Şimdi Ara

Yerli araba 100bin lira olursa (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
303
Cevap
0
Favori
19.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
163 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LeftBehind

quote:

Orijinalden alıntı: PropackeD

Fransa gidenler bilir fransız arabaları 4 teker olsa bile Fransızlar sadece fransız arabalarını öncelikle alır neden bliyormusunuz adamlar milliyetçi kendi Vatanında üretilen arabaları öncelik tanıyorlar burda çoğumuz Türkiye yaşıyor yok Amerika övüyor yok Almanya’yı kendinize gelin burda oturduğumuz yerden yok yerli malı kötü yerli malı şöyle böyle param olsa 200 milyar olsa alırım . Yerli malı ne üretiliyorsa onu alıyorum param ülkemde kalsın başka Türkiye yok, 14-18 yaşındaki birşey anlamayanlarda buraya yorum yapıyor sinirlerimi alt üst ediyor.

İmzada iphone, amma velakin “Ülkemde üretilen ne varsa alıyorum”. E alsaydın bir tane vestel. Neden almadın?

Bak simdi nasil evirip cevirecek yorumunda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hukumet yanlısı degilim ama yerli araba, yerli telefon gibi konularda millietciyimdir. yapılsın isterse kotu olsun, kotusu yapıla yapıla daha iyisi yapılacaktır. ama ulkede insanların milliyetcilik duyguları ile oynarak is cevirenler cok, vestel mesela. bu millet icin, vatan icin yapılıyorsa 100 bin lira cok. yap islet devret kopruler yollar yapıldı hepsi millet icin, ne kadar kullanıyoruz. bu da aynı balonlardan, yapılsın umarım yapılır, yapılacaktır da. ama milletin yararına olmayacaktır.
  • quote:

Fransa gidenler bilir fransız arabaları 4 teker olsa bile Fransızlar sadece fransız arabalarını öncelikle alır neden bliyormusunuz adamlar milliyetçi kendi Vatanında üretilen arabaları öncelik tanıyorlar burda çoğumuz Türkiye yaşıyor yok Amerika övüyor yok Almanya’yı kendinize gelin burda oturduğumuz yerden yok yerli malı kötü yerli malı şöyle böyle param olsa 200 milyar olsa alırım . Yerli malı ne üretiliyorsa onu alıyorum param ülkemde kalsın başka Türkiye yok, 14-18 yaşındaki birşey anlamayanlarda buraya yorum yapıyor sinirlerimi alt üst ediyor.

Herkes yorumda ne demis Fransiz-Alman-Japon ile ayni vergi fiyat olursa kimse ne oldugu belli olmayan parca servis kalitesi belli olmayan arabaya degil 100.000 inan 10.000 tl den fazla vermez.

Fransa-Almanya kendi arablarina biniyor peki neden biliyormusun? Fiyat
    Ww Golf 14.000-16.000 euro ordaki en az maas 700-1000 euro.yani ordaki asgari ucretli 12 ayda rahat sifir araba alabiliyor ..
    Biz bu ulkede 1.600 tl maasla 12, ayda (16-18.000 tl ile) ya 30yasinda araba alir yada motosiklet alabiliriz ancak

Yerli araba olsun 25.000-35.000tl bizde 24 taksitle 2, senede sifir araba alalim ama devlet bindigi dali kesmez..
    Yerli araba vergi ayricaligi olmazsa kimse almas ayrica ilk alacaklar detayli inceleme yorum yapmalari gerekiyor!!
    *..ses geliyor
    *sarj olmuyor
    *sarj cabuk bitiyor
    *yetkili servis yok parca yok anlayan usta yok vb mesajlari goruruz yakinda
    Ama bende herkes gibi klasik secim propagandasi diyorum...
    *Kopru yaptik yol yaptik eee bisiklet ile mi gecelim veya gecis bedava mı?
    İktidar kac fabrika acti.
    Ucretsiz arsa vergi avantaji deyip bir otomobil firmasini komple cekse ulkemize istihdam etse..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 19 Şubat 2018; 14:35:12 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ZETEC SE

Daha fol yok yumurta yok, ufak ufak linç girişimleri başlıyor gibi.

Yapılsın satışa sunulsun o zaman konuşulur bunlar. Daha konuşmak için bile erken, hele gömmek için çook erken.

Ayrıca "yerli mal ucuz olur" diye bir kural yok olmamalı. Sonuçta bu ürünün bir üretim maliyeti var ve başlangıçta yerli olanın ki daha yüksek olacağı kesin.

Bir fiyat avantajı sağlanacaksa vergi indirimiyle sağlanır gibi duruyor.

Yerli araba tabiki daha ucuz olacak. O vergiler zaten arabayı üretip kâr koyduktan sonraki halinden bile fazla. Vergiden düşecek yerli malda halkı öttür ithal malda halkı öttür. Kazanan kim?
  • Benim devletim o araç 100 bin liraya satılsın diye araçlardaki ötv'ye %500 Kdv'ye %300 zam yapar. Böylece en ucuz ithal araç olur 200 bin lira.

O zaman mecburen 100 bine yerli araç alırız...
  • Arabanın hiç birşeyi üretilmedi. Fabrikası yok.Şirket yok.

Fiyatı belirlediler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • millet kendi urettigi arabayi 20 birim gibi bir paraya aliyor bizimkiler simdiden 100 birim dediklerine göre mesele anlasildi öpmeye geliyorlar.

satamayinca da babayigitler aglar birde malum alişkanlik vergiler artar ithal araçlarda iyice.

• O yerli otomobili taksilere mecburi kılarlar, Türk milleti de ben taksi arabaya binmem diye almaz o arabayı, olan yine babayiğitlere olur

O değil de bizim forumdaki yerli ve milli olan her şeye düşmanlık had safhaya çıktı, neymiş yerli oto balonmuş

Arkadaşa sorsan evden çıkıp otobüse binmeye korkan asosyal hayattan bi haber...

Ya hu kimse size mercedes yapacağız demiyor, yerli otomobil yapacağız diyor.

Bugün en çok tercih edilen segmentlerde ürün sunan bir yerli otomobil firması ÖTV teşvikleriyle çok iş yapar, Türkiye çok büyük bir pazar, her sene 1 milyonu geçen veya yaklaşan motorlu araç satılmakta. Bunun çok küçük bir payıyla yerli marka gayet de kendini idare edebilir.
  • 80 bine çıkar c segmenti araçlardan iyi olursa tercih edilir pek tabii. Ama bizim halkımız c segmentinden yukarı çıkamıyor zaten. 100 bine de bir sürü seçenek var bu segmentte. Ekonomik olmadıkça kimse 80 bin dahi vermez gider egea alır...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ibo83 kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyorsun. İlk seri üretimler her zaman risklidir. Çıktıktan sonra hemen almayıp beklemek daha mantıklı diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82AD9505E -- 19 Şubat 2018; 15:33:24 >
  • Adamların politikası ülkenin en büyük zayıflığı olan cehalete oynamak. Böyle iktidar oldular ve böyle hala iktidarda kalıyorlar. Dünyanin en büyük palavralarını sıksalar gaza gelen bir cahil güruhu peşlerinde nasılsa.

• 100 bin falan çok para ya , yerli araba diye tutturdular bu mu olacak fiyatı ? Şöyle 50-60 bin liraya satabilseler çok iyi olur , diğer firmalarda biraz düşürür fiyatlarını bu şekilde .

• quote:

Orijinalden alıntı: BlancpaiN

O yerli otomobili taksilere mecburi kılarlar, Türk milleti de ben taksi arabaya binmem diye almaz o arabayı, olan yine babayiğitlere olur

O değil de bizim forumdaki yerli ve milli olan her şeye düşmanlık had safhaya çıktı, neymiş yerli oto balonmuş

Arkadaşa sorsan evden çıkıp otobüse binmeye korkan asosyal hayattan bi haber...

Ya hu kimse size mercedes yapacağız demiyor, yerli otomobil yapacağız diyor.

Bugün en çok tercih edilen segmentlerde ürün sunan bir yerli otomobil firması ÖTV teşvikleriyle çok iş yapar, Türkiye çok büyük bir pazar, her sene 1 milyonu geçen veya yaklaşan motorlu araç satılmakta. Bunun çok küçük bir payıyla yerli marka gayet de kendini idare edebilir.

Mercedes yapmiyorsun ama gecen sene A serisi alinan fiyatlara yerli otomobil satiyorsun ???

Bir seyi elestirmek icin illa yapmak lazim degil. Ben kitap yazmadim , film cekmedim , dizi cekmedim , sarki yazmadim soylemedim ama elestirebiliyorum neden ? Cunku sorgulayan ve objektif karsilastirma yapabilen bir beyne sahibim.

Yerli otomobilin daha sirketi yokken AR&GE yokken onu gectim sirketi kurup 3 muhendis oturtup beyin firtinasi bile yapmamisken 2019 prototip demek ve buna inanmak bana gore degil. Sizi bilemem tabi

• 1- yakında patates soğanı ithal ereceğiz. Tarımın bile yerliliği kalmamış onlarca medeniyeti besleyen Anadolu’da. Yerli arabaya inanan var 😂

2- Fransız aracına cop diyen şahıs muhtemelen vw gibi bir araç kullanıyordur. Türkiye deki Fransız araçlarının çoğu renault ve bir çoğu yerli üretim. Yerli araç alirim diyen bu şahıs en azından tr de üretilen ham maddesi tr den çıkarılan Türk işçisinin para kazandığı bu araçlara cop diyor. Kullanmıyor. Daha şimdiden kararini vermiş forum köselerin de caka satıyor.

3-ipone olayı da tam kapak olmuş. Baksan evinde üstünde yerli marka yoktur cebinde az parası varsa.

4- Hindistan da tata iyi araç olarak görülüyor. Özellikle son çıkardıkları jipi baya üst model havalı bir araçmış orada ve ucuz değilmiş. Olmaz da hadi oldu üretildi diyelim alan olacaktır. Sonuçta Hintlilerin de bir çoğu et ürünleri tüketmiyor. Gerçi onlarda dogal tarım var. Biz de en çok satan olur bu hesapla.

• lada nivanin 2018 modelini bile bu fiyaskoya tercih ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Take That

%100 yerli

bu nedir lan

• Şakşakcıların sesleri yükselmeye başlamış yine.

Ulan ülkede hukuk kalmamış, insan hakları yerlerde yakında ekonomide patlayacak, bizim kekolar yerli otomobil güçlü Türkiye kafasını bırakmadı.

Aynen devam edin, bana dokunmayan yılan havasında yaşayın bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: LeftBehind

quote:

İmzada iphone, amma velakin “Ülkemde üretilen ne varsa alıyorum”. E alsaydın bir tane vestel. Neden almadın?

Vestel yapsaydı yerli üretim alırdık bizde değil mi?
    Tüm parçaları yurt dışından toplat ülkede sadece montajını yaptır yazılımını hazır kullan sana yerli telefon hahahaha inanıyor musunuz cidden bunlara ya çok üzülüyorum size

• Yapsalarda bursada yapılan araçlardan farkı olmayacak markası dışında biliyoruz yerli anlayışlarını ama asıl olay en son 2 araba devlete 1 kendimizemi alıyoduk ne yerli merli vestel zammı gibi filan şimdi 4 devlete 1 kendimize olayına getirirler. Birde 100 bin liralık araba olunca diğer markalara gelecek cart curt vergilerini tahmin bile edemiyorum artık 70 80 bine aldığımız çöpleri bile kafadan 120 130a alırız.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmtayd

Ne yobazlar ne cahiller var aklım almıyor. Yok bmw gibi olacakmıymış da aynı para ise gider ithal alırım da yok balondur da sizin gibi sığ görüşlü insanlar yüzünden gelişmiyor ülke.

Yeri gelince de ay ülke gelişmiyor ay türkiyeden kurtulmak isterim dersiniz ama bu kadar da sığsınız işte.

peki şöyle düşün, madem yerli neden diğer araçlarla aynı fiyat ? o zaman yerliliğin ne anlamı var ? kimler alır ki o zaman ? bir işi hakkıyla yapmak var, bir de yapmak için yapmak var. ucuz bekliyor millet alalı diye. Bir de bu tarafından bakın..
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.