Şimdi Ara

'Yenilenmiş' GTX 1080 ve GTX 1060 lar Piyasaya Girdi !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  'Yenilenmiş' GTX 1080 ve GTX 1060 lar Piyasaya Girdi !

Yenilenmiş GTX 1080 ve GTX 1060 lar piyasaya girmeye başlamış yavaş yavaş , beklenildiği üzere fiyatlar eski GTX 1080 ve GTX 1060 lara göre kıyasla biraz daha yüksek zira onların fiyatı genel olarak stock eritmek amacıyla ciddi oranda düşmüştü.

"MSI GTX 1080 GAMING X+" ve "MSI GTX 1060 GAMING X+".

http://www.teknolojipazar.com/msi-nvidia-8gb-gtx1080-gaming-x-8g-gddr5x-256-bit-hdmi-dl-dvi-d-3xdp?gclid=CKP0mPPpnNQCFTMW0wodqIgLHQ

https://www.webdenal.com/msi-vga-geforce-gtx-1060-gaming-x-6g-gtx1060-6gb-gddr5-192b-dx12-pcie-3-0-x16-1x_942035.html?gclid=CJv8rKHrnNQCFRG6GwodahgOjA

Aradaki "Bilinen" Farklar :
    -----------------------------------------------
    GTX 1080 :

-Bellek hız seviyesi "10 GBPS" den "11 GBPS" çıktı.

-Soğutma çözümlerinde revizyon yapıldı , yenilenmiş GTX 1080 lerde GTX 1080 Ti da kullandıkları soğutma sistemlerini kullanıyor üreticiler genel olarak.
    ---------------------------------------------
    GTX 1060 :

-Bellek hız seviyesi "8 GBPS" den "9 GBPS" çıktı.
    ----------------------------------------

Not : Bu bellek hız artışları üretim sürecindeki gelişimden kaynaklı olduğu için halen ciddi oranda O.C potansiyeli sunmakta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxwell1 -- 1 Haziran 2017; 17:38:04 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• GTX 1080 veya GTX 1060 almayı düşünen arkadaşların dikkate almasında fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wollowon -- 1 Haziran 2017; 17:32:34 >
  • Yanlış bir bilgi mevcut.

GTX 1080 Gaming X Plus'da, 1080ti gaming x'de ki soğutucu kullanılmıyor, soğutucusu 1080 gaming x ile aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Yanlış bir bilgi mevcut.

GTX 1080 Gaming X Plus'da, 1080ti gaming x'de ki soğutucu kullanılmıyor, soğutucusu 1080 gaming x ile aynı.

Hali hazırda "genel olarak" yazılmış , "ASUS" ve "GIGABYTE" kullanıyor mesela.

• 1 Gbps bellek hızı artışı dışında öne çıkan başka bir yenilik mevcut değil ,bellek artışının teoride extra performans getireceğini düşünenler olabilir fakat yapılan incelemelerde 11 Gbps lik 1080 ler ile 10 Gbps lik 1080 ler arasında güncel oyunlardaki fark %2-3 seviyesinde,ciddi oranda oc potansiyeli var denilen 11 Gbps lik modeller oc ile 13 Gbps seviyesine çıksa dahi standart 1080 ler ile arasındaki fark ortalama %10 civarında kalıyor,bu farkıda fabrika çıkışlı yüksek saat hızlı standart 1080 ler zaten kapatır.Ben bu modellerde bellek hızından çok gpu saat hızlarında en azından 2.2 Ghz seviyesinin görülebileceğini bekliyordum fakat gpu hızları yine öncekilerle aynı seviyede geziniyor.Bunda en büyük etken yine Nvidia'nın voltaj limiti olsada keşke Nvidia bellekleri 11 Gpbs yapmak yerine en azından bu kartlarda voltaj limitini bir miktar iyileştirseydide daha yüksek boost hızlarına ulaşabilseydik çünkü belleklere yapılan 500 Mhz lik oc den elde edilen katkı gpuya yapılan 100 Mhz lik oc den daha az hatta +500 Mhz üzerine çıkıldığında gddr5x lerde performans artışı yerine düşüşler gözleniyor.

Bu arada bellek hızları yükseltilmiş modellere yenilenmiş deniyorda ortada yenilemeden ziyade iyileştirme var çünkü yenileme denildiğinde kullanıcılar 1080 gpusundada bir değişiklik olduğunu düşünebilir,standart 1080 de yer alan gpu bu modellerdede aynen kullanılıyor teknik özellik anlamında herhangi bir farklılık mevcut değil tek fark bellek hızlarının 1 Gbps artırılması geriye kalan diğer özellikler aynen korunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 1 Haziran 2017; 18:30:48 >

• Terminator T-800 kullanıcısına yanıt
    Hocam siz +650 mem vermişsiniz gördüğüm kadarıyla. Herhangi bir düşüş var mı sizde ? Düşüş yaşatıyorsa ben de çok yüklenmeyim diye soruyorum memory ye

• YoğunBelKası kullanıcısına yanıt
    +500 üzeri düşüş oluyor hocam :)

Oynadığım oyunların genelinde bellekler bir süre stabil olsalarda bu hızlarda hava soğutma altında ısındıklarından dolayı stabilitesini kaybetmeye başlıyorlar ve bir süre sonra oyunda fps düşüşleri görmeye başlıyorsunuz.Sentetik testlerdede +500 den sonrasının hiç bir katkısı yok benim kartın bellekleri standart olarak 10.8 Gbps ile geldiği için aslında +650 vermedim sadece +250 Mhz vererek bu değere ulaşmıştım :)

10 Gbps bellek hızlı 1080 de kullanmıştım ve onda +500 den sonra fps artışı yerine düşüşü başlıyordu,bu durum araştırdığım diğer forumlardada kullanıcılar tarafından bildiriliyor ayrıca 11 Gbps lik modellerinde gpu boost hızlarının standart olan modellere göre benzer olması belleklerinin 13 Gbps e oc olsa bile performans artışını fazla yansıtamamasına neden oluyor.

O zaman 12gbps ile takılayım ben madem
    Bilgiler için sağolun :)

• YoğunBelKası kullanıcısına yanıt
    Aslında özellikle 1080p de oynuyorsanız belleklere yüklenmek yerine gpu hızını artırmaya çalışın çünkü kartın bantgenişliği 1080p için fazlasıyla yeterli,belleklerden elde edeceğiniz kazançtan daha fazlasını gpu hızını artırarak elde edebilirsiniz.11 Gbps ile takılsanız bile gayet yeterli :)
    Tamamdır hocam bi de öyle denerim o zaman sağolun

• 1060 özellikle çok iyi yenilenmiş,eski ile aradaki fps farkı muaazzam.
    27 oyunda test edildi tam tamına 0(Sıfır) ile artış kaydedilemedi.
    Rezillik resmen.
    Alttaki video zaman 15:30

• MSi 'ın Gaming X Plus olanları bir süredir satışta zaten.

• Elimdeki strix 1060 8.5 gbps stok hızında

Tamam nvidia

İnsan kandırmak bu başka bir şey değil cahil adam ocli kart der 1 gbps oc vay be uçar bu der alır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.