Şimdi Ara

Yeni teyp Taktik Klima Eskisi Gibi Üflemiyor ???

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Abilerim günaydin,iyi haftasonlari herkese ..

Simdi bence chevrolet lacetti arac var buna ben usb li teyp takayim dedim,taktirdim ama teybin sesini begenmeyip cikarttirdim bu esnada serefsiz montajci benim sag kolonlari yakti her neyse yenilerini taktirdim ama klima fanlari eskisi gibi calismiyor.

Yani sicak,soguk ve ufleme yapiyor ama eskiden kontrol panelinde ufleme hizini seciyoruz ya ,2 deykenki üfleme gücünü smdi 3 te yada 4 te veriyor gecen babam hatta hic calismadigini soyledi

Teyb de eskiden kontakla kapanirdi simdi elle kapatiyoruz ek olarak teyp de bi sorun yok calisiyor ama dedigim gibi su fan üfleme olayi cok canimi skiyor,bunda sorun ne olabilir bi yardim edin lutfen montajci aklima geldikce deliriyorum. Ortada yeni teyp yok,kolonlari yakti ve ustune 300 lira para bayildim bi de aklima geldikce uykularim kaciyor

Biraz uzun oldu ama sanayide usta usta dolasmadan size bi danisayim dedim,herkese de elletmek istemiorum araci saglam araci bozuyolar haftasonu evdeyim calisiyorum ona gore bu durum icin elektrikciye mi gideyim klimaciya mi ,oto tesisatciya mi gideyim size danisayim da oyle gideyim dedim. Yardimci olanlara simdiden tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Atık sigorta varmı ?Kontrol edin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer bazı kademelerde çalışmıyorsa mesela 2de çalışmayıp 3-4 çalışıyorsa kalorifer motorunun rezistasından yapar büyük ihtimalle.Bi ihtimal düğmede olabilir.
  • kolonlar yandıysa bi ihtimal belki sigortalardan olabilir kontrol etmekte fayda var
  • Josepth kullanıcısına yanıt
    Yok hocam hepsi calisiyor ama 4 te en kuvvetli uflemesi gerekir di mi normalde ama eskiden 2.kademede ne kadar hava ufluyorsa 4 te de o kadar ufluyor yani az ufluyor.

• kill_them_all kullanıcısına yanıt
    Kolonlari yeni teybi monte etmeye calisirken yakti serefsiz sag taraf komple gitti,sonrasi malumunuz hocam iste. Bu sorun icin elektrikciye gitmeliyim degil mi ?

• işinde iyi bir elektrikçi bul şehir neresi, tanıdığım bu konularda çok iyi bir usta var ama elektrik işi tehlikeli ve riskli hele otoda, çok iyi birini bulmak lazım elektrık konusunda işlem yaptırırken
  • Teybin arkasında havalandırma kanalları olabilir ızgaralara havayı ulaştırmak için.Onları yerinden çıkarmış olabilir böylece hava size tam ulaşamadan o boşluktan çıkıp gidiyor sigortalık bir iş değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: fernandao

Yok hocam hepsi calisiyor ama 4 te en kuvvetli uflemesi gerekir di mi normalde ama eskiden 2.kademede ne kadar hava ufluyorsa 4 te de o kadar ufluyor yani az ufluyor.
    polen filtresinin değişim zamanı gelmiş olabilir. insanlar (ben dahil) genellikle araca birşey yaptıktan sonra başka birşeyleri de farkeder ve ona bağlar.
  • BOLDVIPER kullanıcısına yanıt
    Istanbul beylikduzu hocam.

• Josepth kullanıcısına yanıt
    Elektrikciye baktiricam h.sonu,tesekkurler.

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Hocam gecen sene degistirdim ama bu ondan degil filtre eskidiginde de ayni sekilde guclu ufluyordu ama ne zmanki bu teyp isine girdim kolonlar gitti,fanlar uflemio hatta bazen hic calismadigini soyledi babam. Durup dururken bu halti yedigim icinde suclu hissediorum kendimi cok moralim bozuluo aklima geldikce duzgun arabayi bozdum die o yuzden bi sizlere danisayim dedim oncelikle

• quote:

Orijinalden alıntı: fernandao

Hocam gecen sene degistirdim ama bu ondan degil filtre eskidiginde de ayni sekilde guclu ufluyordu ama ne zmanki bu teyp isine girdim kolonlar gitti,fanlar uflemio hatta bazen hic calismadigini soyledi babam. Durup dururken bu halti yedigim icinde suclu hissediorum kendimi cok moralim bozuluo aklima geldikce duzgun arabayi bozdum die o yuzden bi sizlere danisayim dedim oncelikle
    Filtre eskiyince güçlü üflemez.

• fernandao kullanıcısına yanıt
    Kolonları nasıl yaktı. Teybin ses çıkışını değil de herhalde 12v elektrik bağladı

elektrikten anlıyorsanız switch(hız ayarlama zımbırtısı) i de kontrol edin. belki 3. ve 4. kademelerin bağlantılarında bir problem meydana gelmiştir.
  • Elektrikciye baktirdim,direksiyon alt kisminda pedallarin ust kisminda araba icine giden kisimda klimanin yuze,ayaga vb degistirdigimiz kisminin telleri kirmis serefsiz cekerken elektrikci elle ayarladi smdilik eskisi gibi ufluyor bakalm ama o parcayi taktirmam gerekicek. Hastanelik edicem herifi basimi brlaya sokacak zor tutuyorum kendimi arizasiz arabayi bozdu .

Geçmiş olsun. İşini savsaklayan çok insan var sanayide. Bazen yaptırmadan soru soruyorum lakayt cevaplar. Hemen oradan basıyorum. Düzenli olarak bir yere de gitmem. Önce sorunu kendim belirlemeye çalışırım sonra giderim sanayiye

• aye aye kullanıcısına yanıt
    Saolun hocam,bende cok pimpirikliyimdir her zman hep arastiririm baya ama bu sefer ilk gordugum yere girdim dogru durust arastirmadan dertsiz basimiza dert aldik. Neyse hayirlisi buymus deyip yolumuza bakicaz artik mecburen.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.