Şimdi Ara

Yerli araba 100bin lira olursa (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
303
Cevap
0
Favori
19.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
163 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yerli araba :DD:D: ya neyse şimdi bişy derdimde...

insanları kandırıyorlar. özel otoban tünel gibi düşünün beyler. devlet üretmiyor kdv çtv olucak. elektrıklı olucak 150km gidemiycek. şarj istasyonlarında elektrık pahalı olucak.

yedek parçadan para kazanılacak. 100bintlnin üstünde olucak benm tahminim 5 sene sonra olsa en az 150bintl. at fava bekle :D allah ömür verirde görürsek.

pil için vergi alıncak herşeyi vergiden ibaret olucak. internette görüceksiniz maliyeti 50bintl araba 150ye satılıyor dıye. buyuk ıhtımal RTE göremiycek allah ömür versin inş. tek umudumuz oydu...
  • Araba işi sakata gelmez. Millet de yerli balonuyla 100.000TL vermez yeni bir markanın ilk arabasına ve elektrikli olana (elektriğe karşı değilim ama ülkemizde gelişmesi lazım).

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öyle bir şey olmaz hocam, bu millet milliyetçi olduğu kadar gösteriş meraklısı da. O vatan millet sakarya diyenler audisi varken kimsenin tanımadığı markanın arabasına binmez. Şahsen belli bir piyasa elde etmeden kendini kanıtlamadan ben de binmem. Destekte bir yere kadar tamam yiyeceğimiz içeceğimizi giyeceğimiz aldıkta... neredeyse kimsenin çöpe atacak 100 bin lirası yoktur şu forumda.
  • 40 bin tl dendi ilk açıklamalarda hadi 50 bin tl olsun ama daha yukarısı olursa bu Türkiye 'den çok hayal beklemesinler 40 50 'ye kadar alırım daha fazlasını vereceksem ithal bildiğim markaya yönelirim işlerine gelirse sonra ağlamasınlar ülke de araç satılmıyor diye..
  • Ötv almasınlar yok satar

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Hocam mesajımda 100 bin demedim ama 'Bugün en çok tercih edilen segmentlerde ürün sunan bir yerli otomobil firması ÖTV teşvikleriyle çok iş yapar' dedim.

Bunu açarsak Renault Clio 1.5 dCi veya Dizel Ford focus ayarında bir araba ÖTV teşvikleriyle çok iyi iş yapar çünkü fiyatı çok aşağı çeker, onun haricinde iş yapamaz çünkü 100.000 TL olacaktır.

100.000 TL'yi yeni kurulan bir firmanın ürününe çok büyük avantajı olmadan çıkarıp şak diye vermem, kimse vermez.

Ha pek sanmıyorum ama bi Mercedes C'ye rakip bir araba çıkartırlar o zaman düşünülür ama sırf milli diye kimse 20 bin liralık arabaya 100 bin lira vermez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlancpaiN

Hocam mesajımda 100 bin demedim ama 'Bugün en çok tercih edilen segmentlerde ürün sunan bir yerli otomobil firması ÖTV teşvikleriyle çok iş yapar' dedim.

Bunu açarsak Renault Clio 1.5 dCi veya Dizel Ford focus ayarında bir araba ÖTV teşvikleriyle çok iyi iş yapar çünkü fiyatı çok aşağı çeker, onun haricinde iş yapamaz çünkü 100.000 TL olacaktır.

100.000 TL'yi yeni kurulan bir firmanın ürününe çok büyük avantajı olmadan çıkarıp şak diye vermem, kimse vermez.

Ha pek sanmıyorum ama bi Mercedes C'ye rakip bir araba çıkartırlar o zaman düşünülür ama sırf milli diye kimse 20 bin liralık arabaya 100 bin lira vermez.

Bu ülkenin şu an tek gelir kaynağı vergi. Şu an araba üretmesek de araba üretip satıyormuş gibi para kazanıyoruz ÖTV KDV ve ÖTV nin KDV sinden.

• O zaman bosuna masraf yapmasinlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • "new yorka otomobil satacağız"

sayın bakanım neden new york?

hayır yani genelde hayaller "paris" olurdu da, o açıdan diyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    İşe öyle bakamayız.

Hükumet o vergileri para kazanmaktan ziyade biz araba almayalım diye koyuyor.

Hükumet başkanı yerine koyun kendinizi, her vatandaşınız elinde olan bütün parasına araba alıyor, onun için kredi çekiyor borçlanıyor, evini arsasını satıyor ve sonuç olarak arabayı alıyor.

Aldı ne güzel binsin, Allah kaza bela vermesin ancak iktisadi açıdan bakınca sen o kadar zahmete girip bulup buluşturduğun parayı çıkartıp Almanya'ya gönderiyorsun, ülkeden yüklü miktarda para çıkışı sağlıyorsun, insanın canı acır yani bu noktadan bakınca...

İhracat dengesine darbe vurduğu gibi Türk lirasında da değer düşüklüğüne neden oluyor senin yurt dışına gönderdiğin her bir lira...

Hükumet yerinde olsan muhtemelen sen de halk araba alamasın diye hayvani vergiler koyup yok mu araba üretecek babayiğit diye gezerdin... Daha geniş açıdan bakınca maalesef ortaya bu durum çıkıyor, bunun bi adım daha ilerisi araba almayı yasaklamak

Ki yerli araba mevzuna dönmek gerekir ise bence %18 KDV'den başkasına gerek yok, sadece KDV yeter çünkü parayı ülke içerisinde bırakıyorsun, daha ucuz olacağı için peynir ekmek gibi satarsın ondan dolayı da zaten 1 araba yerine 3 araba satılır, zaten o araba yola çıktığı andan itibaren sana vergi vermeye devam ediyor ömrü boyunca, ama bu vizyonun yöneticilerde olup olmadığından şüpheliyim, umarım basiret tutulması yaşamaz ÖTV koymazlar.

• Şu araba çıksın almassam neyim diyen adamların hiç birisi araç piyasaya çıkınca o araçları almayacaklar

Yılların tezgahtarıyım 10 senedir mal pazarlıyorum son tüketiciye, çok gördüm müşteri psikolojisi nasıl olur

Birde fiyatı 80 binden başlayacaksa o zaman neyi cazip oluyor ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TIGERSHARK -- 19 Şubat 2018; 19:55:7 >
  • Bize 100 bin yurt dışına 50 bin olur.

Amerika da Mustang 30 bin dolar iken , Almanya da Mercedes e serisi 40 bin euro iken bizde herşey tam tersi olacak. Kendi ülkemiz de yaptığımız aracı tabi ki ülke içine daha ucuza vermek zorundayız. Üretimi biz yapıyoruz. Herhangi bir taşıma yada ülke vergisi de olmayacak. Bu durumda sadece bizim kendi vergilerimiz eklenecek. Oda 100 binlik olursa almam. Aldırmam da çevremde ki kişilere. Soygun olur.

Kanıt isteyen en basiti " fındık " durumumuza baksın. Yurt dışına verdiğimiz fındık kilo ile 2 euro bize 20 lira. Çılgın proje bitmez bizde.

Akabinde çok sevinirim kendi aracımızı üretirsek. 2 hatta 3 . Dünya ülkesi durumundan çıkmamız lazım söz sahibi olabilmek için. Kukla gibi olduk iyice çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spirituals -- 19 Şubat 2018; 20:7:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: solwied

quote:

Orijinalden alıntı: LeftBehind

quote:

Orijinalden alıntı: PropackeD

Fransa gidenler bilir fransız arabaları 4 teker olsa bile Fransızlar sadece fransız arabalarını öncelikle alır neden bliyormusunuz adamlar milliyetçi kendi Vatanında üretilen arabaları öncelik tanıyorlar burda çoğumuz Türkiye yaşıyor yok Amerika övüyor yok Almanya’yı kendinize gelin burda oturduğumuz yerden yok yerli malı kötü yerli malı şöyle böyle param olsa 200 milyar olsa alırım . Yerli malı ne üretiliyorsa onu alıyorum param ülkemde kalsın başka Türkiye yok, 14-18 yaşındaki birşey anlamayanlarda buraya yorum yapıyor sinirlerimi alt üst ediyor.

İmzada iphone, amma velakin “Ülkemde üretilen ne varsa alıyorum”. E alsaydın bir tane vestel. Neden almadın?

Vestel yapsaydı yerli üretim alırdık bizde değil mi?
    Tüm parçaları yurt dışından toplat ülkede sadece montajını yaptır yazılımını hazır kullan sana yerli telefon hahahaha inanıyor musunuz cidden bunlara ya çok üzülüyorum size

kullanilan vidasina kadar her parcanin ithal olduguna emin olabilirsiniz. sunny vb kesinlikle ayni sekilde. yerlilikle alakasi yok bunlarin hepsi lg samsung vb nin montajlarini asgari ucretli calisan ordusuna yaptiran firmalar.

hic birinin ulkeyi dusundugu falan yok kimse hayal gormesin.

• ELEKTRİKLİ ARAÇ İÇİN GÜZEL FİYAT

BU FİYATA ELEKTRİKLİ DÜZGÜN BİR ARAÇ YOK MAALESEF.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 20 Şubat 2018; 2:46:17 >
  • tam yerli olmasa da ucuz olmasa da en yıllık 50 bin adet satar. tabi ki her segmentten arz edebilirlerse. isteğimiz tabi ki ucuz olması. adı yerli olsa bile yeter bana.
  • Bir işe yaramadığınız gibi oturduğunuz yerden sallamayın. Zorunuza gitmesin.
  • Beyler bu yerli araba benzin değil makarna yakıyormuş essah mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mat2000

Benim devletim o araç 100 bin liraya satılsın diye araçlardaki ötv'ye %500 Kdv'ye %300 zam yapar. Böylece en ucuz ithal araç olur 200 bin lira.

O zaman mecburen 100 bine yerli araç alırız...

Olma olasılığı %90.

Bundan 3-4 sene evvel biri bana full Polo 100 bin olacak dese kafa atardım.Ama gerçek oldu.

• 100 bine satmak için mi yerli araba yapmaya çalışıyor devlet? Çüş yav.
  • araba içime sinerse alırım
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.