Şimdi Ara

Yeni WD Hardiski bilgisayar hiçbir şekilde görmüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Doslar yardımınıza ihtiyacım var Vatandan aldığım WD 1 TB CAVIAR BLACK hardiski hiç bir şekilde bilgisayarıma gördüremedim slave olarak taktığım zamanda secondary master error diyor primery takıyorum işletim sistemi yükler gibi yapayım kandırayım gibisinden ordada hiç görmüyor.sistem açıldıktan sonra kablosunu takıyorum yine tık yok acronis gibi programlarda görmüyor durum vaziyet nedir yardımlarınız için teşekkürler

• tüm usb portlarınız herhangi bir usb device i (mouse/klavye/yazıcı yada usb depolama aygıtı veya mp3 player ) gibi cihazların hepsini görüyormu? sadece bu cihazdamı sorun yaşadınız?
  • usb lerde sorun yok yanlış anlaşılma olmasın bu hardisk dahili
  • kardeş anakart marka model yazarmısın
  • Biosdan baktğında hard diski algılıyorsa işletim sisteminde gözükmüyorsa, Bilgsayar sağ tık yönetimden disk yönetimine gir orda gözükmesi lazım. Ordan sürücüye yeni harf atarsan bilgisayarımda gözükür. Ayrıca master slave den bahsetmişsin bildiğim kadarıyla o modelin ide si yok yani hard disk sata. Sata hard disklerde master slave in bi önemi yok diye biliyorum.
  • asus p5k se anakartımın markası master slaveden kastım astında anakartın üstündeki sata 1 -2-3-4 soketleriydi bilgisayara bağlı şekilde açılmıyor ilk mesajda yazdığım hatayı veriyor
  • Harddisk üstüne bakarak master - slave ayarlarını tekrardan kontrol et. Ve freexman arkadaşımın dediği gibi bazen harf atamak gerekiyor. Bilgisayar sağ tuş yönet kısmından disk yönetiminden harf atamak gerekiyor bazen. Onun dışında kullandığın herhangi başka (diğer) dahili sürücülerin optik okuyucu hdd vs. bunların yerine takmayı dene ve sonucu buraya yaz. Sonuca göre kafa yoralım. İlk olarak aklıma gelenler bunlar. Bide bilgisayarın tüm enerji kablolarını falan sök tekrardan tak. Son olarakda biosu default ayarlarına döndür. Bide öyle dene. Şimdilik bu kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Külyutmaz -- 20 Kasım 2010; 18:33:47 >
  • HARF ATAMAKTAN KASIT sürücüyü biçimlendirmek anladığım kadarı ile ancak bilgisayar biosta görmüyor bilgisayar yönetimindede görünmüyor acronis partition ile görmeyi denedim oda olmadı sistem açıldıktan sonra fişini taktım onuda yemedi bütün sata soketlerini denedim diğerlerini iptal ederek yine olmadı ayrıca şunuda belirteyim aynı hardiskin daha önce aldığım aynı modeli çalışıyor
  • Harddiskte çalışma sesi var değil mi ? Yani harddisk ısınıyor mu ? Veya güç kabloları doğru bağlandı mı ? Temassızlık oluşmuş olabilir. Bu tarz problemler her zaman sıkıntıyı ararsın ararsın bi bakarsın en olmadık yerden çıkar en basit yerden
  • bilgisayarınız anladığım kadarıyla masaüstü ve yeni harddiskiniz SATA..

aklıma gelenler..

öncelikle biostan harddisk türünün SATA olduğundan emin olmak laazım..

Yeni tip SATA harddiskleri anakartların görmediğine şahit olmuştum daha önce.. Ana kartınızı ve bios unuzu güncellemeyide göz önünde bulundurun derim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sendemi71

HARF ATAMAKTAN KASIT sürücüyü biçimlendirmek anladığım kadarı ile ancak bilgisayar biosta görmüyor bilgisayar yönetimindede görünmüyor acronis partition ile görmeyi denedim oda olmadı sistem açıldıktan sonra fişini taktım onuda yemedi bütün sata soketlerini denedim diğerlerini iptal ederek yine olmadı ayrıca şunuda belirteyim aynı hardiskin daha önce aldığım aynı modeli çalışıyor

kardeş hddyi başka sistemde dene yada aldığın yere geri götür....
  • 2 bilgisayarda denendi ayrıca belirttiğim gibi aynısından bir tane dha var daha önce almıştım biosun tanımaması olası değil hardisk çalışıyor dönme sesi geliyor biraz tıkırtıdan sonra sanki fren yapıyor ses soluk kesiliyor
  • quote:

2 bilgisayarda denendi ayrıca belirttiğim gibi aynısından bir tane dha var daha önce almıştım biosun tanımaması olası değil hardisk çalışıyor dönme sesi geliyor biraz tıkırtıdan sonra sanki fren yapıyor ses soluk kesiliyor

Tamam işte arızalı ozaman hdd bios tanımasa diğerlerindede pürüz çıkar bence hddyi götür aldığın yere orda test etsinler yeni aldıysan garantiye gitmeden değişim yapmak zorundalar...
  • Çok sıkıntı oldu aldığın yere götür
  • Tüm cevaplar ışığında akla gelen tek sonuç hard diskin bozuk olduğu. Hiç uğraşma değiştir derim.
    Üstte yazan harf atama olayınıda bir açıklık getireyim. O olayın formatla alakası yok, bazen yeni takılan sürücülere windows hard atamaz. Bu durumda hard disk bilgisayarımda gözükmez ama disk yönetimi bölümünde alt kısımda isimsiz bir medya olarak gözükür. Bu durumda o medyaya sağ tıklayıp sürücü harf ve yolu değiştir dedikten sonra ekle kısmında bir harf atarsın. Resim yardımcı olur umarım;
     Yeni WD Hardiski bilgisayar hiçbir şekilde görmüyor
  • vatana yol gözüktü ozaman
  • quote:

vatana yol gözüktü ozaman

riske atıp canını sıkmaya değmez zaten paranı vermişsin onlar uğraşsın
  • biosta görebiliyorsanız disk yönetimi ile hdd yi kurmanız gerekiyor. biosta görünmüyor ise sorun bios versiyonunuz olabilir. eski bioslar buna sebep olabilir
  • eski bioslar sataları görmez bios update sonrası görürler,
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.