Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (762. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.420
Cevap
193
Favori
1.276.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 760761762763764
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yakıt deposunda dalga kıran olmadığı için ne yazık ki hepimizde geliyor bu ses.
    Galiba güvenlik sebebiyle koymamışlar dalga kıranı.

-düzeltme : yukarıda başka arkadaşlar yazmışlar ben geç gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memox63 -- 12 Aralık 2016; 18:2:6 >
  • mfaydin kullanıcısına yanıt
    Merhaba Ben de 2 hafta önce 0 km teslim aldım Oct. tdi dsg aynen fren ve bazı dönüş ve kalkışlarda güpleme sesi geliyor.
    bundan önce jettada aynı ses tam depo doluyken oluyordu. Aynı şekilde 2007 dizel corollada da ses geliyordu depodan.
    Ancak octaviadaki ses çok daha belirgin nedense, izolasyon farkı ya da liftback yapıdan kaynaklanabilme ihtimali yüksek bana göre.
    Bu sesi hiç bir şekilde duymadığım araçlar: focus 2, focus 3, golf 6, leon 3, astra G, astra K, megane 2, megane 3,
  • quote:

Orijinalden alıntı: MUST@F

quote:

Orijinalden alıntı: MUST@F

Skoda Octavia 1.6 TDI 110 beygir Şeker Beyaz Trim Siyah Style paket satın aldım aracı bayiden teslim almadan önce tavsiyeleriniz var mı arkadaşlar nelere dikkat etmeliyim araca neler ekletmeliyim

Style pakette bagaj havuzu standart diye biliyorum
    Ayrıca bagaj filesi standartMI bilmiyorum
    Kapı eşik koruması ve kapı koruma çıtası ekletmek istiyorum
    Ayrıca serviste kaput koruma yaptırmak istiyorum

sizlerden tavsiye ve fiyat bilgisi istiyorum

Bagaj havuzu ve file standart
    Halı paspas std, siz kauçuk pas pas isteyin mutlaka
  • Arkadaşlar merhaba,dün itibariyle Çakıroğlu Skoda dan 1.6 tdi style octaviamı 93.500 tl ye alıp aranıza resmen katılmış bulunuyorum.Aracı almadan fiyat araştırması cok yaptım en uygunu onlar verdiler.Özellikle Berrin hanım cok yardımcı oldu.Alır almaz Ankaraya geldim ve ilk deneyimim beklediğimin üzeri olduğuydu inşallah böyle devam eder.
  • taylor1956 T kullanıcısına yanıt
    vay anam vay 96 ya almıştık aynı aracı
  • tnskc kullanıcısına yanıt
    mfaydin kullanıcısına yanıt
    :)

Ses yakıt deposundan geliyor. Depo çok dolu olduğu zaman ses yapar.İbre fullden aşağıya inince seste gider.

Aracın tasarımından tasarımına mühendislikten izalasyona ses durumu değişir. Hb olsun sedan olsun sw olsun her tipte araçta gelebilir bu fazla yakıt sesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scorpion28 -- 13 Aralık 2016; 12:33:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2008 manuel dizel corolladan 2016 5000 kn. Dizel manuel octavia ya geçtim. 1. ve 2. viteslerdeki akıcılığı octavia da bulamadım. Banamı öyle geliyor bilmiyorum ama bu viteslerde araba çok ağır kalıyor 3. viteste kendine geliyor. Sizde böyle duşunuyormusunuz.

• proteusum P kullanıcısına yanıt
    Bende 30 kasım da aynı fiyata aldım Aracı ocak 2017 de teslim alacağım

• arkadaşlar 1.0 benzinli otomatik style paketi kullanan varmı aracın performansı nasıl hızlanması iyimi yakıtı ortalamaları nasıl birde bu pakete opsiyon ne alınabiliyormu ve fiyatları(opsiyon) nasıl bilgi verirmisiniz. opsiyonlar hakkında sitede bilgi göremedim balıkesirdeyim burada skoda bayisi inşa halinde sanırım yeni yılın ilk birkaç ayı içersinde açılacak bilgilendirirseniz mutlu olacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scorpion28

Ses yakıt deposundan geliyor. Depo çok dolu olduğu zaman ses yapar.İbre fullden aşağıya inince seste gider.

Aracın tasarımından tasarımına mühendislikten izalasyona ses durumu değişir. Hb olsun sedan olsun sw olsun her tipte araçta gelebilir bu fazla yakıt sesi.

İlginç, ben de full depo geziyorum ama hiç ses duymuyorum. Hatta burada yazılanları okuduktan sonra daha bir dikkat ettim, yok öyle bir ses...

• matrisintranspozu kullanıcısına yanıt
    ÖTV zammından önceki hafta 90250 fiyat almıştım. ÖTV'den sonra 96000 den aşağı inmediler Skoda da çalışan tanıdık vasıtasıyla ancak ve ancak 93500'e bulduk ve aldık

• MUST@F M kullanıcısına yanıt
    style+sunroof sa iyi biz bu pakete 96 ödedik 9 aymı neydi herhalde
    Sunroof yok, sadece style paket, içi siyah dışı beyaz

zaten eylülden sonra ip koptu,yanılmıyorsam 6 kez zam geldi,ötv de cabası
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulashcan

quote:

Orijinalden alıntı: Scorpion28

İlginç, ben de full depo geziyorum ama hiç ses duymuyorum. Hatta burada yazılanları okuduktan sonra daha bir dikkat ettim, yok öyle bir ses...

Ses zaten araç hareket halindeyken yok. En çok geri vitese takılınca ilk hamlede geliyor. Bazen de yavaş giderken frende oluyor. Kafaya takılacak bir ses değil. Arkadaşların dediği gibi yakıt azaldıkça ses de gidiyor.

• safranbalikesir S kullanıcısına yanıt
    11 kasımda aldım 1.0 tsi style paket. Araç fabrikadan nasıl geliyorsa o şekilde alıyorsunuz ek donanım ekletilmiyor. Style paketin kendi özellikleri haricinde üstünde bir opsiyon varsa onun parasını ödemek zorundasınız. Benim aracımda 230v priz vardı ödedim. Ekletme çıkarma yok yani. Çekişi gidişi ile ilgili hiç derdiniz olmasın araç 0-100 km ye 10 sn ye de çıkıyor 200 tork bir araç. Şehir dışı 4 litre şehiriçi 5,5 lt benim yakıtım şu an ama ilk bakıma kadar biraz daha düşer araç daha 1000 km ye yeni geldi.

• Merhaba arkadaşlar bende 2015 style dsg tdi var içi. Vites kolunun olduğu yerdeki kaplamadan çıtır çıtır sesler gelmeye başladı bir süredir. Bugün elimi bastırarak sürttüm aynı ses çıkıyor. Normalde de arabayı hareket ettirince geliyor ses düşük hızlarda. Cızırtı gibi bir ses. Bir de bu fan çalışınca araba acayip titreşimli çalışmaya başlıyor. Bunlarla karşılaşan var mı acaba? Varsa bir çözüm bulabildi mi?
  • Yeni yılla birlikte makyajlı kasanın üretiminin başlayacağı söyleniyor.
  • ykayan Y kullanıcısına yanıt
    Çözüm: Servise gidip garanti bitmeden sorunların çözülene kadar peşine düşmek.
    Bu arada garanti uzatmayı şiddetle öneririm. Benim 43000 km de DSG vites mekanizması (kavrama veya mekatronik değil-2500 TL) değişti. Araç hareket halindeyken P konumuna alıp park ediniz yazıyordu 1 sn kadar, sonra kayboluyordu bu uyarı. Ara ara oluyordu bu uyarı. Normalde 100000 km sonrası olabilen bir arıza bana denk geldi işte. Neyse ki garanti uzatmam vardı ve sıkıntısız halloldu. Vites mekanizması değişince araba kendine geldi. Meğer baştan beri sıkıntı varmış aslında. DSG daha bir pürüzsüz daha bir konforlu oldu. Sistem daha kararlı hale geldi. Aradaki ilişkiyi halen anlayamasam da yokuş kalkış desteği daha hafif fren basmalarında dahi devreye girmeye başladı ki bundan dolayı servise gitmiştim (çok sert basınca giriyor diye-normal deyip geçmişlerdi)
    Ayrıca uzatılmış garantiden bagaj kapağı amortisörlerini değiştirttim. Eskisi gibi kilidi açıp elle hafif güç verince yukarı kadar kalkmıyordu. Arada bir yerde kalıyordu ve elimle yukarı ittiriyordum. Bazen de unutum kafamı çarpıyordum tabi. Bunu garanti dışı tutmak için direndiler ama ısrarlarım etkili oldu sanırım.
    Diyeceğim o ki aracın ne zaman ne sıkıntı çıkaracağı belli olmaz. Benden tavsiye garantiyi 5 yıla uzatın. (Tabi ki 5 sene servise gitmeyi planlıyorsanız)

• turgut532 T kullanıcısına yanıt
    Hocam söylediklerinde yerden göğe kadar haklısın. Ama şöyle bir durum var Sıfır araç alırken 12-13 bin fazla verdiğin araç satarken en azz 8-9 bin fazlaya satıyorsun. Yani aşağı yukarı 2-3 binlik bir kayıp yaşıyorsun. Vergi faiz bakım falan koyunca bu fark aşağı yukarı 2-3 sene içinde kapanmış oluyor. Yani önceden fazla verdiğin parayı satarken geri alıyorsun. Kullanım esnasında yakıt konusunda birazdaha kafan rahat biniyorsun, satarken birazdaha rahat satıyorsun. Durum bu. Ha şunu söyleyim seninle sonuna kadar hem fikirim zira bende benzinli araç kullanıyorum ama ülkemizdeki genel algı dizel yönünde ve mantık böyle çalışıyor.
  • 
Sayfa: önceki 760761762763764
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.