Şimdi Ara

Yenilenebilir Enerji Kaynaklarını Destekleyenler Kulübü [Büyük Düşünebilen 122 Kişi] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
299
Cevap
6
Favori
13.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekstra olarak bu isi yapabildigim icin mutluyum
    Istenirse yapilan kurulumlarimizin fotograflarini paylasabilirim
  • Öncelikle böyle bir konu açan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Benide ekleyebilirsiniz arkadaşlar bu konuda çalışmalar yapmaktayım ve birbirimize faydamız olacağına inanıyorum. Ancak unutmayalım bu konu sadece burada kalmamalı ülkemisin her köşesine doğru bilgiyi götürerek yenilenebilir enerji kaynaklarını neden kullanmamız gerektiğini etrafımıza anlatmalı ve bilinçli toplum oluşturma konusunda güzel adımlar atmalıyız. Bundan böyle ben de bu konudayım elimden geldiğince güncel gelişmeleri ve yorumlarımı paylaşacağım. iyi günleri diliyorum hepinize
  • Benide ekle hocam herzaman bu rüzgar ve güneş işini desteklemişimdir bedava ve temiz enerji kaynağı
  • [center] 
    [image]https://store.donanimhaber.com/4b/0e/66/4b0e665d3c7ea574af54e77171ed225f.png[/image]

[url=http://forum.donanimhaber.com/m_47469458/mpage_1/f_/key_//tm.htm#47469458]...Yenilenebilir Enerji Kaynaklarını Destekleyenler Kulübü...[/url]
    [/center]

Arkadaşlar imza boyutunu düzenledim isteyen dğeiştirebilir biraz küçülttüm sadece
  • Kesinlikle ben de bu insanlardan biriyim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: .:c:E:E:E:m:.

Kesinlikle ben de bu insanlardan biriyim..

Birde bizim gibi düşünmeyen kendini Atom mühendisi zanneden cahil bir kesim var ülkemizde

Herşeyin temizi atık bırakmayan teknoloji Rüzgar, Güneş, vs. diyorum.
    Anti Nükleer
  • -Geri dönüştürülen 1 ton cam atık ile 100 litre petrol tasarrufu sağlanır.

-Sadece 1 metal içecek kutusunun geri dönüşümünden elde edilen enerji ile 100 Watt’lık bir ampul 20 saat çalıştırılır.

Arkadaşlar bu şekil tavsiyelerden imzalar yaparak milleti bilinçlendirip daha çok bilinç kazanılmasına yardımcı olabiliriz. Mesela artık ben fare klavye saat pillerini çöpe atmıyorum biriktirip belediyeye veriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cém -- 14 Mayıs 2011; 16:51:35 >
  • Nükleer enerji, olağanüstü verimli bir enerjidir bunu kimse inkar edemez, en basit örnek Amerikanın Nimitz sınıfı uçak gemileri ve nükleer denizaltılarıdır. Bu gemiler tam dolu fosil yakıt ile 3 gün yol alabilirken bir sefer konulan nükleer yakıt ile 20 yıl, milyonlarca km yol alabilmektedir. Bu işin ilgi çekici kısmı.

Nükleer enerjideki tereddütler düzgün çalışan bi santral ile ilgili değildir, olası bir kaza durumunda yaşanacaklarla ilgilidir, teknoojide dünya devi olan Japonya'daki bir nükleer kaza, biz dahil bütün dünyada insanların korkudan titremesine neden oldu, bu kazanın bizim ülkemizde veya geçmişte olduğu gibi yakınımızda olduğunu bir düşünün, insan hayatından daha önemli ne olabilir.

Benim enerji konusunda anlayamadığım bir durum var, bu kadar enerji ihtiyacı artışından bahsedilirken neden hiçbiryerde enerji tasarrufu ve alternatif enerji kaynaklarından bahsedilmiyor. Acaba bugün kullanılan ampullerin yüzde kaçı tasarruflu tiptedir, buradan kazanılabilecek enerji ne kadardır, elektirikli aletlerin TV, müzik setleri, uydu cihazları v.s. stand-by enerji tüketimleri toplamda ne kadardır, ne kadar azaltılabilir, evimizde enerji tüketimi konusunda hassas davranıyor muyuz, işyerlerinde ve kurumlarda enerji tasarrufuna dikkat eden bir kaç kişi var mıdır ? Eskiden bazen duyardık TV de radyo da tasarruf ile ilgili şeyler, bugünlerde duyan var mıdır ?

Son söz, belki çok klasik gelecektir ama ihtiyacın arttığı yerde önce tasarruftan söz edilmelidir eğer amaç gerçekten artan enerji ihtiyacını karşılamak ise.

• @jamjar
    haklısın.
  • Ekle beni de güzel kardeşim.
  • Eklermisin beni de dostum
  • Hocam benide ekler misiniz? Şimdiden teşekkürler

ve ayrıca Hondanın böyle bir projesi var http://www.honda.com.tr/ev_enerji_istasyonu_genel_bakis.aspx
  • Yenilenebilir enerjinin başını çektiği solar sistemi,ülkemiz için fazla lüks olmasına rağmen dünyada birçok ülke tarafından benimsenmiş ve desteklenmiştir.
    Ancak ülkemizde içinde hala çocukluğunu taşıyan kişilerin birtürlü yetkili makamlara gelemeyişi neticesinde her açılım zorunlu bir kapanışa denk düşmüştür.Konunun içeriğine bakma nezaketi olmayan kişiler konu hakkında o kadar çok yorum yapmışlar ki şaşırıp kaldım.
    Konuya isteği,arzusu olan kişilere öyle çelmeler çakılıyor ki,iyiniyet ile yaklaşan her kişi ürkütülüyor.
    Solar panel fiatlarının yüksek olmasınının yegane nedeni birim başı maliyetinin yukarı olmasından kaynaklanmaktadır.
    Şimdi 500 tl ile ne yapacağımıza bir bakalım.
    bunun 240 tl'sini bir 40 watt'lık panele ayıralım.
    Diğer 200 tl sini 60 amperlık jel akuye ayıralım
    30 tl 'sını 150 wattlık modifiye sinuslü invertör'e ayıralım.
    30 tl'sini 3amperlık şarj adaptörüne ayıralım.
    Evin güneş gören penceresine sineklik tarzı bu paneli takalım.Pencerenin altına koyduğumuz jel aküyü çıkışlarına bağlayalım ve çıkışı invertöre sabitleyip,4 adet 20 wattlık 100 watt etkili ampulumuzu ve 40 ekran tv mizi bağlayalım.
    400 Watt ışığın altında tam 6 saat tv mizi seyrederiz tam 50 yıl
    Bir kuruş para da harcamayız.
    Hoşunuza gitti ama inanmıyorsunuz değil mi?
    Kışın karda ve yagmurda bu oran 1/2 düşer.
    Gelin bir odanızı kurtarın.Güneşin ve teknolojinin gücünü görün.
    Sonra diğerlerini kurtarırken ülkemizi de nükleer pislikten kurtarın.
    500 tl ile yapabileceklerinizin sınırı yoktur.Müziğinizi dinleyebilir,gündüz ışık yakmak zorunda olduğunuz her yeri şerid ledler ile doğrudan aydınlatabilir,Elektrik kesintilerinizde internetinizi kullanabilir,sogukta kombinizi çalıştırabilirsiniz.
    sistem modüler olduğundan dolayı kamp yaptığınız her yere taşıyabilir,geceleri ışığınız ile birlikte vantilatörünüzle de serinleyebilirsiniz.
    Keyfine doyamazsınız.

• Standart bir oda camı için kaç para hocam bu panel
    Hoşuma gitti valla
  • benide yaz
  • Beni de ekle dostum
  • Beni de ekler misin
  • Güneş paneli çoktandır kafamı meşgul ediyor, bu basit örnekten sanıldığı kadar pahalı bir sistem olmadığını görüyorum,
    talep arttıkça üretim maliyetleri düşecektir, yeter ki toplumun hassasiyeti artsın,
    yakın zamanda çoğu binada buna benzer paneller göreceğiz, aklın yolu bir.
  • Çok hoşunuza gitti biliyorum. :)
    Benimde çok hoşuma gitmişti.
    Bu yazdıklarım benim yaşadıklarımdır dostlar.Elbette birçok arkadaşımızın konuya hassassasiyetlerine saygı duyuyorum.İçinizdeki hınzır çocuğu asla şekil yada biçimlere kurban etmeyin.
    Bu panellere Çin olağanüstü sermaye akıtıyor.Dünyanın en büyük panel üreticisi konumunda. bazı sitelerde yer alan alman malı,ABD malı gibi yönlendirmelere kulak asmayın.Teknoloji artık Çin'de.
    40 watt'lık bulamazsanız 4 adet 10 watt'lığı yada 2 adet 20 watt'lığı bağlayın.Eğer PVC pencere üretiyor iseniz,kenarlarına mini panelleri koyup,pvc içine de bir adet yada 2 adet jel motorsiklet aküsünü gömün.sistem kurulmuş oldu.Dört tarafını da power led ler ile çevirin.Renkli de olabilir.İşte size sadece kenarları gece yanan pencere :)
    İstediğiniz şekli kiremitlerde uygulayın. :)
    Geceleri far gibi yanan bir çatıya sahip olursunuz.Elektrik direğine bile ihtiyacınız yok.Düşünebiliyormusunuz uçaklar için bir şehrin üstünden bu ledler yanar iken geçmek.
    Pardon slogan da yazabilirsiniz.Kendi reklamınızı da:)
    Acaba başarabilirmiyim diye korkmayın.
    El fenerinize pil takabiliyor iseniz siz bunu da başarabilirsiniz.
    Radyasyonsuz temiz ve şıkır şıkır bir Türkiye neden olmasın
    Sevgilerimle,

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.