Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1501. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
35.050
Cevap
332
Favori
2.218.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14991500150115021503
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    dizel düşündük en başta fakat hem paramız çıkışmadı, hem de çok km yapmadığımız için çok fark etmez diye düşündük hocam. Şuan satmayı düşünüyoruz çünkü gerçekten çok yüksek yakıyor. En azından bana göre öyle. Satarsak da ya dizelini alırız ya da tüp taktırırız. Onun dışında arabadan memnunuz çünkü.
  • RealSchule R kullanıcısına yanıt
    Ben 5 km git 5km gel yapıyorum hergün 10 litrenin altına inmedim kışın 11.5 12 lerde geziyor sizinki gayet iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kayseri servisi işlem yaptı ben taşrada oturuyorum Nevşehir in ilçesinde yim her zaman kayseri ye gidemiyoruz
    ben arabayı vermiştim servise sonradan aklıma düştü kapıdan gelen ses servis görevlisine hemen söyledim kapıdan ses geliyor diye tamam dedi ben kapıyı yağlatayım dedi hemen gitti sonra arabayı aldığımda ses kesilmişti ondan sonra da bir daha gelmedi.
  • Aracın kontağı bu sabah hiç donmedi. Zorla bir dış amca döndü. Başına gelen oldu mu. Servis uzakta olduğundan yapılacak birşey varmı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozanım

Aracın kontağı bu sabah hiç donmedi. Zorla bir dış amca döndü. Başına gelen oldu mu. Servis uzakta olduğundan yapılacak birşey varmı.

Hocam kontağı çevirirken direksiyonuda oynatın kilitten çıkıyor.

• Hocam onu zaten yaptım geçmediydi. Anahtarı yağlasam gecermi

• RealSchule R kullanıcısına yanıt
    Tüketimde hiçbir sorun görünmüyor Hocam. Alırken fabrika değerlerine bakmadınız mı? 1000 km ye gelince lpg taktırdım lpg sonrası da kullanma karakterinize göre değişecektir. Birden yüzde 60 kar elde edeceğinizi düşünmeyin sakın ama yılda yaptığınız km yi göz önüne alarak lpg işine girebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozanım

Hocam onu zaten yaptım geçmediydi. Anahtarı yağlasam gecermi

Hocam bir kere bende yaşamıştım, çocuk direksiyonla oynayınca kilitlenmiş ve 10dk uğraşmıştım.Takılıyor galiba biraz daha zorlayın.

• MARCO kullanıcısına yanıt
    Dişlerinden anlayabilirsiniz kalın ise kış

• https://forum.donanimhaber.com/2017-toyota-corolla-1-4-d4-multimode-yakit-tuketimi--125405951-23#126179542

Bagaj havuzu parekende satışları var,

56 tl ye aldım, çok güzel bir ürün tavsiye ederim. Her markanın plastik havuzunu yapıyorlar,

İstanbul Avcılar'da

https://www.formvakumplastik.com/s/iletisim

• Üretici firma kendisi,

1/2 fiyatdan alabiliyorsunuz.

BAGAJ HAVUZU

https://www.formvakumplastik.com/s/iletisim

• quote:

Orijinalden alıntı: tello2

Tüketimde hiçbir sorun görünmüyor Hocam. Alırken fabrika değerlerine bakmadınız mı? 1000 km ye gelince lpg taktırdım lpg sonrası da kullanma karakterinize göre değişecektir. Birden yüzde 60 kar elde edeceğinizi düşünmeyin sakın ama yılda yaptığınız km yi göz önüne alarak lpg işine girebilirsiniz.

2014 Corolla 1.6 mds lpg de şehiriçi benzine göre tahmini % kaç tasarruf sağlar? Aracı yeni aldım lpg taktırma konusunda tereddütlerim var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Suleyman7272 S kullanıcısına yanıt
    Yağ değişimi yaptıysa o tutar normal

Ekleme değil ama komple değişim temizlik,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkshine666 -- 11 Mayıs 2017; 21:11:54 >
  • lokmantas L kullanıcısına yanıt
    % 40 civarı ama cok kisa mesafelerde ve kışın orta mesafelerde cok bir tasarrufu olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim_halil

quote:

Orijinalden alıntı: ScHeNKii_ScP

Hocam kapı gergilerinde 2 kademe var ya, o kademeleri atlarken tak tak diye ses yapıyor ona normal dediler. Ama benim arka kapilarda cıyaklama tarzı ses başladı ona da beyaz sprey yay sürüyorlar ama bir süre sonra yine başlayabiliyor. Gres yağı iyi düşünmüşsünüz sonuç bekliyorum.

Hocam malasef sıvı gres yağıda fayda etmedi, acaba ilk aldığımda ses vardı da ben mi farketmedim..Şuan size söylenen gibi bana normal gelmeye başladı:)

Diğer modellerde bu şekilde tak tak sesi gelmiyor, normalse onlarda da olmalı o zaman, bence gergilerde problem var değiştirsek mi garantiden bilemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: pannekamp

quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim_halil

quote:

Orijinalden alıntı: ScHeNKii_ScP

Hocam kapı gergilerinde 2 kademe var ya, o kademeleri atlarken tak tak diye ses yapıyor ona normal dediler. Ama benim arka kapilarda cıyaklama tarzı ses başladı ona da beyaz sprey yay sürüyorlar ama bir süre sonra yine başlayabiliyor. Gres yağı iyi düşünmüşsünüz sonuç bekliyorum.

Hocam malasef sıvı gres yağıda fayda etmedi, acaba ilk aldığımda ses vardı da ben mi farketmedim..Şuan size söylenen gibi bana normal gelmeye başladı:)

Diğer modellerde bu şekilde tak tak sesi gelmiyor, normalse onlarda da olmalı o zaman, bence gergilerde problem var değiştirsek mi garantiden bilemedim.

Hocam en yakın servis 90km uzakta olmasa durmaz giderdim. Sizin servis yakınsa hemen gidin bir çaresi vardır elbet.

• Dün aracın anahtarı kontağı açmadı. Araç çekici ile Ankara Toyan servise götürüldü. Bugün Servis İstanbul dan parça siparişi verildi. Şifre dağılmadığını alttaki takımların siparişi denildi. Ayrıca kapı gergileri için başka servise 2 hafta önce gittiğimde sadece yağlamışlardı. Hatta bu servis 6 ay öncede yağlamıştı. Ama bir türlü gergileri değiştirmemişlerdi. Şimdiki gittiğim Servis ses olmadığı halde videoyu ğösterince gergileri değiştirelim dediler. Bundan dolayı bu servise çok teşekkürlerimi sundum. Ankara da ikiside Servis ama uygulamalar nasılda bu kadar farklı oluyor anlamak zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozanım -- 12 Mayıs 2017; 20:51:24 >
  • darkshine666 D kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam

• 2016 multidrive s advance corolla sahibi olarak aranıza yeni katıldım. Benim sorunum anlık yakıt tüketimi. Çubuk şeklinde gösterge var ama rakamsal olarak anlık yakıt tüketimini görebileceğim bir ekran var mı?

• Merhaba, 2016 model sıfır araç 3 yıl garantili peki ben yıllık bakımı serviste yapmadım dışarda yaptım motorla ilgili sorun dışında bir problem olursa garantiye gidebilir miyim?Mesela kapı gergi kolundan gelen ses için gittiğimde beni gerimi çevirirler?

• 
Sayfa: önceki 14991500150115021503
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.