Şimdi Ara

YERDEN ISITMA (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.814
Cevap
73
Favori
262.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tesisat bu,Doğalgaz giden su boru çapları uygun mu ?
    Kombi filtresi iyi mi daha önceden metaldi o yer ?
    Debi ayarını her oda aynı eşit ısınması için hangi noktada tutmam lazım ?
    YERDEN ISITMA
    YERDEN ISITMA
    YERDEN ISITMA
    YERDEN ISITMA

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Shafter kullanıcısına yanıt
    Kollektör de Actuatorlü on/ off vana varsa bazen vana başlığı altındaki pim takılı( pislik vb) kalabiliyor. o yüzden siz vanayı açtığınızda yeterli sıcaklığa ulaşsanız da oda termostatı komut gönderdiğinde pimi itemediği için kapatamıyor.
    Pimi mekanik olarak içine iteleyip rahatlatabilirsiniz diye düşünüyorum. YERDEN ISITMA
  • yerden ısıtma sistemi olan evimde bir odamda yeterli derece ısınamıyorum. zemin de boruların sıcaklığı odanın bir bölgesinde kısmi olarak hissediliyor.diğer taraflar soğuk. ne yapılabilir fikri olan var mı acaba?
  • 3 ayrı bloktan oluşan her bir blokta 42 daire olan sitenin giriş katındayız, altımızda kapalı otopark var, kazan dairesi hemen altımızda olmasına rağmen ara katta oturan komşularımızda oda sıcaklıklar 27-28 derecelerde bizde en fazla 22-23 oluyor, giriş kat ile ara katlarda bu kadar fark olur mu?
    diğer bloktaki giriş katta bu kadar fark yok, odaların sıcaklıkları 26-27 derecelerde.
    Kollektörlerin ısılarını dijital termometre ile dıştan ölçüyorum. giriş 35, dönüş 32 derece gösteriyor, ısı farkı çok az gibi geldi bu durum normal midir.
  • Merhaba, mevcut kollektörü söküp debi ayarlı kollektör taksam olur mu ? bu sonradan olan bir şey midir acaba ? Tds nin ürünü çok beğendim. Otomatik hava boşaltmalı falan.http://www.tds.com.tr/index.asp?LID=1&m=products&s=kollektorler&c=dak3_tak3_grup

Evdeki mevcut sistem.

YERDEN ISITMA

• Merhaba, giriş katta oturuyorum merkezi sistem,yerden ısıtmalı. İki gün önceye kadar çalışıyordu. Çok sıcak oluyor diye kapattım vanaları. Tekrar açtığımda ısınma olmadı. Şuan hepsi kapalı durumda ne yapmam gerek?
    YERDEN ISITMA,

• Merhaba, giriş katta oturuyorum merkezi sistem,yerden ısıtmalı. İki gün önceye kadar çalışıyordu. Çok sıcak oluyor diye kapattım vanaları. Tekrar açtığımda ısınma olmadı. Şuan hepsi kapalı durumda ne yapmam gerek?
    YERDEN ISITMA

• Merhabalar, merkezi sistem, yerden ısıtmalı bir evde oturuyorum. kollektör çıkışında tek bir termal aktüatör ve ona bağlı kablolu bir oda termostatı (imit ta3) ile çalışıyor sistem. be bu termostatı cep telefonu ile kontrol edilebilen bir başka termostat ile değiştirmek istiyorum. Mesela GENERAL HT500 gibi bir sistem ile. bu değişikliği yaparsam termal aktüatöre sorunsuz bağlayabilir ve kullanabilir miyim? İnternetten araştırdım ama kafam çok karıştı, yardım edebilirseniz çok sevinirim.

• Oda Termostatı kullananlar Gece, gündüz, akşam oda sıcaklıklarını kaça ayarlıyosunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: okan10tr

Oda Termostatı kullananlar Gece, gündüz, akşam oda sıcaklıklarını kaça ayarlıyosunuz?
    ben sabit ısı yapıyorum 0,5 derece bile fark olursa o 0,5 dereceye tekrar gelmesi için kombiyi 5-6 saat çalıştırıyor sarfiyat artıyor
  • benim termostat 0,1 hassasiyetli 22,5 dereceye ayarlı 22,4 den 22,6 ya gece 10 derece sıcaklıkta 3,5 4 saatte çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ycangir -- 24 Aralık 2019; 11:31:35 >
  • ycangir Y kullanıcısına yanıt
    Hocam ben oda termostatı yeni kullanmaya başladım şuan test aşamasındayım diyebilirim, ilk 2 3 gün sabit 22de tuttum, dün gece için 21,4 yaptım sabah 22ye çektim tekrar, dediğiniz gibi 0,2 0,4lük yükselişler bile zaman alıyor, hassasiyet ilk gün -0,2 +0,4dü, sonra -0,0 +0,2 yaptım sanki daha iyi oldu, oda soğumadan hemen çalışıyor düştüğünde 0,2 yükselince de kapatıyor sabitte tutuyor, belki +0,3 ya da 0,4 daha iyi olabilir mi bilmiyorum, kombi sabit 40derecede

• okan10tr O kullanıcısına yanıt
    Benim ayarlar şöyle: sabah 05:00-10:00 23 derece, 10:00 13:00 21,5 derece, 13:00-22:00 23 derece, 22:00-05:00 21,5 derece. Evin izolasyon durumuna göre değişebilecek ayarlar tabi ki bunlar, ben değişik ayarlarda test ettim. Sabit 22.5 ve ısı düşümü 22,5 olacak şekilde çok benzer yakıyor, en az da bu şekilde kullanımla yakıyor, ilave olarak kombinin pompasının elektrik sarfiyatını bu şekilde azaltabiliyorum en azından. Termostat modulasyonlu olduğundan sabit 22,5 ise sürekli , ısı düşümü 22,5 yapıldığında ise en az 5 saat fazladan pompa çalışıyor.
  • kir-pi K kullanıcısına yanıt
    Sürekli sabit olunca mı pompa fazladan çalışıyor hocam?

Benim termostat modulasyonlu ve programlı bir termostat, bu nedenle termostadin çıkış suyu, dönüş suyu ve oda isisini bilmesi gerektiginden kombinin pompasının kapanmasına müsaade etmiyor, çünkü oda isisin ayarlanan derece üzerine çıkmaması için kombinin yanma şekline sürekli müdahale ediyor, bu nedenlede bir dış ısı kaynağı olmadığı sürece termostat ayarlananin üzerine çıkmadığı için kombi hiç kapanmıyor.ama oda başka bir şey ile isitilirsa veya manuel olarak yada programla anlık termostat ayarı düşünülürse o zaman kombiyi ve pompayı kapatıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Anladım hocam teşekkür ederim

• Arkadaşlar havalar iyice soğudu konyanın kuru soğuğu bastırdı kar da var biraz bu aralar, normalde daha iyi havalarda çok iyi ısınan oturma odam en zor ısınan oda oldu, bununla birlikte yatak odası çok sıcak oluyor ve zor ısınır dediğimiz çocuk odası da oturma odasını geçiyor diyebilirim. Oda termostatı kullanıyorum ve oturma odasında duruyor. Oturma ve yatak odaları arasındaki sıcaklık farkı kimi zaman 1 dereceye yaklaşıyor, buluyor. Bu durumda, termostatı yatak odasına alsam oturma odası ısınmıcak, almasam yatak odası gereğinden fazla sıcak oluyor. Böyle bir durumda hem tasarruf hem orda sıcaklıklarının daha yakın olması için yatak odası kollektörlerini kıssam faydası olur mu sizlerin görüşleri ne olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okan10tr -- 31 Aralık 2019; 0:51:23 >
    Bu tür sorunlar reglaj ayarı ile halledilebilir, fazla ısınan odaların kollektörden vanalarını iyice kısın. Ancak yerden ısıtma geç ısınıp geç soğuduğu için tam ayarı oturtmak zaman alacaktır.
  • Merhaba. Evim merkezi sistem ve zeminden isitmali. ana hat girişinde on off vana ve termostat kontrolu var. Termostat holde ve hol zemini fayans. Haliyle biraz daha iyi ısınmakta. Evim 3+1 ve bir odam disinda diger odalarda isitma yi zeminden hissedebiliyorum sicakliklarda iyi . Ama oturma odamda sicaklik 22 yi geçmiyor. Reglaj da yapmaya calistim . Hatta kollektorun en sonunda bulunan bu odaya ait olan hatti kollektorun ortasina dogru olanla yer degistirdim. Yine bi fayda elde edemedim. Tek başına bu vanayi actigimda biraz isiniyor. Sayactan tek basina bu hatta gecen debiyi görebiliyorum 370_480 m3/h gibi. Farkli hatlarda 600 m3 kadar degisiyor. Hatta tikaniklik olmasi halinde gecmezdi diye dusunuyorum . Sizce sorun ne olabilir. Bu arada ev son kat.kazan dairesinden Sirkulasyon pompasi basma yuksekligi artirildi hat basinci 5.2 bara kadar çıkartıldı .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Hocam ısınan odayı kısınca az ısınan odaya su daha çok gidiyor o sayede mi daha iyi bir ısınma oluyor?

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.