama hepsini geçtim Türkiye de hazırlanmış bir DEMO yapmasını öğrenin öncelikle sonra gelin hep beraber Vesteli konuşalım,paneller de bu arada öyle uçan-kaçan
    veya ses getiren filan da değil laf aramızda! F/P olarak bir kaç serisi satıldı o kadar,o da benim sayemde+DH forumu sayesinde oldu!

ama görüyorum adamlar "panel işini" bilmiyorlar veya önemsemiyorlar zaten bir kurumda on bir çeşit mal üretilirse hep böyle olur!

DEMO DEMO DEMO önce bu yapın sonra spek.bilgilerini tam detaylı hazırlayın

hadi hayırlı işler

CAN++

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EXcom_Zkko

Hadi ben de Vestel özelinde gördüğüm eksiklilkerden birini yazayım. Ürünlerin spesifikasyonlarını belirtmekte çok çok zayıflar. Hatta o kadar zayıflar ki, Çin'de merdiven altı tabir edilen abidik gubidik markalar bile "bu konuda" Vestel'den daha iyi.

Mesela yeni satın aldığım Vestel 48UA9300'dan örnek vereyim. Bi'kere ürünün kullanma kılavuzuna sitelerinden ulaşmak mümkün değil. Birisi bi'yerlerden edinip Yandex Disk'e falan atmış da, denk gelirsek oralardan indirmeye uğraşıyoruz. İndirdik diyelim; HDMI girişlerinin kaçı 2.0 destekli; ARC desteği var mı, MHL desteği var mı, varsa hangilerinde var? Dahili Wifi modülü hangi iletişim standartlarını destekliyor? Ya da ne bileyim en basitinden bu TV kaç watt elektrik tüketiyor? Net bir bilgi yok.

Super Motion Rate diye ikonları falan yerleştirmişler, ama 55 inç olanında hareketli görüntüleri iyileştiren Movie Sense özelliğini varken, 48 inç olanda bu yok. E ben alırken bu özelliği de göz önünde bulundurmuştum, olmadığını aldıktan sonra görmüş oldum. Ne olacak şimdi? Hangi boyutta hangi özellik var, hangisinde yok; ancak aldığınızda görüyorsunuz, piyango gibi.

Cihazların adam gibi hangi özelliği taşıdığı, hangi özelliği taşımadığı internet sitelerinde veya en azından kullanma kılavuzlarında açık şekilde belirtilmesi lazım. Cihazın üzerinde başka, web sitesinde başka, kullanma kılavuzunda başka elektrik tüketim değerleri yazıyor şuan. Wireless AC standartını desteklemesine rağmen kullanma kılavuzunda sadece b/g/n desteklediği yazıyor. Yine yukarıda bahsettiğim HDMI ARC özelliği var, ama kılavuzda bahsi bile geçmemiş. Bunlar yıllık bilmemkaç milyon TL cirosu olan bir marka için komik eksiklikler.

Merhabalar;
    Geç yanıtladım kusura bakmayınız. ulaştığım bilgileri aşağıya aktarıyorum

HDMI girişlerinin kaçı 2.0 destekli? Tüm HDMI girişleri 2.0 Destekliyor
    ARC desteği var mı, 1 Adet Mevcut hangi giriş olduğu ürün kullanım kılavuzunda yazıyor
    Dahili Wifi modülü hangi iletişim standartlarını destekliyor? ” Bant genişliğini artırmak için aynı anda 2.4ve 5 GHz bantlarına sahip bir Kablosuz-Nrouter (IEEE 802.11a/b/g/n) tasarlanmıştır”
    Ya da ne bileyim en basitinden bu TV kaç watt elektrik tüketiyor? “Güç Tüketimi(W) 100W”
    Arc desteği sayfa 19’da yazıyor

Bilgiler için teşekkürler. ARC ve Wifi durumu bir şekilde gözümden mi kaçmış diye kullanma kılavuzunu tekrar kontrol edeceğim.

O zaman güç tüketimi konusunda eleştirimi netleştireyim. Sitede ve yanında gelen minik A+ enerji etiketinde farklı rakamlar verilmiş. Kasada yazan değerin doğru olduğunu öğrenmiş olduk.

Yalnız forumda direkt birinci elden bilgi alabildiğimiz birinin olması güzel oldu. Diğer konuda da paylaştığınız bilgiler çok değerli. Umarım Vestel web sitesinde gerekli düzenlemeleri kısa sürede yapar.

• Yazınıza katılıyorum güzel bilgileriniz için teşekkürler.
    Ama VESTEL marka tv lerin korelilerin(ve daha fazla bilindik markayla) tv leriyle fiyatlarının yarışıyor olması ve özellikle "YERLİ" diye bahsedilmesi VESTEL'in marka algısı üzerinde olumsuz etki yaratıyor.
    Madem tv benim ülkemde üretiliyor insanların alım gücüne göre fiyatlandırma olması lazım.
    Örneğin 50 - 55 inç arası VESTEL ve LG fiyatları nerdeyse aynı 2500-3000 TL bandında.
  • quote:

quote:

satıcı 9300 ve 9400 ü yana yana koymuş zaten burdan biliyorum. Yeride vereyim hadi brandium teknosa gidin kendinizde bakın gözlerinizle görün..

yani üretim tarihleri konusunda bilginiz yok
    yani hangisi 2015 hangisi 2016 bilmiyorsunuz. yani ''2015 ile 2016 arasında ne fark var?'' sorusunun cevabı sizin gördüğünüz ve sadece sizin bakış açınızla yorumladığınız görsel unsurdan ibaret değilmiş

önyargılarınızı bir kenara bırakıp gelirseniz size her türlü bilgiyi aktarabilirim buradan. tek ricam şu. mesnetsiz ithamlara girmeyiniz.
    teşekkürler.

ben uzman olduğumu zaten söylemiyorum. Yani dediğiniz şey çok saçma değilmi. Hangisi 2015 hangisi 2016 bilmiyorsunuz diyorsunuz. Bende size şunu soruyorum 2015 yılında piyasada 9400 serisi varmıydı. Elbette 9300 2015 yılı 9400 2016 yılına ait modeldir. Fiyatlarından da zaten belli olmuyormu arkadaşım siz hangi pencereden bakıyosunuz şimdi çok merak ettim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dylanobrien -- 27 Ocak 2016; 19:17:25 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.