Şimdi Ara

Yerli araba 100bin lira olursa (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
302
Cevap
0
Favori
19.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
163 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • New York’a bile araba satacaklarmış 🤣 Adamlar Alman, Fransız, İtalyan arabası bile alıp binmiyor. Japonlar ve Koreliler gibi Amerika pazarına özel arabalar mı üreteceksin, arabayı ysptın da bir o eksik kaldı.

• nesini tartışıyonuz yahu bişey yapacakları yok bunların
  • Arkadaş hala doğmamış çocuğa don dikiyorlar.

Daha arabanın fabrikasının kurulacağı yer belli değil. Alım - satıma başlamış herkes.

Devlet araçlarda beygir hesabı vergileme derdinde nasıl daha çok alırım diyor.

Arsası belli olmayan araçdan bahsediyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: United States

quote:

Orijinalden alıntı: Hakkını Arayan Serçe

quote:

Orijinalden alıntı: HedefeDogru

quote:

O işi ayarlarlar. Türkiye son zamanlarda yerli üretime çok büyük destek veriyor. Gittiğim bir kursa GM'de çalışan bi abi vardı. Duyuruldu mu bilmiyorum GM 8 ve 8 plus çıkacakmış. O telefonu vs gösterdi bana. Yani adam önemli biri o diyor devlet fabrikayı buraya getirelim diye çok büyük destek veriyor. Ticari düşünsek Çin'de açmamız lazım ama devlet desteğiyle buradayız diyor. Fabrika da İkitelli'de sanırım oradan geliyor kursa.

GM'nin telefonlarını Çin'de Google üretmiyor mu?

Biraz konuştuk şöyle diyor. Yazılım zaten android one. Yazılımı Google yapıyor. Bunlar burada abinin şu an organize etmeye çalıştığı fabrikada parçalar anakarta monte ediyormuş. Diğer parçaları nasıl oluyor bilmiyorum. Ama devlet fabrikaların buraya getirilmesi için destekliyormuş. Bu İkitelli'deki fabrika da yeni gelmiş. Adam o yüzden oradaymış bu aralar.

Yabancıların ürettiği parçaları satın alıp Türkiye'deki fabrikada birlestiriyorlar

En küçük parçaları üretim küçük ülkelerin işidir zaten. 400 dolar asgari ücretle mümkün değil yarışamazsın. Ayrıca bütün markalar bunu yapıyor zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: riaz

quote:

quote:

quote:

O işi ayarlarlar. Türkiye son zamanlarda yerli üretime çok büyük destek veriyor. Gittiğim bir kursa GM'de çalışan bi abi vardı. Duyuruldu mu bilmiyorum GM 8 ve 8 plus çıkacakmış. O telefonu vs gösterdi bana. Yani adam önemli biri o diyor devlet fabrikayı buraya getirelim diye çok büyük destek veriyor. Ticari düşünsek Çin'de açmamız lazım ama devlet desteğiyle buradayız diyor. Fabrika da İkitelli'de sanırım oradan geliyor kursa.

Biraz konuştuk şöyle diyor. Yazılım zaten android one. Yazılımı Google yapıyor. Bunlar burada abinin şu an organize etmeye çalıştığı fabrikada parçalar anakarta monte ediyormuş. Diğer parçaları nasıl oluyor bilmiyorum. Ama devlet fabrikaların buraya getirilmesi için destekliyormuş. Bu İkitelli'deki fabrika da yeni gelmiş. Adam o yüzden oradaymış bu aralar.

General Mobile gionee markasının telefonlarına kasa tasarımı yapıp satmıyor mu ?

O sadece air modeli için geçerliydi. O dediğini Casper yapıyor.

• At yalanı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam montajı Vestel de yapıyor bu yeni bir şey değil ki? Önemli olan kasayı falan ucuza mal etmek. Ekran, anakart, işlemci falan zaten yapılmaz. Çünkü o işler bizden geçti. Ne yaparsak yapalım ucuz olmaz. O yüzden düzgün bir üretim ve fiyat politikasıyla dünya markası olabilir GM.

Hocam GM zaten telefondan çok yüksek rakamlar kazanıyormuş. Yani parçaları birkeştirip sattığında 400'e mal oluyorsa 1000'e satıyor. Bu işler de yavaş yavaş olur. Mesela buraya fabrika taşıyor GM. Bunu gören bir şirket diyecek ki ben batarya üretebilirim. O işe girecek. Bir başkası ben kulaklık üretirim diyecek o işe girecek. Malesef pat diye üretime geçilmiyor.

• Eğer ölmeden şu arabayı görürsek, ÖTV'siz satmadıkça hiçbir anlamı yok bence. ÖTV almamaları gerekiyor.
  • Çomarlar mı gelmiş ne . Milli araba yapacaksınız maliyeti hadi 30.000tl olacak siz kendi arabanıza 100.000 vereceksiniz . Almanyada lüks otomobiller 100.000 bandında . Gidip gopften bile leş araçlar alacaksınız. Alın bakalım hepiniz alın

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmtayd

Ne yobazlar ne cahiller var aklım almıyor. Yok bmw gibi olacakmıymış da aynı para ise gider ithal alırım da yok balondur da sizin gibi sığ görüşlü insanlar yüzünden gelişmiyor ülke.

Yeri gelince de ay ülke gelişmiyor ay türkiyeden kurtulmak isterim dersiniz ama bu kadar da sığsınız işte.

rekabet etmesi için ucuza vermesi lazım, dacia gibi hem ucuz olacak hem de vatandaşına daha ucuza satacak, biz 40-50 bin fiyat beklerken, 100 bin çıkardılar
  • Bu fiyatlar saçmalık. Bi zahmet ötv almasınlar

• Rakamlar komedi 100 bin lira nedir. O fiyata çok zor rekabet eder diğer araçlarla.
  • Sayın yetkililer arabanın motorunu,agirligini vs geçtim karoserini belirlemeden 100 km de 2-3 lira yakacagini açıkladı siz de hala ciddiye alıyorsunuz.

• Gelirse alırım ama pek umudum yok, muhtemelen elektrikli araçlar hakim olduğunda gelir o zamanda ne yapalım o aracı

• O yerli araba 6 aylik maasimdan fazla olursa almam. Gerci bunlarin bisey yapacagi yokya secimler yaklasitigi icin yerliler milliler gun yuzune cikmaya basladi.

• Öffff konuya cebinde kredisiz 10 bin tl bile olmayan ama 100 bine bile olsa gider alirimcilar dolmus.

100 binden ciksin bak nasil patliyor balon

• Bu araca 100 bin verecek safları bulurlar merak etmeyin.Resmen şakşak geçiyorlar milletle.Hala geçmeye devam ediyorlar.Böyle milleti bende bulsam sabah akşam şakşak geçerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PropackeD

Fransa gidenler bilir fransız arabaları 4 teker olsa bile Fransızlar sadece fransız arabalarını öncelikle alır neden bliyormusunuz adamlar milliyetçi kendi Vatanında üretilen arabaları öncelik tanıyorlar burda çoğumuz Türkiye yaşıyor yok Amerika övüyor yok Almanya’yı kendinize gelin burda oturduğumuz yerden yok yerli malı kötü yerli malı şöyle böyle param olsa 200 milyar olsa alırım . Yerli malı ne üretiliyorsa onu alıyorum param ülkemde kalsın başka Türkiye yok, 14-18 yaşındaki birşey anlamayanlarda buraya yorum yapıyor sinirlerimi alt üst ediyor.

İmzada iphone, amma velakin “Ülkemde üretilen ne varsa alıyorum”. E alsaydın bir tane vestel. Neden almadın?

• Yerli aracın ötv si olmaması lazım yoksa herkez ithal araç almaya devam eder 2 gündende kepengi indirirler. Şahsen 100 bin civarları olursa ben tercihimi ithal araçlardan yana kullanırım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.